Споделена история от Семейство

Майка ми е откачалка
Здравейте!
Аз съм момче, на 21. Имам си сериозна приятелка, от 5 години сме заедно. Тя е много готин човек, много се обичаме.
Само, че е доста по-добре във финансово отношение. Живеят в хубава къща, всичко вътре е супер. Бях и няколко дни на гости за празниците. Прекарах си добре. Върнах се, и тъпата ми майка един ден ми вика-"Богаташки зет". Мали, падна ми пердето и бая я наредих. Защо ще ми вика така. Имам предвид иронията.

Изобщо, тя е голям чешит. Безработна е. Само се сдухва, критическа ли е кво е. Ама няма да и търпя номерата.
Не знам, баща ми как я търпи. Той е много готин, работи, ама тя все се оплаква. Яде като слон и все ми излиза с номера, че била полезна за в къщи. Изобщо, много ми се иска по някакъв начин да изчезне, да я няма. Кофти ми е, че не ми помага нищо в живота. Аз работя и давам купони за храна в къщи. Не знам, като реша да се събера с моето момиче, как ще ми направят поне някакво роднинско събиране, там, а после и свадба с роднини. Много ми е кофти и мисля, че майка ми е виновна за всичко.

Коментари

1.   Не може да чакаш мама да ти направи.... каквото и да било.
Сам каза че работиш, на 21 си, спести пари да си направиш сам. Ако ти помогнат добре дошло, но не чакай на готово. Има и по-големи откачалки.
~Рамона~

2.   На пръв поглед добре, имаш право да се възмущаваш (кое те обиди повече Богаташки или Зет? )

Обаче ми направи впечатление, че в една и съща тема съпоставяш:
приятелката ти - която е "доста по-добре във финансово отношение"
и майка ти - безработна, много яде и "не ти помага в нищо".

Звучиш доста меркантилно настроен. Ако майка ти ти осигуряваше препитанието - със сигурност нямаше да е откачалка, нали?
А приятелката ти ако много ядеше и бяха по-зле финансово - тя щеше да е откачалката.

Еееех...

3.   :)
Аз имам син на 22 години...
Не ми е споделил да има сериозна приятелка, но
мисля, че материалното положение на момичето, което ще си избере за спътница в живота, ще е едно от последните неща, които ще ме интересуват... не че не е важно, но знам, че пари се печелят...
а по повод роднинско събиране и сватба с роднини :))))
защо трябва да е нейна отговорност? ! През 1990 година ние с бащата на сина ми сами си ги организирахме и... никак не беше лошо...

4.   ужас... за какво ти е тая сватба, за какво ти е това роднинско събиране. Вземаш си момата, теглите по един подпис в гражданското и хич няма да се плашиш с какво щели да ти вдигнат сватба и т. н. Пък какво да ти кажа-полезна е майка ти и още как. Като се прибереш вкъщи ти е чисто, напазарувано, сготвено, сервирано това хич не е малко. Пробвай да живееш сам и ще оцениш "безполезната"си майка...

5.   Ще ме прощаваш но какво ти е виновна майка ти? Искаш да изчезне, но един вид ти си "натрапника "там, живееш с тях а си на 21. Те ти осигуряват покрив над главата, а ти искаш майка ти да изчезне, не те ли е срам? Та тя те е родила, защо да е откачалка? Понеже се е пошегувала ли, или защото е безработна? Няма никакъв смисъл в това което пишеш, ти си едно разглезено, неблагодарно мамино синче. Хубаво е, че си намерил момиче което да обичаш, но какво ти е виновна майка ти.... или може би защото приятелката ти е богата се чувстваш непълноценен, чувстваш че родителите ти са виновни за това, че не си богат като нея, понеже баща ти работи - е готин, а майка ти - безработната е виновна за положението ви мдааа това ще да е.... успокой топката и гледай ти да можеш някой ден да осигуриш това на децата си и на жена си, не парите са важни, важното е ти и гаджето ти да сте щастливи, помисли над това.... ако те е страх, че тя ще те остави защото не си заможен като нея, едва ли има такъв шанс, все пак сте заедно от 5 години.... престани да обвиняваш майка си и мисли положително....

6.   Мило момче - хвани и сам се издържай на квартира, после имай претенции.
Ако дъщеря ми се хване с такъв като теб, край!

7.   Как може да пишеш такива неща за майка си, Ти си голям откачалник. Ще те питам ако и се случи нещо дали така ще мислиш.

8.   Знаеш ли момче ти си голям неблагодарник. Защо не каза на майка си че е откачалка преди 10 години когато учеше и тя работеше и се грижеше за теб. О да сега тя е откачалка защото не работи а пък яде много....
А ти като си много отворен и работиш какво правиш при родителите си. Излез на квартира грижи се за себе си за приятелката си пък да те видим колко време ще изкараш. Но защо щом тати носи мама меси.
Много си отворен но не ти стиска...