Споделена история от Семейство

На 19год. съм и разбирам, че имам сестра
Чух го. От един мой роднина да го казва, той не знаеше, че го чувам и попита баща ми следното- " А, дъщеря ти как е?", и така два пъти след като баща ми му отговори конкретно, кратко и сякаш с леко притеснение. Направо бях залепен за стената. Никой не знае, че съм чул това.

Знаете ли пред коя институция мога да се обърна, или в някакъв регестър, някак си да проверя. Искам да я зърна само дето се вика. Да видя коя е, това е нещо за което съм мечтал като дете (сестра).
Смисъл, нашите са много добри хора, коректни. Преди всичко са ми приятели дето се вика, но това е тема, която никога не бих отворил. Защото щом те/той (баща ми) е прецинил, че не трябва да ми казва явно не иска да научавам от него.

Редно ли е да се ровя? Коректно ли спрямо родителите ми да го правя?
И как, а и къде мога да разбера вярно ли е, и коя е тя?
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Родителите ти са искали да ти и да си спестят терзания. Но след като вече ънаеш, защо пък да не попиташ? ! След като бащати раъговаря с роднини за момичето, значи темата за него не е табу. Ако искаш питай първо майка си, а пък тя би ти казала най-точно кой е най-удачният начин да попиташ и баща си. Или пък направо ще ти разкаже историята. Но не виждам сммисъл да криеш, че знаеш. Не криеш убийство, все пак!

2.   Мисля, че имаш право да знаеш истината. Говори със родителите си, кажи им какво си чул, но не ги нападай без да знаеш още нищо. УСПЕХ! ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

3.   Имаш право да знаеш истината. Вашите не е трябвало да крият собствената ти сестра от теб, която е растла може би без баща си, за да се поддържат илюзиите ти, че имаш перфектно семейство с мама и тати, които се обичкат.
Вече си възрастен и можеш да гледаш реалността в лицето.
Погледни иначе в ГРАО, ако баща ти я е признал, под неговото ЕГН трябва да излиза и тя.... , ако не я е признал, той е много гнусен човек.

4.   Не знам дали е редно да разпитваш и да я търсиш, но и аз винаги съм мечтала за сестра и също бих искала да я видя. Дори най-вероятно нямаше да мога да се сдържа да не се запозная с нея, пък може и без да й казвам, че сме сестри.
Нямам представа къде и дали можеш да я намериш.
Но според мен не питай първо майка си, както пише в един коментар по-горе, а направо баща си. Все пак, ако майка ти не е присъствала на разговора на баща ти с роднината (което не става ясно), има някаква, било и минимална вероятност тя да не знае за сестра ти.
Успех! И ако нямаш против, пиши какво е станало, че ми е интересно ;)

5.   здравей,
говори с баща си и му кажи, че без да искаш си чула разговора му.
Кажи му също и, че не му се сърдиш и много би се радвала да се запознаеш със сестра си.

Това е.

6.   Аз преди месец разбрах, че може би имам сестра на 18, която баща ми не е търсил 18 години. На 15 съм, представи си... Но не го обвинявам, когато е разбрал е бил с майка ми.
Имаш право да знаеш коя е, според мен. Все пак вие сте едно семейство, и такива неща не трябва да се крият един от друг.

7.   http://baoo-bg. org/forum/