Споделена история от Семейство

Родителите ми не я приемат
Здравейте,
пиша по повод следната "листопадна" история. Имам приятелка, с която се обичаме и живеем заедно, отделно от родителите си. Самостоятелни сме, издържаме се сами и сме си щастливи заедно по своему.
Родителите ми обаче, още на първата им опознавателна среща се настроиха и озлобиха спрямо нея - не е за теб, използва те, иска да те отдалечи от семейството, въобще грижите, които полагам за нея (съвсем нормални за мен неща - добро отношение, уважение и т.н.) им идват малко в повече. Едва ли не се проявява тезата - бъди егоист, потъпквай чувствата на човека до теб и ако той наистина те обича трябва да търпи, че и нас да търпи! Щом така се отнася с нас, един ден ще се отнася и към теб така, ще страдаш и т.н.

Когато търся контакт с родителите си винаги започвам с позитивна нагалса, но уви разговорът всеки път завършва по един и същи начин - конфликт, безпредметно спорене и в крайна сметка се чувствам, като изцеден.

И така от ден на ден конфликтът започва да назрява, жена ми ги игнорира изцяло и ситуацията е "избирай между нея или семейството", която сама по себе си е убисйтвена за мен. За да са спокойни те, трябва да се разделя с приятелката си, но поне засега при този сценарий, аз категорично не бих щастлив!

Моля за съвет, ако някой е попадал в подобна ситуация да сподели и въобще кой би бил правилния подход в тази ситуация?

Коментари

1.   Просто те ревнуват. Ако си мъж на място, ще застанеш до жена си. Ако те обичат ротителите ти, ще я приемат (ако не е алкохоличка и т. н. )

2.   Не виждам логика да се разделяш с приятелката си само заради мнението на ваште. Разбирам че ти е трудно, но според мен само след една среща ваште да реагират така... Изобщо дали ли да шанс на това момиче? ! Какво толкова е направила тя. Явно са успели да ти внушат техните си представи.
Виж, аз съм жена и съм била на мястото на приятелката ти. Преди години имах връзка с момче, с което се обичахме много, първата ми любов. Обаче майка му беше кофти човек. По-възрастна. И го ревнуваше адски от мен. Ние още бяхме малки и имахме да завършваме висше, да се развиваме професионално, но тя си беше втълпила, че аз съм искала да го вържа и да се оженя за него на сила. Ходеше и по врачки. Успя да настрои и баща му срещу мен. Въпреки всичко аз до последно съм се държала добре и търпях всичките си забележки, простотии и обвинения. А повод за подобно отношение нямаше. В крайна сметка ние се разделихме не и без помощта на семейството му. Тъй че си помисли хубаво- на всеки родителите са му скъпи и едва ли не те са най-прави, но не винаги е така.

3.   Ами вие си живеете заедно и се справяте, обичате се и сте доволни. Обясни на родителите ти че ако искат да контактуват с теб, ще спрът с темата, тя не е нужно да се вижда с тях все пак. Ние що-годе така си живеем, виждаме се само по празници и се търпим може да се каже, макар че с течение на времето, като видат внучета и т. н. поомекват.

4.   не им обръщай внимание
щом си щастлив със нея не виждам между какво се двоумиш????

5.   Баща ми е бил в същото положение, после майка ми забременяла, оженили се и в крайна сметка сега той е в другата стая и очевидно не съжалява за избора си.
Знам, че е трудно, за жените принципно застава въпроса "приятелите или любовта", но в крайна сметка всеки един човек е бил в това положение. Балансирай доколкото можеш, като ти кипне чорбата в ясен текст казваш и на родителите си и на приятелката си, че техните конфликти докарват тебе до лудост и накрая на всичките ще им теглиш майната.

6.   Авторе, как завърши твоята листопадна драма, минаха ли драмите на родителите ти? Приеха ли жена ти?

8.   Абе ясно заявяваш на родителите си, че няма да търпиш да я обиждат, че тяхното мнение за нея не те интересува.
Защо не съм аз на твое място нямаше да позволява на никой да ми казва кой става и кой не.
Как може дори да си помислиш да зарежеш приятелката си заради родителите.
Не им обръщаш внимание. Не позволявай да те манипулират. Не е кой знае какъв проблем.

9.   Вашите никога няма да са доволни. Изтегли си книгата В оковите на майчината любов, прочети я и ще си обясниш някои неща.
Какво значи някой ще те отдели от семейството? Имаш си жена, свои живот и с родителите просто уважение, нищо друго. Спираш всякакви обяснения, глупостите им, натякватия и "излизаш" от ситуацията, защото вашите просто нямат собснвен живот, скучно им е, и се забавляват от интриги и простотии. Разговора с тях само съсипва нервите ти, почват да говорят, прекъсваш телефония разговор или ставаш и си тръгваш и ясно им казваш, че не си длъжен да им угаждаш и да харесват жена ти. Заемеш ли позиция, режеш ли ги, ще сменят тона и ще видят, че манипулациите им не вървят. И изборът тя или те, въобще не трябва да съществува. Нея да я няма, пак ще мръкат. Манталитет е това. Токсични родители.

10.   Изборът тя или те изобщо не трябва съществува. Покажи им, че не могат да те манипулират.

11.   А те защо не се разделят заради твоите баба и дядо? То много лесно така хем са заедно, хем да пречат и ти да си сам.

12.   Много точен коментар номер 11.

13.   Никъде не споменаваш какви са претенциите на родителите ти към нея и какви аргументи изтъкват? Понякога, отстрани по-добре се виждат някои неща. Както си написал темата, няма как да изразим мнение.
По начало, децата искат да се еманципират от родителското мнение, но когато се объркат нещата, обикновено до родителите се опира.
Та, какъв е вашият случай? За какво е конфликта?