Споделена история от Семейство

Мъжът ми ме тормози непрекъснато
Здравейте, срещнах доста историй, но ми се иска да споделя и моята. С мъжът ми живеем заедно от 7 години и имаме 2 деца, имаме и собствен бизнес, с който той напълно престана да се занимава и прехвърли всички отговорности на мен.

Непрекъснато пие, кара се с мен, обижда ме, посяга ми, направо е отвратителен. Казах му, че ще го напусна, но той ме заплашва, едва ли не че ще ве убие. Имам къде да отида и кой да ми помогне, но се притеснявам от него и от това да не направи нещо на близките ми и най-вече на децата. Искало ми се е да изчезне и да не го видя повече. Не знам как да постъпя...

Коментари

1.   Знаеш ли защо ти посяга? Защото това е единствения начин да е по-силния от тебе, явно дори и с думи не може.
Пълен нещастник и истински слабак, използва средствата на манипулация и заплаха. Мисля, че си силна и осъзната жена, дори си мисля, че вече си взела решението, просто искаш да чуеш отстрани дали е правилното. Да, правилното е! Действай, нищо няма и не може да ти направи, най-много да се пропие още повече и да се запилее някъде.

Лоша

2.   Мъжъ ти явно е доста голям комплексар такива като него са ми пределно ясни пият, бият жените си и това ги кара да се чувстват силни. Според мен мъжъ ти е голям страхливец и едвали ще посмее да направи нещо на твои близки. За това действай смело, развод взимаш си децата при тебе, а тоя комплексар да пие и да си троши главата щом много знае и не се притеснявай не си нито първата, нито последната жена която ще отгледа сама децата си.

Rebel

3.   Ние нямаме брак, не знам дали това е добре или зле, но твърдо съм решила да си тръгна. Благодаря за подкрепата

4.   Не отлагай, а действай. Колкото повече чакаш, толкова по-лошо за теб и децата. Щом имаш къде да отидеш още по-добре. Казваш, че имате и бизнес значи и материално се справяш. Наемаш един адвокат и му предлагаш по цивилизования начин да се разделите по взаимно съгласие. Ако не стане, тогава вече идва трудния начин, но ще имаш голям шанс да му вземеш всичко.

*Syndrome

5.   Въобще не му искам бизнеса, той си е негов, това че аз го поех напълно е моя грешка, въпросае, че в момента той не може да се справи сам с него, а аз не се притеснявам в материално отношение защото и майка и татко както и бабите ми разполагат със собствени средства и апартаменти. Въпроса е, че не искам да го видя никога повече.

6.   Съветвай се с авдокат ако можеш. Явно семейството ви няма да го бъде.

7.   Ами значи на 13 съм и едва ли ще послушаш дете но ще ти кажа че развода е най - доброто решение.. не се страхувай от него.. той те заплашва само за да не си тръгнеш повярвай ми знам от личен опит така беше и с нашите но се разведоха и сега сме добре пак се виждам с баща ми но вече не пие което е много добре.. той заплашваше мама биеха се обиждаха се и това беше само заради това че пиеше много.. разведи се с него вземи децата си и отиди където искаш... както казах той само те заплашва при мен беше същата история.. :).. а пък също може да съобщиш и в полицията не се страхувай от нищо избирай или оставаш да ти посяга.. да те обижда и заплашва или се развеждаш и ще бъдеш спокойна а не всеки ден да мислиш какво ще стане като се прибере пиян :) дано съм помогнала.. :) на твое място аз бих сторила това :) успех

8.   Здравей
Решението е взето, до колкото разбирам той не ти е съпруг а само съквартирант не ти трябва развод да си отидеш. Страхуваш се да не направи нещо на децата това е глупаво от твоя страна, той им е баща, със сигурност е наясно, че за раздялата ви не са виновни децата затова няма защо да ги наранява физически. От психически наранявания ще ги спасиш само ако си ги възпитала добре, да не се замислят над думите на ядосан човек, но зависи колко са големи. Няма какво да делиш с него само едно дело за настойник на децата и всичко е наред.

9.   Аз също съм съгласна със останалите. Първо помисли за децата си. Махниго тоя, закакво ти е? Туршия ли ще правиш от него, давай му червен картон и това е. ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

10.   Имаш къде да отидеш, не сте женени... защо по дяволите си още с него при положение, че на него не му пука за теб? ! Взимаш си децата когато го няма, за да не направи някоя глупост, ако имаш близък приятел взимаш го с теб, за всеки случай, децата първи ги пращаш на новото място и се махаш... просто няма смисъл, така и ти и те страдат. Както казват мъдрите хора, нещо което е станало веднъж, може и да не се повтори, но нещо което е станало за втори път.. няма да спре. Така, че махай се докато е време.