Споделена история от Семейство

Приятелката на баща му е пълна вещица...
Здравейте : ) аз съм на 18 а приятела ми на 24... Майка му е в чужбина от 11 12 години, а той не я е виждал от 6... Приятелката на баща му е пълна вещица... на 30 е има две деца - на 14 и на 15 години. Имат хранителен магазин в който уж тя трябва да работи, а тя по цял ден пие кафета и зяпа турски сапунки. Понеже е пълна мърла я мързи дори едни чинии да измие, та ми се налага аз да се грижа за елементарните неща, които би трябвало да върши все пак една жена. Налагало ми се е дори да и оправям леглото, защото кочината ме изнервя максимално.

Преди време общи познати ми споделиха, че въпросната Мис не е много вярна на приятела си и аз споделих с него какво съм дочула. Те се скараха и дни след това тя започна да ме обижда да ми казва, че съм ку**а и всякакви такива цветущи изрази. Понеже единственото, с което се справя е ровенето в касата на магазина цялата и друга работа пада върху мен и моето миличко, а сами разбирате, че няма как да го оставя той да чисти, а аз да зяпам в телевизора цял ден като някакъв дебил...

Та коконата постоянно плете интриги между мен, приятела ми и баща му... Те дори не си говорят вече заради нея. Представете си майка ви да е на майната си, а баща ви да не ви поглежда заради подобен род същество.
И така де опитвам се да не позволявам скандали да се грижа за домът и всичко, но явно нещо куца...

Понеже тя прибира около 80% от оборота на магазина без никой да и е дал право на това, ако ме разбирате, хорицата са вечно изнервени, че няма пари, че е голяма криза, ами как питам аз няма да е като тя всеки месец има само за интернети, телевизии и сметки на телефоните и тем подобни простотии. Едно 250 300 лв ами само това ли е... тези деца нали искат да ядът, апък и те като нея какво да е не искат искат маркови парцали и телефони за по 500 600 лева е как да стане...

Тези неща ме изнервят, защото всички в семейството май май се трепят като олигофрени да издържат тая мърла гадна... Та тази история е така от мн време което изостря максимално нервите на всички и заради нея приятела ми е повече от изнервен и си го изкарва на мен...
До сега се справях, само че сега вече взех да не издържам и се чудя какво да направя, за да я науча тая поне на хигиенни навици, а и да не е чак такъв батак или поне да не ни третира като слуги...
Благодаря че прочетохте историята... дайте съвети защото не издържам и ще я убия в най - скоро време...

Коментари

1.   Жаргонът "вещица" означава: човек, владеещ нечисти сили, тъмни, от сатана. Наистина ли би я нарекла пак вещица?

2.   остави истината да лъсне от само себе си, просто си гледай работата в магазина и това е... иначе че ти ще си виновна... явно баща ти и вярва...

3.   Първо пише се "приятеля", а не "приятелА", както и да е не е това важното... значи имате си една хмм нямам точна дума за това същество, но ти лично нищо не можеш да направиш. Щом бащата на приятелят ти не прави нищо, значи за него не е проблем, обича си я, гледа си я. Ти и приятеля ти нямате думата, все пак това си е неговият живот, единственото което можете да направите е да си наемете някъде апартамент, в момента има доста евтини и да се изнесете да си живеете отделно, така ще ви е най - добре. Предполагам все още не работиш, което може да ви създаде малко проблеми, но пък опитайте, ако се получи ще ви е доста по - добре. Това е като съвет който мога да ти дам, просто вие няма как да се бъркате в живота на човека, ако той сам не иска да се оправи, няма как да стане. Ако говорите с него има вероятност да сподели с жена си или да и се накара примерно, от което тя ще създава интриги между вас.... така че по - добре не се месее, така ще се провали и вашата връзка. Успех и повече търпение.

4.   Момиче много си позволяваш! Коя си ти, кандидат членка на това семейство а вече взе да командваш бащата с какво гадже да е, кой колко да чисти, кой колко да харчи от ТЕХНИТЕ средства. Я си седни на дупето. На 18 си не разбираш живота. Не си позволявай да командваш другите как да живеят. Тя е тази която се справила по-добре от теб тя е намерила мъж който да я трае с всичките й недостатъци и да я храни нея и децата й, значи тя е по хитрата. Не се занимавай с нея никой не те е накарал насила да чистиш и оправяш леглото й, това е твой избор дали ще й слугуваш или не. Да те обижда е права с кой и на кого тя изневерява не е твоя работа къде се бъркаш. Приятелят ти има право да се сърди на нея за някой неща. Ти нямаш никакво права в това семейство дори да си омъжена за сина им.
С баща му ли живеете? И ти ли чакаш да се издържаш от този магазин?

5.   Не си права! Остави хората да си живеят както искат, никой не те е карал да оправяш след нея. Като не ти харесва не живей там и готово. И май ти си тази, която плете интриги, а не коконата. Много си смела, чак пък да убиваш. Ти си една психически слаба и завистлива личност!

6.   Има хора, които цял живот запазват младежкия си дух, а има и такива - като теб, които са си дошли на този свят с лелчински манталитет :).
Ти нямаш ли си по-интересни занимания на твоите 18 години, а си тръгнала да оправяш леглата и живота на хората?
И в ролята на каква си 'споделила' с бащата на гаджето си, че неговата приятелка май не му е вярна - ти била ли си там, видяла ли си как му изневерява?
Остави хората да си мият чиниите и да си оправят леглата, да си гледат живота и да си уреждат взаимоотношенията, не си навирай носа в чужд дом и не създавай интриги. Седни си на дупето - прочети някоя книга, завърши си образованието, излез на кино с гаджето, вкарай малко романтика и любопитство към красивите неща в живота си, изобщо - гледай си своите 18 години. Създай си свой дом и се разпореждай в него.
Пръскаш отрова като някое змийче :D:D УжасТ! :D

P. S. И, бай дъ уей, кой ти наби в главицата абсурдното правило, че "елементарните неща" (миене на чинии, оправяне) трябва да ги върши една жена? Ти да не си камериерка?

7.   санким много маимуни сте на един клон. не само тя чака пари от тоя магазин както гледам. да не ви отърва с приятеля ти се изнасяте и почвате работа и се издържате кво се жалваш. сигурно и вещицата те смята за такава

8.   Авторката : не чакам и аз да се издържам от този магазин просто ми беше жал че човечецът се оплаква че няма пари а тя го краде смела съм защото те ме помолиха да им помагам а в крайна сметка ''помощта'' се изразява във вършенето на абсолютно всичко. не и завиждам - няма за какво не аз търся последната клечка за да се захвана за нея като удавник за сламка. Как може човек да предпочете половинка пред дете? Вие, ако сте майки бихте ли си позволили с отношението си да изгоните собственото си дете заради някой си? аз не бих.. а за другите упреци 4 месеца живеехме в нас с майка ми и тя НИТО ВЕДНЪЖ не си позволи да се държи както си иска без значение че на 100% издържаше и мен и него. Има хора и хора.. Аз съм с чиста съвест пред себе си, защото знам че съм с този когото обичам а не с този който може да ме издържа.. :)

9.   Ей, по - малко злобей...
Не и обръщай внимание.. гледай сеир...
Иначе винаги ти ще си лошата.. трай си мила

10.   ма то детето е навършило 18 та ги е и подминало. време е сам да се оправя приятеля ти. а баща му си има право да прави квото си ще. пък ти или помагаш от добро сърце и не натякваш помоща или казваш че не щеш

11.   Авторке не трябва да те е жал за човечеца а изглежда на някой за теб трябва да му е жал. Като не искаш не помагай не те насилват да вършиш всичко, а са те помолили да помагаш, това означава колкото и когато искаш. Родител съм и не се чувствам длъжна да храня, отглеждам и осигурявам поколението си до гроб, това след 18 се върши пожелание. Да има хора и хора, коконата с кой ще е и защо, бащата на приятелят ти с кой ще е и защо си е само тяхна работа. Как си харчат парите кой харчи кой от кого как ги взема си е в тяхното семейство и не е твоя работа. Нали не са те помолили да започнеш работа като счетоводител на семейният им бюджет.

12.   ПриятелА ти е на 24, отдавна не е дете. няма смисъл да повтарям другите мнения: като не ви изнася, се изнасяте, работите и се издържате сами. помолили са те да помагаш, а не да се разпореждаш. как живеят хората, си е тяхна работа.
гледай си живота, а не в канчето на другите.

13.   Меся се в нещата с бюджета, защото и аз влагам в този магазин както труд така и средства.. плащам стока и така нататък (иначе си работя на друго място) и не ми е приятно, че в крайна сметка го правя за да издържам нея..