Споделена история от Семейство

Учителката! Как да постъпя?
Здравейте надявам се на съвет! Какво да правим с учителката по английски?
Синът ми е пети клас започна годината по английски с петица на входно ниво, писана от същата учителка, след това на следващите две контролни има двойки. Оценките му са 5,2,2. Учителката е решила да пише двойка на всеки който не е попълнил вярно 51% от контролното така ако от едно контролно може да получиш 60 възможни точки при 30 верни отговора тя пише двойка. След първата двойка говорих с нея как да постъпим, тогава тя отговори "ми не знам! има ли проблеми в семейството ви"... тя ми задава въпрос (едва ли не) дали не съм тръгнала да се развеждам.

Детето има страх от контролни, на изпитване устно по всички предмети получава отличен, но на контролна винаги 4-5 макар да става въпрос за същия материал. Ни най малко не съм от майките който държат за отличен, наясно съм, че е момче, че влиза в пубертета, че е на 12 год но две поредни двойки!!!. Щом той е влязъл в годината с петица от входно ниво и после при тази госпожа не стига, че нищо не може да схване ами и затъпява до две поредни двойки значи проблемът не е в него.

Да на контролните верните му отговори са 40%-45% но тези знания ги постига като през вечер четем и превеждаме всичко от учебника в къщи до 22 часа, пише всички нови думи по 20-30 пъти. Това за двойка ли е? Не се стремим към шестица, но поне четири. В интерес на истината има отличници по английски в класа ни не знам как се оправят аз съм приела, че езиците не са силната ни страна.

Вече си мисля дано да го остави на поправителен накрая на годината с надеждата да го оценят и други учители поне да видят, че долу горе чете, разбира какво чете, превежда от английски на български (от учебника разбира се) и решава по 40% от тестовете вярно. Знам, че не може да превежда от български на английски писмено, но това е пети клас в основно училище не висше английска филология.

Знам, мога да наема частен учител, но на една от майките същата госпожа е казала, да си смени частния учител на детето защото само домашните му били верни, а тя не желаела да проверява на колега, знаела, че колегата може да се справи с домашната. А и ако от пети клас синът ми не може да се справи сам, в седми, като ще трябва да кандидатства и съвсем ще го е уловил пуберът какво ще правим, затова не искам още от сега частен учител.

Дайте сериозен съвет, проблема ни е голям и спешен, с лошо няма да стане най-много да го намрази детето не, че може да му пише по лоши оценки ама може и другите учители да настрой против нас.

Коментари

51-53 от 53

52.   48, не винаги учителите не си вършат работата. И самите ученици не искат да учат. Затова родителите им дават пари за уроци - за да има някой, който да седи и да "налива" знание на отрочето им. Литература има, днес всеки има достъп до изключително много информация БЕЗПЛАТНО. Докато мои съученици платиха хиляди левове за курсове по история или частни уроци при университетски преподаватели, навремето аз си купих една книжка с темите по история на СУ за 10 лв. и накрая изкарах по-висока оценка от тях. Просто родителите ми нямаха пари за глезотии и аз се стегнах, учих сама. По езиците също съм учила здраво в училище, но и съм се готвила сама. Единствено на 27 г. записах частни уроци по руски просто защото нямах толкова време, а с частен учител е по-лесно, а и започвах от нулата. Иначе ако го бях учила в училище НЕ БИХ плащала за уроци. Посещавах уроците 2 г., а от тогава насам се готвя сама и вече го говоря почти като майчин. Авторката прави много лоша услуга на детето, тъй като не го стимулира да се справя по-добре, а вместо това оправдава несправянето със завишени критерии от страна на учителката. Имала съм такива съученици с амбициозни родители, които считат, че детето им е неизмерим талант в някоя област, в която едва-едва крета. Плащаха стотици, ако не и хиляди левове за уроци. За тези, които учиха медицина - то не бяха записвания на висше в Сърбия и Македония, прехвърляния в България... Или другата практика - "дарение", за да те приемат. Една от съученичките ми с 3. 00 по математика записа Финанси в УНСС заради щедро "дарение" от страна на родителите. И т. н., и т. н. Авторката ще създаде нещо подобно и за съжаление тогава проблемът няма да е само неин, а НАШ - на цялото общество.

53.   Здравейте! Аз също съм момиче в пети клас. Нашата учителка по английски си има 2-3 любимки, като аз съм една от тях. Трябва наистина много учене, за да се харесаш на такъв тип учители. Понякога ми става жал за съучениците ми, като виждам как им вика и крещи, даже те понякога плачат. Но все пак смятам, че те не дават всичко от себе си. Междучасията говорят как не им пука за този предмет, а после реват. Не мисля, че само учителите са виновните. Та съветът ми е да запишете сина Ви на уроци или да гледа клипчета в интернет. Има голямо разнообразие от сайтове за учене на английски. Трябва да наблегнете на това, което му е трудно. Също така може да излезете с учителката на кафе и да обясните, че той все пак се опитва. Успех!
- Ина, 5 клас

54.   Че има кофти учители има обаче можем винаги да търсим вината за неуспехът на децата в учителите! Когато бяхме в 10 клас госпожата ни по - един от специалните ни предмети започна да ни дава вместо теми тестове които си бяха доста труднички и изведнъж 6 ците ни станаха четворки. Не бяхме доволни от оценките си и тогава госпожата ни обясни, че нарочно ни е дала по - труден тест, за да ни научи, че в живота не винаги ще ни е лесно и трябва да се научим да се справяме с трудностите. Няколко години по - късно, когато вече бях първи курс имах две контролни в един ден и за едното нямах много време да уча. Благодарение на знанията, които ми беше дала тази жена на второто контролно , за което четох отгоре отгоре по пътя от 16 въпроса имах 10 верни. Новата госпожа може и да дава по - лесни тестове и домашни на децата, обаче не им прави услуга по този начин, защото ако утре синът ви влезе в езикова гимназия пак ще се върне в изходна позиция с английския. И аз в първото си училище мислех, че съм много добре с езика, обаче когато отидох в другото като госпожата ни избра учебник на по - високо равнище от 6 слязох на 4. Затова госпожо спрете да вините учителите! Заради такива майки като вас образователната ни система е под всякаква критика! Децата имат права до небето, позволяват си да се държат нагло със всички и учителите не смеят да вземат мерки срещу тях да не би някоя майка като вас да тръгне да прави скандали защо на отрочето и е написана заслужена двойка и ходи да вдига скандали за това вместо да потърси ината в детето си и в себе си. Когато стане студент и го скъсат на някой изпит и там ли ще ходите да се карате с преподавателите защо не са му писали 3, а 2? ж. 23

51-53 от 53