Споделена история от Семейство

Премахване на бебе след сключване на брак поради тази причина.
Здравейте, въприса ми е когато си сключила граждански брак с пълнолетен мъж, а ти си непълнолетна (16 години) и районния съд е разрешил това поради бременност, ако след това направиш аборт може ли пак районния съд да анулира бракът или пък да се случи нещо подобно или това вече няма да има значение, след като бракът е сключен?

Благодаря предварително за отговорите, моля да бъдат само от хора запознати със законите и конкретния случай.

Коментари

1.   Първоначално помислих, че въпросът е зададен от 16 годишна, която е била пияна, когато си е правила бебето - и двойно по-пияна по време на бракосъчетанието.

Но после се сетих за свекърва ми - НЕЩО ПОДОБНО НА НЕЯ Е ПИСАЛО ТУК :))) И моята свекърва искаше да убие бебето в мен, за да анулира брака ни! :)

Запомни, жено - нищо не ти принадлежи, остави семейството на мира.

2.   УЖАС. Нямам думи. Жал ми е за авторката и изобщо, че има подобни млади хора.
За какво ти е изобщо брак? Ти си за болница или за дом, защото явно нямаш родители, които да те възпитават и да се грижат за теб.

3.   Авторката не е млад човек. Помисли пак и ще се сетиш кой в тази ситуация иска да си играе на UNDO.

4.   хора нищо не пишете тук защото има истински изчадия адови и прости от тук се учат и после живота ви стъжняват а вий ги учите

5.   Ох тези деца и първичните им действия...
:(

6.   Не, не може просто да се анулира. Бракът е сключен, независимо поради какви причини, ако искате да се разделите, трябва да се разведете. Няма как да анулирате брака просто така.... то не е от днес за утре, с какъв акъл сте се женили, че са ви и разрешили родителите....

7.   Авторката НЕ ПИТА ЗА СВОЯ БРАК, а за брака на пълнолетния си син, забременил непълнолетната си приятелка /понастоящем жена/.

Спрете най-накрая да я съжалявате и напътствате тази АВТОРКА.

8.   Има ли значение какъв/а съм аз и поради каква причина питам. Просто искам конкретен отговор от запознат човек, нищо повече. Не търся нито съжаленията Ви, нито съвети, а един простичък отговор.

9.   Дадоха ти вече няколко простички отговора - НЕ.
Криви са ти сметките.

10.   В никакъв закон не пише, че брак се сключва поради бременност, нито, че се анулира поради липса на бременност. Авторът, който и да е той, е изключително ограничена личност, която не познава елементарни житейски понятия. Ха сега авторката да се разведе с дядото, понеже не е бременна.

11.   a663ebefd3, виждам, че умираш за това да си вреш личните проблеми, които явно много те вълнуват. Авторката може да е и да не е като твоята свекърва, може изобщо да не е такава. Освен да спамиш, с какво помагаш? Отивай и си решавай своите проблеми, не си го изкарвай на другите. При тази тема не се знае дали вече няма аборт. Да не говорим, че за да иска жена да се маха собственото и внуче, кой знае самата ти какво представляваш. С непрестанното си бълване на обвинения, натрапвайки собствената си драма и казвайки, че жена иска да маха собственото си внуче, да те светна ли как изглеждаш от страни?
Относно темата, до колкото зная, нещата стоят така, както казва 6.

12.   Авторке, ти си един ужасен човек! Първо - твоят син е забременил момичето, ти имаш като майка вина за това - поне косвена, защото не си възпитала и образовала детето си. При този начин на поведение, трябва да се радваш, че не се е заразил от СПИН например, а е забременил някаква найвна девственица.
Помисли малко - ако това беше твоята дъщеря?
Момичето, непълнолетното такова, не е виновно за нищо, а изцяло пълнолетния ти син е виновен. Ако бяхме в друга държава, в Германия например, където сексът с лица под 16 е забранен, сега синът ти щеше да лежи и в затвора за педофилство.
Както и да го погледнеш, синът ти намазва в ситуацията - хем не е в затвора, хем не е болен, просто трябва да поеме отговорността за действията си. Такъв е животът, който не възпитава децата си, на старини ще страда. Който не ползва кондоми, създава деца.
Честото внуче! И горчиво!

13.   Бебето да не е пъпка, че да го махаш. Разгледай снимки на аборти и ще видиш какво е. Това е жив човек, живо същество. На днешно време жените не могат да раждат по причина направени аборти, започване на секс отрано или смяна на много партньори, венерически болести като следствие и т. н. Мислете преди да легнете с някой, даже мислете преди да лягате изобщо, с който и да е. Искаше ми се на днешно време жените да не са се развратили толкова, затова и мъжете станаха такива и децата.

14.   Благодаря на отговор номер 6 - hash: 5f63884781 и 11 - hash: 6765d60559, може да спрете със спама вече.

15.   Тази тема е за триене - съществото, което е питало е крайно недоброжелателно и се кани да извърши престъпление.

При това упорства.

17.   Авторе не знам какво очакваш? ! Първо тук не е форум за професионалисти, и надали някой адвокат ще има време за подобно нещо. Не може да искаш съвет като не обясняваш ситуацията. Значи.... развод поради бременност не съществува. Нито сключване на брак. Бракът се осъществява когато И ДВАМАТА младоженци го искат, когато момичето е на 16, съдът и приписва още 2 години от на момчето. Разводът също се прави по-същия начин. Ако само единия иска развод се води дело, но не може да има причина за брак. Ако ти наистина си свекърва, както предполагат повечето хора, които са отговорили ти не можеш да направиш нищо. Ако си момичето или момчето, подай дело в съда. А ако си жена вързала мъжа си с дете, е тогава вече, ако той не иска няма да се разведете, но надали ще живеете щастливо, когато той научи за това.
~Рамона~

18.   Аз съм 16 годишното момичето, което се ожени за мъжа, без да има бебе с фалшиво медицинско, без минаване през съдебен лекар и всъщност няма бебе, това съм аз, хайде стига, моля ви се, разбрах каквото ми трябваше, не ме обвинявайте повече в глупости!

19.   Еми 3fc5446da- браааааво на тебе! Горда ли си, че го "върза", а??? !

20.   Аха... и сега ще те заболи корема, ще отскочиш до лекарката, която ти издаде фалшивото медицинско и хоп - спонтанен "аборт"..?
И питаш дали мъжът ти има право след това да те изрита?
Няма да се измъкне лесно, споко. Ми, като се е гаврил с телцето ти - тогава да е мислил!

21.   И да "абортираш" и да не разбере - пак не е гаранция, че ще го "вържеш". Винаги може да те изрита от живота си, ако не държи на теб истински. И смятам, че точно това те очаква, тъй като въросите ти тук показват именно страх, че този човек без бебе няма за какво да стои до теб. Всеки си търпи последствията от собствените си действия.

22.   Авторке, много си малка мила, за ра разиграваш такива номерца. Още в самото начало не можа да ме заблудиш, че си голям човек - то си личи от написаното - (коментар номер 2).
Ти просто потвърди мнението ми.
Едно ще ти кажа, дори да ти повярва - този глупак, мъжът ти, бракът ти от самото начало е обречен на неуспех. Не може да се гради здрава къща на прогнили основи, здрав брак на изнудване, лъжа, фалшиви документи и глупости!
Истината винаги излиза наяве.
И да - бракът ти си е съвсем истински, съдът не може да го обяви за неистински, но разводът също ще е истински, повярвай ми.
Братовчед ми се разведе с жената, която нарочно забременя и дори роди от него - трябваха му 300 лв. и две седмици. Издръжката, която трябваше да плаща беше 65 лв. Записа се студент, не нарочно, и беше освободен от издръжка. Прави си сметката, каква сигурност имаш у нас с подобен брак, изобщо в брака

Нека госпожи съпругите, които са сключили подобни бракове след време да не се сърдят и пенят по блоговете и бгмамите, когато бъдат зарязани заради нормална жена.

Прогноза за авторката - на 25 с две деца и... с един развод. Издръжка от 100 лв. и още по-голяма мизерия. Да, знаем - заради мизерията при родителите си си се решила на тази стъпка, но не това е решението. На 16 можеше и работа да си намериш, но ти избра по-лесното решение. Е, сега ще си сърбаш попарката. Лошото е, че си провалила живота поне на още един човек.
Мили мъже, ползвайте кондоми и бъдете сигурни, че с кондом НЕ МОЖЕ да забремените момиче. Ходете с нея на прегледите, ако твърди подобна глупост и си опичайте мозъците, защото сте лесна жертва на подобни Златотърсачки. Да, Златотърсачки, защото момичето, което ви обича, никога не би ви причинило подобно нещо!
Казвам ви - само кондомите ви гарантират пълен контрол над живота ви и ви защитават от подобни кифли!

24.   Пак не разбрахте, не съм направила нищо зад гърба на мъжа ми, той знае за това, че няма бебе, та нали той ми помогна, дали аз мога да направя всичко така добре, за да излъжа съда - няма как. Просто искахме да живеем заедно, той не е много по-голям от мен, незнам защо сте толкова скиптично настроени и защо така съдите без да знаете детайлите..

25.   Може ли сключен брак преди седмица да се анулира или задължително само с развод?

26.   Номер 22 ти много ли се гордееш с постъпката на брат си? ! На един нормален човек може само да му се догади, защото желано или не това дете съществува и негово. Ако не го е искал да си е държал оная работа в гащите и да е ползвсл предпазни мерки. И голяма гордост, че е лишил детето си от 50 лева на месец. Никога не них била д такъв пухлио и страхливец. Какво може да очаква една жена от мъж, който бягс от отговорност. А колкото до авторката брака ти е ефин фарс. Не знам как спиш знаейки, че всичко на което градиш "щастието " си е една лъжа!

27.   Авторке прочети семейния кодекс и не се занимавай с мислите на коментиралите.
Анулирането на брака поради причина липса на бременност не съществува. А и в брачното свидетелство не пише причина за сключването му.
Бракът може да се анулира само по желание на някой от съпрузите. Има там няколко точки в СК.
Така че авторке спокойно, свекърва ти, или майка ти, не могат да анулират брака ти. дори той да се е състоял вчера. Бракът е договор между двамата съпрузи, а не между родителите им.