Споделена история от Семейство

Лошо отношение от страна на родителите му
Здравейте!
От много време посещавам сайта, но не съм имала смелостта да пиша, за всичко си има и първи път. Искам да се извиня първо на читателите, ако съм допускала правописни грешки.

С приятеля ми се вече година и половина, преди няколко месеца се преместихме в неговият град за да не плащаме квартира. Първият месец всичко вървеше добре с родителите му, но след това баща му започна да ме напада и обижда, започна да ме нарича к*рва, наркоманка и каква ли още не. Започнах работа, но разбрах че съм бременна след това трябваше да напусна защото не се чуствах добре и си останах вкъщи, но бащата на приятелят ми продължи да ме напада опитах се да говоря с майка му но без резултат.

Приятелят ми има дете от предишен брак, детето много свикна с мен както и аз с него. Не можем да се изнесем на квартира а и нямаме възможност да се върнем в моят град. Заради родителите си ми каза да махна детето, аз започнах да си събирам багажа, но той ме спря и ми се извини.

Толкова дълго чаках да стане чудо и да видя на тестта за бременост две чертички. Кажете ми как да се държа с тези хора който не ме искат, и как да издържа на всичко това, дори това че всеки има етаж не помага. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   твоя ако е пич ще се скара с техните и ще те защити!
а, ко е това, все пак си му жена, бременна си от него, да не се остави? ! на свекървата и свекъра - майната им, в старческия дом! живейте си добре и на старите теглете една майна
поздрави
2дедовия

2.   1, не е толкова лесно - какъв старчески дом, когато хората най-вероятно са в 50-те, ПРИТЕЖАВАТ къщата или апартамента, в които бедното семейство се е самонастанило?
Мила авторке, много съжалявам, че си се натресла на такива хора, но едно ти казвам. Абортирай и не вкарвай в този филм още едно същество. Нямате пари за наем, а как ще гледате дете? По думите ти разбирам, че много за кратко си работила, значи и майчинство няма да има... Как си ги представяш ти тези неща?
Какво ще кажеш на детето си един ден, когато те обвини за мизерното си детство, за липсата на перспективи, дом и спокойствие.
Мислиш ли, че връзката ви ще издържи това изпитание?
Мислиш ли, че да родиш на всяка цена, въпреки, че нямаш елементарни битови условия, ще те направи щастлива?
Е, ти решаваш. Мъжът ти го е казал - той не иска това дете. Сега отговорността е само и изцяло в твоите ръце. Рискуваш да останеш и самотна майка. Рискуваш много, най-вече рискуваш детето ти един ден да те намрази.

3.   благодаря за мненията който ми дадохте, искам да се обърня към номер2 баща му на съпругат ми разбрах че се държи така и с другите си две снахи, а колкото до оборт не мисля да правя загубих едно дете пораснало,

4.   Ами бащата явно е див селянин. Как така ще те обижда на к*рва? !? Мъжът ти знае ли и какво предприема? А иначе номер 2 ти го е казал/а повече от точно. Разбирам трагедията ти, че си загубила вече едно дете, но имаш ли сили и възможност при една евентуална раздяла да отгледаш сама това дете?? Помисли добре, защото станеш ли майка ще носиш не само за твоя, но и отговорността за щастието и спокойния живот на едно дете. До колкото разбирам мъжът ти е по-разумен и предлага аборт. И може би е прав!