Споделена история от Семейство

Майка ми...
Здравейте. Моята история е малко объркана, както и целия ми живот. Имах нужда да споделя с някого и затова реших тук. Живея почти от година в чужбина при майка ми и брат ми. На 19 години съм. Запознах се с едно момче. Вече почти 5 месеца сме заедно. Лошото е, че когато излизам и майка ми започва да ми се цупи, че не си стоя в къщи. Това е постоянно всеки ден едно и също. Една вечер даже се случи да оставят ключа на вратата за да не мога да си отключа и чаках да станат да ми отворят. Общо взето не знам на къде да поема. Ако се отделя трябва да си търся работа, което не е проблем, ще работя не ме мързи, квартира, но все си мисля, че няма да успея да се справя. Ако вие бяхте на мое място как бихте постъпили. Моля ви за съвет.

Коментари

1.   Мисля, че майка ти първо се притеснява за теб и второ иска да си до нея постоянно, защото усеща, че те губи, все пак на тази възраст не нормално да се отделиш от нея, сама да си вадиш хляба и сама да взимаш решения за живота си. Когато си си у дома пострай се да й обръщаш повече внимание, разговаряйте на различни теми и не мисля че майка ти ще има нещо против да излизаш :)

2.   Значи ни споменаваш че за гаджета си голяма и с тях можеш да се справяш но за работа и квартира те е страх и не знаеш дали ще се справиш. Щом си голяма за едното трябва да си достатъчно голяма и за другото скъпа

3.   От авторката:До 2:Страх ме е да, но не съм казала, че ме мързи, напротив всяко лято работя по 4-5 месеца. На мен това не ми пречи... До 1:За най- голямо съжаление никога не съм разговаряла с нея, като с приятелка. Когато съм си в къщи за съжаление аз се чувствам изолирана, все едно ме няма там. Тя никога не е разговаряла с мен, не ме е питала как се чувствам. Знам, че досега съм се справила сама и все повече започвам да се убеждавам, че съм готова за тази стъпка. :)

4.   мога само да ти пожелая успех преди да се отделиш поработи 2-3 месеца и живей при майка си да видиш как ще си с работното време и учението ако евентуално учиш и ако ти харесва и имаш добър резервен и стартов капитал давай напред

Стискам ти палци :)

БеЛиЯ МеЧоК

5.   Още едно мнение. Щом е оставила ключа за да те чуе кога се прибираш, значи ти няма доверие, следи дали ще се прибереш в 9, 10, 12 или на сутринта. От това става ясно и без да казваш, че не те слуша като говориш и не те познава като личност. Вярвам ти като казваш, че не те забелязва в къщи. Не е единствената майка, която не познава детето си. А ти самата звучиш като много порядъчен човек, който знае да работи. Разбира се, че на 19 години още можеш да си живееш в къщи и да се виждаш с гаджета - сега му е времето да излизаш с приятели и да сменяш гаджета ако трябва, та после като решиш да правиш семейство да знаеш какво искаш. А ако решиш да си вземеш квартира, ще е също добре. Намери си първо работа и като вземеш първата заплата разгледай квартирите и виж какво ти харесва. Мисля, че ще се почувстваш добре ако си имаш собствена квартира и работа. Разход е, но пък е много хубаво да си имаш собствено жилище и да се чувсваш свободен. Майките свикват после с нов живот като пораснат децата и си поемат живота. Ще и е криво отначало, но пък е по-добре за теб сама да се научиш да си управляваш деня.

6.   Авторке, ти сама си си отговорила - на 19 си, пълнолетна си, работи ти се, знаеш как се търси работа, имаш и човек до себе си... Кво чакаш? Някой да те покани ли? Даже и вкъщи са те заключили отвънка, да не можеш да си влезеш - от тва по-голям знак кво искаш? !

На тия години ти е крайно време да си биеш шута от вкъщи. Нямаш представа колко олекващо и освобождаващо действа. Отделно, че е кажи-речи единствения начин да стане човек от тебе. Аз така направих (точно на 19) и това беше най-правилното решение в живота ми.

Успехът обича смелите.

Кубрат

7.   От авторката:Благодаря ви много за съветите. Заех се да си търся работа. Ще видя как ще се развият нещата. Благодаря ви. Не съм очаквала, че от други хора ще получа толкова голяма подкрепа, която досега не съм получавала от собствената си майка.

8.   и аз съм на 19 баща ми и сестра ми постоянно звънят да питат къде съм и майка ми винаги си спазвам часа като се прибирам дори и по рано

9.   Според мен майка ти ревнува, но не е нормално да прави тези неща. Поговори с нея, вече си достатъчно голяма. Разбери къде е проблема, от какво се притеснява и решете как ще процедирате. Според мен не се изнасяй, изглежда лесно на думи, но не е така да плащаш сама -квартира, сметки, храна, облекло, женски принадлежности.... сама сметни каква заплата трябва да имаш за да сториш всичко това САМА!!! Поживей си сега ти е времето-, учи, гаджета, купони.... и говори с майка си-решете проблема си.