Споделена история от Семейство

Така ли я карате и Вие?
Здравейте, обръщам се към Вас не за съвет, а за коментар, как бихте постъпили ако чувствата и тръпката за общуване изчезнат, а ежедневието се превърне в рутинно съжителство? Ако сте живели повече от 36 години заедно с човек, за който си мислите че Ви обича и сте правили всичко възможно той да усеща че е обичан, но от негова страна не получавате обич, как бихте постъпили?

Заслужава ли си човек да рискува, на стари години да търси щастието си, или да се примери с обстоятелствата и да продължи да живее с рутината на обикновеното сиво ежедневие, докато дочака края си?
Моля за сериозно отношение!

Коментари

1.   Никога не е късно да станеш за резил. Тази поговорка била съвсем вярна. Женице, ти какво очакваш от своя мъж, той ти е дал стабилност, дом, отгледал е деца, работил е за всички вас. За какво искаш да го замениш? За някой романтичен? Който да прави серенади на лунна светлина и да се разхождате прегърнати? На нашата възраст(аз съм на 50), няма да намериш нищо свястно. Те младите, не могат да намерят млади и свестни, та ние ли? Внимавай да не загубиш питомното и да хукнеш да гониш дивото. Намали сапунените сериали или розовите романи. Ако ти липсва секс-купи си вибратор и го ползвай тайно, за да не нараниш егото на мъжа си.

2.   Ха де, любов, та тя е просто следствие от изливания в организма ендорфин и в края на крайщата тялото привиква към него. помисли си чувстваш ли се сигурна с този човек, получаваш ли грижите и вниманието от него които ти се полагат това трябва да стига.

3.   Май много хора я карат така. Рутината навлиза в живота ни и в по-ранна възраст. Въпрос на характер е и е твърдо индивидуално. Аз за себе си също съм нерешителна, често се оставям на течението и никой не ми е виновен....

4.   Ще дам пример за 3 произведения - Крадесът на Праскови, Потомка и Жена, стихотворение написано от Блага Димитрова.
В крадеца на праскови главната героиня- Елисавета живее сивото ежедневие с полковника, с който се различават напълно. Тя се умъжва за него, като той й обещава много и накрая тя остава разочарована. Тогава се появява Иван, който тя започва да обича, но тяхната връзка е невъзможна. Убиват Иван, и тя се самоубива.
Потомка - Главната геройня не познава роднините си, не знае и как е протекъл живота им. "... е избягала в среднощ дълбока с някой чуждестранен, светъл хан. " Тук жената е оставила всичко и се отдава на новото, тя е буйна и готова на всичко за свобода. Такава жена би го оставила и избягала от него, за да намери нова любов.
А сега и най-различаващата история -- "Жена". Според Димитрова жената трябва да е вярна и да прощава всичко на мъжа си - дори и изневярата. Жената трябва "да гради живот от отломки. "
Твое е решението какво ще правиш - да прекратиш сивото ежедневие, като се разделиш с него или да опиташ и невъзможното да промениш, или пък да чакаш смъртта си.

5.   Винаги, винаги си заслужава човек да търси щастието си. Няма значение на каква възраст си, заслужаваш щастие и обич, както всяко друго човешко същество. Смело напреди успех. :)

6.   Да, има смисъл да се бориш за щастието си. И аз лично мисля, че докато човек е млад, все пак има и други приоритети - деца, работа, живее по-интензивно и може да направи компромис с някои неща. Но на твоите години, предполагам около 50-60 г. може би нуждата от подкрепа и разбиране, от това да имаш истински човек до себе си надделява. Аз лично бих постъпила така, сега децата ми са малки, но знам, че един ден ще постъпя по този начин, защото от сега си мълчим на различни теми.

7.   Ами аз съм още в началото на брака си и надали мога да дам добър коментар, но ще опитам.
Първо, това може да е поредната семейна криза, децата вече(най-вероятно) са свили свои собствени гнезда, всеки живее живота си а вие оставате постоянно заедно и сами. Не е лесно! Но е преодолимо, а има и друга страна на нещата, вие се познавате прекрасно, знаете как реагира и единия и другия.... щом се замисляте за такава стъпка, явно определено има нещо... а и като се замислите че живота е кратък? !? Аз не бих могла да захвърля човека с когото съм живяла най-дълго в живота си, а понякога се упреквам за тази си привързаност. В крайна сметка, въпрос на личен избор... Може пък толкова да сте си омръзнали и да сте изчерпали връзката си, че и за двамата да е по-добре да не сте заедно за известно време.
По скоро аз ще попитам живелите 36 години заедно, към това се стремя и аз, каква е тайната на успеха? Защо след като живеят 10 години заедно, съпрузите се променят до толкова че вече не могат да си създадът нормален семеен живот и толкова лесно захвърлят както съпруга, така и децата си? Моля ви да кажете как сте успели...
~Рамона~

8.   Щом сте били заедно 36 години, какво пречи да си остареете заедно
М38

9.   Аз съм с моя мъж от 2 години и тръпката вече е тотално изчезнала. Поне от моя страна. Но си има причини. Не знам как е във вашия случай...

10.   Каква е причинагта да изчезне тръпката след само 2 години брак??? Аз скоро се женя и не искам да измествам темата, но много ме е страх от тази рутина не защото няма да я преживея а вероятно защото ще се възпротивя а едва ли е правилно?

11.   Здравейте, аз съм автора. Извинявам се, че малко съм Ви подвел като използвам думата " човека " и не уточнявам дали става въпрос за мъж или жена. Съжалявам, че така се получи, но съвсем умишлено приех тази форма, защото смятам, че е без значение дали отношенията са от мъж към жена или обратното. Вече мога да се разкрия, мъж съм на 61години който обича жена си, но за съжаление не получавам нужната душевна семейна топлина. Не се караме и не вдигаме скандали(не ми е в характера това), но това, че до мене живее един капсулиран и незаинтересован човек започна да ме дразни. Съвсем естествено, динамиката в отношенията ни не може да бъде като в младите години, но за съжаление в тази напреднала възраст(не се обиждайте), човек трябва да има повече душевно и физическо спокойствие, и разбиране. Вероятно, промените в женското тяло при тази възраст, оказват съществена роля за промяна на характера и поведението на жената, а това влияе на чувствителността на мъжа.

12.   Номер 9 и 10, и при мен тръпката изчезна след брака - половин година след брака... и се чувствам ужасно и незнам на къде да поема и как да прекратя това. Понякога хората просто се разминават или се оказва, че са тотално различни. Не знам... но е доста стресиращо.

13.   Аз съм номер 9 - при мен тръпката изчезна след като се оженихме след 1 година съжителство. Просто човекът, който ми се води съпруг, ме разочарова тотално.
Преди да изляза по майчинство (родих наскоро) вземах 3 пъти колкото неговата мизерна заплата. Това не само, че не го притесняваше като мъж, но си му беше ОК. Задоволил се е да "работи" нещо, което подхожда по-скоро за пенсионер като за допълнителен доход към пенсията. Очаквах, че заради детето ще се стегне, но не би... Намразих го. Говори на диалект, мислех, че покрай мен ще се поошлайфа, но пак не би... В секса е пълен егоист и мисли само за своето удоволствие - това ме отврати още повече. Почнахме всеки ден да се караме и обиждаме. Има отрицателна енегрия, която вибрира около нас. Не ми помага за детето. Всичко върша аз. Той се прибира "пребит" от "работа" и ляга да спи. Така правят почти всички мъже, но поне осигуряват семейството си. Просто наивно си мислех, че ще се промени, но хората не се променят.
Затова обмислям раздяла и развод. Тръпката може да изчезне по чисто битови причини... И обикновено почти винаги е заради битовизъм.
Вчера реших да го тествам колко ще се справи с детето и излязох с приятелка за час и половина има няма. Не е успял да го нахрани, беше се наакало, той го знаеше, но ме чакаше да се прибера да сменя памперса. Освен това ми се обади три пъти да ме пита кога ще се прибирам. Аз не бях толкова приритала да излизам, просто исках да потвърдя за себе си това, което знаех. Че той просто не става... Вие сте живели повече от 30 години. Аз мисля, че няма да изкарам и 3 с моя "съпруг".
Но в живота няма нищо вечно:)

14.   9 и 12, мисля че тази тръпка за която пишете, при вашите взаимоотношения не е я имало още отначало. Ако у Вас са се породили истински любовни чувства в началото на вашата връзка, то само от инерцията на душевната Ви енергия, бихте живели поне няколко години щастлив семеен живот. Човек за да получи, трябва да отдава от себе си!

15.   Ужас, това е нещото от което най-много ме е страх... :(

16.   Ами имаш два варианта 1. Да умреш 2. Да започнеш да живееш

17.   За да умреш, не ти е нужен никой, а за да живееш ти трябва някой, но не кой да е, човек ти трябва! Егоиста не е човек, той е животно което мисли само за търбухчето си, и е готов да унищожи околните, само за да има повече за него! Бягайте далеч от такива хора, колкото и симпатични да са. Симпатията е видна на пръв поглед, после изплува дяволската черта! На такива хора им липсват първите 7 години възпитание, после е невъзможно да се превъзпитат, умират си такива каквито са всъщност!