Споделена история от Семейство

Загубих съпруга си - болката е смазваща...
Преди 8 месеца загубих своя съпруг и най- добър приятел. Не мога да се справя с болката. Споделям, излизам, чета- нищо не помага.

Имам 2 възможности- да се оставя на течението и да чакам края или да се хвана за нещо и да продължа. Знам, че трябва да е второто, но не се справям. На 49 съм, имам подкрепата на детето и близките, но никой не може да замести НЕГО. Болката е смазваща.
Как се справяте в такива ситуации?

Коментари

1.   Твоето не е лесно, ни най малко, но болката винаги може да бъде надделяна. Имаш няколко избора, да се оставиш да те бие, или да се сражаваш срещу нея. Трябва да разбереш че не трябва да тъгуваш за тези, които са починали, а точно обратното, да си щастлива за тях. "Do not pity those who pass away, but instead be happy for them. "

-Death_Blade ^

2.   трдуно е! знам!
Няма универсална реепта
ивей заради НЕГО и заради детето
Сигурен съм, че той не би искал да страдаш! Така, че се вземи в ръце и си гледай детото!

3.   Само с времето свикваш, но ще минат години преди да свикнеш. Занимавай се с нещо постоянно, та да не ти е единственото нещо в главата и да минава по-бързо времето.

4.   Не се предавай, поне заради него...

5.   Миличка, минавала съм през този кошмар- е, не със съпруга, но с достатъчни близък човек от семейството ми. Буквално кошмарен сън, през който се налага да се мине. Мен ме спаси мисълта за детето ми, което беше във възраст под 10 тогава и имаше нужда от мен. Просто спасението е само едно- да мислиш за хората, които продължават да имат нужда от теб. Съдейки по възрастта ти, и детето ти не би следвало да е много голямо и укрепнало психически. Мисли за него, за това, че ако ти се погубиш от скръб, то ще остане кръгъл сирак. Това ли искаш? Болката е страшна, но отшумява, остава постоянно тъпо усещане за липса. Ще се справиш!

6.   Вие сте се разделили с тленното, но не и с духа му, той е около Вас, в самите Вас и ще бъде винаги при Вас. Нима тялото е по важно от духа, то е временно и отминава, но духа е вечен. Ходете по често на църква(ако сте християнка), отдайте по голямо внимание на религията, даже и да не сте вярваща. Визуализирайте вечер като си легнете, спомняйте си хубави моменти от съвместният Ви живот. Отдайте се на детето, то е частица от мъжа по който скърбите, която в момента живее до Вас, вместо мъжа Ви.

7.   Четири години живях със спомени. Беше много болезнено, но нямах търпение да остана сама за да бъда с него в спомените си. Беше ми трудно, но само това остава - спомени за него, аромата му.... Когато затворех очи даже усещах и ласките му. После постепенно ежедневието ме завладя, спомените започнаха да избледняват. Чувствах се като предател затова, че болката започваше да утихва.
Не исках да забравям! След това дойде и прозрението, че просто съм свикнала да го няма. Но не съм го забравила!
Сутрин се събуждам с неговото име в съзнанието си. Вечер заспивам с него в мислите си, но вече с усмивка - малко тъжна, но все пак... благодаря на бога, че изживях повечето си живот с него!

8.   Благодаря на всички!

9.   Благодаря ви!
7, ти си преминала на едно по високо ниво на осъзнаване, как го постигна, какво ти помогна?
Не искам да го забравя, също като теб, но искам да дойде време да си кажа, че съм благодарна, че живях с него.
Как ще стане, обаче, не зная.

10.   Болката не минава. Никога. Просто свикваме с нея. Винаги е там. Винаги ще имам моменти, в които ще искаме да крещим от безсилие и умора.

11.   Скъпа авторке, номер 7 съм.
Нищо не ми помогна. Просто не се борих с мъката. Може би
съм била по-стегната заради сина си - трябваше да се държа заради него. През деня бях на работа, сред хора.
Но нощите бях негова! Като че ли живеех в някакъв измислен свят с него. Всеки по различен начин се справя с мъката. Мога да ти кажа само, че винаги ще ти липсва.
Номер десет е прав/а/- идвало ми е не да крещя, а да вия.
Но човек свиква, примирява се. С годините ще започнеш да плачеш все по-рядко, а сърцето ти да става все по-закърняло!
И не забравяй, че имаш най-прекрасното нещо останало ти от него - детето.
Желая ти душевен мир и те подкрепям!

12.   Остави времето да те излекува. Общувай с хора, излизай, пиши...

13.   А дали времето Лекува? ...

14.   А давате ли си сметка колко много пречите на починалите по пътя им с вашите скърби, тррагедии и опявания? Ако наистина ги обичате - оставете ги да си отидат. Всичко друго е хленч, егоизъм и неовладяни отрицателни емоции. Превърнали сте любовта си в зависимост, в наркотична абстиненция.
Пак ще сте заедно в един момент, даже по-истински отколкото сте били тук. И тогава ще разберете, че всичко това е бил един безсмислен хленч - като на малко дете, което плаче цял ден, понеже си мисли че е загубило майка си завинаги, а тя просто е отишла на работа.

15.   Мили приятели, ако ми разрешите да нарека всички които сте оставили коментари. Всички сте стигнали бавно или бързо, трудно или лесно до най истинския миг. Вече 60 дни съм без съпругата си, никога не се забравя туй що не гасне. Но затова и ние оставаме живи да продължим тяхното дело, техния живот на земята. Лесно се говори -трудно се променя ценностната система на човек. Правете това което те обичаха като живи. Вече имате в едно тяло две души. Живейте за тяхно добро и за радост на Бог. Ако някой иска да сподели лично скайп ***** с лат. букви

Модератор: Не публикуваме лични данни.

16.   За всяка друга болка човек може да даде съвет. Но не и за загубата на толкова близък човек. Знам от собствен опит, че искрените и чистосирдечни хора намират своя път. Ние, загубилите близък, трябва да живеем и заради тях. Но не Трябва, а е задължително. Така те ще продължават да съществуват чрез нас. А иначе те, добрите, сега са ангели и много повече. Желая ти сила и търпение!

17.   Мила, минали са само 8 месеца, нормално е да скърбиш. Плачи! Излей си болката! Няма нищо по-нормално от това. По-нататък времето ще си каже думата! Надявам се в най-скоро време да си върнеш усмивката, и да продължиш напред!

18.   Не сте загубили супруга си - просто физически не е до Вас. Но духовно той винаги ще е с Вас. Разбирам, че връзката ви е била много силна и сте имали щастлив живот и прекрасно дете. Погледнете в очите на детето си - от там ще ви погледне любимия човек, почувствайте ласката на вятъра-това е неговата милувка, заслушайте се в шепота на дърветата - съпруга Ви ви нашепва най-нежните слова. Затворете очи и си спомнете щастливите спокойни вечери - не усещата ли смеха му, лекото нежно докосване, закачливия поглед. До Вас е и винаги ще бъде! Ще се срещате в съня Ви и ще Ви помага и подкрепя през целия Ви живот! Животът продължава!
Фея

19.   Чета и си мисля, че сте прави, но е много трудно това, , да преодолееш''.
Когато не си могъл и да си помислиш да живееш живота си с друг, освен с него, преодоляването става невъзможно.
А сега наистина трябва да продължа, но как, като нямам стремежи, желания, да не говорим за мечти.
Бъдете здрави!

21.   Здравейте, измина една година и 5 месеца! всичко е личен избор - няма друго! аз избрах да продължа! много се обичаме - той почина внезапно на новогодишната маса в новогодишната вечер! Ходих 7 месеца, като сянка и си казах силна съм ще продължа.Регистрирсх се в сайт за запознанства.ввднага създадох връзка това е! Избираш

23.   Онова, което е важно всеки да направи своя избор вечно страдание гробища и църкви или да се постареш просто да избереш живота! нямадруго!!!! За това е нужна много сила!!! затваряш мъката в чекмедже и продължаваш! живота е хубав и си струва! страшно обичах мъжа Си! Умря в новогодишната вечер на новогодишната маса! И въпреки всичко аз съм по- силна и ще го изживея този живот по възможност прилично! хора не се отдават на мъката, а продължите! любовта е истината на мен ми се случи, като дар божи! просто продължите,не казвам, че е лесно! трябва сила и вяра,че няма как да не ти се случи!