Споделена история от Семейство

Никой не може да помогне на сестра ми
Имам сестра на 22 години. Още от малка прави пакости и не може да различи добро от зло. Цялото ни семейство е минало през всякакви премеждия заради нея. Още от 5ти клас започна да се връща много късно през нощта и да обикаля кафетата с приятелки. Боядисваше се и се гримираше силно, носеше високи токчета и започна да пуши.

От няколко години редовно взима наркотици по партита, напива се и пуши като комин. Вече не живее вкъщи, защото нашите постоянно й правят забележки за начина й на живот, а тя иска да е свободна, затова живее като циганка с още три момичета в едностаен апартамент без топла вода. Сестра ми проституира. Има приятелки, които са проститутки в чужбина и бг и когато има нужда от пари, спи с който й падне. Затова страда от няколко венерически болести, включително една която е смъртоносна в 50% от случаите.
Тя се храни с вредна храна, не пие течности (освен алкохол) и се облича с летни дрехи през зимата. Сестра ми краде от собствената ни майка, която по цял ден работи, за да изхранва семейството.

Ние общуваме с нея и постоянно се опитваме да й покажем правилния път, обаче тя продължава и харесва начина си на живот. Опитвахме с психолози, сменяхме училищата й... обаче вече нямаме никакъв контрол над нея. Моля ви кажете ми какво да направя! Дайте ми съвет... какъвто и да е! Аз просто се изчерпах и губя всякаква надежда. Страх ме е, че тя може да умре, заради веществата, които приема. Страх ме е, че може да влезе затвора заради дилърите и проститутките, с които се занимава. Страх ме е, че няма светло бъдеще...

Коментари

1.   Страх ме е, че вече куцо и сакато си съчинява подобни недомислици и скалъпени истории без грам истина...
Палав Мечок

2.   Тя сама ако не може да се оправи, никой друг няма да може.

3.   Няма как да влезне в затвора, не е сводница и не е дилърка, но ти нищо не можеш да направиш. Гледай своя си живот, просто ? кажи, че ще бъдеш до нея, когато тя е готова за това, когато има нужда от теб.
Натрапената помощ и внимание не помагат.

4.   И да не умре, вече няма връщане назад, защото начинът и на живот я е превърнал в развалина. Оставете я, няма шанс за нея.

5.   АВТОРКАТА:
Това не е лъжа, а реалния ми живот!! Тези истории не съществуват само по телевизията... С риск написах тук историята си, за да потърся помощ, така че пишете само ако можете да помогнете.

Не мога да оставя собствената си сестра... Тя не е просто един човек, който може да бъде забравен. Ако нещо й се случи ще се обвинявам до края на живота си.

Надявам се, че някой с опит ще ми помогне!

6.   Бих казала, ако НЕ ИСКА да си помогне, никой не може.
Помощ не се дава насила. Ако тя търси помощ от тебе, тогава и помогни с каквото и както прецениш. Но ако не е потърсила помощта ти, недей да и я натрапваш, никой не може никого да спаси насила и всеки сам е отговорен за живота си. И това не е мое мнение, това е свещенното право на свободен избор на всеки човек. Ако тя е решила да пропада и да умира, няма какво ТИ да се чувстваш виновна, това си е лично нейния избор и отговорност.
Радвам се, че духом не си я отхвърлила. Но пак казвам, отговорността за живота и си е лично нейна, затова бъди с нея, но моля те, не се опитвай да я спасяваш и да и помагаш против волята и, остави я да следва собствените си избори и да си търпи последиците от тях.

7.   Трябвало да й се помогне когато е била на 12 сега на 22 нищо не можеш да направиш ако тя не иска. Родителите ти и ти самата /ако си по -голяма/ сте виновни, че не сте я вкарали в пътя навреме.

8.   Може би засега не можеш да направиш нищо. Имах една познато, която водеше същия начин на живот, докато за малко не умря (не се тревожи, не беше от дрога и от алкохол, а катастрофа).. Съмняваме да умре от дрога или алкохол(само да не прекалява) Казваш, че винаги сте се опитвали да и набиете правилния начин.. ами защо не пробвате нещо ново? ! Оставете я, не я търсете.. изобщо не контактувайте с нея. Така няма да краде от майка ти.. и може да се даде малко сметка. А относно наркотиците не се тревожи, защото в наше време са малко тези, които живеят без поне да са пробвали.

10.   АВТОРКАТА:
Номер 8, пробвахме и така. Аз не я търсех два месеца и накрая тя ми се обади, за да ме накара да й викна такси, защото нямала ваучер, а с мен говори безплатно. Сякаш не изпитва никакви топли чувства към никой от семейството си. Не изпитва вина, за това което ни е причинила и никога няма да се извини за откраднатото или скандала, който е направила. Не казвам, че ще умре от наркотици или алкохол... страх ме е заради болестта, която има. Все пак благодаря на всички за отговорите... Продължавам да се надявам да се случи чудо.

12.   Тя по - голяма или по - малка сестра ти е? Така аз имах такава приятелка която като малка я травмираха, биеха я не й даваха пари, тя плачеше всеки ден беше синя цялата! И това и остави травма и тя започна да се гримира да става от сегашните кифли и т. н. и сега е същата! А е доста по - малка на 15 е!

13.   изберете някоя вила или къща в отдалечена местност заведете я там и нека стои там колкото е нужно най вероятно имате нужда от психолог той най добре може да ви даде правилен съвет но аз бих постъпил по този начин разбира се затова се изискват средства и нерви! а е вярно че моментът е изпуснат по една или друга причина.