Споделена история от Семейство

Една история ..
Здравейте! За пръв път а може би и последен ще пиша в подобен сайт. Не искам някой от вас да ме помислят за разглезено момиче без работа! Аз съм на 16 години от малък провенциален град и квартал в който всичко се знае. Никога нищо не ми е липсвало, детството ми беше спокойно до определена година, затова и често тъжа за отминалите дни. Аз съм "хубавка", "щастлива", "мила" и "спокойна" така ми казват всички. Имам страшно много проблеми.

Главният от тях е баща ми. Той е пияница, постоянно се напива и все ми казва че от мен нищо не става, че съм пропаднала, че не си помръдвам пръста за нищо. Майка ми постоянно ходи по него и не спира да го следи данеби пак да се напие, а когато той не е пиян и тя е спокойна все си обещават той на нея че няма да се напива,а тя на него че няма да го следи и т.н. Така сме от много години, но последните три вече най-редовно се случват тия неща.

Постоянно вкъщи има побоища разправии Полиция линейки и тем подобни. Имало е дни в който не е могло да се наспивам и не съм ходила на училище. Постоянно съм под напрежение. Нито уча (даже нямам и желание) нито мога да се наспивам нито мога да ям .. абе общо взето се чудя защо Господ наказва все хора които не са направили нищо лошо на никой. Много често като си легна преди да заспя си поплаквам .. защото съм на 16 а имам чувството че съм на 60, защото се чувствам много самотна и нямам дори един приятел на когото да споделя как се чувствам.

Нямам желание за нищо и незнам какво да правя. Много често взех да се връщам в миналите дни,да живея в години и спомени, който няма да се върнат, вместо като всеки човек да гледам напред в "бъдещето”. Написах своята история,за да ми олекне поне малко, и ако някой има някакви съвети нека пише!

Коментари

1.   Моят баща също пие! Но при нас няма чак полиция и линейки малко по - спокойно е. Незнам как бих могла да ти помогна.

Ааа всъщност има един начин, който спаси мен от този ад. Ако искаш остави ми скайпа си или мейла си и ще ти пиша.

2.   Мила пиши ми на имейла lunen_lych@abv.bg
там ще си поговорим спокойно не те мисля за разглезена защото знам как се чувстваш.
Пиши нямам намерение да ти се подигравам или нещо подобно а няма да те свалям не съм мъж.

3.   Случвало ми се е нещо подобно, разборам те и страшно мног ти съчувствам. Имаш ли брат или сестра? ако имаш, можете да се подкрепяте, каквито и да са ви отношенията. Това, което ти се случва е ужасно, но някой ден ще видиш, че ти е било от полза. Не си малко момиче и единствения ми съвет е да бъдеш силна и да живееш в настоящето, колкото и да е гадно то. Опитай се да поговориш с баща си като дъщеря, бащите имат слабост към дъщерите си, обясни му, че той и семейството са важни за теб, че имаш огромна нужда от неговата подкрепа, но усещаш как се отдалечавате, кажи си му всичко по сърцераздирателен начин. Ако и това не помогне, вземи властта в семейството и просто НЕ се примирявай със ситуацията.

4.   Мили хора страшно много ви благодаря .. нямам нито брат, нито сестра сама съм си. Хиляди пъти съм говорила с него, ама той все едно е зомбиран .. хем казва, че ме обича и му пука само за мен, хем постоянно не спира да ме псува и обижда, и като тръгнем да говорем за неговия проблем или сменя темата или направо казва че изобщо не му е зор. Още веднъж ВИ Благодаря!

5.   Ба6та ми също пие тва е мн мн срещан проблем особено при българските семейства и на мене ми е писнало и аз съм на 16 майка ми не го следи щото нз къде ходи и аз съм от провинцията от ямбол съм и не мога да се примиря със ситуацията по зле съм от тебе щото моите щастливи години бяха само 2 3 това не започва от сега и аз нямам добра среда за учене понякога не са идвали полиции и линеики но наистина и аз се чувствам ужасно искам само едно да ти кажа което не ни убива ни прави по силни и вярваи един ден че всичко ще свърши ако вие с маика ти сте безсилни пред него и не можете да предприемете нещо

8.   Хора, просто бъдете силни и не се поддавайте и вие да ставате същите като пораснете, ще видите, че ще срещнете стойностни хора, които ще ви помогнат да преодолеете ситуацията, само моля ви, помагайте на майките си, защото не мисля, че някой може да си представи какво е да си на тяхно място. Пoвярвайте, на тях им е мн по-зле. Пък нали знаете - съединението прави силата ;)

9.   Аз също,имах такъв баща и може би затова, живота ми се подреди не както бих искала. Мисли за бъдещето си!!!