Споделена история от Семейство

Възможно ли е да съм бременна?!?
Точно ден след като ми свърши цикъла правих секс с мъжа ми и той свърши в мен за първи път (заедно сме от 3 години) винаги се пазим но сега стана работата и не знам според вас колко е вероятността да съм бременна?? Има ли такива с подобна случка и какво е продължението??? Един ден ме боля корема като преди цикъл но ми мина и на моменти ми се гади... искам да уточня че бебе не е планирано но е ЖЕЛАНО!!!

Коментари

1-50 от 57

1.   Ами най лесно ще разбереш като си направиш тест, най-рано 7 дни от секса. И това дали е станало зависи от това кога ти е овулацията, но за да си по спокойна си направи тест.

2.   Ами има вероятнос апък може нещо просто да те е боляло корема незнам просто немога да ти кажа.

3.   Благодаря ви... току що си правих тест за бременност и сега съм още по объркана..... контролната лента я има но не ми е супер ярка и точно до нея има още една чартичка която се вижда, но не е по цялата далжина а само по средата се е появила... моля ви кажете ми това как да го разбирам???? Дали не е рано за тест.. от случката са минали 16 дни... моля ви кажете ми.

4.   Жено, не се прави на луда. Не задавай глупави въпроси, а вземи се образовай!

5.   ПФФФ (4.) ТИ НЕЗНАМ ЗА КВА МЕ ЗИМАШ!!! МНОГО МИ Е ЯСНО ТОВА ЧЕ 2-РА ЧЕРТА ДОРИ ЛЕКО ДА СЕ ВИЖДА Е НАЛИЧИЕ НА РАННА БРЕМЕННОСТ НО!!!!!!!!!!--НА МЕН НЕ МИ СЕ ПОЯВИ ЦЯЛА ЧЕРТА А САМО ПРЕЗ ПОЛОВИНАТА И ПИТАМ ЗАЩОТО АЗ САМ ПРАВИЛА МНОГО ПАТИ ТЕСТОВЕ, НО ТАКОВА НЕЩО НЕ МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО.. НЕЗНАМ ТИ КОЛКО СИ ГОЛЯМА АМА И АЗ НЕ САМ НЕКАВ ПУБЕРТЕТ, НЕ БЪДИ ТОЛКОВА ГРУБА, НАЛИ ЗА ТОВА СА ТИЯ САЙТОВЕ.

6.   Най-опасно е да се забремее до седмица след като ти свърши цикъла, ако не си сигурна в теста си купи 2-ри, и иди на генеколог, най-сигурно, а и профилактиката не е излишна !

7.   Вече праих тест днес (минали са 16 дни от случката) единия SHURE CHECK ми показа много бледа контролната лента и до нея се оцвети по средата само, не цялата втората.... много странно мисля че е дефект.... ако беше бледа черта щеше да е ранна бременност, но тъи като само по средата се оцвети нз какво да мисля.... няколко часа по късно си взех обикновен тес но той беше отрицателен... но все пак може би избързах с теста.. на 16.01 трябва да ми дойде... може седмица преди това да направя.. доста мнения чух на бременни жени, на които първите тестове са отрицателни.... а след време положителни...
п.с. МОЛЯ СЕ ДА СЪМ БРЕМЕННА, ТОЛКОВА Е ВАЖНО ЗА МЕН!!

8.   Отиди на гинеколог там ще си сигурна остави тестовете и действай.
Щом бебока (евентуалния) не е планиран но се желае няма от какво да се притесняваш.

9.   Ама защо се сърди авторката на номер 4? Май наистина си доста необразована, а се и обиждаш... Ами щом толкова тестове си правила и много ги разбираш, защо тогава се допитваш до нас? Пък и по правописа ти много добре се разбира колко ти е образованието...

10.   Aбе вие пък всички сте голямата работа и във всички ситуации действате трезво и умно. Жената просто е притеснена, защото го иска силно... Не сте ли изпитвали чувството да желаете нещо силно, но то да изглежда несигурно - ще стане ли, няма ли да стане ? Мисля, че тук не говорим за образование или кой е по-умен. Наизустени фрази...

Към авторката: според мен би трябвало да посетиш гинеколог, той ще те насочи най-правилно как да забременееш, а ако си бременна ще установи бременността. Не знам какъв тест си ползвала, но знам, че surecheck е най-точен, доколкото съм чела може да се използва и 7 дена след половия акт. Успех! ;)

11.   Хаха номер 10 ги уби ! Много ме зарадва, Евала, булка ;)
Така де, не сме в училище, да си "мерим" правописа от диктовките, ха-ха, скрийте се ! :) аз съм номер 6 по-нагоре :) Завършила съм право, българска и френска фиология, ама не ви поправям, нали ?:) хахахахаах
Авторката, хайде кажи после какво е станало ! Дано е както го искаш :)

12.   Здравейте - аз сам АВТОРКАТА ...все още съм в неизвестност..... тези дни трябва да ми дойде, въпреки че нямам признаци за това (странно че ме болят гърдите, а това никога не ми се случва, дори преди цикъл) и все още вярвам че има надежда да сам бременна :) Номер 10 ще те поправя относно теста surecheck, точно него правих, но те хората са написали на опаковката --- отчита 1 ДЕН ПРЕДИ закъснението...

Благодаря на всички които споделиха моята история, макар и тези които оставиха грубите си коментари!!!

13.   Като разбереш кажи ни какво ти е показал теста, че ми стана интересно.... аз съм в същото положение :)

14.   Номер 13 за жалост ми дойде с 3 дена закъснение.... сега ще си засека цикъла тези месеци.. явно наистина психиката е голяма работа, но не се отчайвам, и ще дам най-добрия съвет за тези които искат бебче -- не мислете за това, бъдете напълно освободени и не правете секс по календарни изчисления, а за удоволствие а другото е Божа работа!!! Номер 13 надявам се резултата да бъде, този които желаеш и после сподели какво е станало.

15.   Ами аз сутринта ходих на генеколог и се оказа че съм бременна! Много съм щастлива. Пожелавам ти и на теб едно бебче да те радва и ти пожелавам щом е желано да стане скоро и да му се радвате много.

16.   Честито Номер 15!!! Радвам се за теб, желая ти лека и безпроблемна бременност и едно здраво бебче :) надявам се и аз да се похваля скоро :) ти би могла да научиш много полезни неща от този саит -- http://forum.bg-mamma.com/ Аз имам регистрация там и толкова неща научих :)

17.   Много благодаря!!! Когато разбера нещо ново ще пиша!

18.   Здравейте заедно сме с приятеля ми от 1 и половина и се мъчим да си направим бебче, но не става правим от 3,4 месеца насам но не се получава бихте ли ми дали съвет тъи като вие сте доста по големички от мен аз съм на 18 ще съм ви благодарна акo някой ми каже някой неща :)

19.   Здравеи номер 18! Всъщност правенето на бебе понякога не толкова лесно, колкото предполагаме. За да се получат нещата най-важно е да бъдете напълно отпуснати, а не постоянно да мислите дали е станало и т.н. Хубаво е да си изчислиш периода на овулация... ако не си запозната с изчисленията в интернет има адски много форуми и информация за всичко каквото те интересува... в Google моментално намираш каквото ти трябва, но моят съвет е наистина правете любов с наслада защото така се появяват красивите неща! Надявам се да сам ти дала малко яснота и да съм успяла да ти помогна и не забравяи да се похвалиш скоро, желая ти успех мила.

20.   Здравеите, аз съм на 20 години, напоследък съм подложена на голям стрес, направо убииствен бих казала. С приятеля ми се пазим, бих казала доста упорито и вниматлено. По принцип съм с редовен цикъл случавало се е да подранява, но да закъснява никога! Последния път го направихме със презерватив, освен това тои твърдо е убеден че не е забелязал нещо нередно... закъсня ми с 3 дни и ре6их, че е време да си направя тест за бременност. Опираики се на мненията за "Shure Chek" използвах точно него... резултата беше отрицателен, но за мое успокоение реших да направя о6те един, които също отчете отрицателен резултат, но ето вече шести ден цикълът ми го няма... дали това не се дължи на стреса ми, които повярваите ми не е малък...или пък е киста? Симптомите иначе ги имам, но цикъл няма и няма... а надеждата ми да се появи е голяма...да се доверя ли на резултатите от теста? Ако има жена с подобен или идентичен проблем, нека сподели тук....

Зная 4е може от прочетеното реакциите да не се кои знае колко с доза разбиране, но ще се радвам ако някои ми помогне... искам просто да избегна неудобството да се кача на магарето... а и стреса от резултата. достатъчно стресирана съм и така.

21.   Моля ви помогнете ми!!! Аз съм на 19г. и с моя приятел много искаме бебе... На 04.04. го направихме,а след това и на 11.04., а сега трябваше да ми дойде на 13.04 но никакъв го няма. Гърдите ме болят ужасно много и ям като ненормална, постоянно ми се спинка :) Правих си тест,но се оказа отрицателен :( Дали не избързвам с теста или просто не е станало нищо :( Нека който може да ми помогне да ми пише, ще съм безкраийно благодарна. Благодаря предварително!!!

22.   Към номер 20, здр и аз съм в същото положение, правих секс и то в последните дни на цикъла си, и сега този месец не ми идва изобщо, имам признаци за цикъл...пак цял месец ме пропусна, правих си два теста и отрицателни бяха, незнам на кой да вярвам :(

23.   Към номер 22 и аз съм в абсолютно същото положение.. Правих секс , пазихме се, но цикълът ми закъснява. Правих си тест на 2-ия ден от закъснението, беше отрицателен. Днес ми е 3ти ден и нямам никакви симптоми, че ще ми идва а по принцип имам. Направо ще откача..

24.   Абе момичета това че ви закъснява не означава нищо, защото и на мен ми закъсня цели 11 дни, но за съжаление ми дойде... за това че ........... не се притесняваите.

25.   ЗДР!!!! искам да някои да ми помогне ако може!!!! никога до сега несъм повращала!!!! преди няколко дни закусвах и после ми се гадеше ужасно много. и повърнах имам сташни болки доло ниско:( гардите ме болят като пред цикал....отпаднала се чуствам:( и незная нищо какво става с мене а съм няколко дни преди цикала... но съм чувала че преди това може да имаш синтоми за бременост!!!!!! ако може някои да ми обясни !!!!БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!!!!!

26.   Здравейте. С приятеля ми правихме секс и сега мисля, че може да съм бременна. Въпреки, че се пазим с прекъсване на акта преди той да свърши, но съм чела, че и така може да се забременее. Преди самото свършване се отделя минимално количество семенна течност. Някой може ли да ми даде съвет или да е изпадал в подобна ситуация? Ако съм бременна тази бременност не е желана и ще направя аборт, без да казвам на гаджето си, просто има причини поради, които не мога да имам дете, поне не и сега на този етап. Моля ви, помогнете ми с някакъв съвет. Иначе имам цикъл, но може да карам цветна бременност, това не е гаранция.

27.   Здравейте момичета.С приятеля ми работим по въпроса за бебче.Вече втора седмица гърдите ме болят страшно много, направих си тест оказа се отрицателен о в същото време ми закъснява цикъла. Мислите ли че имам някакъв проблем.След нколко дни имам час при гинеколога си.Благодаря.

28.   До Номер 27: Успех !!! Дано сте успели :) !!

29.   Стискам палци на всички...очакващи!! При нас не се получава вече 7ми месец...сега пак тръпна в очакване на...закъснение на цикъла ми. Но съм на границата на отчаянието. Всички казват, че е необходима здрава психика, да не мисля за това, да не се стресирам. Първите месеци успявах. Сега просто не мога да не мисля! Много ми е тежко! Съпругът ми се опитва да е силният, но и на него не му е леко..! Успех, скъпи дами! Дано вие скоро зарадвате аудиторията с добри новини!

М.

30.   Здравей те на мен ми закъсняма вече 23 дена правих един тест но излезе отрицателен а много ме боли кръста имам една операция от херния от ляво и тя ме боли жестоко помогнете ми какво да правя

31.   Защо,толкова много се притеснявате всички вие,които искате бебчета?При нас стана след 7 месеца,прекарани в опити за бебе.Не се притеснявайте,отървете се от стреса и ще стане.Аз съм една щастливка,бременна в края на 5 месец вече.Много е важно да сте спокойни и да не мислите постоянно,че има проблем.Месец след месец бебето спря да ми е фикс идея и когато,наи малко очаквах чудото стана.Успех на всички кандидат родители от мен :)

32.   здравейте аз съм на 19 с приятелями сме заедно от 3 години...миналия месец след като ми свърши го правихме ,пазим се много преди края на самия акт го прекъсваме т.е.приятелями не свършва в мен но този месец ми закъснява вече 15 дни първият тест беше полойителен като контролната линиика беше до половината червена а на горе избледяваше но втората линиика си беше няпълно ясна и силно червена...след няколко дни направих още три теста които пък бяха отрицателни но все още не ми идва....от няколко дни всяка вечер съм с ужасно гадене незма какво да мисля притеснявам,защото нз.дали съм готова за бебе объркана съм ...надявам се някой да ми помогне ще ви бъда благодарна

33.   Здравейте на всички искам да чуя вашето мнение защото аз вече се побърках,миналия месец цикала ми доиде на 30 и винаги ми идва 2 дни по рано този месец ми доиде на 30 но само едно много слабо бледо розово днес си направих тест и беше отрицателен помогнете незнам какво да мисля,благодаря ви

34.   здравейте на всички, искам да споделя с вас ако може да ми помогнете, миналия месец цикала ми доиде на 30 винаги ми идва 2 дни по рано от датата, но този месец ми доиде на30 но не беше цинал а само малко бледо розово, днес сутринта си направих тест и тои беше отрицателен, незнам какво да мисля може ли да е още рано за теста затова да е бил отрицателен

35.   извинявам се за повторението не бях сигурна че първото е одобрено

36.   До №33 Тестовете отчитат дори и при цветна бременност, но щом е отрицателен, значи не си бременна. Не зная дали искаш да си имаш бебе или не. Ако е" да" желая ти го от сърце, ако" не" спокойно!
Лиан

38.   Здравей на 20год сам и искаме да имаме бебе но 5-6мес се не става последната ми менстуация беше на 1. 11 имам розово течение от 2-3дни болки ниско долу в корема прилошаване правих си тест но втората чертичка беше по слаба ходих и на гинеколог но тя ми каза че няма бременност и ми предписа хапчета да си предизвикам цикала но след това каза че не е сигурна че няма бременност моля ви помогнете

39.   Помощ... Ходих вчера на генеколог, каза ми че не съм бременна, гледаме само долу, но на корема не. Според вас права ли е? Вече 2 дена ми закаснява имам болки в корема, и гардите ме болят но все още не ми идва :( не искам бебета млада сам :( какво бихте ме посаветвали? благодаря на хората които ще пишат

40.   Е щом лекар е казал че няма бременност, какъв е проблема? Ние не сме учили медицина, нито гинекологиа за да знаем къде трябва да те прегледат. И за да си по-сигурна потърси и второ мнение. Но тук мисла че само още повече ще те объркаме.
Успех.

41.   Към номер 40. Благодаря ти :) На 8 реших и направих тест, това е 1 ден след закъснението, днес пак направих пада се 4 ден след закъснение, направих тестовете всичко изчаках 6-7 минути теста беше на шуърчек, но 1 час може би и повече взех от чантата ми да го изхвърля но го отворих отново и видях не розова а нещо незнам как да го опиша като жълто, като урината, много се стреснах и затова днес направих пак но е отрицателен... Когато бях в аптеката попитах и жената ми каза че след 10 минута даже след 8 е невалиден :Xи че това на теста било от урината така не е черта обясни ми че трябва ако има да е бледа но да е розова. Притеснена сам има ли някои които да е имал подобен проблем:На генеколог не искам отново да ходя мисля че ако имаше нещо щеше да ми каже ще се побъркам незнам какво да мисля :(

42.   Здравейте, надявям се да не бъда смешна във вашите очи предполагам, че тук комуникират само млади момичета и жени, но бих искала да попитам как да изчисля кога трябва да ми дойде цикалат като последният ми бе на 28, 02, 12, аз съм на 36г имам една дъщеря вече голяма забравила съм имам опасения че съм бременна но се страхувам да си направя тест все още и живея с надеждата за бебе

43.   Номер 42. Като разбереш разликата м-у менструация и цикъл, сама ще намериш отговора.
Хвани малко се образовай, че скоро дъщеря ти ще задава въпроси!

Прочти си и глупостите „Последният (какво - секс, мъж, плод) ми беше на 28,02,12 (това числа от тотото ли са)?

44.   43, това според мен трябва да е дата - 28. 02. 2012г., но не съм сигурна. :)

45.   Хайде де, 43, не сме в университет... Повече от ясно е какво иска да каже 42. Е, малко простовато, но да я линчуваме ли? !
Някога последната ми менструация беше на 13 дек. Правихме го с мъжа ми на 27 и 28 дек. -баш овулация! Още на 7 януари почнах да имам усещания, мисли, нещо странно ставаше с мен.. Спях по цели дни и нощи. На 10 януари правих Шуърчек, ама не един... за 2 дни цели пет-до един положителни, втората чертичка много бледичка, цяла, но я имаше. Резултатът от тестовете за бременност е вече 3год. и половина госпожица с характер :))
Имах и уникален сън бременна вече в 4 месец. Говорех си с бебето през корема ми. И по едно време го питам, насън-какво си? И то ми каза, с глас-момиченце съм, мамо! :))Никакви ехографи не бях минала, но бях убедена, че е момиче и че ще го има от първите седмици още. Сънят ще го помня, докато съм жива.
Та идеята ми е-слушайте и шестото си чувство, инстинкта си и посетете гинеколог/ама не му вярвайте сляпо, моят в 5 месец ми каза, че е момче-ако го бях послушала? ! /
И успех на всички желаещи и много здрави и хубави бебчета!
Към нежелаещите-пазете се и обмислете кога да имате дете. Има доста предпазни средства, но и мъжът трябва да е отговорен. В моя случай не ползвах спирала-една отхвърлих, пробвах 5 вида хапчета-нито едно не ми понесе и си се пазим на принципа да си го извади навреме. Знам си кога ми е менструациата, овулацията и вече 4-та година няма друго бебе или аборт. При постоянна, многогодишна и стабилна връзка презерватив не е нужен, а доверие, грижа и отговорност и за другия. При младите презервативът е просто задължителен.

46.   45, мерси, че ни разказа историята си, но не виждам да помогна на 42. Ти разбра ли въпроса, защото аз не съм.

И да - възмутена съм - става дума тук за 36 годишна, която не знае разлика м-у цикъл и менструация, а има дъщеря. Хубаво писа ти за оволации, ама трябваше и това да обясниш...

47.   Ми то и аз съм възмутена как пишеш овулация, при все на образоваността си, ама не съм тръгнала да се заяждам... почти.

48.   44, ако се смята на 28 дена, би трябвало да ти беше дошло на 27. 03, но все още са минали малко дни, освен това може на теб да ти е на повече дни. Не зная защо не си следиш циклите, за да знаеш кога точно е почнал последния и да следиш за дължината. Добре е да го правиш.

П. П. Когато за пръв път писах тук за разлика м/у цикли и менструации, не бях виждала никой друг да го пише. Не е лошо да се знае, че думите не са взаимозаменяеми, колкото и да им е неприятно на жените да използват едната.

49.   48, аз за разликата между цикъл и менструация говорех още в даскало на момичетата, да не бъркат понятията, ама те ми разправяха какъв гнусар съм бил и си мислеха, че като кажеш "цикъл" вместо менструация си по-изискан и по-дискретен. Още по-масова е заблудата, че менструация и мензис е едно и също.

Кубрат

50.   45 съм. До 46-какво да обяснявам на жената-страх я било! Хваща един тест от аптеката за ушите, прави си го, вижда резултата и отива на гинеколог. Това исках да кажа с моите 5 теста за бременност. Как другояче да и помогна? ! Да послуша и вътрешния си глас. Да усети промените в тялото си. Трябва да е по-решителна-каквото е, такова е. Следващият път... И аз не забременях веднага, а чак след 4-5 месеца секс.
Кубрат, ама мензис и менструация е едно и също! На латински: Menstruatio s. menses. Или искаш да кажеш, че пълното име на менструацията е Менструация мензис? Ошашавих се...

52.   ЗДР може ли един въпрос! Правихме с приятеля си секс 3 дни преди датата на циъла ми и той свърши в мен, и сега ми закъснява вече 3ти ден възможноли е да има нещо?

1-50 от 57