Споделена история от Семейство

Правилно ли постъпих ?
Имам дъщеря вече на 6 години.

Баща и ме изостави още преди тя да се роди. 4 години след нейното раждане не съм поглеждала друг мъж. Цялата ми любов и внимание бяха за нея и сега тя е много силно привързана към мен както и аз към нея разбира се. Но бях и много самотна.

Виждах как другите бащи разхождат децата си в парка, как на празници се събират семейства, аз все сама без човек до себе си. Преди 2 години се запознах с един мъж доста по възрастен от мен. След време той ми предложи да живеем заедно и аз се съгласих.

Сега сме заедно и с чисто сърце мога да кажа че той много обича мен и дъщеря ми, много се грижи за нея и винаги се старае нищо да не и` липсва. Но тя сякаш ме ревнува от него и изобщо не ни оставя сами.

На мен лично това не пречи много, но се чудя тя дали се чувства добре и дали няма да я нараня емоционално. Понякога си мисля дали не сгреших.

Коментари

1.   Да, определено си постъпила правилно. Много е вредно за едно дете да няма и мъжки пример в живота си, ако не става - не става, но ето - ти явно си намерила стабилен мъж до себе си, който ако не баща, поне може да бъде пастрок на детето ти.

Малките деца са много ревниви по принцип. Така щеше да се държи и със собствения си баща.
Поне според Фройд, малките момиченца са влюбени в бащите си. Ревността може дори да е насочена към теб. Но Фройд е доста отречен, в случая мисля, че става дума за ревност към теб, защото до сега тя е получавала цялото ти внимание.

Моят съвет - направи режим на детето си - нека ляга и става по едно и също време. Така вечер ще имате време за себе си като двойка, а детето пък ще има достатачно сън, за да расте здраво.

Дъщеря ти е вече достатачно голямо за някаква животинка - хамстерче, морско свинче, котенце, кученце. Нещо, за което сама да се грижи, да поема отговорност, да е горда от себе си. Възлагай ? малки задачи в домакинството и двамата я хвалете. Такива неща...

Най-препоръчително е действително да помислиш за братче или сестриче. Така си се била фиксирала върху детето, че то е станало егоистичен диктатор. Не е мит, че самото дете става и егоист-възрастен. Научи се да налагаш правила, но и да оставаш твърда при нарушаването им.

Успех и честит празник на влюбените!

Лаура

П. П. Баба ми е останала млада вдовица с две много малки деца и не се е омъжила повторно, заради същите опасения като при теб. Имала е предложение от бездетен мъж, който е харесвал и нея, и децата. Тя също го е харесвала, но е отказала. Децата ? и до днес я обвиняват, че са нямали баща-пастрок, който да се грижи за тях - и материално, и емоционално.

Децата порастват, стават тинейджъри и възрастни - точно тогава бащата е много важен в живота им, добър възпитател, съветник, опора, докато майката е по-важна в първите години.

Не забравяй - децата излитат от гнездото, ще останеш сама. Не се отказвай днес и сега от партньор в живота си, защото и децата ти няма да го сторят за теб.

2.   Добре си постъпила, добре е и за теб и за детето с времето ще свикне, въпросът е как да си създадете и свое дете с възможно най-малко сътресения за нея. Успех.

3.   В никакъв случай не трябва да си помисляш, че нараняваш детето като си позволяваш да имаш щастие. Детето също е щастливо от факта, че майка му е. Как така не ви оставя, тя трябва задължително да си ляга най-късно в 8:30 часа, за да бъде здрава, 6 годишните деца имат нужда от 10-11 часа сън мозъкът им обработва информацията от деня малко по бавно и за да станат отпочинали за училище трябва да си лягат към 8 ч.
№ 1 е прав създай режим по час, кога да се храни, кога да ляга, кога да играе, кога да учи. На 7 години тя трябва да има изграден режим, за да може да се справя с учебния материал. Извинявай говоря като учителка, но при двадесет годишен стаж съм забелязала, че деца който лягат рано имат най-висок успех в училище.

4.   СТ1: Ех родители и вашето притеснение:). Защо гледате лошото не си се замисляла че дащеря ти просто се радва да е във вашата компание и и е приятно да гледа майка си щастлива.

5.   Не си сгрешила тя е дете нормално е да ревнува сега след като толкова време е била само с теб а сега вижда че има още 1 човек с вас и до теб. Нищо чудно да започне да се сърди или да не иска да е с него, но всичко това ще се промени дай и малко време.

6.   Не си сгрешила! Даже е хубаво да има мъж в дома. Децата винаги искат цялото внимание.

7.   Абсолютно подписвам всяно една дума на Лаура! Особено най-последното изречение! Много родители правят кардиналната грешка да смятат, че тяхното щастие стои в някакъв конфликт с щастието на децата им, и трябва да избират или едното, или другото. Не е така! Сдухан, нещастен, наранен, изнервен и ако щеш незадоволен родител няма как да прави децата си щастливи и няма как да им дава правилното възпитание.

И което е още по-лошо, такива родители, които са "отдали живота си" на децата, често очакват и децата да направят същото за тях, а това, както каза Лаура, няма и не е редно да стане. Всеки сам си кове живота, децата си имат техен и на са длъжни да жертват него в името на родителите си.

Така че, по темата, авторката е постъпила абсолютно правилно. Но фактът, че изобщо има хора, които си задават такива въпроси, е смущаващ за мен...

Кубрат

П. П. Номер 3, аз имам сестра на 6 години, тя още ходи на детска, но преди 10-11 вечерта не си ляга. За сметка на това спи следобед по 2-3 часа в детската, така че не мисля, че това фиксиране върху 8:30 е много полезно. Лятото 8:30 още е светло и децата играят навънка, как ще го сложиш в леглото по това време...

8.   Ще го сложи да спи рано, разбира се! По-този начин не само детето ще се развива добре, но и те двамата ще имат време за себе си.

9.   Децата които са на 6 7 години лягат рано да, така е едно 6 годишна дете ляга в 8 и 30 9 часа и има нужда от 10 часа сън за да има сили за другия ден.
Аз също говоря като номер 3 и аз като учител, макар че съм само на 19 добре съм запознат със общуването на деца до 7 годишна възраст и до 12 13 годишна възраст - тинейджърската. Едно дете трябва да се бори за любовта на 2рия мъж ако 1вия който е истинския му, татко е починал 2рия може би ще го приеме като истински

Наистина е вярно, че дете което си ляга рано има най-висок успех в училище така прави и сестра ми макар че е вече на 8 и половина тя спи 10 часа
За малките деца до 7 - 8 години е важен дневния режим

10.   Според науката на Зигмунд Фройд комплекса Електра означава любвта между таткото и момиченцето
При майките любовта е момченцето там е Едиповият комплекс