Споделена история от Семейство

Баща ми е нервно - болен
... имам много трудности с баща си. А майка ми още повече. Мисълта, че тя го търпи ми тежи, защото знам какво и е. Той е нервно болен. Има тикове и други проблеми, които с годините стават все по - страшни. Адски изнервен е и за най - малкото ме обижда. Няма да давам конкретни примери - например ако искам да направя нещо и на него не му хареа ми казва "Ти за коя се мислиш, за Наоми Кемпбъл!? Я се виж коя си... ", ако ме нагруби и започна да плача започва да ми казва, че съм психично болна...

Едва издържам на държанието му, всички сме толерантни към него, но понякога не мога да издържам и си позволявам да повиша тон, все пак си имам и много други проблеми и накрая едва устисквам.

Докато учех и трябваше да взема висше образование, единствено майка ми ме подкрепяше, той постоянно ме подценяваше, че няма да завърша, че сигурно няма да си взимам изпитите, че съм просто едно обикновено момиче. От всичко това ми ставаше много обидно...

Стана ми обидно, че на мен каза, че съм просто обикновено момиче, а на една проститутка с богат мъж каза, че била като Наоми Кемпбъл...

Цял живот съм подценявана, сега имам и леки комплекси, понякога се усещам... как правя неща, които не трябва, заради това.

Някой ден, ако имам дете, няма да го подтискам по този начин... не е правилно...

Коментари

1.   какво да ти кажа-Нали знаеш "колко пари струваш", доказала си се пред себе си, че можеш въпреки приказките му. Думите му са голи, не ги вземай на вътре, знаеш че реално не е прав.

2.   Здравей, напълно те разбирам, моят баща е същият, винаги ме обижда, какви ли не глупости ми е говорил, смята ме за някакъв пълен загубеняк, а това не е така, каквото и да правя, все ме обижда и ми казва че от мен не става нищо и все лоши неща говори, никаква подкрепа от негова страна не съм получавал за нищо, но вече спрях да му обръщам внимание и да си върша моите си задачи

3.   Ами не му обръщай толкова внимание. Ако беше здрав, едва ли щеше да говори така. Но по принцип родителите са способни да комплексират децата си. Дори и здрави хора, възпитават децата си неправилно и ги тласкат към неща, които смятат за добри. Обаче, се получава, че са добри, само за родителите. А децата страдат.

4.   Щом вече имаш висше образование е вече време да си намериш работа и да се концентрираш изцяло върху себе си, а не под лупа да следиш всяка дума на баща ти. Това, което го е казал, го е казал. Ти си знай, че не си такава и просто гледай да се уредиш в живота сама. Настина, възможно е такава среда да ти се отразява психически много зле. Затова трябва да се изнесеш. Може на баща ти да не му хареса, но със сигурност за тебе ще бъде много по-добре.

5.   Хората с годините изглупяват, просто явно няма накъде да избие комплекса и се захванал с тебе.
Опитаи се да не обръщаш внимание, искам да ти кажа и др
някои хора като загубят нещо било зрение, способност да се придвижват сами или каквото и да е (зависимостта от някои др ) ги товари мисля че нещо такова е и при тебе
не обръщаи внимание
поздрави

6.   Според мен това е далеч от заболяване, а е чисто и просто "невъзпитан човек "т. е. има много пропуски в неговото възпитание и явно в детството си е развил комплекс или комплекси! Когато такива хора започнат да застаряват нещата стават още по-зле и по-зле.... Тиковете и прочие са последстве, а не причина за поведението му. Това, че "мутресата" в неговите очи е по-стойностна от собственната му дъщеря говори само отрицателно за неговото поведение което явно не трябва да е меродавно за теб. Болният човек се лекува, а ако е психоболен го лекуват принудително. Повярвай ми не съм неподготвена по въпроса. Апропо явно майка ти не е трябвало да го търпи, а по този начин да те принуждава да го търпиш и ти! И все пак не забравяй, че съвета е като рациново масло---лесно се дава, но трудно се приема.

7.   Моят баща е същият, а даже се води нормален и не е освидетелстван... Не че е лош човек, просто има нереални представи за всичко и не знае как да се отнася към семейството си и към околните. Неговият баща е бил много жесток. Лошата семейна среда се предава по наследство. Старай се да не бъдеш като него и да създадеш по-нормална среда за твоите собствени деца.

8.   и при мене е така, ужасно е като знаеш, че има човек който винаги те снижава със земята...