Споделена история от Семейство

Не искам фамилията му
Здравейте, имам си приятел, но не му харесвам фамилията. Моята фамилия си е много по-хубава и не искам да приемам неговата или каквата и да е било друга фамилия, защото моята е хубава.

Защо, по дяволите, жените трябва да приемаме тъпата фамилия на мъжете, когато нашата е по-хубава? Вярно, засега не сме говорили за женитба, но един ден...

Коментари

1.   Хахаха в грешка си! Ти на колко си на 17? ! За сведение не си длъжна да приемаш фамилията на съпруга си, можеш да вземеш и неговата и да оставиш своята, ще имаш доста дълго име просто, можеш и да откажеш да я приемеш и да си останеш с досегашната си фамилия. Така че спокойно, но закъде си се разбързала още не сте говорили за брак ти за това мислиш...

2.   Не е нужно да приемаш фамилията му при подписване на брак. Вече може да си останеш с твоята. Но той не ти е предложил все още, така че няма за какво да се притесняваш.

3.   Е, капризи сега..

4.   Оооо, съвсем не си длъжна да приемаш неговата фамилия, даже той може да приеме твоята. При подаване на документите за брак в декларацията има част, в която пише "фамилия на съпругата след брака", но също така има и "фамилия на съпругът след брака"-т. е. важи и за двамата. И двамата са длъжни да я попълнят. Аз приех фамилията на съпругът ми, но тя съвпада с бащиното ми име, така че лесно го преживях.

Никой не може да те накара насила да вземеш нечие име. Не се ядосвай за неща, които:
-не зависят от теб
-не можеш да промениш.

5.   Ако го обичаш истински, няма да ти пука каква му е фамилията..

~Makaveli

6.   Ами не я приемай като не искаш. Майка ми например не е приела фамилията на баща ми, останала си е смоминското име. Съпругата на брат ми просто добави неговата с тиренце след своята.
trii1/2

7.   5, той ако я обича истински, защо не приеме нейната? :) Фамилията на моя приятел е по-хубава от моята, но аз пак не бих му я взела. Единственото, което ще е неприятно, е, че ако има деца няма да са с моята фамилия. В Испания, до колкото зная, второто име на децата е фамилното на майката....

8.   Аз я приех преди 37 гдини и още тогава съм попълвала документ за личното ми желание! На мен никога не ми е харесвала табелката на съседите-Семейство Иванка Тодоранова и Тодоран Иванов (примерно) А на теб мило момиче хоресва ли ти?

9.   Като решите да се жените тогава мисли. Толкова рано преди дори да имате планове за женитба е глупаво. :)

Flawless

10.   Ох, авторке, рибата в морето ти тигана слагаш. Първо каква ти е гаранцията, че той ще е съпругът че и за фамилията си се закахърила. Никой насила не те кара да я приемаш. Имаш разсъждения на 12г. А по въпроса ти -айде питай приятеля си чия фамилия е по хубава. Мислиш по детински глупаво.
Маги

11.   Кой те кара да се жениш? Сега вече и деца си раждат без брак хората. За момичето е по - добре да е омъжено. И да носи фамилията на момчето. Ама не ти харесва. Стой си мома, какво ти пука.

12.   Живейте заедно, без да се жените.

13.   И аз да потвърдя, че не си длъжна да приемаш чужда фамилия или да я добавяш с тиренце към своята.
Закона позволява да си запазиш фамилията и това не е "вече", а от много години. Аз така направих, запазих си фамилията след брака, не защото много я харесвам, но ми изглежда тотално идиотско да приемам чужда фамилия, след като си имам своя.

14.   А той пък може да не иска теб за бъдещата му съпруга ;)