Споделена история от Семейство

Конфликт с баща ми
Здравейте всички, обръщам се към вас с надеждата да ми дадете някакви съвети и по-нестандартни мнения за разрешаване на този проблем понеже съм вече на капка от преливане, и съответно избухване
-ето го и проблема с баща ми сме в конфликт от доста години даже вече не ги броя, но със сигурност са повече от 7. Човекът е властен, много властен, иска да контролира всичко до най-малката подробност, никога не е доволен от каквото и да е, винаги ще намери за какво да се заяде с мен, въпреки че аз не съм конфликтна личност, даже напротив избягвам конфликти много лесно мога да се поставя в положението на човекът отсреща, не съм сигурен, но мисля, че той използва това в негова полза.

Преминал съм през почти всички гадости казвам почти, защото положението винаги може да бъде и по-гадно бой (тояги удари всевъзможни), вечерен час (не по-късно от 21:00), забрани за дискотеки подбор на приятели, намесване в личен социален живот до невъобразими подробности, никога не вземаш собствени решения дори завърших шибано училище, което той искаше, а не аз имам чувството, че половината си живот съм прекарал в търсене на одобрението му дори в момента се замислям и търся момент, в който поне седмица да сме били в нормални топли семейни отношения и не намирам такъв.

Със скапаното си отношение към мен този човек в продължение на толкова години успя да породи в мен само и единствено искренна и чиста омраза да осъзнавам, че не е правилно, но с ясно съзнание аз го мразя
-майка ми е уникален човек винаги ще те разбере, подкрепи ако искаш да направиш нещо или ще те посъветва ако съм сгрешил с нещо, не го премълчава смъмря ме, но знам, че е права в тези случаи за това се вслушвам в градивната и критика. От много крехка възраст съм я възприел и запомнил като човек който се отнася добре и справедливо както към мен, така и към околните (според мен това е родителският модел) с една дума тя може да постигне много повече от колкото този мухлио дори да ме пребие.

Положението не ни е розово, бедни сме и като казвам бедни имам предвид наистина бедни но... щуротията не ходи по гората. Преди години, когато бях още ученик го видях нещастника с ПРИЯТЕЛКАТА му, може би в този момент аз спрях да търся одобрението му. Не съм казвал на майка ми, на нея и без това и е много трудно, имаме инвалид в къщи, който е болен от детски паралич и има нужда от постоянните и грижи. Той е по-големият ми брат, грижа ме е само за тях двамата и когато се замисля да се изнеса от вкъщи си помислям как ли ще се почувства майка ми остава сам сама с този психар и с болен човек на ръце, без подкрепа. В ужасна дилема съм мога да се изнеса, но дали това е правилното решение. Тук, приятели, свършвам аз, а започвате вие
Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Явно наистина се намираш в много кофти положение. Винаги ще бъда отрицателно настроена към хора като баща ти, които не дават любов на децата си, но не им спестяват и боя.
Знам, че ти е дошло до гуша, но наистина няма да е добре да изоставиш майка си.
От друга страна ако се изнесеш за известно време и си намериш работа, установиш се и започнеш сам да се гледаш, ще можеш да прибереш майка си при себе си, както и болния човек. Но тук разбира се говорим за години.
На каква възраст си всъщност?
Пожелавам ти успех, дано намериш изход!

2.   ИМАШ 18 ГОДИНИ И ОЩЕ СИ ПРИ НЕГО?

махай се от там! , ще ти провали живота
отивай в някой голям град и започни някаква работа - дори и като общ работник!
Скоро ще започнат да се наема! Сега е момента!

3.   Ако си на 18 години и нагоре, време ти е да се изнесеш и да поемеш своя път, без да чувстваш вина. Майка ти си носи своя кръст. Не може вечно да си с тях. Трябва да се развиваш, да работиш и да създадеш семейство. Пожелавам ти да си добър баща и да дариш семейството си с щастие. Хайде - хващай пътя и не защото бягаш, а защото ти е време.

4.   Преди години бях на твоето дередже, но терора беше от двамата родители и аз се изнесъх под наем, но в твоя случай не мога да ти дам такъв съвет заради хората които уважаваш, но пък ако работиш и си яко хлапе дай му да разбере, че не всичко се постига със сила

5.   Ако имаш 18 години може да се изнесеш, ако имаш 16, мисля че също можеш. Като баща ти наистина те мрази изнеси се от вас и си вземи назаем някаква стая (може и повече от една зависи каква е работата ти). Тук ще те посъветвам и да си намериш работа. Ако имаш хубаво образование- по-хубава, а ако не - работа в Мак Доналдс или в някой хубав ресторант. Ако си близо до планината или до морето, още по-добре защото през зимата в планината ще можеш да работиш в някой от курортите, а ако си до морето - в някой хотел.

Искрено ти пожелавам да се оправиш.

_/_ e |< /.

6.   Майка ти какво мисли, склонна ли е да се отдели заедно с тебе и брат ти? Лично аз мисля, че ако тя не е склонна да остави баща ти, най-добре да се спасяваш сам. Все някога ще трябва да го направиш, да се отделиш от тях.
Майка ти ако иска да и помагаш, да дойде с тебе. Ако не - неин си избор.

7.   Родителите са такива каквито са това е положението. Моят като завърших университета почна да ми разправя че не съм бил от него после не дойде на сватбата ми в съвета, но пък размисли и взе че се появи в ресторанта, ха-ха-ха. Ами родители, хора какво да ги правиш. Гледай си живота и върви на пред. Парите не те правят богат повярвай ми имало е дни в който съм харчил по 1 000лв. за нула време и дни в който съм се чудил от къде да намеря масло за закуска на децата. Който дава, той е богат. Млад си гледай напред и това е. Успех.
Зорба.