Споделена история от Семейство

Защо???
Добре бе хора... стоя тук и чета за всички тези аборти, които правите. Адски ме е яд на вас. Аз съм на 20 години имам дъщеря на 4 и половина. Когато забременях бях дете, не бях дори пълнолетна. Аз не можах да направя аборт,защото се бях информирала по темата и знаех какви могат да бъдат последствията. Родих детето, въпреки това завърших училище с угромната помощ на родителите си и пак успях да дам цялата си обич и нежност на Нели (дъщеря ми) и изобщо не съжалявам. А имаше тук една жена, която заради сватбата си е направила аборт.

Абе хора разбирам да има наистина някаква причина, ама вие... не знам нямам думи!

Коментари

1.   Угромна работа си!

2.   Еми просто такава е модата мила :), не виждаш ли? Чукат се като луди без презервативи, а накрая не мислят за последствията, просто днешните български девойки са доста плиткоумни:) - за съжаление! Но те не са виновни, а родителите им наи-вече!!! Все пак трябва да са доста незадоволени за да се шибат като разгонени кобили, че чак да се съгласяват и без предпазни средства:Д!

Хубава Тема!! Но не даде плод, видя ли? Защото не е на мода в България сега :П- Курвите са на мода сега и ебането :П

3.   Като си се информирала така подробно по темата за абортите, Защо първо не си наблегнала на Обучението (Правене на секс с предпазни средства - КОНТРАЦЕПТИВИ на 16г.) пък после премини на темата Аборти.

4.   Не го нападайте момичето. Тя само се опитва да каже,че не е правилно и е така. Наблегнала или не на ПРЕДПАЗНИТЕ СРЕДСТВА си го е родила и си го гледа. Въпрос на избор и акъл - така е несъмнено, но браво на нея, че не е решила да абортира. А колкото до другото -аборти правят малките момиченца, които просто не знаят как се слага презерватива, защото бързат да се чукат, без да се информират за много неща.

5.   Ами не мислиш ли че всеки сам си преценява аз не съм дете одавна и ако забременея бих направила аборт без дори да се замислям за мен едно дете означава отговорност а аз не съм от типа хора който ще си седят над бебчето и ще се грижат за него да не плаче през нощта и много други жени са на то ва мнение та камо ли за пиклите които не знаят ебе ли им се пикае ли им се.
Според мен не бива така да съдиш, а безотговорните мацета които се чукат със всеки който има падне и правят аборти не го оправдавам но не ги и съдя.

6.   Абе айде моляти се... била информирана на 16г. мн. хубаво че си го оставила детето, но съм обеден че са ти повлияли за това твое решение. Най малкото си имала хора зад гърба.. Нз. положението на жените които са се решили на тази стъпка /аборт/. Всеки си носи кръста!

7.   Номер 5... ми ти явно въобще не искаш дете и дори и да имаш (да не дава господ) въобще няма да можеш да се грижиш за него. И не съдете момичето, защото е право независимо дали са повлияли или не важното е че обича и се грижи за детето си и не е постъпила като глупачка и поне е взела отговорност за постъпката си, затова помислете...

8.   Ами да номер 6... бях информирана, защото се поинтересувах преди да направя важна крачка и исках да знам последствията. И не... не са ми повлияли много хора, защото родителите и гаджето ми бяха против, но аз реших че искам детето. Родих го, да вярно че родителите ми много ми помагат дори и сега, но аз учих завърших с 5 и се гледах и детето. Така че...

9.   Номер 7 не съдя момичето евала на решението и просто казах мнението си всеки има свойте принципи
за мен едно бебе е отговорност и аз никога не бих я поела все пак всеки има право на избор браво на авторката за смелостта че е задържала детето но и браво на младите момиче които са абортирали

10.   Вие луди ли сте бе???? Много ясно, че е трябвало да абортира? Някой ден това дете като го питат "на колко години е майка ти" и то какво ще каже? "Ми мама ми е почти набор, защото ме е родила на 16"!! Имах една съученичка, чиято майка също я беше родила на 16 и на всичкото отгоре й беше забранила да си има приятел докато не навърши и тя 16?! Нормално ли е това? А колкото до авторката, не я съдя, но грам не одобрявам постъпката й! Ако майка ми беше с 16 г по-голяма от мен нямаше никога да имам респект към нея!

11.   Ей големи моралисти сте тука какво нападате всеки който не иска дете. Ами в крайна сметка всеки сам определя живота си а и аз съм съгласна с номера 5 и 10 какво ще родя на 16 ще си съсипя живота с едно бебе и какво някой ще ми признае айде стига сте се правели на светци тука.

12.   Каквото и да говорите, детето трябва да е благодарно на решението на майка си, че го има на този свят. Вие сигурно от бог сте спуснати и сте най-правилното решение. Колко ли от вас са случайно заченати, ама нали са в семейства...
Дрън-дрън. Хора, които не могат една смела крачка да направят, дават оценки на по-смели и борбени. Ама че ирония.

13.   Здравей, искам да те поздравя за тази тема, както и да те подкрепя за смелото решение! Човек, който не е способен на любов към собственото си дете (било то и все още неродено - няма никакво значение), никога няма истински да познае това чувство. Но... много момичета остават сами, уплашени и без никаква подкрепа, когато забременеят случайно, не е лесно и да задържиш дете в подобна ситуация. Но не е и невъзможно! Аз също се сблъсках с това да чакам дете без да имам стабилна връзка и без да е планирано, а и никой от близките и приятелите ми не одобряваше. В момента имам най-сладкото детенце на света и не че ми е лесно, но не съжалявам дори и за секунда.

14.   Хм, ако погледнем от друга гледна точка по-добре е някои момичета да не раждат деца. Повечето от тях са егоистки и не мислят за отговорности, а по-скоро да си намерят някои с много пари та да им е лек живота. От такива майки излизат нещастни деца. Не че аборта е хубаво нещо, ама зависи от жената. Свалям шапка на момичето и на №13. Да се нагърбиш сама да гледаш дете не е лесна работа. Да бъдеш добра майка е още по-трудно. Пожелавам им много щастие и късмет.

15.   Интересно как си заършила с 5, при положение че незнаеш как се пишат елементарни думи. Явно и учителите ти не са били много взискателни. Да беше се научила да пишеш преди да почнеш да се чукаш наляво и надясно. Учила била..... е погледни колко... Ако и детето ти е така неграмотно като майка си.... язък че не си направила аборт.