Споделена история от Семейство

Не е честно да имам такава съдба
Кажете ми , вие как бихте живяли ако брат ви и баща ви умрат ?

Еми съжалявам, но който не го е изпитал да не ми говори врели некипели.
Казват ми, че така било писано, че трябвало да продължа, че всеки имал някв мисия. Абе, не ме интересува никва мисия .. Кво желание да имам за щастлив живот ?

Всичко ми е толкова пусто и безразлично, че по-добре да бях умряла и аз. И за да продължа трябва да сложа онази изкуствената маска за пред другите, които нищо не подозират какво ми е на главата, а те си имат нормални семейства без такива трагизми. Но да, трябва да съм мноого щастлива - да, да.

Да, ви умре така брат, сестра, баща и да ви видя колко ще ви е до щастие..

Коментари

2.   :( Трагична история ;( намери хоби и приятел който да те разбира времето ще отлети и ще свърши всичко :)

3.   Здравей, моите съболезнования за загубата ви. Но всеки в този живот си носи своята "онази изкуствената маска". За всеки неговата маска е най-голямата, най-тежката, кантар за тежест на съдби още няма. Затова трябва всеки да се научи да си носи своята. Тези с "нормалните" семейства също си имат свой трагизми, това, че някой не е загубил брат/баща не означава, че няма болезнени притеснения и проблеми с нещо друго в живота си и си е сложил "щастливата маска" за да не тревожи околните, постъпи като него, приеми съдбата си.

4.   не е въпросса да се огъваме пред трудностите а да вдигнем глава и да продължим. всеки има или е имал тежък момент в живота но се изправяш и продължаваш

5.   Малко като клетва ми прозвуча това последното. Никой не е виновен з загубата ти, за да злобееш така. Да, едно такова нещастие променя човека, но недей така да говориш. Хората ти казват успокоителни думи, когато ти говорят да се опиташ да превъзмогнеш. Ти какво очакваш? Да ти кажат: реви, затвори се в себе си, не се усмихвай, депресирай се и т.???

6.   Това последното защо го казваш на нас?
Ние какво сме виновни за това какво ти казват вкъщи?
Като ти се плачe, ами плачи, като не ти се излиза-недей излиза.
Всеки изживява загубата по различен начин и затова му се струва, че неговия метод, който е проработил при него и най -добър. Не им се сърди и не бъди толкова гневна към хората искат да ти помогнат.

Lola

7.   Не го казвам на никого! Вие явно не можете да разберете положението ми и мислите за себе си, че сте се били засегнали. Просто когато подобно нещо ти се случи дори да злобееш е нормално.. И да пишат само такива, които са загубили близък човек!! Благодаря

8.   Виж тежка е съдбата ти. Ама има хора с още по-тежки сътби ето примерно някои не се изпитвали любовта никога или са я изпитвали и никога не са ббили до любимият човек както аз. Други страдат за човека които са обичали. Стават зависими от дрогата пиенето. Други имат цял живот проблеми физически със здравето. Бих казала че нема по голема болка от психическата. Господ винаги Може да направи така че болката да не се чувства. Ама имаш ли душевна болка нема лек за нея. Боли и то яко. Други цял живот се опитват да намерят щастието като мен. Трети страдат че не могат да направят кариера мечтите са им разбити. Друга са самотни всичко е със смесеци и то от възможно най лошитеТова са човешки съдби. Господ е режисьор. Играе с нас като на филм. В живота ако няма мъка ще е скука. И ще се очаеш

9.   Не искам да ме помислиш за груба, но много ме ядоса с коментара си " да пишат само такива, които са загубили свой близък" смъртта е нещо нормално, хората плачат защото не могат да възприемат, че няма да ги видят повече, не искат да умрът защото не могат да приемат, че живота е един! .. аз загубих един човек, много скъп, но болката която изпитвах в представите си как може един ден да си отиде беше същата като тази, която изпитах преди няколко месеца, ако си подготвен за нещо подобно и не си го изпитал имаш право на глас, в някои култури смъртта на някой се празнува и знаеш ли защо? тя е по лесна от живота, ако я възприемеш като мен никога няма да те боли така както те е страх, всеки има право на глас, особено имайки предвид, че има моменти в ЖИВОТА които са по тежки от смъртта до такава степен, че хората се самоубиват

... я сега ми кажи защо смъртта е толкова страшна, те са добре, нищо не чустват ами ти ?

когато братът на приятеля ми се самоуби той ми го каза с усмивка, ние двамата гледаме на смъртта като на част от живота не като на лафа

10.   Нямам братя или сестри, баща ми ме е оставил като малка. Не мога да разбера болката ти, а ти моята разбираш ли я? Ти поне си ги имала за малко в живота си, а аз никога не съм имала нито баща, нито брат.

11.   Искаш да ти пишат хора загубили някого? Ами добре! Какво е на 13 да загубиш малката си сестричка в пожар, майка ти да умре от инфаркт а баща ти да спи със всяка срещната курва??

12.   Ами като не искаш да ти казваме да продължиш напред с живота си, лягай и умирай. какво друго да ти кажа. Хората изживяват всякакви страдания с живота си и всякакви загуби, обаче не спират да живеят като теб.

13.   На 23 години съм, но през целия си живот съм търпяла несподелени любови и подигравки от околните без нищо лошо да съм им направла, без нищо обидно да съм им казала.
Как би се почувствала, ако навсякъде, където идеш те мислят за луда и те подценяват, как би се почувствала, ако от години се чувстваш самотна и знаеш, че за напред също ще си самотна без семейство, защото вече си изгубил своята полвинка в живота, аз пък си мисля, че имам по-тежка съдба от твоята по-тежка от на повечето хора дори.

14.   мило дете, аз съм на 52, но всичко това го преживях преди по-ве4е от 20 години, между 84г, и 91г погребах майка, сестра, брат и баща, така че знам какво е света да рухва върху теб. Не беше лесно да се справя, но успях защото вярвах в себе си и че онези които са ме обичали ще ми погат от отвъдното. Аз ги обичам и не съм ги забравил!