Споделена история от Семейство

Незнам как да се справя с проблема
Здравейте! Искам да споделя своята история, защото това ме измъчва от много време и вече незнам на къде съм. Женена съм от 12 години с моя... Изживях тежко негова изневяра преди 5 години, но проблема е друг.

Майка му, която по времето на моето страдание се правеше, че уж е на моя страна всъщност се оказа моя най-голям враг! Зад гърба ми плетеше такива интриги, че аз не знаех какво става и защо го прави! Както и да е, не обръщах внимание до момента, в който в тази нейна схема беше замесена и нашата дъщеря! Побеснях!!!

Скарахме се и аз и напомних за всички интриги, които плетеше по мой адрес! Не исках да ме харесва - просто исках да ме остави на мира! Живеем от как сме женени в жилище на мои роднини напълно самостоятелно! правим ремонт. Съпругът ми е в чужбина от 5 години и това е целта ни. Аз работя - не чакам само на него! Аз съм единствената снаха от 3 снахи, която се обърна със обръщението-" Майко! " и "Татко". към родителите на моя съпруг! И във същото време съм най- черната!

Сама отгледах детето си без никаква помощ. Не ми е дала нищо! Никога не съм опирала за пари до тях, защото моите родители много са ни помагали с това. Но така и не разбрах, къде сгреших. Интелигентно момиче съм, от добро и възпитано семейство. Проблема е, че след всички тези негативи от страна на роднините, на моя съпруг аз спрях да го обичам.

Аз, която не можех да мразя вече ненавиждам майка му. Наскоро след едно наше скарване той ме обвини че съм го отделила от роднините му! С братята му се виждаме редовно. имаше предвид майка си... Това ме заболя много. Аз казах че нямам свекърва- но бях подчертала че тя му е майка. Но и той отказа да се вижда със нея. Сега виновната съм аз. Защо? Толкова унижения изтърпях и заради него и заради нея. Вече ми е все тая - но съм адски нещастна със него. Незнам какво да правя.

Коментари

1.   „Майка му, която по времето на моето страдание се правеше, че уж е на моя страна“

Много наивно е да мислиш, че нечия майка ще застане с-у детето си заради теб. Ти би ли го направила?

Мисля, че е време за развод. Не се обиждай, но според мен си с мъжа си, заради парите, който той ти изпраща. Вашето връзка ли е, брак ли е?
Възможно е да са настройвали детето ти срещу теб, но се замисли и ти дали имаш някаква роля, някаква вина. Потърси път към детето си и го спечели, БЕЗ да го настройваш с-у когото и да е било.

Замисли се сериозно - така ли искаш да живееш? Заради едни пари и едно социялно положение на омъжена жена?

Какво ще правиш след 5-10 г., как искаш да остарееш?

Лаура