Споделена история от Семейство

Искам да имам детенце вече
Искам да създам семейство със моят приятел.
аз съм със него вече цели 8 години. Щастливи сме.

Но в един прекрасен ден реших да отида на генеколог и ме прегледаха за 20 мин и ми казаха че съм безплодна. Изписаха ми какви ли не хапчета и накрая без никакъв резултат. Свърших лекарствата питах да ги продължавам ли и те ми казаха, че не е необходимо и после ми казаха това „Е, мойто момиче безплодие и никога няма да имаш деца!“

Кажете ми къде да отида, вече съм се отчаяла от лекари и живота си, защотото едно бебче може отново да ми върне радоста и да забравя за всичките си проблеми!

Благодаря ви!

Коментари

1.   Потърси и друго мнение. Пък каквото и да ти каже, продължавай да опитваш. Това си е божа работа. Може да е сбъркал или нарочно да ти го е казал, че да се възползваш от някоя инвитро процедура. Тези процедури не са лоши, но първо провери на някаолко места ако трябва дали наистина имаш нужда от такава. И горе главата. Ще си имаш детенце.

2.   Много съжалявам, мила. Не съм много наясно, но и ти не даваш подробна информация каква е причината за безплодието. Пробвай при друг гинеколог. Ако си от по-малко населено място, намери някой добър специалист в по-големите градове. Също така се поинтересувай от инвитро процедурите.
Желая ти успех и стискам палци!

3.   Има една баба билкарка в с. Марково.... отиди при нея! Моя позната беше като теб години и накрая като пи билките от бабата забременя от раз!!!

4.   Най-доброто решение е да си осиновиш. Пак ще бъдеш майка, защото ти ще го отгледаш. Децата в домовете също заслужават да имат семейства. Помисли си над това..
Я.

5.   Нас ли питаш? Защо не зададе този въпрос на лекаря, който ти е казал, че не можеш да имаш деца? Той би ти казал какви други варианти има. В момента медицината е толкова напреднала и ще успеете да намерите алтернатива. Иначе мой скромен съвет е да се допиташ и до други лекари. Това се сериозни неща и няма смисъл да се впускаш в търсене на решение, ако се окаже накрая, че всъщност си нямала такъв проблем. Аз нямам голямо доверие у лекарите и затова ти препоръчвам да чуеш мнението и на други специалисти и чак, когато се убедиш, че наистина си безплодна да предприемеш някакви действия. И на моята бивша любов още като тийнеджър след боледуване казали, че няма да има деца, а в момента очаква първото си, така че горе главата и не се предавай ;)

6.   Знам какво е, не са ми казвали че съм безплодна, но все пак имам проблем с който се боря за сега няма резултат. Мога да ти препоръчвам една лекарка аз от скоро ходя при нея но са ми казвали че е много добра казва се Василева -София. Желая ти успех и ако не се получи можете да си осиновите, има толкова много дечица нуждаещи се от родители.

7.   Стига сте ревали! И аз не мога да имам деца, ама не се сдухвам. Смисълът в живота не е да имаш дете. Може да откриеш толкова много щастие в други неща. Пък и има деца за осиновяване.

8.   Казали са ти че не можеш да имаш свое дете? Ами тогава вземи чуждо, с две думи - осинови си :) Това също е вариянт! Съпругът знае ли за безплодието? Ако не, добре ще е да научи, а после двамата заедно помислете върху вариянта за осиновяване и отидете да си харесате някое детенце, помисли - то няма семейство, а го иска, а ти нямаш дете, а искаш, така че всичко се връзва!

Желая ви семейно щастие и прекрасно детенце ;*

_/_ e |< /.

9.   ако не можеш да родиш детенцето има друг начин осиновете си и може да получите родителските права на това дете било то момче или момиче

знам че искаш вече да станеш майка но прощавай за въпроса на колко години си

11.   И аз съм на мени, че трябва да се консултираш и с друг лекар и да видиш, дали е лечимо.

Ако не е - поне живееш в страна с над 60 000 захвърлени деца. Осинови си и направи добро дело.

За бабата билкарка (ха ха) - нямам коментар. Сещам се обаче за „Железния свтилник “- там имаше една, която действително помогна - жената трябваше да спи с брата на мъжа си. Забременя от раз.

Нашето общество за съжаление още е толкова изостанало. За една жена има толкова много задачи, но всички трябва да са майки. Както и да е - аз на твое място бих си осиновила.

Посети дома за малки деца „Широка лъка“. Там ще ти остане сърцето, сигурна съм. Има толкова много деца без майка, ето може би Бог им е дал майка без деца - защо не?

Лаура

12.   Тази история е измислена. Няма лекар, който от 20-минутен преглед да произнесе подобна присъда. Нужни са доста изследвания, за да се каже на 80-90% подобно нещо.

13.   Лаура, Катерина от "Железният светилник" забременява от Рафе Клинче, дърворезбаря. Нищо общо между историята, написана тук и примера, който даваш. Вземи да препрочетеш някоя и друга книжка, преди да се изказваш за обществото и неговото... хм, "изоставане".

Да осиновиш също не е най-лесното нещо. Бюрокрацията е огромна, законът се е променил.
Авторке, не знам от кой град си, но на мен лично ми помогна много Д-р Иво Тодоров от София. Кабинетът му е на "Скобелев", но не помня номера - малко преди "5-те Кьошета" е. Само да вметна, че преди това се мъчихме дъъълги години по какви ли не лекари - в Бълария, в Германия, във Франция и къде ли не още, но без никакъв резултат. Препоръчаха ми този лекар и отидох, просто защото нямаше какво да губя. Назначи ми лечение и два месеца по-късно забременях.
Желая ти успех!

14.   С 20 минутен преглед не може да се докаже безплодие. Това е несериозно и невъзможно! Необходими са много изследвания, които отнемат доста време. Ако въобще това, което пише авторката е вярно значи става въпрос за подъл лекар, който е търсил някаква изгода от тези думи. Така не може да се говори на пациент, защото тук го има и психологическия момент в разговора и човек може да се срине от такава новина. Затова според мен авторката трябва да посети добър специалист, който да назначи лечение ако евентуално има някакъв проблем. А зачеването си е божа работа. Желая успех на авторката!

15.   100% подкрепям номер 14. Моя близка приятелка я изкараха „като бабичка долу“, за да вземат някой и друг лв.

Лаура

16.   Номер 13 - "Железният светилник" има и продължение - "Преспанските камбани", "Илинден", "Гласовете ви чуям". То е тетралогия. В "Преспанските камбани" Ния не може да забременее и отива при една вещица, която и казва, че трябва да преспи с друг мъж, за да има дете. Накрая Ния ражда дете след 18 години брак от Лазар(съпругът на Ния) и го кръщават Борис, после той се влюбва в една гъркиня, но гъркинята се самоубива като се пробожда в сърцето.

По темата какъв е проблема, че да не можеш да имаш деца? Ако проблемът е в матката или има и други причини, поради което не можеш да износиш дете, но яйцеклетките ти са здрави, намери сурогатна майка. Ако яйцеклетките ти не са на ред, то тогава помисли за осиновяване. Лаура в 11. коментар го е казала най-правилно - особено последното изречение-въпрос е толкова верен, че просто няма накъде повече.
Лаура, искам да ти кажа, че чета твоите коментари и са много свестни. Ти си от най-умните хора в този сайт. Продължавай в същия дух! На авторката пожелавам скоро да гушка детенце.
~*Отхвърлената*~

17.   Номер 16, аз много добре знам, че е четирилогия, но Лаура визира "Железният светилник", а не "Преспанските камбани".

18.   МНОГО СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТЕБ! И АЗ БЯХ В ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ!
В швейцария съм похарчил сигурно 20 хиляди франка за лекарства
Ако не искаш, когато можеш, няма да можеш, когато искаш!
В Пловдив има една д-р Кирчева. Живее в началото на столипиново. Прави ирисова диагностика и лекува безплодие с билки. Аз пих нейните отвари около 1 година и се излекувах. Имам си прекрасно детенце, да дава Бог всекиму!
Свържи се с д-р Кирчева и ще се оправиш! Дори и да не й намериш телефона, ще видиш опашките пред блока! Успех и късмет!