Споделена история от Семейство

Не мога повече така
Здравейте, аз съм почти на 22 години. Сега съм трети курс студентка. Баща ми беше почти 10 години в чужбина, прибираше се за по 1 месец в годината. Наскоро си дойде за постоянно. Сега в нас са постоянни скандали. Двамата с майка ми постоянно се карат. Баща ми се държи с мен отвратително, няма ми никакво уважение. Аз постоянно се опитвам да преглъщам, но много често вечер си лягам със насълзени очи. Омръзна ми, не издържам вече. Искам по-скоро да почва новият семестър. Постоянно ми се натяква, че само пари се харчели за мен и брат ми, а ние не сме били благодарни за нищо. Оня ден ми се постави въпроса дали съм била лишена от нещо през тези години и аз отговорих с да. Бях лишена от присъствието на баща ми. Не ги искам тези пари. Никой не може с пари да ми плати тези години в които аз израснах без баща ми. Не мога повече да живея в този Ад! Кажете ми какво да правя!? Не издържам психически!!! Чувствам се като едно нищо!

Коментари

1.   Щом нещата не вървят и вашият баща ви упреква, а майка ви търпи и си мълчи, най-добре се изнесете, потърсете си работа и бъдете независима. По-голяма част от родителите смятат, че децата са им длъжни и опорочават всичко около себе си. Баща ви няма да ви разбере, защото той не се е грижил за вас.

2.   Здравей, Аз пък те съветвам точно обратното да направиш, остани си вкъщи (дори да имаш възможност да се изместиш). Говори с ваще..., кажи че не можеш да издържаш постоянните скандали и ги заплаши с нещо от рода на "ще се изместя", "ще избягам и никога повече няма да ме видите" или нещо подобно.Ако няма резултат, тогава вече можеш да се пробваш да направиш нещо, заради което да се скарат и да се разделят (разбира се ако го искаш), а ако искаш да сте си всички..., тогава ги накарай да се осъзнаят, че не са единствените същества на тази планета и трябва да се съобразяват и с другите... още повече, ти си им дъщеря... Дори ако искаш, за да разберат какво ти е на теб, можеш след няколко седмици да им покажеш този сайт, с всичките коментари и тогава трябва да поумекнат, ако не... зарежи ги... те не са достойни родители за дъщеря като теб ;)

Пожелавам ти много късмет и знай, че ако имаш нужда от приятел (още един), можеш да ми се довериш. Ако искаш ме потърси в скайп: vulka3 или емейл: charly_x32@abv.bg

3.   На тяхна издръжка ли си? Ако е така, не си в положение да претендираш и да изискваш от тях... даа, не бих искала да звучи грубо, но така стоят нещата... на всички ни се налага да пораснем, рано или късно.

4.   Това, че съм на тяхна издръжка дава ли им правото да се държат с мен като с неудачница. От както съм 1-ви курс не съм спряла да работя, защото парите, които те ми дават не са ми достатъчни. Никога не съм искала прекалено много, дори мога да кажа, че на приятелите им , които нямат почти никакви пари им се дават повече отколкото на мен. Не искам да бъда неблагодарна, но парите в този живот не са всичко. Аз искам просто да оценят това което съм и че могат само да са благодарни, че не съм станала някоя наркоманка и не съм пропаднала в този свят, където вече всички морални ценности са захвърлени. Ето затова ми е гадно ...

5.   Значи работиш... работиш и учиш, това е добре... пробвала ли си да разговаряш с родителите си, какво искат те, и какво искаш ти? За да има разбирателство, трябва да има желание за това и о т д в е т е с т р а н и ... ако никой от вас няма такова желание, или е едностранно, няма как да стане... но, във всички случаи трябва да се премахне негативизма между вас... а така, взаимно да се обвиняваме, никак няма да е ползотворно.

6.   Ето това е най-големият проблем, че моето мнение не се зачита в тази къща. Особено от баща ми, който все още неможе да осъзнае, че аз не съм момиченцето, което е оставил преди 10 години тук...

7.   Тогава му го докажи...
Поискаи и седни на сериозен разговор с тях - кажи им какво чувстваш и мислиш, намери начин да поискат да ти обяснят и най-вече опитай се да разбереш дали те нямат други проблеми, за които да опиташ да им помогнеш да се разрешат (като истинско семейство). Много е възможно проблема да не си ти, а да си неволна изкупителна жертва. Постъпи като зрял човек и се опитаи да ги разбереш, защо се държат така... Успех !