Споделена история от Семейство

Как да постъпя с такава майка... моята майка
Здравейте!
Макар да съм на 22 години още ме мъчат отношенията с майка ми, с цялото семейство. Все едно съм някое момиченце на 12-13 години.

Имали сме много разправии с нея, на всякакви теми. Тя казваше на брат ми, че не го обичам, настройваше баба и дядо против мен... Мачкаше ме постоянно. Повтаряше ми, че съм мързелива, безсърдечна, егоистична, дори ми каза, че съм най-големият и неуспех в живота. Винаги ме е потискала (уж несъзнателно) и един ден просто ми падна пердето, събрах си багажчето, и заминах да работя (ако можеше да се нарече работа) в Норвегия.
Майка ми полудя, първо ме молеше да се върна, после ме заплашваше. Още преди години и бях казала да се държи както иска. Един ден просто няма да разчита на мен, за нищо.

В момента съм сгодена за прекрасен човек и преди няколко дни разбрахме, че ще ставаме родители. Майка ми МРАЗИ мъжа ми (не е негър, арабин), а аргументите и са смешни... За това въобще не съм и казала.

Сега имала нужда от мен, а аз и напомних, че съм "неблагодарна и егоистична" и смятам да не говоря повече с нея. Чудя се дали напълно да не прекъсна комуникацията си, разсъждава по отвратителен начин и всичките ни разговори завършват с "млъквай, живота си ми отровила". Наистина не знам как да постъпя, явно няма да се разбера с нея. Върна ли се в България ще има една отвратителна обстановка, всички ще ме гледат на криво, но от друга страна е подходящо да им кажа за бременността, не знам как да постъпя.

Коментари

1.   Майка ти явно те е възпитавала с амбиции, но не и с обич :( А липсата на истинска обич и нежност е причината да не могат да се възстановяват накърнените отношения - няма го онова нещо, което ги заглажда. И нещата отиват от зле на по-зле...
Не ви е нужна и на двете повече тази отрова. Майка ти може да има истинска нужда от теб, но винаги егото й ще надделява и със сигурност ако се намеси в отношенията на теб и мъжа ти - ще навреди много.
Това, което е важно - тя няма да се промени.

2.   Такива хора не заслужават деца!! Явно ти си страшно силен човек препоръчвам ти да не общуваш вече с нея прибери се говори с брат си, баба си, дядо си - хората, които те обичат и ти тях, а спрямо нея се прави, че не тя съществува. Хора не разбрахте ли кръвта не значи нищо, сестра може да е най-добрата ти приятелка която винаги е била до теб и която винаги ти е помагала и ще ти помага, родители може да бъдат осиновителите ти, които са те взели, отгледали и дарили с любов, когато уж твоята "майка" те е зарязала. Семейството не са хората, които са дали семето си, за да се пръкнеш ти и те мачкат, считат те за тяхна собственост и си изкарват яда на теб, семейството са хората, които биха умрели за теб, както и ти за тях, които винаги са до теб, които са една огромна част от твоя живот. Слава на Бога имам прекрасно семейство, скоро ще ти се роди детенце и ще можеш да му дадеш цялата любов, от която те е лишила майка ти, надявам се да се роди здравичко и да имаш страхотно семейство. Успех

3.   Защо изобщо комуникираш с човек който не те уважава? Кой на каквото си постила на това ляга. Ще ставаш майка и трябва да си спокойна за да е здраво бебето. Гледай собствения си живот и не говори с нея докато не се извини и не съжали за думите и действията си. Да не ти пука дали тя харесва мъжа ти, нали ти ще живееш с него не тя.

4.   Разкарай я, прати я по дяволите. Понякога това, че някой те е родил, не значи че ти е родител.

bile

5.   Най-вероятно го прави, защото нейната майка се е държала с нея по същия начин, по който сега тя се държи с теб. Това, което можеш да направиш е да се опиташ да й обясниш, бори се за нея, а в по-лош случай, потърси помощ. Но мисля, че и ти можеш да се справиш, с любов всичко се поличава!

6.   Не ги разбирам тези майки, носиш го 9 месеца, родиш го и после го биеш, цял живот го тъпчеш или го изоставяш на роднини или в дом.

Ajna

7.   Гледай си само напред. Това е единственото, което мога да добавя към предните мнения.

8.   Виж сега, едно от нещата, които човек не може да избере на този свят са родителите му. Но каквито и да са все пак те са ни създали на този свят. Недей да пазиш в сърцето си злоба. Кажи и, че си бременна и до там. Ако искаш изчакай да станеш 3-4 месец, за да не може да мрънка за аборт. Не прекъсвай всякаква комуникация. Може майка ти да изпадне в нужда, на трябва да й помогнеш. Все пак каквато и да е, тя не те е оставила гладна и на улицата. Просто ограничи потока от информация, който ще стига до нея. От време на време по едно как си, имаш ли нужда от нещо е достатъчно според мен.

9.   Отсвири я тотално! Аз съм и майка и дъщеря и ти го казвам с пълното съзнание. Дръж я далече, колкото се може въобще не комуникирай с нея. Изгради си семейство и дом и въобще не я мисли. Майка ти е сбъркана и егоистична, отдалечи я от себе си максимално, не й се връзвай нито на оплаквания нито на нищо, за да не съжаляваш после...

10.   Напълно подкрепям №9! С такива хора, които си нарочват някой да им е виновен за всичко - оправия няма.
Ако ти все пак поддаваш на моменти (разбираемо е - майка ти е), то дръж мъжа си и децата си далеч от нея - никаква комуникация!

11.   Непонятно ми е как е възможно да има подобни майки... Ужас... Добре са те посъветвали горните коментари, макар че все пак имаме само твоята версия, т. е. имам предвид, че не можем да преценим на 100% кое е правилно и кое - не.