Споделена история от Семейство

Изненада за Рожден ден
Хора, давайте съвети!
Моята баба е една от май-милите и добри хора, които познавам. С нея си живеем двечките вече няколко години. В началото на май има рожден ден и искам да я зарадвам много.

Тя напоследък не е добре. Страх ме е дори да го помисля, но не й остава още дълго. Нощем я измъчват жестоки болки, не е здрава. Животът й не е бил от леките... всъщност от къде е имала сили да изтърпи всичко, което й се е случило - не знам!
Мога да живея на още няколко места, но се изнесох при нея, за да не е сама, за да й помагам и ако мога с нещо да направя по-радостни последните й години.
И сега моето бабче има рожден ден.

Решила съм да събера всичките й роднини на едно място, но не зная дали ще успея. Имаме голямо семейство, но знаете как е в днешно време - още повече, че празника се пада в средата на работната седмица.

Та.. дали да не го отложа за съботатата същата седмица? Тогава май ще имам по-голям шанс да ги събера всички, а и определено ще е изненада, защото рождения ден ще е минал и тя няма да очаква вече подарък. От друга страна ми се иска да си е на самия ден.

После... имам по-голям брат, който тя много обича и ще го накарам да дойде последен и да й поднесе един огромен букет цветя. През деня ще гледам да я разкарам от нас - ако трябва ще се съюзя с дружките й - да я водят някъде, ще пренаредя апартамента и ще наготвя лично трапезата. А ястията, които изискват повече внимание и време, ще гледам да приготвя от вечерта при майка и тя ще ги донесе после.

Апартаментът, в който живеем е тристаен, но две от стаите, които са преходни така или иначе не ги използваме за друго, освен за склад. Там мога да подредя масата, защото ще се съберат някъде около 20-30 човека. Сега.. лошото е, че в едната от стаите тапетите са свалени и е подготвена за ремонт, в другата пък са за сваляне... как аджаба да направя ремонт без тя да разбере. Тя понеже не се предава и все още работи, нямам проблем с това - всеки ден след 10 не си е вкъщи (освен събота и неделя) а и ще задействам бригадата ми от батковци... но как после да го скрия от нея. Това означава десетина дни някак да изолирам стаите и да не влиза там... и идея си нямам как да се случи.

Иначе не мисля да й вземам друг подарък. Ремонта, партито и букета цветя от мен и брат ми...
Какво мислите? Някакви идеи?

Коментари

1.   Чудесно, за тази жена това би бил най-ценният подарък! Колкото до момента на изненада, все ще измислите нещо.
Мечо Пух