Споделена история от Семейство

Защо жената е слугиня на мъжа?
Искам да попитам защо жената трябва да върши цялата мръсна работа у дома, а мъжът само да си клати краката? С какво жената е по-нисша от мъжа? Сега ще напишете, че да вършиш домакинска работа не е унижение - но е. Замислете се дали чистачка е много престижна професия. Баща ми е заместник-директор на училище и ми е казвал как се отнасят с чистачките.

Говорят им по име-няма на вие, направо на ти си им говорят и нямат никакво уважение към тях. Да си чистачка е гадна работа, нали? А сега да видим вкъщи една жена като чисти не се ли подлага на същото унижение? Когато жена накара мъж да чисти, той обикновенно вика " ти си жената, чистенето е женска работа, на мен да чистя ми е под нивото". Представете си ако жената е съдия или адвоката. Защо жената трябва да пере дрисливите гащи на мъжа си и без значение колко е учила да се превърне в слугиня на мъжа си? Да не говорим, че секса е унижение за една жена. Защо ли? Ами защото на нея и го вкарват. И то не само в секса, а във всеки един аспект от живота. Защо трябва една жена да се требе да учи 5 години, че и повече право или нещо друго като накрая така или иначе ще пере дрисливите гащи на мъжа си? Ръцете и ще станат на нищо от праха за пране.

Защо, защо, защо питам аз? Защо когато жената се върне изморена от работа трябва да чисти, готви, а мъжът само да си клати краката? А какво ще кажете за паметника на фалоса във Варна? За мен той си е чисто унижение на женскато достойнство. Мъжете тръгнали да ми се кефят, че имат пишки и затова всичко им е в краката. Не стига, че момичетата имат по-малко време за учене заради домакинската работа, ами и в университетите ще им искат по -висок бал! Значи едно момче може да влезе в Медицинскиа със Среден 3, а момиче, което кандидатства за същата специалност не го взимат с 5. 50.

Жените сме прецакани отвсякъде. И накрая въпреки, че момичетата са се трепали да влязат в университет на работа взимат момчето, защото се предполага, че жената ще забременее и няма да има време за работа. На всичкото отгоре да помислим колко изнасилени жени и мъже има. Кои са повече? Жените естествено. Много пъти ми се е искала да запиша спорт, но понеже върша всичко вкъщи, защото съм момиче, докато брат ми си играе на комппютъра, нямам време. Но знаетте ли какво? Ще зарежа тъпата домакинска работа, ще се изнеса от нас и ще ги оставя да се оправят. Само искам да ви кажа, че мъжете трябва да изчезнат от този свят. Да има 1-2 за разплод. Останалите мъже са изцяло паразите за обществото. Нищо не правят, но са над вършенето на домакинска работа... смешници.

Много пъти съм казвала на нашите, че бих била много по-щастлива ако съм момче, съответно майка ми започва да плаче. Тя е искала да има момиче. Защо 50%, че и повече от времето на жената трябва да е заето с глупости? според мен, жените и момичетата не трябва да работят след като вършат домакинската работа. Често да ви кажа искам да се оженя за жена, защото ако се омъжа за мъж ще се превърна в робиня. И без друго мразя мъжете, с жена ще е много по-хубаво. Кажете ми каква е ползата от мъж вкъщи? Не стига, че не върши никаква работа, ами и цапа. Ти си се трепала да чистиш и тоя боклук да маца слец теб. Да си гризе ноктите навсякъде, без да му пука, а ти не можеш да оставиш неизчистено, защото апартамента/къщата ще заприлича на кочина. И да и нещо друго... защо жените са длъжни да ходят на гинеколог и ако не са девствени да им бърката по дупките(може и на девствени да бъркат, не съм ходила на гинеколог и не знам, моля някой който знае при девствени как протича прегледа да каже), а мъжете да се спотайват, когато стане въпрос за преглед на простатата? Кажете ми защо? Защо е толкова несправедлив живота към нежните същества?

Коментари

1-50 от 193

1.   Домакинската работа не носи $$$$пари $$$$ вкъщи, затова не я признават, боли ги г*за, че жена им върви подир тях и оправя всичко до което са се докоснали мазните им лапи.

Ajna

2.   Има тук такава тема, доста е коментирано и наистина мъжете са привилегировани в повече отношения. В къщи специално всичко зависи от това как си разпределяте задълженията вие. Май брат ти и баща ти са разглезени и нямат задължения и се товариш ти с тях.

3.   Хайде сега малко да се успокоиш и да погледнеш нещата от друг ъгъл а? Аз лично съм на мнение, че по възможност нещата нещата в домакинството трябва да се разпределят. Ама да ми слагаш всички мъже под един знаменател е смешно. Както има мъже търтеи така има и мързеливи жени. И да те светна докато вие жените въртите домакинството мъжете се трепят с много мъжки задължения. На теб кой ще ти оправи бойлера? Кой ще ти смени маслото на колата? Кой ще ти оправи колата, телевизора, ютията? И да за да има такива мързеливи мъже сте виновни отчасти вие жените-защото така учите мъжете си и синовете си. Мен примерно майка ми учила винаги да си оправям стаята, да си чистя и мия и да поддържам добра хигиена. Останалото-пране гладене съм го научил от живота. Когато разглезвате мъжете си и синовете си после не се сърдете на другите и не ги обвинявайте.

5.   Разсмя ме, май доста те помързява... Нищо с времето ще свикнеш

6.   Всичко в дома 50/50. И двамата ходим на работа. Мъжка или женска работа няма. Ако не му изнася, знае къде е вратата.

7.   Доста опростенческо и злобно тълкуване на проблема - Наблягаш на посрани гащи, сексът е унижение, мъжете да изчезнат и други глупости. Ами като не ти трябва боклук да ти цапа не се омъжвай - мразиш мъжете и с жена щяло да е по-хубаво - на другия бряг ли си? В такъв случай бих те разбрал. Номер 3 го е обяснил вече - въпрос на възпитание, кой както е научен. А и нещо друго има - манията за непогрешимост - почистя вкъщи, върне се жена ми от работа и започва отначало, щото не било тъй. Пусна пералня и простра - пренарежда простора, не и харесвал. Научих се да готвя - то не се готвело така. Еми имах желанието да помогна, но я оставих да се трепе и да стои на ината си, само да не ми дудне, че е уморена и робиня. Ей така уби желанието и на децата да бъдат самостоятелни. И това не е само у дома - масово е.

Колкото до мъжките задължения - не са малко, но пак казвам - кой както е възпитан. Като се омъжваш си отваряй очите, търтеят няма как да се прикрие, за да не ревеш после. Любовта е сляпа, но животът не е само цуни-гуни. Хайде със здраве!
Мечо Пух

8.   Ха, ха, ха детенце голяма революция се силиш да правиш, а? Да преборим мъжката диктатура, ура, ура, ура. Направи ми впечатление, че баща ти е директор на училище и самияг той те учи да не уважаваш чистачките! От там май идва цялата тази тревога. Баща ти май си пада голям диктатор и надут пуяк. Аз да ти кажа, няма значение дали се обръщаш на ти или на Вие към чистачките в училище, защото и в двата случая, по-важното е да покажеш уважение към тях и към труда им, така както към всеки друг. Всяка работа е важна. Училището без хигиена ще трябва да затвори, и ако напуснат чистачките, на баща ти ще му се отвори голяма питанка.

9.   Чудя се за какво ми е жена след като си имам пералня, мога да си готвя и да чистя, да гладя? Като се замисля само където не мога да раждам. :) Мисля, че повечето жени осъзнават тия факти и нямат претенции като теб. Просто си афектирана от поведението на брат ти.

10.   Хаха, по-смешно нещо не бях чела скоро. Личи си, че си на не повече от 13 г. Първо, защо да "трябва" женатаа да върши цялата домакинска работа? Някакъв закон ли има за това? Разбирам, че майка ти доброволно е приела тази роля, но ти не позволявай и с теб да стане така. Помагай й в домакинството, но не до там, че да ти поглъща цялото време. Говори с родителите си за спорта, вярвам, че няма да ти забранят да ходиш, защото трябва да вършиш домакинската работа... Освен това не е лошо да карате и брат ти да върши по нещо.

Що се отнася до двойките, мъжът и жената решават сами за себе си, може да си разделят домакинската работа, може и само единият да я върши за сметка на това, че не работи... Всеки си преценява, но ти ако не искаш да се нагърбиш и с работа, и с цялото домакинство никой не може да те накара!

А от къде го измисли това, че за жената сексът бил унижение? Унижението е свързано с нещо неприятно, а сексът далече не е такова. :)

Що се отнася до баловете в университетите, не знам дали си наясно, но жените сами се поставяме в това положение, като цяло нивото ни на подготовка е по-високо и за това конкуренцията е по-голяма и съответно - балът за прием по-висок. Всъщност не знам дали това важи за инженерните и техническите специалности, където има повече мъже...

За гинекологичните прегледи жените са толкова длъжни да ходят, колкото и мъжете за простатата. Никой не задължава нито едните, нито другите, но то си е за тяхна смтека, ако не отидат. Хайде спри да слагаш всички под общ знаменател, помни че това, което си написала не важи за всички мъже и си живей живота спокойно. :)

11.   Аз не мога да се съглася, че е точно така. Израснала съм в семейство където баща винаги е помагал на майка ми във всичко. Сега и при мен е така. Съпруга ми е страхотен човек. Винаги, когато има нещо за правене вкъщи и е до мен предлага да ми помогне, да не говорим, че обожава да готви. Не го прави редовно, но обича и когато се захване нещата му се получават. Никога не е тропал с крак и ако евентуално се прибера от работа и няма нищо за хапване, той е този който казва да не се се притеснявам. Хапваме каквото има или приготвяме нещо на бързо. Абе въобще не съм съгласна с това, което си написала, мъже разни, както и жени. Кой както си го направи.

12.   Защо ли, ами защото така сте си го приели.
А мъжете ви, на които слугувате, съответно така са намерили.
Жена съм, № 6 го е казал точно и ясно.

13.   Аз преди също мислих подобно на теб, докато не срещнах мъжа ми. Той готви, чисти, пере, прави секс с мен както аз искам, изкарва повече пари и ме носи на ръце. Но не затова съм с него. Просто го обичам, заради доброто му сърце, а и аз правя всичко за него, но осно домакинската работа си я разделяме или малко повече се пада на него, понеже на мен честно казано много не ми се занимава. Така че не слагай всички мъже под общ знаменател, а си търси такъв, който да ти пасва на твоя характер и да се допълвате. Това че мъжете не вършат домакинска работа си е отживелица. Повечето мъже, които познавам я вършат и това са най-големите мъжкари. Тия дето се правят, че е срамно и женско са си комплексари. Аз съм излизала преди с такива и са ми ясни колко са слаби във всяко отношение. докато мъжа ми е истински мъж, силен, отстоява си мнението, има успехи във всичко, гледа си семейството. И един приятел имам такъв - чудесен готвач. Аз готвя много добре, но той направо ме задминава. Както и да е. Не се настройвай така. Мисли по-положително. След време ще се махнеш от вас. Гледай да си намериш добра половинка, че е много важно.

14.   За секса- този, който е в пасивната роля се приема за унизен, по принцип, така е, като нямам предвид, че това е във всяко отношение и че се чувствам така, когато го правя. Просто така се приема, затова има едни обиди на тая тема, затова жена, която е*е в "прекрасното" разпространено лесбо порно се приема, а мъж, който е на*бан- не.
Като оставим това как се приема, самото действие не е унизително....
За домакинската работа до голяма степен си зависи от това до колко самата жена ще позволява да я използват.
Това с бала е точно обратното в математическите специалности.

16.   Хахахахах, по-забавно нещо не съм чела в този сайт! На това му се казва сърдита тийнейджърка... Направо ме върна в детските години с тая история. :D Мила авторке, не се притеснявай, труден период е, но ще мине, след някоя друга година ще започнеш да гледаш много по-ведро на живота. :)

19.   1. Тук не става дума за висши и нисши. Ако ти миеш пода, а той те рита и вика: "Давай, робе! ", мога да приема, че има някакъв проблем.
2. Ти едва ли ще станеш чистачка. След като си наследила от баща си отвращението към този вид труд, както и чувството за превъзходство над другия пол (при теб то е спрямо мъжете и затова не те свърта на едно място, защото мъжете не ти се кланят до земята)
3. Съдийката цял ден се занимава с боклука на обществото, но гащите на мъжа й са й под нивото? Сега пък ние можем да се засегнем, че ни слагаш под престъпниците в класацията на висши и нисши, която си водиш. :(
4. Когато жените се сдобият с нужния анатомичен орган по генетичен път (без онези странни колани от секс шоповете, моля! Бъдете естествени! :) ), тогава да чувам още оплаквания по този въпрос. Нито един мъж не се е молил на колене, за да получи този свой орган. Даден му е по рождение и няма защо да се извинява за това.
5. В този абзац си идваш на думата - "не ми се учи, но трябва да го представя така, че аз да съм невинна. " Кажи си го, няма да те заболи!
6. Защо отново ни занимаваш с такива неща? Просто питай градоначалника или градския архитект на Варна защо не сложат някъде паметник на женските гърди или на женския полов орган. Да не би мъжете да са изискали този паметник с протести пред кметството, за да ви подтискат?
7. А да ревем ли, че имаме такива?
8. Вече ти го обясниха - никой не решава какъв да бъде бала. Просто момичетата имат по-високи резултати на изпитите и затова не влизат с 3-ки. Не е повод за гордост от страна на мъжете, но пак не сме виновни за това, че сте по-ученолюбиви от нас и на някои от вас им е криво заради това.
9. Имам чувството, че ти няма да раждаш. Нали затова първо трябва да се унижиш и да правиш секс! Твоят потенциален работодател ще бъде един щастлив човек, защото ще си му на разположение до пенсия, а пенсионната възраст постоянно се покачва... Може и никога да не си вземаш отпуска, защото вкъщи някой ще те кара да чистиш вместо да почиваш пред телевизора. Какво повече да иска един шеф?
10. Позовавам се на точка 4. Казаното там обяснява защо изнасилените жени са повече от изнасилените мъже. :)
11. На крива ракета космоса й е виновен! И планът с 1-2 мъже за разплод тотално издъхва. Когато ги уморите от секс, тогава как ще се размножавате? А, ще чакате да порастнат децата ви и ще ги включите в семейния бизнес! Чакай, нали не правехте секс, защото било унизително? Или сте открили някакъв нов вид размножаване с участието на мъжете? :)
12. На мама глезаната! Щом е искала момиче, то ти си по-желаното дете. Как те е разглезила си личи от гениалностите, които сипеш тук... Тъжно, но факт!
13. Знаех си, че ще стигнеш и дотук. Щом не ти се учи, то какво остава за работене? Освен другото явно си и порядъчно мързелива.
14. Давай! Едва ли много мъже ще скърбят за загубата, ако точно ти се ожениш за жена. :)
15. Докато не видя човек с пушка, който да те води на гинеколог, а в същото време да праща мъжете вкъщи няма какво да се оплакваш. :)
Достатъчно време отделих на разглезена тийнейджърка, която е имала лош ден и искаше да си го изкара на някого...
Извинявам се на останалите в темата за "избухването", но ми кипва кръвта, когато използват мен или мъжете като цяло за изтривалка!

20.   Така сие.. Авторката е права. Аз съм на 30 и мисля същото. Не ти трябва мъж. Всички си търсят мъже/жени защото мозъците им са промити от обществото. Така са научени. Ако искаш да станеш робиня, ожени се и си роди деца.

21.   Аз не съм съгласна моя мъж готви повече от колкото аз и никога няма да стане това да се приберем и да седне и да ме остави сама да правя всичко вкъщи. Винаги правим нещата заедно стига да няма друга работа с ремонт, с колата или нещо, което е по тежки физически труд. Когато двама души са събират да живеят заедно правилата трябва да са ясни, кои какви задължения има и това зависи само от това как майката или жена му ще го научи, ако искаш търтей у вас просто си мълчи. Аз никога няма да слугувам на никога.

22.   Аз не съм съгласна моя мъж готви повече от колкото аз и никога няма да стане това да се приберем и да седне и да ме остави сама да правя всичко вкъщи. Винаги правим нещата заедно стига да няма друга работа с ремонт, с колата или нещо, което е по тежки физически труд. Когато двама души са събират да живеят заедно правилата трябва да са ясни, кои какви задължения има и това зависи само от това как майката или жена му ще го научи, ако искаш търтей у вас просто си мълчи. Аз никога няма да слугувам на никога.

23.   №3 е най правият нима някоя жена отменя мъжа си да смени спукана гума. Досега не съм виждала мъж да седи с ръце на кръста на пътя а жена му да сменя гумата. Който иска да си разделя задълженията по равно би трябвало да поеме и равно част от задълженията на другия. Да си търси партньор който да получава равна с неговата заплата и да е съгласен да поема неговите домашни задължения по равно. Жената да откачи бойлера и пералнята да ги закара на ремонт, да закачи половината от абажурите в дома. Няма начин който иска да носи пишка трябва да си носи и топките.
Жена 40г

24.   Аз не пера гащите на мъжа ми, имаме си перлня със сушилня, пускаш дрежите и ги вдиш сухи. Кажи и на твоя мъж да ти купи такава.

И кажи на баща ти да се държи по уважително с хората, независимо какво им е поднесъл живота, защото утре може така да се преобърнат нещата и той да е чистач.
И ако смяташ, че е унизително да правиш секс, ходи на психолог.

25.   Леле-мале! Не мога да кажа, че си изцяло права, но си писала с доста хъс определено. Отчасти си права, но за да се стигне дотам мъжете да ги приемат с 3 в Медицинския, а жените с 5 и 50 да не ги приемат води до една мисъл, че жените винаги търсят повече, учат повече и прочие и прочие...

Но, не мисля, че ако мъжът е възпитан както трябва ще миеш и търкаш всичко сама, уважението към човека е най-важно, ако искаш да влезеш да учиш Медиина, си скъсваш гъза от учене, ако не те приемат първата година, си късаш гъза от учене, двойно, вместо да мислиш тоя и оня с колко го приемат, това по въпроса за кандидатстването, просто това са фактите, мъжте влизат с по-малко, жените с повече, ако седиш и тънчиш две години поред защо е така, няма да го измислиш, все пак неможе да приемат в тоя ВУЗ само мъже, нали?

За мъжете, не мисли, че щом някой си не прави нищо, всички са такива, има си стойностни мъже, който помагат наравно в домакинството, не го казвам, защото съм мъж, напротив, жена съм, но е доста досадно, хората да търсят проблема в някакви дреболии, вместо да търсят начин сами да решат своя собствен, не мислите ли?

26.   Ох малее.. Това, че си станала свидетелка на нещо такова не значи, че всички мъже са така! Имам баща, който ми готви, който чисти, мие чинии, когато мама го помоли той ходи до магазина да напазарува и други. Да кажа, че това не означава, че мама също не готви и чисти. Напротив! Разпределили са си задълженията и никой не се оплаква :). А и да кажа- аз и брат ми също им помагаме.

27.   26, забрави само да добавиш, че сигурно си от София или друг голям областен град, а родителите ти са висшисти с добри доходи, работа и самите те идват от добри и семейства.
Наблюденията на авторката са за съжаление действителност за поне 50% от българските семейства - в дълбоката провинция мъжете и жените нямат образованието, културата и дохотите на вашето семейство и там хората са изостанали и в културата, начина си на живот. Да дойдат в Софето не променя много. Бъди благодарна, че твоят начин на живот е друг, но не си мисли, че всички са като баща ти -Бай Ганьо те чака навън и не го пренебрегвай. Малко е вероятно, но е напълно възможно дори да е завършил СУ и да е банкер... простотията ходи по хората и именно първите 7 г. не се наваксват нивга и, когато майка ти е била робинята Изаура от Горно Учино, ти очакваш същото от жена си.

28.   От 26 : 27, ще ти разкажа малко за семейството ми. От П. сме. Майка ми работи като шивачка с минимална заплата от както се помня. До преди две години баща ми имаше работа като майстор с несериозен шеф, който му плащаше по 200/300 лева максимум през 5/6 месеца. Едвам намирахме пари. Обаче баща ми не се отказа да търси работа и ето го- вече е на постоянна работа с 600 лева заплата. И въпреки всичко парите пак не стигат, защото трябват доста за лекари и още повече за зъболекари. Баща ми е израснал в провинцията, живеещ заедно с баба ми и големия му брат- чичо ми. Дядо ми [ Бог да го прости ] е починал когато баща ми е бил 9 клас. Чичо е работил, а баща ми е помагал на баба. Майка ми също не е била богата. И двамата нямат висше образование. Не знам дали има нещо общо, обаче родителите ми са в прекрасни отношения и може би това, че са научни на отговорност е причината в нашето семейство "жената да не е робиня" ;)

П. П. - Не съм казвала, че няма и такива семейства, но ме подразни факта, че авторката мисли, че всички са така..

29.   Ти да не искаш жените да носят акумулатори и да лежат под колата по цял ден? жената пазарува и се занимава с домакинска работа, мъжете се занимават с още по тежка работа.

30.   Жена съм, но не мога да приема написаното. Няма унизителна професия, освен проституацията разбира се. Не те знам какъв тип мъже си срещала до тук, но за да напишеш това-вероятно кръгли идиоти. И не ми е ясно каква ти е средата, но ще ти кажа едно:Майка ми е чистачка, при това много уважавана. Отнасят се с нея с много уважение, подаряват и подаръци това взима страхотна заплата.

Не можеш да слагаш всичко и всички под общ знаменател. Ако обичаш човека до себе си и си разпределите задълженията, няма да се чувсваш унизена никога, напротив, ще ти доставя удоволтвие, защото това е човека, когото обичаш и защото за него би направила всичко. Пък и не разбирам какво толкова се оплакваш? В днешно време почти никой не пере мръсните гащи на мъжа си, нито мие мръсните съдове-има перални машини, има и съдомиялни. От теб се иска просто да натиснеш копчето. Какво толкова недоволстваш не разбирам? И друго, човекът когото обичаш не може да го наричаш боклук!
Ти си някаква дефектна и ти е крив целия свят, понеже си капризна. Не се омъжвай! "Създай" семейство с жена! С тези криви разбирания не те виждам с мъж.

31.   Хе-хее, какво се нахвърлихте всички на момичето? Какъв хъс, каква злоба, брей - някакъв личен фитил ли ви пална?! :) Ми тя е почти дете още, това е видяла, това я вълнува.

Нм 6 е точен и лаконичен.
Авторке, няма унизителна професия. Чистачките извършват неквалифициран труд, но той е нужен, а и това често е техен избор. Правят го за прехраната си. Аз лично не съм видяла някой да унижава чистачка заради работата й. Тези, дето си гледат отвисоко, ще търсят повод да те захапят без значение какво работиш.

А за домакинските задължения - имаш право да изискваш. Всеки е длъжен да може да се грижи за себе си. Хората би трябвало да живеят заедно, защото се обичат, а не - за да им пере някой гащите :).

На тези (псевдомъжкарски) приказки - ма кой ше ти оправи бойлера - хич и не се връзвай. За бойлера си има техници, а я се наложи веднъж да се поправи, я не. Маслото можеш и сама да си го смениш. Я ядене си требе всеки ден. Ако и двамата със съпруга ти работите някой ден, всичко останало ще си споделяте - проблеми, работа, удоволствие. И няма да се чувстваш унижена. Това е.

32.   До авторкота- напълно права си за всичко, което си казала. И аз не съм разглезена тинейджърка, а съм почти на 30, но това не ми пречи да мисля така-за съжаление да, мъжете са привилегировани във всичко-много по-малко домакинстват, нямат цикъл, не раждат, не ходят на гинеколог, а освен това са и чукащата страна-еми какво да кажа, освен, че жалко, че не съм имала късмета да се родя мъж

33.   Защо да е унизително да си чистачка в училище. Унизително е да паразитираш, а когато работиш и даваш нещо полезно на хората: любов, помощ, разбиране, тогава животът ти има смисъл.
Когато в основата на всичко е любовта, не говоря за егоистичната, която иска само да взема, защото това не е любов, а тази, която иска да даде, която е пълна с благост, не се превъзнася, не се гордее, не дири своето... Тогава си готов да понесеш малко по-голяма тежест в нейно име. Когато семейството се гради с тази любов нито секса е унижение, нито да перещ гащите на мъжа, когото обичаш, нито когато той мъкне тежки мебели например като хамалин, защото те обича. Понякога ти става тежко, но всеки си носи кръста и на всеки е дадено колкото може да носи.
Аз предпочитам метлата пред тежките мебели ;)
А висшето образование не ме прави по-добър човек

34.   Защото повечето жени са слаби и си заслужават подобно отношение. Има жени, които търпят да бъдат смачкани и за това стават нечия слугиня. Повечето жени след определено време дори спират да се поддържат като жена, за какво си говорим. Но естествено не всички жени са такива, Има жени, които умеят да водят хармония в семейния живот и не са слугини на никого.

35.   Ако си достатъчно влюбена в един мъж и те прави щастлива в секса - ще му простиш, че не е изпрал, повярвай ми!

36.   35 много добре го е казал. Аз най-редовно прощавам на мъжа си, че не пипва домакинска и всякаква друга работа у дома, но виж - прибира се с пълни джобове от работа, а и в леглото е бог.

37.   Прочетох историята до тук:
Да не говорим, че секса е унижение за една жена.

Не мрънкай а отиди при специалист! Сериозно ти казвам, имаш нужда от помощ!

38.   Сега вече съм сигурен, че грееш - Само искам да ви кажа, че мъжете трябва да изчезнат от този свят.
Това казва всичко за индивид като теб

39.   Защо ли? Ами защото това е заложено от древни времена.
Ако мъжете не са ходили на лов ще видя какво са щели да ядат жените. Ти виждала ли си жена да заколи животно, да го одере, да му извади вътрешностите и да го разфасова? Виждала ли си жена нападната от куче животно да може да се защити? Как си представяш жена да отсече, да натовари, да нареже и да нацепи 20кубика дърва за зимата а? Виждала ли си жена да работи в подземен рудник? Виждала ли си жена зидар? А жена да оре виждала ли си? Да копае с кирка по 10часа на ден? Знаеш ли какво се случва с един мъж който е рязал и заварявал метални профили цял ден? Жена която влиза в канализационната система виждала ли си?
Харесва ти или не света, в който живееш е създаден от мъже. Далеч е от съвършенството, но и такъв нямаше да е без МЪЖА. Мъжа, който е открил електричествот, мъжа, който е конструирал двигателя с вътрешно горене, АЕЦ, ВЕЦ, ТЕЦ, ПАВЕЦ, гледаш турските сериали, слушаш радио, цъкаш във фейсбука на компютъра, чрез който плюещ по мъжете тук, и переш с пералня, не на ръка и миеш чиниите пак не на ръка а с миална машина. И пак мъжа е този, който добива суровините, преработва ги, строи заводи за да ползваш всички удобства на цивилизацията които имаш.

40.   Що пък домакинята да се чувства като слугиня. Аз много искам най-накрая с приятелят ми да заживеем заедно и да му чистя, готвя и пера. Ще го правя с желание и обич и хич няма да се чувствам като слугиня. Преди правих това за родителите ми, после за сестра ми и сега като заживях сама си се "глезя" с готвено веднъж в месеца

41.   Амм
1. Като си адвокатка, съдийка или кой знае какво със зъплата 3 бона си купи пералня, съдомиялна и т. н.
2. Имам сестра, която абсолютно нищо не пипаше вкъщи, дори и стаята си(може и да си ти :) не знам). Та тя ги приказваше едни такива приказки...
3. Относно работата и университета- мъжете са много по-добри от жените. Ще го научиш като станеш на 30 години. Стига да работиш КВАЛИФИЦИРАН труд, а не в банка, общината или като продавач-консултант.
4. Мъжа и жената трябва да си делят домашните задължения. Жената е по-подходяща да измие пода отколкото мъжа. Мъжът пък е по-подходящ да иде на пазар, особенно ако е семейство с деца. 2 кила катофи, 1 хляб, 1 безалкохолно, сол, олио, яйца. В общият случай торбите отиват над 10 кила... За жена ми се струва малко непосилно да напазарува на един път.

Всичко ама всичко в този живот си зависи от човека!

42.   Какво се карате - аз имам прислужничка и само готвя, пускам пералнята и миялната машина през седмицата. Мъжът ми е от доволен по-доволен и му е кеф да ми плаща прислугата. Като си родя детенце не смятам да спирам работа, защото работя от вкъщи - тогава ще си назнача прислужничка за всичко!

43.   Любовта е грижа, скъпа, ти просто не знаеш да обичаш!

44.   Това са глупости. До голяма степен е както човек сам си го направи. Жената не трябва да си дава зор просто. Ще му казва да помага. Зависи от двамата-той да възприеме казаното, а тя да го каже внимателно, без да крещи. най-добре е да каже, че домакинската работа не е само женска работа, защото живеят заедно. Значи заедно ще оправят. А и ако оправи, оправи, ако не-много здраве. Друг път.

45.   Да уточним - за мен слугиня е тази, която сама се поставя в тази роля. Омъжена съм от 14 години и категорично съм показала, че в дома ни няма делене на мъжка и женска работа. Както аз мога да направя нещо за ядене, така и той. Както аз мога да измия съдове, да пусна прахосмукачка, да почистя, така и той. Ако единият се занимава с едно, другият хваща друго. Това е.
А що се отнася до това, че сексът бил унижение за жените - че защо? Щото ми го вкарвал? Ми вкарва ми го, за да ми достави удоволствие. И дупе да му е яко, ако не успее.

46.   39, пишеш глупости. Всичките ми прародители жени правиха тези неща, копаха и ораха по цял ден, цепиха дърва заедно с мъжете си, че даже и сами. Просто обществото до такава степен ни е втълпило, че жените трябва да стоят вкъщи и да домакинстват, а мъжете да изкарват пари, че и до ден днешен се опитваме да живеем според тези стари стереотипи.
Нали знаеш, иначе какво щял да каже този и онзи, ако е другояче.

47.   Мила, на теория е така, ама кой е казал, че точно ти ще се превърнеш в слугиня. Ако не го позволиш няма как да стане! Аз например съм ужасна домакиня, признавам си. Просто мразя да чистя, да готвя и да пера и не се срамувам от това. Имам си работа, изкарвам си пари и никой нищо не може да ми каже. Виж, мъжът ми е фен на готвеното, не че го карам да го прави, но той обича да готви. Виж, с чистенето е по-кофти, защото и на двамата не ни е любимо, ама няма как един ден седмично, най-често в неделя, се хващаме и заедно изчистваме къщата. Обаче го правим заедно, защото и двамата работим и никой не е длъжен да слугува вкъщи. Та, с повече късмет и ти ще попаднеш на свестен мъж, с който ще си делите домакинските задължения и няма да очаква от теб да си слугиня. Колкото до секса и до това, че жената и там била прецакана... ами не е вярно, защото го правя само и единствено когато искам! Никой никога не ме е насилвал и като кажа НЕ, значи НЕ. Та значи и там има решение на проблема. Колкото до това, че жените губят заради това, че раждат, е така е, ама не живеем в 15 век и съответно можем да решим кога и дали да имаме деца. Никой не очаква да родим 10. Аз например съм на 31 и все още нямам защото не съм готова да бъда майка и да поема такава отговорност. Ще го направя когато и ако поискам. А колкото за грижите свързани с детето, ами имам си мъж, ако иска да е баща на детето ми ще поеме и грижите за него. Стига с тия глупости, че това е женска работа! Така, че виждаш, че не е толкова страшно стига да попаднеш на готин мъж, който те уважава и не те има за слугиня. За да е щастлив един брак двамата трябва да са равностойни партьори, а не единият да се иживява като шеф.

48.   До 41
Почти съм съгласна с теб. С малки изключения. Къде я измисли тая глупост, че мъжете са по-добри от жените в професионален план. От едно ниво нагоре няма значение мъж ли си, жена ли си, а какво знаеш и какво умееш.
Другото. Жената не била добра за параз защото как щяла да носи тежко. Абе ти в кой век живееш? Аз ходя на пазар с колата и мога да си купя каквото си искам без да го нося и един метър. Спирам пред супера, натоварвам го в количката, после с количката до колата, само премествам нещата и после паркирам пред вкъщи. Така, че и за пазара не ми трабва мъж, даже се справям по-добре от него, че съм по ориентирана с цените и с това какво ще приготвям за вечеря, та съответно мога на място да реша колко млека ми трябват, а не да се съобразявам само със списъка.

50.   авторе отново съм аз 4естно ви казват и аз съм мъж но не съм от онези които унижават жената а от онези които искам да им помагат в домакинската работа

анонимен

53.   Добре де, хубаво, няма да слугува на мъжа си, все пак са големи хора и всеки може да си оправя нещата и да си чисти сам, а що се отнася до готвенето- това си е изкуство, и не всяка жена го умее, затова пък има много ресторанти и готвена храна, която се продава навън...
А на мен друг ми е въпроса: защо една жена е длъжна да слугува на лапето си или на насраното си и олигавено и гнусно бебе?
Ами ако си има много по- хубави и по- стойностни мечти и цели в живота, и какво- от всичко да се откаже ли, и то само заради злобата на задръстеното общество, в което живее и което не може да приеме, че хората са различни и че, ако за една жена е много хубаво да ражда и да става майка, на друга жена това й тежи- от всяка една гледна точка. Освен това има жени, които се умиляват като видят деца, а при други чувствата им към децата варират от крайна неприязън и желанието да ги изхвърлят през прозореца до абсолютната апатия и безразличие. Явно не при всички жени работи така наречения "майчински инстинкт", който инстинкт всъщност си е едно олигофренясване и инфантилизъм у жените, които като видят бебе и изпадат в истерия. A другата причина може би е това, че повечето жени нямат по-свестни интереси и цели в живота. Може би това е така наречения "майчински инстинкт".
Е?
Какво мислите?

54.   Над 90% от българските мъже нямат уважение към жената, за тях жената не стига, че в повечето случаи работи също като тях, но и задължително трябва да върши цялата домаконска дейност само тя.
Докато чуждестранни мъже не са така за тях жената е равна, независимо дали работи или не. За тях няма само женска, както само мъжка работа. То естествено и сред тях има като българските мъже, но в малък процент.

55.   Съгласна съм с номер 53. Бебетата ме карат да се чувствам неудобно и неловко. Приятеля ми наскоро стана чичо и ми подаде новородения си племенник. Аз го оставих на дивана и отидох да си измия ръцете.

56.   Номер 55, благодаря за подкрепата!
Все едно и също става-влюбвам се безумно в един мъж и в момента в който той поиска дете от мен светкавично го разлюбвам!
Тия жени са луди с тяхната мания за майчинство!
Как пък не умират при раждане?
Да умираха, както е било в миналото, нямаше да са такива мераклийки!

57.   Постепенно всяка една жена, дори и да е завършила три висши образования, около скъпоценните си дечица става тъпа като галош- с умствен капацитет като на една средностатичстическа амеба.

1-50 от 193