Споделена история от Семейство

Защо жената е слугиня на мъжа?
Искам да попитам защо жената трябва да върши цялата мръсна работа у дома, а мъжът само да си клати краката? С какво жената е по-нисша от мъжа? Сега ще напишете, че да вършиш домакинска работа не е унижение - но е. Замислете се дали чистачка е много престижна професия. Баща ми е заместник-директор на училище и ми е казвал как се отнасят с чистачките.

Говорят им по име-няма на вие, направо на ти си им говорят и нямат никакво уважение към тях. Да си чистачка е гадна работа, нали? А сега да видим вкъщи една жена като чисти не се ли подлага на същото унижение? Когато жена накара мъж да чисти, той обикновенно вика " ти си жената, чистенето е женска работа, на мен да чистя ми е под нивото". Представете си ако жената е съдия или адвоката. Защо жената трябва да пере дрисливите гащи на мъжа си и без значение колко е учила да се превърне в слугиня на мъжа си? Да не говорим, че секса е унижение за една жена. Защо ли? Ами защото на нея и го вкарват. И то не само в секса, а във всеки един аспект от живота. Защо трябва една жена да се требе да учи 5 години, че и повече право или нещо друго като накрая така или иначе ще пере дрисливите гащи на мъжа си? Ръцете и ще станат на нищо от праха за пране.

Защо, защо, защо питам аз? Защо когато жената се върне изморена от работа трябва да чисти, готви, а мъжът само да си клати краката? А какво ще кажете за паметника на фалоса във Варна? За мен той си е чисто унижение на женскато достойнство. Мъжете тръгнали да ми се кефят, че имат пишки и затова всичко им е в краката. Не стига, че момичетата имат по-малко време за учене заради домакинската работа, ами и в университетите ще им искат по -висок бал! Значи едно момче може да влезе в Медицинскиа със Среден 3, а момиче, което кандидатства за същата специалност не го взимат с 5. 50.

Жените сме прецакани отвсякъде. И накрая въпреки, че момичетата са се трепали да влязат в университет на работа взимат момчето, защото се предполага, че жената ще забременее и няма да има време за работа. На всичкото отгоре да помислим колко изнасилени жени и мъже има. Кои са повече? Жените естествено. Много пъти ми се е искала да запиша спорт, но понеже върша всичко вкъщи, защото съм момиче, докато брат ми си играе на комппютъра, нямам време. Но знаетте ли какво? Ще зарежа тъпата домакинска работа, ще се изнеса от нас и ще ги оставя да се оправят. Само искам да ви кажа, че мъжете трябва да изчезнат от този свят. Да има 1-2 за разплод. Останалите мъже са изцяло паразите за обществото. Нищо не правят, но са над вършенето на домакинска работа... смешници.

Много пъти съм казвала на нашите, че бих била много по-щастлива ако съм момче, съответно майка ми започва да плаче. Тя е искала да има момиче. Защо 50%, че и повече от времето на жената трябва да е заето с глупости? според мен, жените и момичетата не трябва да работят след като вършат домакинската работа. Често да ви кажа искам да се оженя за жена, защото ако се омъжа за мъж ще се превърна в робиня. И без друго мразя мъжете, с жена ще е много по-хубаво. Кажете ми каква е ползата от мъж вкъщи? Не стига, че не върши никаква работа, ами и цапа. Ти си се трепала да чистиш и тоя боклук да маца слец теб. Да си гризе ноктите навсякъде, без да му пука, а ти не можеш да оставиш неизчистено, защото апартамента/къщата ще заприлича на кочина. И да и нещо друго... защо жените са длъжни да ходят на гинеколог и ако не са девствени да им бърката по дупките(може и на девствени да бъркат, не съм ходила на гинеколог и не знам, моля някой който знае при девствени как протича прегледа да каже), а мъжете да се спотайват, когато стане въпрос за преглед на простатата? Кажете ми защо? Защо е толкова несправедлив живота към нежните същества?

Коментари

101-150 от 193

120.   Аз приемам поемането на домакинските задължения като нещо нормално при едно съвместно съжителство, но има и такива които искат да го правиш преди да сте стигнали до там. Н 117 ако си го казвал на тези момичета преди да си имал сериозни намерения към тях много ясно че ще избягат. Примерно аз знам че ще го правя но първо трябва да съм сигурна че той ще е човека за мен, всъщност възможно е да го направя преди да сме заживели заедно но само ако той ми покаже че ме цени и уважава, отношението е много важно!

121.   Това, което си написала е правилно, само че си се изразила малко но грешен начин и си преувиличила

124.   Не знам дали пишеш на мен но защо да съм преувеличила? Аз имам опит с подобен човек и въпреки това което не мислех за правилно държание аз не го оставих. Но след като той вече си беше изградил такова мнение за мен че съм мързелива и не правя тези нормални за него неща със желание станах неподходяща. Един мъж как може да прецени преди съвместният си живот с една жена какво ще случи и как ще се развие тяхната връзка? !

125.   Трябва да се гордееш, че си жена, защото няма по-хубаво чувство от това да се грижиш за някого, да жертваш себе си, да носиш бебе 9 месеца и да го отгледаш плюс това да имаш кариера и образование. ДокаЗано е, че жените са по-висши същества, тъй като мъжете са по-близки до животните в това отношение, че те действат по-инстиктивно и неконтрулируемо. За тях е важно да се нахранят и да угодят на селсуалните си нужди. Нищо повече. Това са факти, които разбира се не са срамни. Няма и срамно в това да вършиш домакинска работа, тъй като има много успели жени, които просто харесват труда. Според мен не трябва да си толкова негативно настроена, а да приемеш, че си създадена за добро. :)

126.   Тук има една статия, показваща другата страна на нещата. Нарича се. В безизходица, може да я прочетете. В тази история се обяснява как мъжът дал всичко от себе си и гледал момичето като принцеса, но тя го зарязала въпреки това. В коментарите се стига до заключение, че мъжът не трябва да бъде женствен, защото жените макар и анти логично искат мъжкари до себе си.
Така колкото и да пишете, че искате добри мъже, но такива нямало, че били гадняри, не си давате сметка, че точно точно вие момичета искате да сме такива. И аз не разбирам логиката ви. Но аз съм разбрал, че един мъж не бива да е прекалено мек.

127.   към авторката: Миличка, започни да переш само своите гащи и да миеш само своите чинии, чисти само това, което ти си измърсила и точка.
Престани да се хабиш с размисли от сорта на "па мъжете това, па жените онова".
Гледай си уроците, а на свободното си време се наслаждавай ПЪЛНОЦЕННО - без размисли за такива банални теми.. Ами започни ДА МИСЛИШ ЗА СЕБЕ СИ - каква професия искаш и какво искаш от живота по принцип.

128.   Номер 126, например аз не съм искала мъжкар а случайно попаднах на такъв. Не ми трябва мъжкар защото точно от този тип бях зарязана, тъй като не му се вписвах във идеята за женичка. Следващият може би няма да бъде голямата ми любов но ще бъде различен. А и с това държание създаде у мен една несигурност, ако беше по истински може би сега щяхме да сме заедно. Има жени които както казваш се влюбват във такива гадняри но аз специално Не, обичах човека но това е едно от качествата му което навреди на нашите отношения.

129.   до 125
Християнският свят е на изчезване, благодарение на неблагоразумието на мъжете да овластят жените, които в детеродна възраст решиха да се правят на мъже, и да доказват способности, които в същност нямат поради физиологични различия, и доказаха, че нищо не могат, освен да блокират мъжете към даване на максимума, относно творческа дейност и производство на блага за обществото. За това кризите ще следват една след друга, и икономическият растеж ще се забавя, или спира.

"Трябва да се гордееш, че си жена, защото няма по-хубаво чувство от това да се грижиш за някого, да жертваш себе си, да носиш бебе 9 месеца и да го отгледаш плюс това да имаш кариера и образование. "

В мюсюлманския свят, щеше да проклинаш деня, в който си се родила жена! Това, че ще се грижиш за някого, ще жертваш себе си, ще носиш бебета 9 месеца и ще ги отглеждаш е вярно, но за кариера и висше образование ЗАБРАВИ! Вярно е че не сме подвластни на исляма, но с тези темпове, с които хр. сват се топи, а ислямският прогресивно нараства, не се знае, какво ще последва утре, и то благодарение на демократичните феми-общества, които западът наложи с тенденции за равноправие и равнопоставеност. Няма как женският пол да е над мъжкия! Винаги ще е обратното. Мъжкият е по- силен, по-умен, и по-можещ! В исторически план властта му над женския пол е доказана! Не е давал права на жените, и е определял правилата. Матриархат не е сигурно, че е имало, само се предполага и се разглежда абстрактно.

" ДокаЗано е, че жените са по-висши същества, тъй като мъжете са по-близки до животните в това отношение, че те действат по-инстиктивно и неконтрулируемо. За тях е важно да се нахранят и да угодят на селсуалните си нужди. Нищо повече. Това са факти, които разбира се не са срамни. "

Такава простотия за пръв път чувам, че и било доказано!!?? !! И кой го е доказал? Сигурно псевдо-джендър науката. Знаеш ли колко доказателства могат да извадят джендър-учените по поръчка? Винаги може някой да плати, и да докажат каквото се налага като идеология. Жените ще са по-висши същества от мъжете, когато цъфнат налъмите. За това мъжете в арабския свят още си ги продават като животни, а една крава струва повече от една жена. Сигурно защото е още по-висшо животно от жената.

" Не, не мога да те набия физически, но мога ей така да ти тегля един куршум, но без да те убивам, просто да ти строша я капачка, я нещо друго.... (да не забравяме, че за тази цел ще използвам нещо измислено от мъж, който пък е основната единица на "МОРАЛНИЯ" патриархат). И не, нямам намерение да подчинявам, който и да било. (на това нещо мога да си играя само в спалнята)"

113, за да ми теглиш един куршум, ще трябва да е изненадващо, защото ако не уцелиш, сигурно се сещаш какво ще последва и без куршум. Ще трябва да си като Ивет Лалова, но пак не е сигурно дали ще оцелееш, а до сега статистиката сочи, че тези с куршуми в телата, заклани, или зверски пребити, или убити, са все от женски пол, и много рядко от мъжки. А, извършителите на тези злодеяния са все мъже, и много рядко, жени. Не съм чул до сега да има закони за защита на мъже от женско насилие, а се твърди, че всяка трета жена в евро-съюза, е претърпяла домашно или някакво насилие най-вече от мъжкия пол. Интересна статистика! Дали е вярна според теб? А, във спалнята можеш да си играеш на подчинение с мъж, само ако той има желание за това., но ако няма настроение, ще го подчиняваш или ще си подчинена само във фантазиите си! Дори и в спалнята мъжът е водещият. Ако жената не желае, той може и да не я пита, а ако мъжът не желае, жената няма избор, освен да чака. Това е положението, пък ти пак си играй на подчинителка, щом ти харесва.

117, много добре казано, но няма да искат да те разберат. Жените живеят с надеждата за матриархат, без да съзнават, че мъжете определят правилата и днешното положение с феминизма е пак с тяхно съгласие. Те въобще не оценяват великодушието, което мъжете демонстрират в хр. свят. Има народна мъдрост: "Ти го пускаш през вратата а то с мръсните си крака се качва на масата или на кревата! " Това че са им дали право на глас, не значи че един ден няма отново да им го отнемат, ако прекаляват с безобразията си, а за по лесно могат да оставят, ислямът да свърши това! Тогава ще разберат, какво е равноправие или равнопоставеност между половете!

"Има цели култури и религии, които са съгласни с мен, има и такива общества където ще направят всичко за да ти покажат, че мъжете са над жените, накрая ако си много непокорна може и с камъни да те убият. Там самите жени ще ти се противопоставят, за това че се мислиш за нещо повече от тях.
..... .
Има и други религии и култури, където повече права се дават на жените и те са на почит и биха пребили мъж ако той си позволи грубост спрямо жена.

Само това не ми стана много ясно! Кои са тези религии или култури, които биха пребили мъж, ако си позволи грубост спрямо жена, при положение че жената си го е заслужавала, и кой би пребил мъжа? Жени-амазонки ли, или обикновени жени, тренирани да пребиват по-силни от тях мъже?

130.   129, Херкулес, стига вече!

131.   " Но мъжът работейки навън е по - отговорен, за бъдещето благо положение, тази отговорност не е малка и затова жената трябва да се държи като дама. "На Н117
Ето го проблема за така наречения феминизъм.
Значи аз като жена ако си остана в къщи да домакинствам и гледам децата, моята работа ще се счита за по маловажна. Та заради тази несправедливост ние жените се юрнахме да работим, защото разбираш ли мъжо като един титуляр в къщи вършещ най-важната работа на света има право да си ходи и прави каквото поиска, а ние жените понеже вършим маловажни неща и нямаме пукната стотинка, защото за домакинската работа никой не ти плаща трябва да преглъщаме обидите и униженията на негово величество.
Я се замисли това, което описвате правилно ли е. Сами си вкарахте автогол, като не възприемате нашите задължения като важни.
И да - бабата и майката ти са си мълчали, но едва ли им е било хубаво.
И накрая да кажа- вземете приемете нещата, сега не е едно време и все по-малко жени ще са съгласни да ви слугуват и да ви търпят.
Айде със здраве!

132.   Извинявайте момчета, ама ако си мислите, че жената ще стои покорно и ще чака вашите заповеди и ще мълчи докато я биете, май сте се родили в грешното време. Колкото и да ви е криво, времето назад няма как да върнете и жените никога няма да бъдат като жените преди 100 години, така че свиквайте. А ако толкова не можете, стоите си сами. Просто умряха вече онези необразовани домакини на които им е било втълпено, че са длъжни да се подчиняват и ако мъжът реши може да ги пребие без дори да им обясни защо. Така, че харесва ви или не, това е положението. Или се примирявате и приемате жената като равноправна, или оставате сами или хващате самолета и бегом към Иран. Там може и да са останали такива жени, въпреки че е просто въпрос на време и там да се събудят. Изборът си е ваш.

134.   348"Ето го проблема за така наречения феминизъм.
Значи аз като жена ако си остана в къщи да домакинствам и гледам децата, моята работа ще се счита за по маловажна. "

131, точно това е най-важно да се разбере! Единствената полза от женското същесвуване (освен раждането на деца) е отглеждането на поколанието и грижа за дома. А феминизма реши на направи жените важни, и с това да блокира ползотворното съществеване по предназначение на двата пола.

"Та заради тази несправедливост ние жените се юрнахме да работим, защото разбираш ли мъжо като един титуляр в къщи вършещ най-важната работа на света има право да си ходи и прави каквото поиска, а ние жените понеже вършим маловажни неща и нямаме пукната стотинка, защото за домакинската работа никой не ти плаща трябва да преглъщаме обидите и униженията на негово величество. "

Ето това ви е грешката! Юрнали сте се да работите? И, какво в същност можете да работите? Или само си мислите, че можете да работите? Че то за това не плащат на жените колкото на мъжете за една и съща работа. Плащат им с 16, а някъде и с 30% по малко от колкото на мъжете. Ползата от тяхната работа е по някога отрицателна, от колкото това, да се нарече полезна. За това никъде не ги искат, а прадпочитат мъже. Освен че киснат само в тоалетните, жените ползват сума ти привилегии, които са във вреда на работодателя. Няма нужда да ги изброявам. А за недостатъците им да не говорим! Не стига че са слаби физически, и ако дори веднъж месечно, трябва да се използва сила, дори и само да се премести или донесе нещо, те не стават. А пък когато са в цикъл, положението са изцикля напълно. За това работодателите (дори и фирми с жени собственици) предпочитат мъжете, защото са мултифункционални, по-качествени, и по-високопроизводителни от жените. Само че, след като ще им се плаща по-равно с жените, няма да имат стимул за работа, и няма да дават максимума от себе си. За това кризите ще са една след друга, а жените ще са като паразити, получаващи средства без да ги заслужават. Цялата ни държава се е превърнала в еди женски счетоводител на работещите и произвеждащи блага мъже, която знае само да събира данъци такси и глоби. Да се нарече женската работа маловажна не е обида, защото е истина. Да кажеш, че мъжката работа е маловажна, и че и жените можели да я вършат, ето това е обида!

"Я се замисли това, което описвате правилно ли е. Сами си вкарахте автогол, като не възприемате нашите задължения като важни.
И да - бабата и майката ти са си мълчали, но едва ли им е било хубаво. "

Тава което аз описвам и казвам, за мен е правилно. Ние не сме си вкарвали автогол. Това направихте вие, като си помислихте, че като работите под лозунгите на феминизма, и вземате пари, ще можете да командвате мъжете в къщи! Нищо подобно! Сега повечето мъже ще лежат на ваш гръб! Ще ядат и ще пият, и дори и в къщи няма да побутват нищо, щом и вие можете да го правите. Нямате друг избор освен да сте щастливи, като останете сами без мъже, или отново да сте им подчинени, с пари или без пари. Нали точно това проповядва феминизмът? Специално за моята баба и майка, гарантирам че им е било добре и са живяли щастливо с дядо ми и баща ми. Точно те са ме възпитали в патриархалност и мъжки задължения, които днес вече с изравнените права не са необходими.

"И накрая да кажа- вземете приемете нещата, сега не е едно време и все по-малко жени ще са съгласни да ви слугуват и да ви търпят.
Айде със здраве! "

О, те нещата за много мъже са си много добре даже! Точно за това, че днес не е като едно време! Някога мъжете са се дуелирали заради жени, защото жените тогава са имали някаква женска стойност. Днес жените почти нямат избор освен да са слугини на мъжете, и то тези мъже с феминизирано съзнание. Точно те ги скъсват от бой, а жените дори не смеят да гъкнат. И ще ги търпят, няма къде да идат! Другият вариант е да се разделят, защото сега е модерно да няма бракове, и за мъжете е още по-добре. Иначе до сега да са спрели медиите да плямпат, за все по-увеличаващото се насилие над жени!
Е, хайде, остани си и ти със здраве!

135.   132, Не е важно каво мисля аз или другите мъже като мен! Важното е какво се случва в действителност! Днес светът е залят от убийства и насилие над жени, които вместо да намаляват, се увеличават. Да не мислиш, че на мен това ми харесва? Да речем, че нямам синове, а имам дъщери! Как ти се струва? Дали ще ми е приятно, и ще съм безразличен, ако с тях се случи нещо подобно? И, представи си, роден съм в такова време, в което жените се уважаваха, и бяха на почит, като добри майки и домакини. Така че, не знам! Тогава ли времето беше грешно, или сега? Сегашните жени могат само да си мечтаят за времето, в което казваш, че са били подчинени домакини! Тогава е имало неписани закони, защитаващи жените, като по-слаб пол. Ти едва ли си виждала онова време, в което казваш, че мъжете ги пребивали без причина. Просто интерпретираш по фантазия. Народната мъдрост "Не удряй жената дори с цвете" не е от сегашното, а от миналото време. Сега мъжет пребиват жените жестоко и фактите са на лице. Нали уж има закони, които ги пазят и все не ги опазват. А, това дали на мъжете им е зле да си стоят сами не се знае. Вече не искат да се женят и това май им е по добре. Против осъждане за бащинство вече вземат мерки, като презервативите вършат работа. Така че, освен за секс, за друго вече жените не им трябват, а за пране, чистене и готвене си има пералня, прахосмукачка и много полуготови храни. Така че, въобще не им пука, дали ще са задомени или не.

"Така, че харесва ви или не, това е положението. Или се примирявате и приемате жената като равноправна, или оставате сами или хващате самолета и бегом към Иран. Там може и да са останали такива жени, въпреки че е просто въпрос на време и там да се събудят. Изборът си е ваш. "

Равнопоставена жената може само да се самоприеме. По висшият признава по-нисшият, а не обратно! А, женски заповеди като: "Бегом към Иран" е трудно да се изпълнят и звучат като шегичка! Да беше казала "Бегоб към Саудитска арабия" по добре щеше да звучи. Като следя новините, светът се ислямизира, а западните цивилизовани народи се стопяват. Пък и положението с бежанците у нас никак не е розово! Да не се окаже, че вместо мъжете, непослушните, да отидат в Иран, Иран да пристигне тук и да промени законите. С това и аз няма да се съглася, но понякога съдбата не може да бъде променена, и иронията и е налице! Пък ти си вярвай, че жените в арабския свят щели да се събудят. На тях така си им е добре!

136.   А защо жената прави свирки?
Причината е една и съща!

138.   Аз също съм домакиня и ми доставя удоволствие да прислугвам на съпруга си. Домакинската работа не е унизителна ние просто сме родени жени това е достатъчно...

139.   #138, съпругът ти е късметлия!
Въпреки иронията ти, съм сигурен, че къщата ти е чиста и подредена, децата са нахранени и изпрани, а мъж ти е задоволен.
Жената е жена, а не слугиня. Жената ражда, кърми, прави свирки, обича цветя, кокетничи, флиртува, жената иска да я харесваме и обичаме, жената се грижи за семейното огнище...
Това е важното, каквото и да си говорим тук!

141.   А защо жената манипулира мъжа, на когото "слугува"?

142.   Номер 138, сега си мислиш, че животът ти е идеален, обаче не искам да съм на твое място ако един ден останеш сама (по каквато и да е причина). Тогава ще се чудиш как да се оправяш без пари и без подкрепа. Доста примери имам такива около мен. Моя роднина, цял живот била домакиня, гледана като принцеса от мъжа си, без един ден трудов стаж, ама на стари години мъжът и се пропи и я заряза и няма да ти казвам как се почва работа на 50 години без трудови навици и без стаж. Да не говорим, че така и не успя да се пенсионира, защото разбира се, посмъртно нямаше как да направи стаж за пенсия и прекара последните си години в големи лишения и до последно ходеше да чисти входове (друга работа така и не си намери). Не доживя да получи поне пенсия по старост и ако не беше дъщеря й да и помага направо щеше да умре от глад. Та добре си помисли колко ти е розов живота. Не че животът на нас работещите жени ще е идеален един ден с тия символични пенсии, но е по-добре от нищо. Ама ти си знаеш, обаче помисли малко и за бъдещето, защото сега е лесно да гледаш сериали докато бъркаш манджата, ама после? Не дай си Боже, да се разведете или да останеш вдовица, е тогава ще видиш от къде изгрява слънцето!

143.   Ааааа, триете ли, триете ли! Трийте! Мислите, че като не разрешавате лична информация анонимността е гарантирана, но... има и други неща като специфичен стил на писане и др. Трийте, но ние знаем кой стои зад сексистките изказвания към жените. И животът ще го научи....

144.   Има си хора за всичко, едни да са директори(живи и здрави) други да са чистачки и прислужнички - и те да са живи и здрави. Жената не прислужва на мъжа, а създава уюта в общия им дом ако иска, ако не иска си търси правата и яде калай обикновено.
Зависи кой какво си търси в живота. Едно време наш"те баби не се викали на дядовците ни че им прислужват, а всеки си е гледал задълженията и са живели в мир и сговор, а сегашните млади само си търсят правата и все са недоволни. Но да са живи и здрави, ама те и това не са.

145.   143, кой стои зад сексистките изказвания към жените? Кажи и ние да узнаем, че много ми е интересно!

146.   Мисля, че спорът е излишен.
Важно е обаче да знаят господата тук, че у нас специално еманципацията на жените не е дошла от промяна в обществото и отдолу (от народа), а е била насила наложена след ВСВ от Комунистическата номенклатура по идеологически и икономически причини. Първо са трябвали работници за индустриализацията на страната, а в цяла Европа доста мъже са паднали на фронта, второ според комунистическата идеология хората са равни, дори еднакви., а понеже управляващите са били изключително мъже за тях това равенство се е изразявало в по мъжки равни.
Отделно държавата е имала за цел да институциолизира възпитанието на децата - т.е. децата да се откъснат от семейството, където се е възпитавало в християнски ценности, за да бъдат дресирани като добри граждани на Народната Република.

Грешната сметка идва от това, че България все пак е южняшка държава. У нас се сблъскват културите - да, имаме много от начина на живот, дори кухнята на Средна и Северна Европа, но като цяло надделява Медитеранския начин на живот, а в Средиземноморското пространство и изобщо в Южните страни мъжът е мачо, големият пиш и не си мърси ръцете с домакинска работа и задължения.

Така останаха за българката и домакинските задължения, задължения за гледане на деца (дете се гледа 18 г. минимум, не 1 или две годинки), гледане на стари хора, на болни хора и от края на 70те години връщат земя за лично ползване - пак българката се занимава със зимнина, със самозадоволяването на семейството с плод, зеленчук и месо.

В същото време на Запад върви еманципация от долу нагоре - сексуална революция, протести, създават се специални закони за защита на жената, на майката и съпругата, създават се минисерства за Жени и семейство. Приема се, че жената не е равна по природа и ТРЯБВА да бъде защитена - например много строги са законите при изнасилвания, включително и в семейството, при семейно насилие, а при развод жената получава прилична издръжка за отглеждане на децата си. Икономическа независимост придобиват жените едва през последните 10-15 г., но първо получиха права и защита.

У нас права и защита на физически по-слабите жени със специфичните за пола ни бременност, раждане и гледане на децата просто няма. В семейството може мъжът да те пребие от бой и чак като те убие има някакъв Закон в твоя защита, отделно изнасилване в семейството по Закон няма, у нас след развод жената не получава никаква издръжка и най-лошото - не получава почти издръжка за децата си. Много мъже използват това и дори заплашват, че ще си отидат и ще оставят децата да гладуват, защото и заплатите за женски труд у нас са с 30% по-ниски от заплатите на мъжете.

...и мъжете сте тръгнали да се оплаквате?
От какво всъщност.

Винаги сте управлявали страната ни, винаги ВИЕ сте измисляли и налагали правилата - ханове, царе, после султани, князе, пак царе, партийни секретари, премиери, президенти....
Мисля, че у нас за 2 месеца имаше жена-премиер (служебен) (Ренета Инджова).
Големите страдалци...:), ще ме разплачете направо.

Трагичното е, че мъжете се провалихте в еманципацията на жените у нас и днес ви удря като бумеранг всичко обратно.
Искахте жената да е тракторист, машинист, да работи наравно с вас, да носи наравно отговорности, но не бяхте подготвени, че който има отговорности, той иска да има и права.
Отделно дори вие сте били някога бебета, малки деца и деца като цяло и вместо да израстнете с майчина обич, възпитание в християнски ценности и подкрепа, сте били подхвърляни от баба на баба, от градина на занималня, а след 89та година институциите се разпаднаха и нефункционираха - израстнахте в безтегловност и в безценност, докато майките ви са се блъскали за кората хляб за някой ШЕФ (мъж), яли са юмруците и са бързали след работа да напазаруват, да ви сготвят и да ви изперат осратите гащи.
Не знаете обаче какво е да се храниш у дома семейно в спокойна атмосфера, да те взима майка ти от училище по обяд и да има време да те изслуша, да те подкрепи в труден момент и да се занимава с теб - да ти даде от своя опит, ценности, да ти даде грижа и самочувствие, а вместо това сте висяли по цял ден по улиците или сте били тормозени от старите си баби, които са нямали нито търпение, нито желание да гледат буйни момчета, били сте тормозени или неглежирани от незаинтересовани учителки и затова днес българският мъж е такава плюнка (с извинение).
Чак ме е жал, защото за разлика от важ, женската психика е по-устойчива специално в кризисни ситуации. Българката нито се пропи, нито се изроди през прехода - точно обратното, започна да си печели права и позиции (кметици, министърки, сидийки, няма нито един редактор-мъж на бг. всекидневник).
Мъжете загубихте позиции, но загубихте и характер. Българинът първо се пропи и съвсем изроди, а днес го е ударил на мързел, ленност, незнаене накъде и как, бягане от всякаква отговорност, задължение и търсене на непрекъснати оправдания за неуспеха си
Аз безработна жена не познавам, безработни млади мъже с лопата да ги ринеш - шляене, живот при родителите, пълно безхаберие.
Жените обратно - взимат нещата в своите ръце и все по-често предпочитат да гледат и децата си сами - умрели сме за вашите 115 лв. издръжка за дете (ако платите). Повечето дори не се занимават да ви търсят тези пари, а българският мъж и не се занимава да ги дава. Тоест расте в момента нова генерация бг. мъже, които са израстнали само майка си и са поемали мъжки отговорности от малки.
Може би това е обратът, от който в крайна сметка се нуждаем.

Като цяло обаче едно ще знаете - всяко задължение, всяка отговорност, която делегирате на жена си означава и повече права, повече претенции и повече очаквания и към вас.
Ако жена ви работи 8 ч. на ден и още 4 часа отгоре прави домакинството, докарва повече пари от вас и притежава жилището, в което живеете, сами се сещайте, че сте с единия крак на улицата, а ако седнете след работа с биричка пред ТВто ще следват скандали и големи размирици, може би ще получите салатката си сервирана директно в мутрата или ще хвърчат телевизори през прозореца - днес поне са леки и може жена да ги вдигне, барабар с компютъра, таблета и телефона ви :)

148.   Евала, номер 146! Нямам какво да добавя! Не на 100, ами на 110% съм съгласна с теб!

149.   146, то е ясно от къде е дошла еманципацията у нас и въобще! С много патос защитаваш жените, което навява лицемерие в изказванията ти! Противоречиш си с много неща! Похвално е, че защитаваш християнските ценности. Според мен, жената никога не е била равна на мъжа, а винаги е стояла по-долу, и сигурно има защо, тъй като във всички религии това е така, а религиите имат различен произход. Като те чета, имам чувство, че ти харесва патриархалният начин на живот. Там жената домакиня не е слугиня, както феминистките твърдят, а е уважавана, грижеща се за отглеждането и възпитанието на децата, и за домашния уют. Това е доказано, като най-успешния модел на съществуване на човечеството, но сега истината се изкривява. За да са днес мъжете, такива каквито са, отново са виновни жените, предпочели кариера и борбата за равенство с мъжете, което не е по силите им, вместо да си гледат дома и децата до 7 годишна възраст, а не институциите да промиват мозъците на подрастващите, с фалшиви идеи за равенство. Равенство не съществува в природата, защото няма еднакви по всичко индивиди. Дори и близнаците се различават по нещо. Преди при друга ценностна система (сега вече няма никаква) имаше мъжка и женска работа, а децата знаеха като пораснат задълженията си на мъже и жени. Сега това вече го няма и половете по закон са равни. Тогава няма защо да се оплаквате! Сами си го търсехте! Сега мъжете ще са по безотговорни от всякога. Няма морални закони, които да ги ограничават. Освен за секс, за друго няма да сте им нужни. За тях винаги ще сте обекти, а не субекти, за каквито се борите да ви приемат.

" Чак ме е жал, защото за разлика от важ, женската психика е по-устойчива специално в кризисни ситуации. Българката нито се пропи, нито се изроди през прехода - точно обратното, започна да си печели права и позиции (кметици, министърки, сидийки, няма нито един редактор-мъж на бг. всекидневник). "

Брей какъв напредък!!! Започнала да си печели права и позиции на кметици, министърКИ, съдийКИ, и какво ли не щеш!? ! И най-важното, че нямало нито един мъж, редактор на бг. всекидневник!!? !
Ако няма мъже зад гърба си, ще си спечели тези права, когато цъфнат налъмите! Мъжете на високи позиции назначават своите си жени, дъщери, майки, любовници и прочее, за което днес всички си патим. Шуробаджанащината е характерна при нас, но се отнася в повечето случаи, за жените на високи постове. Точно за това сме на това дередже, и няма изгледи да се оправим, освен.... е няма да го кажа!

"Аз безработна жена не познавам, безработни млади мъже с лопата да ги ринеш - шляене, живот при родителите, пълно безхаберие.
Жените обратно - взимат нещата в своите ръце и все по-често предпочитат да гледат и децата си сами - умрели сме за вашите 115 лв. издръжка за дете (ако платите). Повечето дори не се занимават да ви търсят тези пари, а българският мъж и не се занимава да ги дава. Тоест расте в момента нова генерация бг. мъже, които са израстнали само майка си и са поемали мъжки отговорности от малки.
Може би това е обратът, от който в крайна сметка се нуждаем. "

Сигурно погледът ти от твоята си камбанария, не обхваща всичко, а само това което ти изнася. Я виж статистиката за безработните у нас, и ще се запознаеш и с безработните жени. Тогава ще разбереш и ще се запознаеш, че жена след 35-40 години, никой не ще на работа. То не че и до 35 годишните се натискат за тях, но поне на външен вид го докарват, и то тези които имат такъв. Мъжете могат и без официална работа да живеят и то комфортно. В сивия сектор работят доста, и са предпочитани пред жените, защото вършат всякаква работа, а и разходите за текущите нужди на един мъж са многократно по-малки, от тези на жена. Права си за обрата, от който се нуждаем, само че не така както ти си го представяш. Обратът ще дойде, когато на истинските мъже им писне, от нахалството, претенциите и безобразията на жените, и решат да ги сложат, там където им е мястото! У дома! Тогава няма да има женско присъствие навсякъде, пречещо с некомпетентност и неспособност, стремейки се да върши някаква работа, която в повечето случаи е вредна, от колкото полезна за обществото.

"Като цяло обаче едно ще знаете - всяко задължение, всяка отговорност, която делегирате на жена си означава и повече права, повече претенции и повече очаквания и към вас.
Ако жена ви работи 8 ч. на ден и още 4 часа отгоре прави домакинството, докарва повече пари от вас и притежава жилището, в което живеете, сами се сещайте, че сте с единия крак на улицата, а ако седнете след работа с биричка пред ТВто ще следват скандали и големи размирици, може би ще получите салатката си сервирана директно в мутрата или ще хвърчат телевизори през прозореца - днес поне са леки и може жена да ги вдигне, барабар с компютъра, таблета и телефона ви :)"

Те тези женски права са им делегирани от законите, наложени ни от западните демокрации, които са в ущърб на развитието на прогреса. Нали уж говорим за равенство и равноправие? За какви по-големи женски права става въпрос? Че и да са делегирани? Това че жената докарва някъде повече пори в къщи, се дължи на уродливата система, която подлага хората на самоунищожение. На мъжете не им пука, дали жената работела над 8 часа. За някои е важно само жените им да носят пари, за да не ги скъсат от бой. Както сама споменаваш, за да се напият и да мързелуват, а друг да опъва каиша. А, с единият крак на улицата се оказва отново жената. Умните мъже, вече имат предбрачни споразумения, и жените остават с пръст в устата. При социализма беше, да се ожени, да му роди дете, и после да му вземе имуществото. Само че и там удряха на камък. Повечето апартаменти, бяха прехвърляни на родителите на мъжа, и жените отново оставаха с пръст в устата. Днес женско сервиране на салатка в мутрата на мъжа са отново женски мечти. А хвърчащи телевизори и други неща през прозореца, са отново мъжки изпълнения, когато нещо жените им са им развалили настроението с някоя женска прищявка, или им пречат да гледат някой мач от световното първенство.

150.   149, не защитавам жените, а половината от човечеството, която ти изкарваш едва ли не по-низш вид, което не е вярно. Ти самият носиш половината гени на майка си (жена) и е абсурдно твърдението, че може да има по-ниска форма на човешко същество заради пола - или сме всички хора низша форма на живот, или не сме - не може половината да са :).
И за религията не си прав - първо, всички днес живеещи хомо сапиенс на планетата произлизат от едни 10 000 човечета, останали живи след Ледниковата епоха части от неарденталците (специално европейска раса и азиатците)... дори е доказано, че всички произлизаме от обща майка... с две думи все някога всички хора идваме от едно котило. Има големи паралели между съвременните религии, а в началото на човечеството, когато е имало все още изобилие на ресурси (малко хора! ) е имало МАТРИАРХАТ и богиня майка. Култът към Дева Мария е част от остатаците от този вид природни религии.
При всички бозайници общо взето в условията на излишество се оформя вид матриархат, но при сегашната експлозия на населението няма как да има достатачно за всички. В държавите, където има много висок стандарт на живот (Северна Европа) вече имаме нещо като матриархат и жената е равна с мъжа във всяко отношение.
Били винаги жените под мъжете.... ами най-малко 9 месеца всеки мъж е бил зад задника на една жена и много под главата ѝ.
Жената е само физически по-дребна от мъжа. Мъжът има 30% повече мускулна маса средно, което го прави ФИЗИЧЕСКИ по-силният пол. Ето за това ни трябват и законите, защитаващи жените и децата от ФИЗИЧЕСКОТО надмощие на мъжа, защото жените и децата са основните жертви на насилие, а мъжете извършват над 90% от насилствените престъпления навсякъде по света, водят войни - ей затова трябва да сме защитени със Закон от тяхното своеволие.

Не подкрепям патриархалния начин на живот, а разпределянето на ролите в едно семейство и отпадането на двойното натоварване за жените У НАС.

Това го има само в постсоциалистическите републики - хем претенции имат мъжете да печелиш наравно с тях, хем домакинство и деца.
Нямам против да си стоя у дома, но мъжът тогава трябва да може да храни семейството или ако не е в състояние на това, просто трябва да поеме част от задълженията вкъщи, за да може качествено да се отгледат и деца, и да се живее в нормална среда, да се възпитават децата и така нататък.
Слушала съм например коментари от типа „Ей как хубаво ще си живееМ“ или „ти печаташ, браво“
Значи хем да си хубава, хем да „печаташ“, дори ако има къща или апартамент да имаш, да караш господина като шофьор, за да може да се налива с приятели после, а за капак иска хубаво сготвена прясна храна, чисто, изпрано и изгладено и едно Благодаря няма да има за това, защото думичката не се учи в претъпканите институции на соца.
Масово има семейства, в които мъжът не дава и левче за семейството и жената плаща сметки, купува храна и така нататък с нейната заплата.

Българинът е с празен джоб, но с безкрайни очаквания.
Най-гротескното е, че действително в цяла Източна Европа еманципацията е била наложена отгоре - все от мъжката номенклатура, а днес не мъжете са най-големите потърпевши, защото жените се ориентирахме за 1-2 поколения, а момченцата останаха без ориентир в живота, отглеждани изцяло от жени в институции, което никога преди не е било така.
Ако правим грешка, то е, че масово вече си повярвахме жените, че нямаме нужда изобщо от мъж, което е жалко.
В интерес на истината аз вярвам в смисъла и нуждата от двата пола в семейството, обществото и на работното място, но това може да стане само като се гледаме в очите на едно ниво.
...предбрачните споразумения можеш действително да ги забравиш. Трябва ти добър адвокат и ще го изкараш невалидно, направено под натиск (бременна жена да кажем) и тем подобни. Специално за Европа нямат голяма стойност, а и много обобщаваш - жилищата вече не падат от родителското тяло на готово, а се купуват и ИЗПЛАЩАТ от двамата в двойката. 70% от първородните деца се раждат без брак. Сещай се, че предбрачните споразумения без брак не играят роля, а просто в нотариалния акт при покупка на имот се пишат двете имена и готово - банката иска и двата дохода като гарант и съответно и двамата партньора стават собственици..без жената честно бг. мъжът не може и да пръдне.
Отделно Българската жена масово не иска да подписва брак и ще ви кажа защо - имуществените отношения лесно се уреждат и без брак, но просто без брак е много по-лесно за една жена да се оттърве от мъжа без да рискува изобщо той да вземе децата. И понеже българското законодателство не е в полза на жените, жените масово не искат да се женят и така се разпадна и бракът като институция. Разводите пак са по женска инициатива повечето...виждаш, че жената специално в семейните неща определя нещата.

Не може мъжете да продължавате да унижавате, обиждате жените, да биете и тормозите и да си мислите, че ИКОНОМИЧЕСКИ независимите жени ще ви търпят.
Свободата вие ни я дадохте. Свободата да избираме, защото вие искахте да си спестите отговорността за изхранването на семейството и днес просто можем и без вас. Факт. Дори физически нямаме нужда от вас.

...между другото най-новата мода сред жените 35 в София е да си поръчат датска сперма по пощата. Една моя далечна позната така си забременя, роди си и си гледа детенцето. Друга моя позната просто забременя и не каза на мъжа - и тя си гледа и отгледа детенцето.
И още една тенденция е много страшна специално за българския мъж. 10% от фертилните жени у нас ( жени под 45 г.) сме омъжени за чужденци. Специално в гр. Пловдив сме вече 5 жени, които целенасочено заедно си намерихме мъже от Северна Европа и живеем много добре в нашия град със съпрузите си. За мен от самото начало беше ясно, че с бг. мъж не мога да живея. Не само физически не ми са привлекателни ниски, тъмни и набити мъже с много косми по себе си, но и отношението ме отврати, а отделно образованието на българския мъж и маниери, култура са на ниско ниво. В университетите жените и без това сме повече и по-добри, в училище отличниците винаги са момичета - както ти твърдиш, че жените били по-ниЗки от мъжете, на мен ми стана много бързо ясно, че български мъж на моето ниво много рядко се намира и ако се намери ще е зает. В Северна, Средна Европа, САЩ, Канада пък мъже има и си умират по нас.
За себе си мога да кажа, че пак си върша всичко, защото ми доставя удоволствие и женската работа, но получавам отношение и признание от съпруга си. Ето, сега съм в майчинство и той ме носи на ръце, отделно работи здраво, за да не ни липсва нищо, а събота и неделя сме винаги някъде, понякога сам излиза с децата, за да мога да си почина или отида на фитнес да кажем докато българинът не можеш да го видиш на детска площадка или да бута сам количка.
Ей това може би е нещото, което ни разделя мъжете и жените у нас - отношението.

Не казвам, че и жените са перфектни, но тук темата е за жената - слугиня и според мен не димакинската работа те прави слугиня, а отношението вкъщи, а тук българинът все още е чист паша. Моят съпруг също не върши домакинска работа, но докарва достатачно пари у дома и оценява труда на жените в къщата, прави комплименти, прави жестове, има култура на поведение и не се държи като свиня нито на масата, нито извън нея.

Така като се замисля май не еманципацията ни е виновна, а отношението на мъжете у нас към жените.
Според мен българката е една измъчена и изтормозена женица - бачкане, пестене от всичко, раждане и гледане на деца в ужасни условия, после домакинска работа без елементарни уреди (миялна машина например, хубава пералня, сушилня, прахосмукачка дори нямат някои хора). Най-голямата благодат е просто да си с НЕмачо у нас и понеже рядко се намират или са заети - съвет към всички дами - импортирайте си мъже от някоя Северна протестантска държава, където жената се цени и си решете проблемите до живот.

151.   Мечти номер 149, мечтиииииии... знаеш ли кога ще стане това, което си описал, точно на 30 февруари! Ако ще не знам какво да направите, времето назад няма да върнете, ама ти не спирай да мечтаеш! В крайна сметка и от мечтатели има нужда, нали така. Само дано жена ти печели добре, че докато ти си мечтаеш за някакъв си мъжки рай, някой трябва да плаща сметките. А и не прекалявай с ракията, че в тази жега е вредно за здравето!

152.   Антифеминиста (всъщност женомразеца), зная от къде ти идва несъстоятелността на аргументите, от неразбиране какво се има предвидпод РАВЕНСТВО между мъжете и жените! Ето,прочети, ограмоти се малко и се успокой!

http://www.europarl.europa.eu/ftu/pdf/bg/FTU_5.10.8.pdf

154.   "151. Мечти номер 149, мечтиииииии... знаеш ли кога ще стане това, което си описал, точно на 30 февруари! Ако ще не знам какво да направите, времето назад няма да върнете, ама ти не спирай да мечтаеш! В крайна сметка и от мечтатели има нужда, нали така. Само дано жена ти печели добре, че докато ти си мечтаеш за някакъв си мъжки рай, някой трябва да плаща сметките. А и не прекалявай с ракията, че в тази жега е вредно за здравето! "

Еххааааа, 151!!! Че той мъжкият рай, винаги е съществувал! И сега пак си е мъжки рай! Светът си е мъжки. Създаден от мъже, и за мъже. Жените освен за удоволствие на мъжете и за слугини, за друго не ги ползват. Пък те нека си мислят, че са равни. Не аз, а ти ще си мечтаеш, за женско господство, дето го няма по света. Пука им на мъжете, че и жените се юрнали, да се напъват, да работят като тях. Все едно, никога няма да могат. Нито физика, нито акъл имат достатъчно. А аз ракия въобще не пия, и в тази жега съм си при басейна, а жена ми е с около 700-800 лв. заплата на месец. Това си е направо социална помощ. Ако мен ме няма, парите и няма да стигнат само за дамските им превръзки и за храна на жените в къщи, да не говорим за текущи нужди.

156.   " 149, не защитавам жените, а половината от човечеството, която ти изкарваш едва ли не по-низш вид, което не е вярно. Ти самият носиш половината гени на майка си (жена) и е абсурдно твърдението, че може да има по-ниска форма на човешко същество заради пола - или сме всички хора низша форма на живот, или не сме - не може половината да са :)

150, 149 съм. Като казваш половината от човечеството, звучи доста смешно, защото отнасяйки се до женската половина, в 3/4 от света, въобще не ги смятат за човеци. Трябва ли да ти давам линкове, за да видиш, че една жена някъде по света струва по-малко от крава или от две кози. Остава една четвърт, където експериментът с еманципация и феминизация отново е неуспешен, и за жените уж е дошло времето на матриархата, а в същност робията на повечето от тях е по-голяма от преди.

"И за религията не си прав - първо, всички днес живеещи хомо сапиенс на планетата произлизат от едни 10 000 човечета, останали живи след Ледниковата епоха части от неарденталците (специално европейска раса и азиатците)... дори е доказано, че всички произлизаме от обща майка... с две думи все някога всички хора идваме от едно котило. Има големи паралели между съвременните религии, а в началото на човечеството, когато е имало все още изобилие на ресурси (малко хора! ) е имало МАТРИАРХАТ и богиня майка. Култът към Дева Мария е част от остатаците от този вид природни религии.

Говориш така, сякаш си живяла през всички епохи. Знаеш ли днес колко измислени и поръчкови доказателства, може да докаже (изфабрикува) Джендър-псевдо-науката? А, тази обща майка, сигурно е заплодена от "светия дух", и всички вече произлизаме от нея! За дева Мария има доста различни теории, относно съществуването и и издигането и в култ, и за коя по точно дева Мария говориш, защото съм чел че са поне две. А матриархат може и да е нямало. Нищо не е доказано, само противоречащи си теории, които приемаме и разсъждаваме абстрактно върху тях.

"В държавите, където има много висок стандарт на живот (Северна Европа) вече имаме нещо като матриархат и жената е равна с мъжа във всяко отношение. "

Това не е е вярно, а е отново с пропагандна цел. Няма как да е равна жената с мъжа, защото имат съществени физиологични различия. Всячески жената е по-слаба от мъжа като пол! Умствено и физически. Високият стандарт не се дължи на женското присъствие в мъжките професии а на природни ресурси, икономическа зависимост и грабеж на други народи. В скандинавските страни квотите с работните места в мъжки професии не проработиха. Просто няма желаещи жени да ги запълнят, защото жените са неможещи за да се справят като мъжете. Процентът на жени, работещи с точните науки е незначителен. Физици, химици, и капацитети от научния свят са все мъже и много рядко жени.
Говорейки за "висок стандарт на живота" трябва да имаме предвид гледната точка. На някой му харесва повече нисък стандарт на живота.

"Жената е само физически по-дребна от мъжа. Мъжът има 30% повече мускулна маса средно, което го прави ФИЗИЧЕСКИ по-силният пол. Ето за това ни трябват и законите, защитаващи жените и децата от ФИЗИЧЕСКОТО надмощие на мъжа, защото жените и децата са основните жертви на насилие, а мъжете извършват над 90% от насилствените престъпления навсякъде по света, водят войни - ей затова трябва да сме защитени със Закон от тяхното своеволие.

Това с 30-те процента мускулно превъзходство на мъжете може да е спорно, защото мисля че процентите са много повече. Жената е с 30-40 % по-мазна от мъжа и метаболизмът и е по бавен. Така сме го учили някога, когато науката не беше опорочена и фалшифицирана от женско присъствие. За това имаше доста теории, които обясняват защо жената растяла на ханш и задник, а не на акъл. Гражданските закони не винаги могат да осигурят защитата, за която жените драпат, и защо са закони, които не могат да се прилагат? Вярно е, че вече съдийският състав е над 75% от жени, и злоупотребите с мъжкия облик са налице, но силовите органи са все от мъже. Как ти се струва? Дали винаги ще арестуват и затварят мъже, заради женска гавра, изпълнявайки нарежданията на женските съдии? Нали и те са също мъже, и също могат да попаднат под ударите на тези закони. Физическото надмощие на мъжа е факт неоспорим, и за това той винаги ще властва над жената. Никакви закони няма да го спрат. Ако жена се е гаврила с мъж, винаги ще си понесе последствията. Не може да има женско своеволие, произвол или женски интереси над мъжките! Винаги ще е обратното, както винаги си е било. Ако жените знаят, че няма закони които да ги защитават, няма да вършат безобразия, мислейки се за равни, че и по-равни дори, и мъжете няма да ги пребиват. Някога беше точно така. Днес колкото повече права имат жените, толкова повече бой ядат от мъжете, и вместо да намалява, насилието над тях ще се увеличава, докато не разберат, че не могат да се мерят и да са равни с мъжете. Аз като дете, не помня някога дядо ми, или баща ми да е ударил или нагрубил с нещо баба ми или майка ми. Всеки си изпълняваше задълженията. Мъжката работа си беше мъжка, а женската женска.

"Не подкрепям патриархалния начин на живот, а разпределянето на ролите в едно семейство и отпадането на двойното натоварване за жените У НАС.

Това двойно натоварване е дело на феминизма, произтичащо от женската еманципация, и не е само У НАС, а навсякъде, където жените се смятат за равни с мъжете. Разпределението на ролите, според възможностите го има само при патриархална ценностна система! От феминизма спечелиха повече мъжете.

"Масово има семейства, в които мъжът не дава и левче за семейството и жената плаща сметки, купува храна и така нататък с нейната заплата. "

За това признание ми стана много симпатична!!!
Ами нали сте с равни права? !? Я върни времето на зад и пак прецени, така ли е било преди?

"Българинът е с празен джоб, но с безкрайни очаквания.
Най-гротескното е, че действително в цяла Източна Европа еманципацията е била наложена отгоре - все от мъжката номенклатура, а днес не мъжете са най-големите потърпевши, защото жените се ориентирахме за 1-2 поколения, а момченцата останаха без ориентир в живота, отглеждани изцяло от жени в институции, което никога преди не е било така.
Ако правим грешка, то е, че масово вече си повярвахме жените, че нямаме нужда изобщо от мъж, което е жалко. "

Още ще си признаете вие!!! А, за момченцата не се притеснявай. Като пораснат и усетят превъзходството си над жените, лесно ще се адаптират към обстановката. Мъжете имат вроден интелект. За това няма жена майстор в дадена професия, а все са мъже, освен в най-древната професия!

"В интерес на истината аз вярвам в смисъла и нуждата от двата пола в семейството, обществото и на работното място, но това може да стане само като се гледаме в очите на едно ниво. "

Има си хас!!! Естествено, че винаги има и ще има нужда от двата пола, нали трябва да има репродукция? ! Само че единият е по-висш в природната йерархия, и винаги ще доминира над другия, превъзхождайки го със сила и ум, а по нисшия съществува единствено за продължаването на човешкия род, и винаги ще е подчинен! Такъв е природният закон. На едно ниво двата пола ще се гледат в очите, на куково лято, или на 30 февруари, както някой беше споменал тук.

"Отделно Българската жена масово не иска да подписва брак и ще ви кажа защо - имуществените отношения лесно се уреждат и без брак, но просто без брак е много по-лесно за една жена да се оттърве от мъжа без да рискува изобщо той да вземе децата. И понеже българското законодателство не е в полза на жените, жените масово не искат да се женят и така се разпадна и бракът като институция. Разводите пак са по женска инициатива повечето... виждаш, че жената специално в семейните неща определя нещата. "

"Като не стигнала гроздето, лисицата казала че е кисело! "

Че какво по-хубаво за мъжете, да не се женят. Те отдавна си мечтаят за това. Има си и мъжка приказка "Е*еш и бягаш! " Пък нека жената да определя семейните неща. Рядко мъже се натискат да вземат децата си. По хубаво от свободата без обременености за тях няма. Сега като са в сивия сектор и издръжки не плащат, водейки се безработни, а жените нека опъват каиша и да са равноправни.

"Не може мъжете да продължавате да унижавате, обиждате жените, да биете и тормозите и да си мислите, че ИКОНОМИЧЕСКИ независимите жени ще ви търпят. "

Охооооо.... това не само че ще продължава, ами и все повече ще се увеличава. Ти само гледай и следи статистиката. Аз вече казах защо става така, от моята гледна точка. Докато продължават претенциите за равенство, това няма как да спре. Манията за равенство от страна на жените с мъжете, генерира мъжкото насилие върху тях. Няма как по-силният да търпи по-слабия. Винаги ще е обратното, защото по-силният пол налага правилата.

"Свободата вие ни я дадохте. Свободата да избираме, защото вие искахте да си спестите отговорността за изхранването на семейството и днес просто можем и без вас. Факт. Дори физически нямаме нужда от вас. "

Така е! Свободата ние ви я дадохме, но както сме ви я дали, така можем и да ви я вземем! По скоро ние ще можем без вас, ако след 20-30 години технологиите произведат изкуствени утроби, а физически, знаеш кой определя нещата!

".. между другото най-новата мода сред жените 35 в София е да си поръчат датска сперма по пощата. Една моя далечна позната така си забременя, роди си и си гледа детенцето. Друга моя позната просто забременя и не каза на мъжа - и тя си гледа и отгледа детенцето.
И още една тенденция е много страшна специално за българския мъж. 10% от фертилните жени у нас ( жени под 45 г. ) сме омъжени за чужденци. Специално в гр. Пловдив сме вече 5 жени, които целенасочено заедно си намерихме мъже от Северна Европа и живеем много добре в нашия град със съпрузите си. За мен от самото начало беше ясно, че с бг. мъж не мога да живея. Не само физически не ми са привлекателни ниски, тъмни и набити мъже с много косми по себе си, но и отношението ме отврати, а отделно образованието на българския мъж и маниери, култура са на ниско ниво. В университетите жените и без това сме повече и по-добри, в училище отличниците винаги са момичета - както ти твърдиш, че жените били по-ниЗки от мъжете, на мен ми стана много бързо ясно, че български мъж на моето ниво много рядко се намира и ако се намери ще е зает. В Северна, Средна Европа, САЩ, Канада пък мъже има и си умират по нас.
За себе си мога да кажа, че пак си върша всичко, защото ми доставя удоволствие и женската работа, но получавам отношение и признание от съпруга си. Ето, сега съм в майчинство и той ме носи на ръце, отделно работи здраво, за да не ни липсва нищо, а събота и неделя сме винаги някъде, понякога сам излиза с децата, за да мога да си почина или отида на фитнес да кажем докато българинът не можеш да го видиш на детска площадка или да бута сам количка.
Ей това може би е нещото, което ни разделя мъжете и жените у нас - отношението. "

Тя тази мода, щом е мода, бързо ще отмине и щастието ви ще се стопи като захарен памук. Лапнеш нещо, пък то нищо! Ние пък мъжете ще си купуваме жени, и то които ни харесват, от ислямските страни. Там ги продават евтино и стоката сам си я избираш. Аз пък познавам мъже, дето са си взели на безценица жени от там. Дори и от военните ни мъже в Афганистан вече имат жени от там, а дори някои са си сменили религията. Защо ли? Как мислиш? Нещо ислямът на някои мъже им харесва, особено отношението към жените. Пък ти говориш, за разделение, заради мъжкото отношение към вас у нас. Много има да чакате, мъж да бута детска количка. Трудоемката и нископлатена работа е за жените. Нали все се натискат да работят.

"Така като се замисля май не еманципацията ни е виновна, а отношението на мъжете у нас към жените.
Според мен българката е една измъчена и изтормозена женица - бачкане, пестене от всичко, раждане и гледане на деца в ужасни условия, после домакинска работа без елементарни уреди (миялна машина например, хубава пералня, сушилня, прахосмукачка дори нямат някои хора). Най-голямата благодат е просто да си с НЕмачо у нас и понеже рядко се намират или са заети - съвет към всички дами - импортирайте си мъже от някоя Северна протестантска държава, където жената се цени и си решете проблемите до живот. "

Все по-симпатична ми ставаш, с наивните си изказвания, пълни с противоречия!!! Нали уж българката беше еманципирана, свободна, можеща сама да се справя без мъж, и всичко което до сега каза, за женското можене?? ! Не знам дали българката ще си импортира мъже от северна протестантска държава, но при нас се експортираха доста чужденци, от тези държави, дето жената не я броят за човек, а ти говореше че била половината човечество. Не, че ми харесва това което става! Напротив! Яд ме е на безсилието на държавата ни, но това също е в резултат от наложените ни западни демокрации, които ти така пламенно възхваляваш. И мисля, че проблемите ни ще се увеличават, вместо да намаляват при това положение. Да не се окаже, че в същност "Мачото на балканите", когото толкова ненавиждаш, ще е спасението ни!

157.   Не съм чела коментарите, че са много... Въпреки, че темата на авторката е стара, искам да се обърна като жените, които мислят като нея. Като цяло авторката има право, че това е наложено в обществото като норма, но никой не ви кара да бъдете слугини на мъжете си. Аз не бих била. Бих работила и заедно с мъжът ми да плащаме за тази работа на някой.

158.   154, съжалявам горката ти женица, която трябва да търпи такова отношение от такъв нецивилизован мачо.
За съжаление много такива мъже има у нас - повечето са 30годишни девственици, които живеят още при родителите си и не могат да си хванат никаква жена - най-вероятно и ти си от тях или просто някое глупаво момиче ти се е хванало
В моя град (Пловдив) повечето мъже са точно като теб. Затова преди години с група приятелки започнахме да ходим почти всяка събота и неделя с чартърни полети до Скандинавието. Вдъхновихме се от едно момиче, което Карбовски показваше многократно. Тя си беше избрала Израел преди всичко заради културата и образованието на мъжете там, но аз и моите момичета не си падаме по южняци и така решихме да ходим на Север.
Всички работим в консултантския бизнес на много високи заплати и не ни беше проблем да летим не само към Копенхаген, но и до Финландия ходихме, обикаляхме нагоре, до Норвегия, през балтийските републики и не само гледахме забележителности и природни чудеса (фиорди, гори, огромни езера, истински градове с култура), но преди всичко си намерихме чудесни съпрузи там, който да ни уважават.
Отделно там мъжете са образовани, не като нашите простаци, които от малки нямат никакви интереси, никаква дисциплина за учене и работа.

В училище всички отличнички например бяхме момичета, а за да влезнат изобщо момчета в гимназията имаше квоти за момчета. Дори по физическо бяхме по-добри от тях, защото повечето бяха тлъсти още на 14 години.
В университета сходно - пак момчетата преписваха като луди и бяха влезнали с много по-нисък бал.
Мъжете не само у нас, а навсякъде са и 90% от престъпниците, 98% от убийствата са извършени от мъже, а повече от 90% от жертвите им са жени или деца - ей това ли са „силните“ мъже???
Не били жените „достатачно“ умни - ами ако ние не сме „достатачно“ умни, то българските мъже са още по-малко достатачно умни, защото България е единствената страна в света, където 51% от докторантите по ФИЗИКА са жени. В специалности като право, икономики, дори вече и в медицината повечето студенти вече са жени, защото просто момчетата не можете да влезнете с ниските си резултати по изпитите. И най-интересното - дори в природните науки пак студентите са по-скоро студентКИ. Българинът не учи, той си чеше космите по цял ден и се пъчи в кръчмата по потник.
Мъжки свят - да, но само, защото със сила сте подтискали жените до сега, но нещата се променят.
Не е тайна, че ако една Фандъкова би се кандидатирала за премиер, ще разбие всички. Може би скоро ще имаме жена премиер, а след няколкото неуспешни президенти - мъже с глупавите им скандали и скандалчета е време за жена - президент.
Английската кралица например чудесно си изпълнява функциите и там, където има още монархия и монархът е жена няма никакви проблеми и скандали.
Най-мирно и благоденствено време са имали Западните страни при управлението на жени - за Великобритания това е Елизабет, така наречената Девствена кралица, защото не се е омъжила, за да не става курбан на някакъв мъж. Тя побеждава Испания в епична морска битка и е откривателка на Новия Свят - практически е основателка на модерна Великобритания и САЩ.
Австро-Унгария също е основата от жена - Мария Терезия, майката на австрийската нация. Тя управлява страната в мир и тогава мир е имало само при нея, във Франция, където практически е управлявала Мадам Помпадур и в Италия, където местни принцеси са извършвали управлението докато мъжете са пили и били на лов :)

Пороците (ракийка, цигарки, мързел) не са основният проблем на мъжете, а и неспособността им да общуват, да учат езици, което става все по-важно.
Физическата работа вече успешно се замества с машини и мъжките качества стават все по-малко търсени, докато тъй наречените „soft skills“ стават все по-важни, а те са предимно женски качества - общуване, овладяване на конфликти. У нас сме все още назад като общество, икономика и развитие, но на Запад тенденциите вече са зададени.

Ти ми говориш за разни още по-изостанали общества от нашето? Ами отиди да живееш там - в Индия, в Африка или Пакистан, но у нас знай, че ориентирът ни са РАЗВИТИТЕ държави, където жената е ценена, защитена и да - еманципирана.
Всъщност индийците, африканците, пакистанците и тем подобните му искат да живеят като нас, не обратното. Аз не съм чула да се трупат маси емигранти от Европа на границите им, за да живеят добре.
Мъже като теб все повече се чувстват застрашени от новата роля на жената и реагирате с агресия. Лошата новина за вас е, че сте на изчезване и сте смешни и жалки за околните. Дори у нас все повече мъжете се поевропейчиха и цивилизоваха вместо да деградират в желаната от теб посока - назад към туземски начин на живот...
Като жените за теб не са хора, ти защо си се оженил? Създай семейство с мъж-свръхчовек, защото и без това си латентен хомосексуалист и спести на жена си мъките.

159.   Колкото повече чета коментари като на 154, толкова повече се убеждавам, че авторът им (или авторите им) са някакви 15 годишни пубери, които идея си нямат за какво иде реч, но си умират да скубят косите на съученичките си и си мислят, че това е голямо геройство и това означава, че са силни мъже. Като почнете да ми развивате едни теории за мъжката сила... ми, хубаво бъдете си по-силни и ходете да бачкате по строежите, аз ще си стоя в офиса на хладно и с акъла си ще изкарам същите пари като вас, ама вие си се гордейте, че ставате само за хамали и за общи работници. Щом това ви е идеята за успех, ми лошо няма. В крайна сметка трябват и работници и хамали, нали така?

161.   154, " а жена ми е с около 700-800 лв. заплата на месец. Това си е направо социална помощ. Ако мен ме няма, парите и няма да стигнат само за дамските им превръзки и за храна на жените в къщи, да не говорим за текущи нужди." Еми ако си мислиш, че ВСИЧКИ жени са като ТВОЯТА.... ясно! Аз живях САМА в ЧУЖБИНА години наред със заплата над 4000 Евро и ми стигаше за ВСИЧКО- и за наем, и за екскурзии в чужбина, за каквото ми е кеф! Та даже си спестих доста хилядарки и сега с моят мъж, който взима МАЛКО повече от мен (понеже е по-голям, на неговите години и аз ще взимам толкова!!!) си купихме КЕШ голям апартамент в центъра на Европейска столица.... Тааа, който както си го направи! Я, ми кажи, Пенчо от Горно Нанадолнище с 500 лв. заплата по-акълия ли е от мене, а!? Щото бил "мъж"- хе-хе, смях в залата!
Ж41

162.   Браво, 158! Моите поздравления!
Ж41

163.   158, 154 съм. Ти можеш само да си мечтаеш, да си на мястото на моята жена! Не съм на 30 години, а съм над 40, и се разделих с девствеността си на 16. При родителите си живеех до 8-ми клас. След това техникум, казарма, висше, все самостоятелно съм бил. Не ми беше необходимо да си хващам жена! Тя сама дойде при мен, а аз си я избрах сам, защото освен за секс, жената е нужна за възпроизводство на мъжете, за което в същност съществува по алгоритъма на природата. Много ми е интересно, как мъжете от страни с много по-висок стандарт на живота от България, са ви станали съпрузи, и вместо да живеят в собствените си страни, са дошли да живеят тук с вас, дето сме все мачовци?

"В училище всички отличнички например бяхме момичета, а за да влезнат изобщо момчета в гимназията имаше квоти за момчета. Дори по физическо бяхме по-добри от тях, защото повечето бяха тлъсти още на 14 години. "

Е, то вашето училище ще трябва да е било девическо, и за това само момичета е имало отличнички, след като отдавна но всички е ясно, че момичетата само зубрят и после всичко забравят, за разлика от момчетата, които имат вроден интелект, а теорията им служи за да я приложат на практика. Ти може да залъгваш само себе си за утешение, че момчетата били по-тлъсти от момичетата, защото е доказано, че жените растат само на ханш и задник трупайки мазнини, а не на мозък като мъжете, и в часовете по физ. възпитание са все неразположени, заради цикъла си. Прочети в нета за метаболизма при мъжете и жените, и ще разбереш кой е по-тлъстият и мазен пол.

"Не били жените „достатачно“ умни - ами ако ние не сме „достатачно“ умни, то българските мъже са още по-малко достатачно умни, защото България е единствената страна в света, където 51% от докторантите по ФИЗИКА са жени. В специалности като право, икономики, дори вече и в медицината повечето студенти вече са жени"

Сега направо изби рибата!!! То много докторантКИ, докторКИ, инженерКИ, техничКИ, много нещо!!! И България е единствената страна? Чак да не повярва човек! И за това сме на този хал! Ако жените бяхте толкова умни колкото казваш, нямаше да се напъвате наравно с мъжете, да вършите неща, които не са ви по силите! Щяхте да си стоите у дома, и да си гледате децата, а не да оставате бездетни, заради кариера и непосилно за вас съревнование с мъжете. До сега техническият прогрес се е движил и пак ще се движи, благодарение на мъжете. Колкото и да се напъват, освен за раждане и отглеждане на деца, за друго жените не стават. Но сега след тази феминизация, вече и за това не стават.

"Мъжки свят - да, но само, защото със сила сте подтискали жените до сега, но нещата се променят. "

И кое точно се променя? Това че сега жените ядат много повече бой от преди ли? Не е ли истина, че сега мъжете ги скъсват от бой, заради равноправието, че и лежат на техния гръб, а женските пари при някои семейства, отиват за пиенето на мъжа? По-силният физически пол, не може да бъде подчинен на по-слабия!

"Не е тайна, че ако една Фандъкова би се кандидатирала за премиер, ще разбие всички. Може би скоро ще имаме жена премиер, а след няколкото неуспешни президенти - мъже с глупавите им скандали и скандалчета е време за жена - президент. "

Лелеее... ама ти на какво се надяваш, и за какво си мечтаеш!!! Жена да стане президент! Опазил ни Господ до сега, от жена премиер, или президент, но нищо чудно и този резил да доживеем! Ренета беше два месеца премиер, и нищо не се промени. Просто си беше фигурант, в служебното правителство. Жена не може да вирее в мъжки свят, още по малко мъже да са и подчинени. Жените в миналото винаги са онаследявали властта от мъжете по роднинска линия, защото хр. свят го позволява. В мюсюлманския свят, това е невъзможно. Сигурно знаеш за смъртта на Беназир Бхуто? Очистиха я като куче, мъжете които я пазеха. Беше дръзнала да управлява ислямска страна, като американско протеже, макар да знаеше, че жените там ги смятат за нещо много мръсно и непочтено заради цикъла им, което мърси мъжкия свят с присъствието си. Тансу Чиллер също я изритаха, нищо че беше станала премиер заради баща си. Турците още помнят този резил и едва ли ще се повтори повече. За Индира Ганди, няма да коментирам. Намери си го сама. Сега новият хит на феминистките е Хилари. След като я отсвириха на предишните избори, и избраха от двете злини по-малката, сега тази отново драпа да става президент. Колкото и да са луди американците, не ми се вярва да допуснат в женски ръце да е, толкова голяма военна мощ в света, защото тогава третата световна война, ще е сигурна. Ако жена у нас ще е монарх, като кралицата на Англия, нямам нищо против, стига да е на самоиздръжка. Нищо че за жена термина "монарх" не и прилича, щом нищо няма да зависи от нея.

"
Пороците (ракийка, цигарки, мързел) не са основният проблем на мъжете, а и неспособността им да общуват, да учат езици, което става все по-важно. "

Специално аз до сега в живота си никога не съм се напивал, и мразя ракията защото мирише гадно. Бирата пък ми горчи, за това предпочитам безалкохолни напитки. Цигари през живота си съм изпушил най много 10 броя, и то насила като дете, защото големите ме биеха и аз да пуша, за да не ги издавам. За езици като английски, немски, френски и италиански, сигурно ти ще си по-добра от мен, но имам претенции, че английският ми е по-добър от този на Бареков. Почти всяка година до сега съм работил 3-4 месеца зад граница и лесно се разбирам на румънски, руски, турски и сръбски.

"Физическата работа вече успешно се замества с машини и мъжките качества стават все по-малко търсени, докато тъй наречените „soft skills“ стават все по-важни, а те са предимно женски качества - общуване, овладяване на конфликти. У нас сме все още назад като общество, икономика и развитие, но на Запад тенденциите вече са зададени. "

Хайде сега, ново двайсет! Това „soft skills“ ми звучи като меки китки. То педерастията у нас дойде, от западните феминизирани общества. Много ясно, че на феминистките ще им харесват меки връзки, докато на истинските жени ще им харесват твърди неща. Хардуер, софтуер, техники и технологии са все мъжки постижения и професии, а за жените са "връзки с обществеността". Паразитно съществуваща служба, която изяжда изработените от мъжете средства, за работа, от която няма полза. Жените никога не са овладявали конфликти, а винаги са създавали такива.

"Ти ми говориш за разни още по-изостанали общества от нашето? Ами отиди да живееш там - в Индия, в Африка или Пакистан, но у нас знай, че ориентирът ни са РАЗВИТИТЕ държави, където жената е ценена, защитена и да - еманципирана.
Всъщност индийците, африканците, пакистанците и тем подобните му искат да живеят като нас, не обратното. Аз не съм чула да се трупат маси емигранти от Европа на границите им, за да живеят добре. "

Те другите общества смятат нас за изостанали, а там жената струва по-малко от крава, а някъде дори и по-малко от две кози. Не знаеш ли приказката? -"Този плаща като арабин! " Смяташ ли че в ОАЕ жената е ценена колкото мъжа, и ще и се разреши да еманципира, примерно в Кувейт или Дубай? Там където мъжете не разрешават женски безобразия, като равенство и равнопоставеност с мъжете, хората живеят по-дълго и са по щастливи, освен ако под военен натиск на запада, който насилствено феминизира и еманципира жените, които после се налага да бъдат избивани от мъжете. До сега не съм чул, Кувейтци или Дубайци да тропат на някоя европейска граница като емигранти, освен ако не са престъпници, преследвани от закона, но доста европейци са се преселили там и си живеят и работа, без да проповядват феминизъм.

"Мъже като теб все повече се чувстват застрашени от новата роля на жената и реагирате с агресия. Лошата новина за вас е, че сте на изчезване и сте смешни и жалки за околните. Дори у нас все повече мъжете се поевропейчиха и цивилизоваха вместо да деградират в желаната от теб посока - назад към туземски начин на живот.. "

Пак се превъзнасяш, но няма лошо. Аз и другите като мен не се чувстваме ни най малко застрашени, и въобще не ни пука за новата и роля на жената. По скоро вас трябва да ви е страх, защото благодарение на утопията за феминизма на западните демокрации разгневихте ислямския свят. ИД не е вече само факт, а е фактор, с който светът вече ще е длъжен да се съобразява. А и у нас нещо много ислямски народ се пресели и засели. Така че в скоро време вие можете да изглеждате смешни и жалки, а това че ни има нас мачовците ще е добрата новина за вас, защото с женски претенции и уродливи феми-закони няма да се защитите от джамбурлиите ако ви се наложи. Тогава ще разберете колко сте равноправни.

"Като жените за теб не са хора, ти защо си се оженил? Създай семейство с мъж-свръхчовек, защото и без това си латентен хомосексуалист и спести на жена си мъките. "

Оженил съм се, защото съм с патриархално възпитание. Някога имаше морал, чест, мъжка доблест и отговорност, при съществуващата тогава ценностна система. Сега вече няма такава. Брачната институция се разпадна и феминизмът е налице, наложен от мъже прилагайки римското правило "разделяй и владей! " Ако мразя нещо повече от феминизма, то това е хомосексуализма. Ти си жена, а за мен си от по-нисшия пол и ти е простено. Но ако някой мъж, в реалния живот ме нарече "латентен хомосексуалист, ще му се стъжни живота, а светът ще му се стори тесен за да се скрие!

165.   Това, че си се прецакала с мъж, който не пипва нищо у дома си и слугуваш си е твой личен проблем и най-вече, че търпиш такова отношение. Защо си мислиш, че всички мъже са като твоя калпазанин?
Да, по силни сме физически, но не всички се държим като цезари в домовете си. Всичко си е до характер, мироглед и възпитание. Много зависи от това какво си готова да дадеш, за да получиш и да поддържаш този баланс.

166.   Номер 163, не те знам и не те познавам, но от опит знам, че почне ли някой да се хвали сам, колко е готин и колко е успешен, работата е доста мътна и човекът явно страда от невероятни комплекси. Истински успелите хора няма да висят в тоя сайт и сами да се хвалят колко били независими и колко били успешни, така че... сам си прави изводите как изглеждаш в очите на околните.
Колкото до това, че жените били ставали само за да раждат, ха! Вие горкичките даже не осъзнавате как жените ви се качват на главите и накрая става каквото са си наумили, но вие твърдо си вярвате, че идеята е била ваша. И това не е от сега! Четете историята да видите колко жени в сянка има, които на практика стоейки зад трона са управлявали. Като се почне от Нефертити и римските императрици (Агрипина, Месалина и сие), мине се през Екатерина Медичи, мадам Помпадур и се стигне до Ева Перон и сегашните първи дами. Просто не им е било необходимо да излизат на светло, много по-удобно и е било мъжете и синовете им да са лице на управлението, но накрая пак си е ставало тяхното. Ако си мислите, че и в семейството не е същото! Големият мачо е такъв само на улицата, ама вкъщи каквото каже жената. То не случайно има вицове за това.
-В нашето семейство аз решавам глобалните проблеми, а жената малките.
-В смисъл?
-Аз решавам дали подкрепяме Америка в поредната и война, дали сме за ембаргото над Русия...
А жена ми решава как да обзаведем хола, кога и къде ще ходим на почивка, каква кола да купим...
Та, я познайте реално кой взима решенията?
Така, че правете си се на големи мъже щом ви доставя удоволствие, ние ще си пием кафенце с приятелки и тайничко ще ви се смеем на акъла.
Така е било, така и ще бъде. Както казах още от Античността. Клавдий сигурно си е вярвал, че управлява империята, ама дали е било така? Или са били първо Месалина, а после Агрипина? За Нерон да не говорим. Първите години той дори официално е оставил властта на майка си. И т. н. и т. н., ама няма смисъл да изброяваме всичките императрици, кралици, че и наложници, че списъкът ще стане безкраен. Който се интересува има от къде да прочете.
Та и ти номер 163 сериозно си вярваш, че целият свят се върти около теб, и дори идея си нямаш как милата ти женица така те работи, че накрая винаги става нейното. Има си начини и всяка омъжена жена ги знае. И не, не е необходима нито да крещим, нито да се налагаме, напротив. Както каза една опитна жена, "научи се да пипаш с кадифени ръкавици и ще постигнеш всичко, а мъжът ти дори няма да разбере как точно си го изработила и даже ще е убеден, че идеята е била негова. " :)) И това ми го каза жена с 50-годишен брак. Явно знае за какво говори.
Така, че мацки, оставете ги големите мачовци да си вярват, ние знаем истината. Пък и хич не ме интересува мъжът ми за какъв се мисли, стига да става това, което аз искам, пък той нека се има и за Бог ако му харесва.

168.   ! 65, точно това е отговор на място! Не може жените само да искат, а нищо да не дават. И отново възниква въпроса, тези които искат да дадат нещо, дали има, какво да дадат? Или само демонстрират качества, без покритие.

170.   166, много си самонадеяна! Явно твоят опит не е показателен, и си е "реално действителен" само във фантазиите ти. Всеки мъж (за разлика от жена) е малко или много успешен. Фактът, че се е родил мъж го прави такъв! А, с комплекси са обикновено жените. Като се започне с външния им вид, и се стигне до възможности, особено в съревнованието им с мъжете.

"Истински успелите хора няма да висят в тоя сайт и сами да се хвалят колко били независими и колко били успешни, така че... сам си прави изводите как изглеждаш в очите на околните. "

Аз когато се разхождам из нета, го правя през работно време, и го правя за развлечение. Харесва ми да споря с такива като теб, възхваляващи несъществуващото женско величие. Пък хич не ме е еня, как изглеждам в очите ти, а за останалите не бъди толкова сигурна. Това, че жените освен да раждат за друго не стават го знаят всички. Дори и самите жени, освен теб може би. Прочети Шопенхауер или Ницше, и ще видиш за какво само стават жените (освен ако не се смяташ за по-велика философка от тях), и то тези които още стават, защото след феминизацията доста много от тях, вече и за това не стават. А, това че жените управлявали в сянка, си е въображение на феминистките с болно съзнание. С днешното промиване на мозъци на децата от малки, ефектът е отрицателен. Мъжете имат вродено чувство за превъзходство над жените. Това е природна даденост. Мъжете, а не жените обладават половинката си, а на жените им остава само да чакат, това да им се случи. За това, когато жените пораснат и се опитат да управляват мъжете, си остават само с желанието, или с насилието над тях. Мъжът винаги е бил, е, и си остава независим от жената. Може да зависи от майка си, но до навършване на пълнолетие, но след това си е свободен, докато за жените съвсем не е така. Женското самообслужване е доста капризно и предполага проблеми, по една седмица в месеца, а да не говорим за другите женски несъвършенства.

"Та и ти номер 163 сериозно си вярваш, че целият свят се върти около теб, и дори идея си нямаш как милата ти женица така те работи, че накрая винаги става нейното. Има си начини и всяка омъжена жена ги знае. И не, не е необходима нито да крещим, нито да се налагаме, напротив. "

Не е необходимо светът да се върти около мен. По важна е обективната реалност. Милата ми женица няма как да ме работи, защото за да стане нейното, трябва аз да го разреша, а когато искам да стане моето, нея въобще не я питам дали е съгласна. Ето това е разликата, но ти едва ли ще го разбереш, след като мислиш, че мъжът ти е толкова глупав, за да задоволява всичките ти женски капризи безплатно, пък ти да си пиеш кафенцето с приятелки, надсмивайки се на наивността му.

171.   Голямо заяждане става сред последните коментирали, а твърдението на 170, че всеки човек е успял ако има Y хромозом убива всякакво поле за дискусия по същество.
То ако беше така, светът щеше да е много простичък.
Днес четох статистиките на НСИ за месеца - елементарните за икономическите данни в страната и направо си паднах, защото се оказва, че безработицата при жените у нас е 8 %, и няколко стотни, а при мъжете беше към 10,5%. Жалка работа.
Може би има по-успели мъже някъде, но не и у нас. У нас комунизмът уби всичко мъжко у мъжа освен свойството да не се къпе цяла седмица, да седи космясал с биричка пред кварталния хоремаг и да не прави нищо докато жена му се къса от работа, за да плаща сметките.
Жените иначе вече всичко си правим - не само домакинската работа, но и материално не сме зависими, караме си колите и така нататък и това, че не сме се родили с Y хромозом изобщо не ни пречи - напротив, все по-ценени са женските качества и в професионален план - да можеш да общвуваш, да знаеш езици, а физическата работа на мъжа се замества с машини. Мъжете ни превъзхождате само с мускулна маса, но в 21 век е важно какво имаш между ушите.
У нас поне висшистите са повечето жени, включително в есетствени и технически специалности - за какво говорим изобщо. Самият факт, че тук някой твърди, че един човек е успял по определение заради пола си... ами смешна и жалка работа.
Има всякакви хора, а това дали човек ще успее не зависи толкова от пола му, колкото от неговите възможности и качества. Да, мъжете са облагодетелствани все още, защото по традиция заемат високите длъжности, но това се променя все повече и в държавния сектор, образование, здравеопазване дори, социалните професии и все повече в съдебната система и политиката губите позиции и не само у нас, а тук тестостеронът и членът между краката дори понякога ви пречат, защото ви лишават от търпението, компромисните решения и социалните компетенции, които имаме жените.
Не се сърдете, но за мен мъжът е ощетен от природата. Първо не може да има деца без жена, докато жената може за 100 евро да си поръча сперма по интернет и за същите пари да си купи вибратор с подходяща издръжливост, размери, форма, цвят и мирис , второ не може да мисли рационално в по-голямата част от времето, а го води долната му глава.

Смях в залата „Мъжете, а не жените обладават половинката си, а на жените им остава само да чакат, това да им се случи.“

Откъде ги намираш тези жени? Най-вероятно надуваеми от секс шопа - поне смени модела, жал ми стана за теб.
Като толкова обичаш мъжете и мъжкото си направи двойка с мъж, за Бога - не си ни нужен на жените, но такива като теб не създават поколение - нарича се естествен подобор, а него го правим жените все пак. Дори да ни изнасилите, ние ще си направим аборт или ще вземем хапче Ескапеле, а една жена винаги може да подтикне мъжа към семеотделяне или да си направи бебе в епроведка - в интерес на истината дори науката е толкова напреднала, че можем да вземем хромозом от друга жена и да си направим момиченце - не сте ни нужни изобщо. Земята теоретично може да се насели само с жени, но слава Богу не са всички мъже като 170. Практически не можете да се раждате без нас и да се размножавате без нас, а ние можем и вече можем да се изхранваме без вас. За какво сте ни - ей това е въпросът... днес.
Заради пластмаси и затлъстяване, пестицидите и женските хормони в храната все по-често и страдате и от импотентност. Да не би да имаш такива проблеми, че ти е толкова хубаво да се заяждаш с жените тук или страдаш от латентен хомосексуализъм просто и си влюбен в себе си и пола си?

172.   Не мисля, че единият пол превъзхожда другия. Вярвам обаче, че определени личности превъзхождат други личности :)
А тези, големите мъже, дето се репчат в интернет всички ги знаем- по цял ден ги тъпче шефът, после вкъщи жена му (или мама), му трие сол на главата, все някъде трябва да си излее злобата и да се направи на мъж...

174.   Аз зная кой е 170, и всичко напосоки в 171 и 172 е вярно за него!

177.   171, 170 съм. Два пъти отговорих на коментара ти, и двата пъти модераторите го изтриха. Не съм сигурен дали и сега ще го пуснат, но все пак ще пиша. Не си струва труда отново да ти обяснявам как и защо, светът след време ще е само мъжки, без женски индивиди, като ненужни за мъжете. Представих и доста аргументи в защита на това, но тук явно следват указанията на идеологиите наложени на обществото и не искат да излязат от тази рамка: - за жените или само добро, или нищо! Реалността е без значение, защото сигурно ще ги санкционират като Карбовски. Задължително трябва да се следва правата линия на партията иначе знаеш как беше някога! Само че и това трябва да знаеш! Няма безплатен обяд, и след време ще се плаща скъпо за престъпната срещу природата идеология. Мизогинията сред мъжете у нас и по света неимоверно нараства. Не е дошъл още повратният момент, но и това ще стане. По някога и най-малкото камъче преобръща каруцата. Ако я нямаше тази тема, и аз нямаше да пиша, какво мисля и как виждам нещата, от което само могат да следват изводи в положителна посока, и то точно за жените. Мъжът никога няма да е слуга на жената, а винаги ще е обратното, по обясними причини, които не ми дадоха възможност да кажа, но ти можеш да си фантазираш за изцяло женски свят. Като ме наричаш "латентен" хомосексуалист, само доказваш жалкия си стремеж да ме уязвиш. Аз се гордея с пола си, и най-вече с физиката си, за която повечето мъже биха ми завидели. По правилно щеше да е латентен антифеминист, които е направил опит да се изказва в аноимен сайт, и да коментира актуална тема, но за съжаление не е имал тази възможност.

178.   177, ами гордей се с пола си - нищо лошо няма в това, но да отричаш правото на съществуване на половината човечество е глупаво. И как да нарека мъж, който счита жените за безполезни същества и мечтае за изцяло мъжки свят (което е невъзможно биологически за разлика от изцяло женският) - ами хомосексуалист си си, влюбен в пола си, в мъжкото тяло и така нататък. Какъв е човек, който харесва мъже ХОМО (мъж) сексуалист. То е логично.

Ние тук изобщо и никога не сме писали, че мъжете по природа са едва ли не маймуни и низки същества, каквито ти изкарваш жените - писала съм ти недостатаците на пола ти - не можете да имате деца, често сте ръководени от хормона тестостерон и физическата ви сила се заменя от машини, НО ти си единственият, който си позволяваш възоснова на пола да съдиш за хората като цяло - един вид полов расист си и това се нарича СЕКСИСТ в днешно време
Понеже все още има индивиди като теб, в развитите държави има цели министерства и закони, защитаващи жената и понеже сте окупирали и високите постове - вече във Франция, Англия и Германия, Скандинавието има женски квоти за управителните съвети на големите компании и интересното е, че фирмите с жени в управителния съвет са по-добре на борсата.
Просто мъжете клоните и към неразумни рискове, войни във фирмата в името на честта и кой кого обидил - тем подобни глупости.
У нас откакто Фандъкова хвана София, цъфна и върза града ни.
Въпрос на време е да стане и премиер, а най-успялите и работещи министри са ЖЕНИ.
Същото е и по места в съдебната система - мъжете не работите толкова здраво, корумпирани, не може да се разчита на вас, ти мъжки свят ще ми правиш. Ами виждаме какво става в страните, в който жената няма никакви права – Афганистан, Иран, арабските страни, в Африка - там мъжете правите по 10 деца на жените, за да се давят после на тумби по корабите, а държавите, в които жените имат по-висока позиция в обществото и в държавата (Германия, Швеция) са налазени от същите тези мъже...смях.
Ако изобщо има свят, разделен по полове теоретично (реално няма да се случи), то жените ще живеем по-уредено, богато и хубаво. Винаги в условията на излишък е наставал матриархат. Жените ще можем да се размножаваме, взимайки гените от други жени, да износваме децата, докати вие и след 1000 години не можете да носите бебе, защото нямате и място за това, органи нямате - с две думи сте обречени на измиране ако жените решим.
Единствено в мускулна маса превъзхождате жените, но все по-малко е значението на мускулната маса в живота ни.
Физиката обаче ви играе лоша шега - вие не можете да се множите без жени, докато обратното от поне 15 години е възможно (Овцата Доли например е клонинг на майка си, но може и от две жени да стане бебе-момиче).
Имаш късмет, че хората не мислим като теб, иначе отдавна мъжката половина на човечеството да е измрялата.
Вие можете да се налагате само със сила, а силата днес не е важна
Затова и деградирате като пол - 90% от престъпленията в целия свят са ваше дело, водите войни, замърсявате света, отговорни сте за пренаселването и така нататък - всъщност като пол мъжете с тяхната грандомания са виновни за състоянието на Земята, а такива като теб за пренаселването ѝ, защото няма жена на света, която да иска да ражда 20 деца, които не може да изхрани - това вие във вашия фанатизъм го причинявате на децата и жените. В момента, в който жената съвсем малко има някакви права - първо с това се приключва и всички почват да живеят по-добре.
От 70те години у нас намалява раждаемостта непрекъснато като спадовете са най-големи през 1980 г., 1997 г. и изобщо в трудни години - само гледай статистиката на аборти-раждания и бр. раждания и ще видиш, че у нас жените определяме според ресурсите колко деца да се раждат. Всъщност от поне 50 години сме факторът, който определя най-важните неща у нас като демографията и е въпрос на време да поемем най-после и държавата, защото очевидно се провалихте.

179.   178, гордея се с пола си, защото той определя начина на живот и правилата по света, които всички следват. За женската половина от човечеството, видни философи са се изказали, защо и как съществува! Сигурно се смяташ за по-интелигентна от Шопенхауер, Ницше, Ото Вайнингер и други, които са казали и доказали, защо и как съществува женската половина от човечеството!!!

""Жените съществуват единствено само за разпространението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение. "" - Артур Шопенхауер

Ето толкова е полезна, женската половина. Това че се гордея с пола си, не значи че искам да правя секс с мъже. От това ме е било винаги гнус, и винаги съм твърдял, че хомосексуалистите са женски електорат. Благодарение на тях, сега женският свят безчинства, и за това следват мъжките наказания, които днес наричат насилие над жените, и все повече се увеличават. Ти твърдиш едно, а аз друго. Подробно бях обяснил, че жените не можете сами да се размножавате, докато теоретично мъжете могат, защото притежават и двата вида хромозоми, и за това са по-висш пол. Писах ти и за ектогенезата, за изкуствената утроба и създадените вече мъжките яйцеклетки, но не допуснаха коментара ми. Явно и тук действат избирателно, защото нищо обидно не бях написал, а само моите си виждания по този въпрос. За това сигурно си мислиш, че си ме оборила. Женски сперматозоиди, няма как да бъдат произведени, защото жените са с два Х-са. За това, по екстраполация, светът може да съществува само в мъжкия вариант. След около 20-30 години, жените ще са напълно ненужни на мъжете. За това че, както и да го увърташ, женският пол има многократно повече недостатъци от мъжкия. Сексизъм, е противоположното на феминизъм, което също е полов расизъм, само че женски. Като казваш, че все още има такива като мен, трябва да знаеш, че се увеличаваме. Ако се направи анонимна анкета, ще се разбере колко процента от мъжете са като мен, но са анонимни, заради провежданата днес политика на либерастите. Високите постове не сме ги окупирали, а са си по право наши. Жените не трябва да се докопат до тях, защото тогава междуполовата война ще стане явна, и някой много го желае, но добре знаеш кой ще я спечели. Където е силата, там е и правдата. Квотите в скандинавските страни въобще не проработиха. Просто няма желаещи жени, за точните науки и инженерните специалности, поради по-малкото умствен багаж от мъжете. Като съдя по голяма част от настроението на софиянци, градът наистина е "цъфнал и завързал", откакто фандъкова е кмет. Че и за премиер се гласи! Леле... мале! Опазил ни Господ, от женски премиер! Но нищо чудно и този резил да преживеем. Сигурно знаеш народната мъдрост, относно управляващите жени?
"Пази Боже, кокошка да пропее! "
А най-успешните жени министри-управляващи, ще си останат само с добрите пожелания. Намери си информация в нета, за успешното управление на президентката на Бразилия. Толкова ще са успешни и другите жени на високи постове. А, арабския свят не го мисли. Там където мъжете не разрешават на жените да им се бъркат в работите, животът е много по спокоен от нашия. Дори и войни да водят, пак се размножават и то прогресивно, а ние изчезваме, заедно с женското си управление. Чух и за стряскащата статистика, относно демографския срив до 2070 година, и то благодарение на вас, както сама го казваш, че определяте демографското състояние на страната. Така че, въпросът е не дали мъжете ще изчезнат (само жените биха могли, теоретично), а до кога ще търпим женските капризи, и не вземем отново нещата изцяло в наши ръце, за да сложим жените, където им е мястото. Може от 50 години да сте фактор, но не съществен, а ще поемете управлението на държавата, само когато цъфнат налъмите!

180.   Номер 171/178 я пак си помисли дали е нужно да имаме вас жените за да се възпроизвеждаме. Очевидно не си запозната с най-новите постижения в областта на науката.

http://www.vbox7.com/play:9a658368

Освен това твърдението ти , че вие жените правите естественият подбор е нелепо - ако една жена се изправи срещу мъж в ръкопашен бой 1:1 то тогава ще видиме естествен подбор ако схващаш какво имам в предвид.

"
Физиката обаче ви играе лоша шега - вие не можете да се множите без жени, докато обратното от поне 15 години е възможно (Овцата Доли например е клонинг на майка си, но може и от две жени да стане бебе-момиче).
Имаш късмет, че хората не мислим като теб, иначе отдавна мъжката половина на човечеството да е измрялата."

А нали се сещаш ако го опитате това какво ще последва - планетарна война между мъжете и жените. А мъжете са по-добрите бойци и такава война би била спечелена от мъжете. Казваш , че в 21 век физическата сила не е важна - тогава защо ако един мъж нашамари една жена тя отива при гаджето или господин полицай да я спасява , защо не се бие сама с мъжа и не се защити сама.

181.   179/180 май много те издразних, а?
С цитатите на филосови-МЪЖЕ, живяли преди 200-300 години в съвсем различен свят не можеш да ме убедиш. Има си наука, точни науки - философията е въпрос на интерпретация, а господата, които ти цитираш съм ги чела в оригинал - взимаш отделни пасажи без смисъл, но и Вагнер е бил нацист и за избиване на славяни и евреи, което не значи, че е прав.

Не може да настане война между половете, защото 99% от хората в РАЗВИТИТЕ страни, слава Богу не мислим като теб.
Имаш съмишленици в изостаналите култури и държави, но до тук.
Има конфликт в 21 век не между половете, а между културите, а твоите убеждения са близки до тези на ИС и тем подобните ненормалници, но нищо повече - никой нормален мъж не мисли като теб, защото нормалните мъже имат любящи майки, съпруги, дъщери и никога не биха писали такива глупости за жените, а само човек, който никога не е имал общо с жена може да пише такива глупости

... колкото до естествения подбор бъркаш - от хилядолетия жените владеем познанието за предпазване от нежелана бременност и за прекъсването ѝ. Преди е било рисково начинание, но днес абортът е право на жената, а и дори да изнасилиш жена, тя като вземе Ескапеле не забременява, а аборт всяка може да стори по всяко време, така че ние контролираме в днешни дни репродукцията така или иначе - преди е било същото, но тайно, днес си е нормално нещо.

Много си озлобен, защото просто никоя нормална жена явно не ти се връзва и... изглежда ще бъдеш изключен от разпространяване на гените си, слава Богу. Жените имаме нюх за това. И не си единствен - у нас 10% от младите мъже изобщо не могат да си намерят жена дори да искат, защото просто тези фертилни българки са с чужденци. 70% от трайните емигранти са жени и сега колкото и да злобееш - това е положението и само най-добрите мъже у нас ще си намерят жена. Конкуренцията е голяма и може би това те смазва - няколко жени са те отхвърлили, майка ти явно също и така нататък, но хора като теб дори не могат да разчитат на разни методи като сурогатно майчинство и други перверзии - просто нямате пари за това.
Терзай!

183.   "физическата сила не е важна - тогава защо ако един мъж нашамари една жена"...

Номер 180, как може изобщо да даваш примери свързани с шамарене при условие, че имаш претенциите, че си интелигентен, добре изглеждащ, силен мъжкар, на който биха завидяли доста мъже и. т. н.
Просто няма как мъж, на твоето ниво (поне според това, което твърдиш за себе си) дори изобщо да му идват мисли за шамарене на жени (камо ли пък на деца.. са, знам ли те, все пак), нито пък дори като аргументи за спор в анонимен сайт.

Защото хора с такъв профил, ако може така да се изразя, се справят в много случаи само с думи, точно защото са напълно уверени в себе си като личност и в своите способости като цяло.

За такива хора, всъщност един вид просто не е Рицарско да посягат не само на жени, а изобщо на всички други, които са по - слаби физически от тях.

А посягат тези, които всъщност имат сериозни проблеми със себе си и с своя вътрешен свят.. Тези, които не умеят по друг начин.

Хора с качествата, който ти твърдиш, че притежаваш, не им се налага да завтарят и повтарят това, което са казали и не защото по насилствен/изкуствен начин са наложили и продължават да налагат своя авторитет, а просто защото наистина са супер интелигентни (и интелектуално и емоционално) естествено и много добре изглеждащи (ама не биха тръгнали да го обясняват някъде това.. особено по нета.. нали). Такива хора просто всеки доброволно и с удоволствие се вслушва в тях - те излъчшат авторитет без да си го поставят за цел!

Изводът ми е, че ти не си от тези, истинските авторитети, а си просто един недостатъчно уверен в себе си човек/мъж.

184.   Леле тука яко сте се разгорещили! На тая тема винаге ще се спори и никога няма да се постигне съгласие, затва че няма смисъл да влагате толкова енергия в този спор.
Но нека споделя и моите виждания по въпроса мъже-жени. Мъж съм, но смятам че коментари като на 170 са малко радикални. Мъжът и жената са създадени да се искат взаимно, друг е въпроса, че скоро технологията ще даде възможност и НА ДВАТА ПОЛА да се възпроизвеждат САМИ.
Лично аз си предпочитам секса с жена и тя да си ражда.

Но съм съгласен с ширещия се феминизъм в света и все по-силно в България. Феминизмът е една радикална женска идеология поначало зародила с идеята да се постигнат равни избирателски и политически права за жените. Всички подобни цели са постигнати и в днешно време, поне в Западния свят жените имат същите социални и политически права, както мъжете. Дори в някои области имат повече!!!
В момента феминизмът откровено се е обърнал срещу мъжете и ги унижава и ограничава, чрез ЗАКОНИ. Прочетете какво се случва на запад, особено при разводи. Там общо взето жената е права по презумция, а мъжа е виновен. За мен феминизма се е превърнал в изцяло антимъжка организация и резултати са налице. Жените до такава степен са смачкали мъжкото достойнство, че в днешно време все по-малко истински мъже, а в същото време жените се оплакват, че нямало мъже. Е как да има като вие смазвате мъжката психика още в ранна възраст и го манипулирате. Вече по улиците е пълно с епилирани да блясък момченца, разхождащи кученцата на приятелките си, без да осъзнават, ме те самите ас кученца.

Жените особено в България са доста далеч от думата независимост. Досега аз лично нямам нито една позната която да си е купила сама кола или пък да има свой бизнес, това се отнася и да познатите на мои приятели. Всички те взимат пари от приятели/мъже или тати, работят там някаква измислена работа, като парите които спечелват ги харчат за себе си по молчета и клубчета, а съпруга издържа семейството. Е нали уж сме равни, а като кажеш нещо всички почват да пищят ама тя е жена!? !? Тук не визирам хилядите жени, които работят за да издържат семействата си, а мъжа е мързелив алкохолик. Тези жени са достойни за уважение!!

Относно психическата лабилност, мисля че тук няма даже какво да се спори, мъжете са в пъти по хладнокръвни от жените и в кризисни и ситуации мъжете имат по-адекватна реакция.

Скъпи жени, със сегашното си поведение на много "независими" и силни вие отблъсквате мъжете, а така мъжете стават женомразци и накрая се започват теми като тази! Дръжте се като ЖЕНИ, бъдете мили, грижете се за семейния уют, отглеждайте и възпитавайте деца и най-вече бъдете верни.
В момента вие копирате мъжете, пиете, пушите, правите безразборен секс, агресивни сте и т. н. Вие сте ЖЕНИ, дръжте се като такива!? Тея феминистки глупости само ви мътят главите и ви настройват срещу нас. Феминизма ви натяква, че жената не била създадена да бъде само жена, трябва да е като мъжа във всичко!? !?

Вие скъпи дами, сте опората на една семейство. От вас зависи да запазите семейното огнище, питайте вашите баби, те са последното поколение, което пази морала и семейните традиции, които всяка ЖЕНА трябва да спазва. Естествено това не означава, че трябва да стои само у тях в кухнята, нека си работи и да излиза, но да се съобразява със семейството и мъжа си. Не може една жена да се опитва да бъде повече мъж от мъжа. Природата ни е създала РАЗЛИЧНИ и феминизма никога няма да успее да промени това, въпреки своите неимоверно опити да смачка мъжете по света!
Мъжете имат своя определена роля в обществото и семейството, жената също и двете роли са РАЗЛИЧНИ!!!!

Няма нищо по-красиво от една ранима жена, която да бъде закриляна от мъжа да себе си, жена която да има принципи и морал и да подкрепя мъжа си! Жени спрете да бъдете най-силните и самостоятелни, дайте ни шанс да ви закриляме, да ви помагаме, да ви обичаме и вие нас. Спрете с тази надпревара с нас, не ви е работа да сте като мъжете, защото природата ви е създала жени, имате други функции в обществото и семейството.
Забележете, че в днешно време особено при младите все по-малко мъже искат да си обвързват сериозно, а търсят просто секса за една нощ. Попитай те се защо е така, скъпи дами?

Аз не споделям редикалните мнения на някои мъже(предполагам са били наранявани от жени, аз също съм бил многократно) и отношението към жената в мюсюлманския свят.

Мъжете също да се осъзнаят и да си влязат в роля на МЪЖЕ, а не на подлизурковци, които още не са пораснали!!!

185.   Към познатия ми до болка сексист в темата (когото не го огря в един сайт и се премести тук! ): който НЯМА с какво да се гордее като ЛИЧНОСТ, се гордее с ПОЛА си (който НЕ ЗАВИСИ ОТ НЕГО! ). Тоест, драги ми, Х., ти се гордееш НЕ с ТВОИТЕ собствени постижения, а с една пълна СЛУЧАЙНОСТ определила пола ти при раждане! Е, това говори много за ЛИЧНОСТТА ти и СПОСОБНОСТИТЕ ти! А, честито!

101-150 от 193