Споделена история от Семейство

Защо жената е слугиня на мъжа?
Искам да попитам защо жената трябва да върши цялата мръсна работа у дома, а мъжът само да си клати краката? С какво жената е по-нисша от мъжа? Сега ще напишете, че да вършиш домакинска работа не е унижение - но е. Замислете се дали чистачка е много престижна професия. Баща ми е заместник-директор на училище и ми е казвал как се отнасят с чистачките.

Говорят им по име-няма на вие, направо на ти си им говорят и нямат никакво уважение към тях. Да си чистачка е гадна работа, нали? А сега да видим вкъщи една жена като чисти не се ли подлага на същото унижение? Когато жена накара мъж да чисти, той обикновенно вика " ти си жената, чистенето е женска работа, на мен да чистя ми е под нивото". Представете си ако жената е съдия или адвоката. Защо жената трябва да пере дрисливите гащи на мъжа си и без значение колко е учила да се превърне в слугиня на мъжа си? Да не говорим, че секса е унижение за една жена. Защо ли? Ами защото на нея и го вкарват. И то не само в секса, а във всеки един аспект от живота. Защо трябва една жена да се требе да учи 5 години, че и повече право или нещо друго като накрая така или иначе ще пере дрисливите гащи на мъжа си? Ръцете и ще станат на нищо от праха за пране.

Защо, защо, защо питам аз? Защо когато жената се върне изморена от работа трябва да чисти, готви, а мъжът само да си клати краката? А какво ще кажете за паметника на фалоса във Варна? За мен той си е чисто унижение на женскато достойнство. Мъжете тръгнали да ми се кефят, че имат пишки и затова всичко им е в краката. Не стига, че момичетата имат по-малко време за учене заради домакинската работа, ами и в университетите ще им искат по -висок бал! Значи едно момче може да влезе в Медицинскиа със Среден 3, а момиче, което кандидатства за същата специалност не го взимат с 5. 50.

Жените сме прецакани отвсякъде. И накрая въпреки, че момичетата са се трепали да влязат в университет на работа взимат момчето, защото се предполага, че жената ще забременее и няма да има време за работа. На всичкото отгоре да помислим колко изнасилени жени и мъже има. Кои са повече? Жените естествено. Много пъти ми се е искала да запиша спорт, но понеже върша всичко вкъщи, защото съм момиче, докато брат ми си играе на комппютъра, нямам време. Но знаетте ли какво? Ще зарежа тъпата домакинска работа, ще се изнеса от нас и ще ги оставя да се оправят. Само искам да ви кажа, че мъжете трябва да изчезнат от този свят. Да има 1-2 за разплод. Останалите мъже са изцяло паразите за обществото. Нищо не правят, но са над вършенето на домакинска работа... смешници.

Много пъти съм казвала на нашите, че бих била много по-щастлива ако съм момче, съответно майка ми започва да плаче. Тя е искала да има момиче. Защо 50%, че и повече от времето на жената трябва да е заето с глупости? според мен, жените и момичетата не трябва да работят след като вършат домакинската работа. Често да ви кажа искам да се оженя за жена, защото ако се омъжа за мъж ще се превърна в робиня. И без друго мразя мъжете, с жена ще е много по-хубаво. Кажете ми каква е ползата от мъж вкъщи? Не стига, че не върши никаква работа, ами и цапа. Ти си се трепала да чистиш и тоя боклук да маца слец теб. Да си гризе ноктите навсякъде, без да му пука, а ти не можеш да оставиш неизчистено, защото апартамента/къщата ще заприлича на кочина. И да и нещо друго... защо жените са длъжни да ходят на гинеколог и ако не са девствени да им бърката по дупките(може и на девствени да бъркат, не съм ходила на гинеколог и не знам, моля някой който знае при девствени как протича прегледа да каже), а мъжете да се спотайват, когато стане въпрос за преглед на простатата? Кажете ми защо? Защо е толкова несправедлив живота към нежните същества?

Коментари

51-100 от 193

60.   Ще си слугиня на мъжа си, само ако му позволиш да те превърне в такава! Аз не позволих. И сега мъжът ми готви и чисти повече от мен, защото моето работно време е такова, че вечер се прибирам след него и естествено съм скапана. В това време мъжът ми се е прибрал, напазарувал е, сготвил си е вечеря, че понякога и за мен е приготвил нещо и ме чака да се прибера. А за чистенето, ами нямаме деца, така че не се налага да чистим всеки ден. 1 път седмично стига, но ясно сме се разпределили кой какво прави, аз мия прозорците, той бърше прах (това го мразя и за това той го прави), той минава с прахосмукачката, аз измивам пода и т.н. правим го заедно за е чист и спретнат общия ни дом. Така, че никакъв слугинаж!

61.   Олеле мале, тук са се събрали все женски индивиди с психиатрични проблеми.

62.   Еманципацията често води до излишно сложно мислене, в излишно сложните мозъци, на излишно сложно комплексираните индивиди от женски пол.
Казах!

65.   Моят мъж казва следното като го питат работи ли жена му:да,работи-домакиня,масово хората започват да се смеят,но истината е,че това наистина е работа.Щом хората си наемат готвачки,чистачки и прочее срещу заплащане,значи е работа.Щастлива съм с мъжа си и се радвам,че има това мислене.Той изкарва прехраната,аз се грижа за дома.Преди като работих,той понеже имаше повече време се грижеше за пазаруването и готвенето.Аз поемах чистенето.А сега пак помага,макар че аз не работя.Пожелавам на всеки мъж с такова мислене.

66.   Просто имаш нужда от помощ!!!

Говоря за психолог ако не си разбрала - не е срамно.

67.   56 и 57 - Май имате проблем с майчинството и поемането на отговорност ?
А до авторката - остатък от миналото на работническата класа - мъжа бачка, жената се грижи за дома и децата, защото просто не е имало много работа за нежния пол. Мъжете са се трепали по 16 часа , вероятността да те изнасилят, ако си сама навън, е била по-голяма от тази да те изнасилят ако си пияна в чалготека в Студентски Град.
Разбира се сега нещата са други, но просто е останало в народната психологията. Ако не искаш да чистиш, просто не го прави. Ако мъжа ти те накара насила, пусни жалба в полицията, наеми адвокат и му вземи парите.
А, ако си успешна в кариерата и имаш купища пари, най-лесно е да му кажеш или да си поделите разходите по чистачката или да си ходи.

68.   "че момичетата имат по-малко време за учене заради домакинската работа"? Да ти кажа само, че жените имат далеч повече проблеми и се налага да им се "бърка" по-често, отколкото на мъжете. Но ти, ако не искаш, не отивай на гинеколог, когато се налага.

69.   Хах като гледам брат ми какъв е тегловник някак не мога да разбера как жената била слугиня. Той ходи на работа по 9 часа на ден понякога без почивка с месеци. В същото време пере, простира, минава с прахосмукачката. Цялата работа на снахата въпреки, че работи в магазин за хранителни стоки и има такова работно време, че има достатъчно свободно време се състои в това когато е в почивка да стане по обяд, да яде сготвеното от майка ми, да се облече и да излезе и да се шляе по цял ден по улиците вместо да пипне нещо вкъщи. Ако се събера някога с такава на втория месец ще я изритам от дома!

70.   До 69,

Пич, за всичко съм съгласен, ама винаги съм се чудел на мъже като брат ти. Значи хем ще работя по цял ден, хем ще чистя вкъщи, хем жена ми само ще лежи и на това отгоре ще ядем сготвеното от майка ми. Ей сега, цял живот за такава мечтая. Скоро една подобна ми развиваше теории как аз съм щял да работя и да нося пари, а тя щяла да гледа децата. Казах й: "Аз, че ще работя е ясно, но ти ще гледаш дете 1 година, максимум 2. После започваш работа и то истинска такава, не колкото да се каже, че работиш. " Мисля, че не е необходимо да пояснявам колко бързо спря да ме търси:) В случая за мен брат ти сам си е виновен. Всеки може да попадне на грешния човек, въпросът е да не му позволиш да се възползва от теб или поне не много. Преди няколко години за кратко имах приятелка, която буквално не можеше едни яйца да опържи ( това поне аз го мога:) ) и високомерно ми заяви, че нямала никакво намерение да се научава. Аз нито я бях карал да ми готви, нито дори бях правил намеци за подобно нещо. Тя обаче, явно реши, че трябва да си постеле отдалеч. Еми, не стана, отговорих й спокойно, че обичам суха храна и нямам нужда някой да ми готви. После спрях да й покривам част от масрафите и момичето си хвана пътя. Такива жени просто търсят мъжът тип "мухльо", както самите те се изразяват, за да могат хем да го използват, хем да си разиграват коня както си искат. Между другото това шляеене по улиците както го описваш е доста съмнително. На твое място аз бих я проверил как и къде точно се шляе, понеже доста често става въпрос за изневери.

71.   Говорите пълни простотии!! За мене нито жената трябва да е слугиня, нито мъжа да е под чехъл, жената е Партньор, и задълженията във връзката се разделят, на никой не му е кеф да чисти и да мие, обаче с мойто гадже сме си казали кое мразим по-малко, в смисъл аз адски мразя да мия чинии, обаче за сметка на тва бих прострял едно пране, и тва го мразя обаче ми харесва да и барам мокрите прашки хаха, така че вършим нещата едновременно най вече на силна музика и бъзици и после сме свободни да си сготвим, аз прая салатата, режа мезетата, тя прави другото и сядаме заедно и после як секс, не разбирам кво му е сложното, нито на нея и е гадно нито на мене, щото няма прецакан!

72.   №70 Пожелавам ти да ти се падне жена с висока мениджърска длъжност и ти да излизаш в майчинство за децата ви, вечер да я посрещаш с топла манджа и ошетана къща, облечен с бяла престилка и романтично облекло под нея. Тя нека едни яйца да не може да пържи, но да изкарва достатъчно че ти да се грижиш за дома ви.
Приятелката ми е така, директор е в българското представителство голяма чужда компания, мъжът й е обикновен работник във ВИК в града, познай кой гледа децата и кой готви. Той излизаше в майчинство и добре че беше майка му да му помага, че иначе нямаше да се справи с децата и домакинстването. Жена му седмица след родилното вече беше на работа.
Който мисли, че чуждото задължение е лесна работа, той си няма на идея колко е трудно и гаранция не би могъл да се справи сам с него.
Такива сметкаджий като тебе животът ги научава.

73.   69, брат ти си е направил избора и ако това положение го устройва, няма лошо. той е мъжки аналог на жените, които тичат на работа, после пазаруват, карат втора смяна вкъщи, готвят, чистят и нямат почивка, докато мъжете си пият бирата и гледат мачове. а 70 е прав, това шляене може да има и друга причина.
разбира се, и двамата би трябвало да си поделят задълженията според натоварването и възможностите. при добро желание всеки може да се научи да готви прилично, има толкова рецепти и видео из интернет, че трябва да си идиот, за да не можеш да сготвиш нищо, че и да се гордееш с това, както описва 70!! откога да не можеш да изпържиш 3 яйца е белег за аристократизъм и духовна извисеност?? пикли с пикли!
Ж43

74.   До 72,

Първо, хубаво е да се чете и най-вече мисли, преди да се говори и пише. Описал съм конкретна ситуация, както го е направил и 69. Интересно ми е, къде в двата поста прочете, че жената е на висока позиция.
Второ, без да се познават фактите, не е хубаво да се правят заключения. Доста висока ще трябва да е позицията на тази дето ще ми се падне, че аз да изляза в майчинство, което пак ще стане само, ако аз реша. Изкарвам предостатъчно пари, точно като мениджър в голяма международна компания и парите на "жена ми", която и да е тя, не са ми нужни. Никога не съм мислил, че чуждото задължение е лесна работа. Конкретно описаните неща са до собствено желание. Винаги съм бил привърженик на равното разпределение на задълженията в едно домакинство. Вярно, не мога да готвя, но пък мога да изчистя или да свърша някоя друга работа. Колкото до майчинството, там трябва да си го поеме жената, понеже докато е малко детето мъжът не може да я замести, може само да помага. Не знам защо мъжът на твоята приятелка се е съгласил да поеме майчинството, при положение че първата година се взимат 90% от брутното възнаграждение, т. е. финансовата страна не би трябвало да е проблем. Кариерата също не би трябвало да е проблем, ако човек е кадърен си намира работа навсякъде.
От 70

75.   74, не обръщай чак толкова много внимание на такива... Те едно си знаят и само него приказват - във всички теми и във всички форуми. Няма четене. Мислене - съвсем няма. Така че - не стреляй по пианиста, той толкова си може!

76.   аз не мисля, че жената е слугиня на мъжа. Аз живея с приятеля си от около 4 месеца и аз правя всичко за него-, пера го, чистя му, не тръгвам на работа ако не съм му оставила нещо за ядене. Апартамента аз го поддържам в чисто състояние. Но единствената причина поради която правя тези неща е защото много го обичам. Той за мен сега е живота ми, моето най-хубаво нещо:)

77.   Леле мале, ти яко си прихванала от тая лудост наречена феминизъм. Явно баща ти доста те е глезил та си се разпуснала и си достигнала до шизофренична степен на съществуване. От къде, на къде, жена ще командва мъж в къщи, че и щяла да му нарежда да чисти или каквото и да било? Де шамари де!!! Па била то и магистрат (съдийка). Виждал съм точно такава съдийка, дето мъжът и работи в полицията, да ходи разкрасена на работа, та се чуди какво да излъже, за състоянието си. А, в къщи ще чисти, ще пере, че и хоро ще играе, ако не иска да има свети върти пух. Това си е женско задължение, а не е унижение. Унижение ще е за мъжа, ако той вместо жената, върши всичко това. И, много си права. На жената винаги и го вкарват. А, ако много вземе да знае, вместо да и го вкарат, може да я посъветват мъжки, та да си помисли, дали ще се прави друг път на мъж, след като няма мъжки атрибути. Фалосът във Варна е ясно доказателство, за мъжкото превъзходство. Старите хора казват една мъдрост: - "Това де пикае клекнало, освен да ражда, за друго не става". Женското достойнство, е налице, когато жената стане майка, а не да се напъва наравно с мъжа, че и да иска да си разменя ролята с него.

"Само искам да ви кажа, че мъжете трябва да изчезнат от този свят. Да има 1-2 за разплод. Останалите мъже са изцяло паразите за обществото. Нищо не правят, но са над вършенето на домакинска работа... смешници. "

Ей това вече кърти мивки!! Как смяташ по-висшия пол да изчезне, а да остане по нисшия? Ти по биология не си ли учила за хромозомен състав при хомо сапиенс? Мъжете имаме и двете хромозоми, а жените имат само едната. Теоретически мъжете могат да имат репродукция, за разлика от жените. Вече е създадена изкуствена утроба и има произведени мъжки яйцеклетки. Така че, жените ще изчезнат, а не мъжете. И, без друго върлите феминистки само пречат и паразитно живеят на гърба на мъжете. Напразно дишат кислорода на планетата. Тъй като те "гледам" и от теб светът няма полза, за това че с теб и без теб, все тая. Спокойно можеш да се ожениш, или омъжиш по желание, за някоя феминистка-лесбийка, защото мъж едва ли ще те вземе, с това отношение, къв могъщия мъжки пол.

"И да и нещо друго... защо жените са длъжни да ходят на гинеколог и ако не са девствени да им бърката по дупките(може и на девствени да бъркат, не съм ходила на гинеколог и не знам, моля някой който знае при девствени как протича прегледа да каже), а мъжете да се спотайват, когато стане въпрос за преглед на простатата? Кажете ми защо? Защо е толкова несправедлив живота към нежните същества? "

Никойя жена, не е длъжна да ходи на гинеколог, както и мъж да си преглежда простатата. Това е доброволно и по желание. Мъжете имат много по-дълъг срок на годност от жените. Един мъж може да има над 1000 деца, а жената най мното до 30 и то в рекорден вариант. Несправедливостта я търси в природата. Тя е възвисила мъжете и е принизила жените, и като се замислиш по собствените си разсъждения, има защо.

79.   Няма такова нещо като женско и мъжко задължение,просто трябва всеки да прави нещо според възможностите си и защо точно жената трябвало да чисти,щом двама човека живеят заедно трябва да правят нещата заедно.А до горния коментар-горката жена дето ще и се падне такъв мъж.И какво като мъжете могат да ...имат 10000 деца,нали трябва жена да им ги роди.

80.   Добре, де, №77, хайде нека ви го признаем мъжкото "могъщество". Ето, признавам си, че съм "нисшия пол". Ами не е ли редно тогава вие, висшите, да се грижите за нас, нисшите? Защо, като сте толкова могъщи, ни гледате все в ръцете и разчитате изцяло на нас за организирането на бита си? Моят съпруг е напълно безпомощен без мен, той едни гащи не може сам да си купи; не знае как работи уредът ютия; храна не може да си сготви; не може едно копче да си зашие... А аз мога не по-зле всички неща, които може и той, включително да изкарвам пари. В природата - ако ще си говорим за еволюция - животното, което е развило повече умения, то оцелява.
Нека не зацикляме на тема кой е по-по-най, защото тя е безкрайна. Всички сме човешки същества, които имат индивидуални възможности и лимити. Останалото са предразсъдъци.

81.   Еее 80, и аз съм привърженик на равното разделяне на домашните задължения, ама да изкарвате мъжът, че чак едни гащи не можел да си купи!!! Ако жената не работи или работи колкото да се каже, че не стои по цял ден ( има доста такива ), нормално е тя да организира бита в семейството. Не познавам обаче работещи сериозно жени, които да вървят постоянно след мъжете си. Дори и да искат, тя нямат никакво време за това.

82.   Ама на 77 точно това му е проблема, уважаеми коментиращи след неговия пост- никой жена не му връзва и 1000 деца, за които говори няма на кой да ги направи, пък нали слага границата 30 години най-много.... яко го е загазил пича.

83.   Майчице, номер 77, наистина имаш нужда от помощ... специализирана! Колкото до темата, всичко е въпрос на баланс. Аз работя и ти работиш, съответно вкъщи и аз чистя и ти чистиш. това е. В 21 век няма мъжка или женска работа, работата я върши този, който може. Примерно, знам, че днес той ще закъснее, защото ще работи извънредно, ами нищо не ми пречи да напазарувам и да приготвя вечеря. Друг ден пък, аз ще работя извънредно-той ще мине през супера и ще ми приготви вечеря. С чистенето е същото. Имам планове за деня-ще изчисти той. Другата седмица той иска да играе футбол, ами ще изчистя аз. Понякога пък чистим заедно. Ей така, в събота всеки прави каквото си иска, а в неделя чистим заедно. С колата е същото, отдавна съм се научила да си сменям маслото и да сменям гума. Е, да трудно ми е, ама човек се учи. Така, че пак ти казвам в наши дни няма мъжка или женска работа! Така, както аз мога да си измеря нивото на маслото или да налея антифриз, така и той може да пусне пералнята. Тия глупости, че жената става само за домакиня и майка ги забрави. Това може и да е било в сила за жените в 19 век, но не и в 21-ви. Въпреки, че дори и в 19 в. не е било точно съвсем така. Като помня прабаба ми каква фурия беше, хем беше на над 90, хич не ми се вярва да се е оставяла някой да я командва, по-скоро с прадядо ми са си имали взаимно уважение. Ама жената си е знаела цената, а не се е оставила някой да и се качи на глава. Ха! Няма да я забравя как му нареждаше на дядо ми (сина й) какво да прави! Страшна жена ти казвам! Така, че всичко си е до самоуважение. Отдавна имаме право и на образование и на работа, така че само от нас си зависи дали ще станем слугини или не. В моят род нито една жена не е позволила. За другите, не знам. Ама аз следвам стъпките на няколко поколения жени преди мен и знам коя съм и на какво съм способна, пък ако на някой мъж не му харесва, много му здраве! Светът е пълен с мъже, така че винаги има шанс да намериш човек, който ще те обича и уважава, а няма да си избива комплексите върху теб (това пак по повод на хора като номер 77). Обаче най-важното е самата ти да се уважаваш и да знаеш, че дори и нещо да се обърка си достатъчно силна да се измъкнеш от кашата. Ето това е. Уважавай себе си, за да те уважават и другите! Това пък е мотото на една моя баба, също много силна и независима жена, която и до днес ми е пример в живота. Да е жива и здрава!

85.   Да задам нов казус по темата. Със съпруга ми имаме две жилища - апартамент в София и лятна къща на 18 километра от града. Аз прекарвам времето от април до ноември в къщата, защото някой трябва да поддържа градината. Той идва редовно, но главно през уикендите, защото работата му налага често да си остава в София. Така. Тази сутрин му предлагам: "Миличък - казвам, - аз от понеделник вече ще съм в къщата, намерила съм чистачка, която да идва веднъж седмично да ти поддържа домакинството и да ти глади ризите". Той казва: "Не ща никаква чистачка, аз сам ще си се справям".
Да, обаче това не е за първи път. И истината е, че той не се справя, а не се и опитва. Обикновено наесен аз си вземам 10 дни отпуск, че да разрина обора, в който е превърнал софийския ни дом за половин година. Веднъж беше поникнала гъба в банята.
Хайде сега кажете ми, какъв му е проблемът? Не става дума за пари, той печели повече от достатъчно. Защо тоз човек не ще чистачка? Защо иска лично и персонално аз да се занимавам с дома? Работеща жена съм.

86.   до 85 - не всички хора могат да понасят чистачка в къщата си. Някои го намират като вид навлизане в личното им пространство, но в твоя случай бих се наложила или бих се прибирала веднъж на две седмици поне, за да изчистя, а и как можеш да оставяш мъжа си сам толкова време?

С моя мъж имаме къща и два апартамента, които обитаваме, защото делата ни налагат да пътуваме между три населени места. Имам чистачки по принуда, но да си кажа честно - не ми е приятно. Особено спалните не искам да ми ги чисти друг, но нямам избор.
Попаднах в тежка ситуация наскоро. Мъжът ми има големи деца (над 18 г. ) от пръв брак. Дъщеря му ни беше на гости в единия апартамент в Столицата, но се наложи да заминем за един обект два дни преди тя да си тръгне. Прибираме се след 1 седмица и УЖАС - не изхвърлила боклука и цялото жилище мирише на леш, мишка дори влезнала отнякъде (а ние мишки нямахме) и разгризала боклука и навсякъде мишешки лайна и мръсотии. Става дума за луксозен апартамент в центъра - за скъпо място, но като не чистиш и като нямаш елементарна хигиена и ВЪЗПИТАНИЕ до тук се стига. Цялото жилище отделно лепне, навсякъде косми и гнусотии. Пили вино - на стената пръски от червено вино, кошовете навсякъде препълнени и в коша за хартия лепкави и залепени остатаци от храна и пакетчета за чай . В кутията за хляб - мухлясал хляб. Хладилниците МИРИЗЛИВИ, лепкави и отвратителни. Цялата кухня лепкава и с трохи, с мазно навсякъде - не мога да опиша.
В хладилника незатворени хранителни продукти - кашкавал изсъхнал, миризливо сирене без опаковка - всичко в коша. Хвърлях продукти, защото изсъхнали в хладилника, а аз храна не хвърлям, но знам как да се отнасям към нея.
И така - идвам с два огромни куфара пране в МРЪСНО И АСОЦИАЛНО жилище. Взех си 3 дни отпуска и не мога да изчистя. Не мога да си свърша работата, КОЯТО МИ Е СПЕШНА, за да чистя дома си. Чувствам си дома изнасилен. Да викна чистачка - ами тя жената ще напусне. става дума за истински мръсотии и асоциални неща, които не искам чужд човек да вижда. Момичето в леглото си беше изляло сокове, кафета - матрака можеш да го хвърлиш, но добре, че си познавам хората и бях сложила специална покривка отгоре.
Не ми се случва за пръв път, но сега беше нещо ОТВРАТИТЕЛНО. Когато съм била тук съм чистила зад гъза ?, търпяло се е, но този път нещата излезнали извън контрол само след 3 дни сама.
Мъжът ми твърди, че така са си живяли с бившата му жена и че нейното семейство си било мърлявко - оплаквал се е, но нямало резултат. Дъщеря му и тя такава, но не можел да я възпитава вече и ще излезнел лошият.. Той не може и не иска да чисти, но поне сам е чист и подреден - не ми е проблем и никога не съм намирала жилището си мръсно и лепкаво, когато той е бил сам в него. Не чисти, но и не мърси.
Какво искам да кажа - не е само в чистенето, а и в способността да пазиш, да не си прасе в дома си.
Обичам децата му, имаме добри и сърдечни отношения, но вече никога не мога да се доверя да оставя едно от тях да живее в някои от домовете ни без ние да сме вътре. Довършваме къща, в която им сме направили стаи с бани, но няма да получат ключове. Ако мъжът ми беше като тях, не бих живяла с него.

Любов-любов, но не може човек да живее с прасе.
Няма чистачка на света, която може непрекъснато да чисти и подрежда след човека-свиня. Аз не съм някаква маниакална чистница, но не мога да понасям лепкаво, КОСМИ, остатаци от храна и БОКЛУК навсякъде както и разни гадинки. Тук толерантността ми свършва - няма мъж, няма деца.

87.   Номер 85, проблемът е, че така си го научила, че е под нивото му да поизчисти когато ти не си наоколо. Моят мъж да видиш как и чисти и готви и пере и глади... всичко си прави човекът, защото майка му го е научила, че няма срамна работа (много съм и благодарна за това) и сега на мен ми е лесно, защото той никога не е имал претенции, че щом е мъж не може да пипва нищо вкъщи. Напротив, случвало ми се е да съм в командировка и като се върна къщата е по-чиста отколкото когато съм заминала! Сетил се, че може да изчисти (а може би си е подържал чисто през цялото време, не знам). Обаче като се върнах къщата блестеше! Ама както го научиш или може би както го е научила майка му. На всеки му е по-лесно да седне на дивана, да каже "уморен съм! " и да чака другият да свърши всичко, ама просто не става. И аз съм уморена след работа! За това както казах и в горния си коментар (83) при нас няма мъжка или женска работа. С домакинстването се занимава този, който разполага с време. Естествено, че ако има много работа няма да го карам да си я зареже за да мие прозорци, но просто е недопустимо мъжът ти толкова време да не намери няколко часа поне малко от малко да поизчисти преди да се прибереш. Така, че не знам какво да ти кажа, ти си го оставила да свикне така, сега ще трябва да си го търпиш! Защото на тази възраст, едва ли сте на 20 и няколко, вече е прекалено трудно да промениш навиците на човек. За това момичета, желязото се кове докато е горещо! Още от първите дни на брака трябва да се разберете, а не после олеее, ама той не помага вкъщи! Ми като сте го научили, че винаги сте на разположение да чистите и да готвите как очаквате да се сети, че може да ви отмени? А и учете синовете си от малки, един ден снахите ще са ви много благодарни. Срамна работа няма! Особено когато става дума за собственият ти дом!

88.   Ами, мила 87, нали затова му предлагам чистачка? Че да се не мори, като не е свикнал (както казваш, изпусната работа), да си седи на дивана и нощо да не пипа. Що не ще чистачката? А иска аз да я върша тази работа?

№86, питаш "как можеш да оставяш мъжа си сам толкова време? " Какво да го правя този работохолик? Къщата в провинцията е негова идея, искаше спокоен живот. Вътре е като палат, сума ти пари потроши да я спретнем, а пък аз се съсипах докато направя цветна градина с площ един декар. Абсурдно е да зарежа този имот да се разпада и да буренясва. На 15 минути с кола от София сред чудна природа. Приказка е лятото там! Мосю обаче, прекарва живота си в офиса, а като излезе от там, има сили само колкото да се довлече до апартамента ни, че е в центъра. Боря се, сестро, с това, но няма оправия. Ако някой ми каже как се изкарва работохолик от офис, курбан ще дам. Това, между другото, е хубава тема и трябва да я пуснем някой ден.

89.   88, работохолик се изкарва от офис с интересна програма, сестро :)
Mъжът ми също е работохолик. Работи в руска голяма компания непрекъснато ни мисли семейни бизнеси и имаме 3 фирми. Аз съм работохолик по принуда (заради непрекъснатите му идеи), а той, защото не му мирясва главата и все пак... защо например не му предложиш да го караш и взимаш от работа и да живеете във вилата лятото? И още - почни ремонт в апартамента да кажем....
Задължително обаче не живей през 2/3 от годината сама някъде, защото никога не знаеш каква любовница ще захапе мъжлето ти без да се усетиш. Моят има например 3-4 красиви секретарки и служителки. Пази си своето докато е време, защото градината и къщата няма да ти избягат, а мъжът...има крака.
За градината - намери си градинар, но не си оставяй мъжа без надзор :)

P.S. oтвори нова тема по въпроса

90.   До 88, от 87. За това вече не знам какво да ти кажа. Странна работа. Може би си има причини човекът, сигурно не е ОК с идеята чужд човек да му влезе в дома и да му подрежда вещите. Знам ли? Впрочем моят също не иска чистачка. Много пъти съм го навивала, че и двамата работим и ще е по-готино през уикенда вместо да губим единия ден в чистене да идем някъде заедно и да се забавляваме, ама не, това си било наше задължение (подозирам, че просто не иска чужд човек да се мотае из дома ни, особено докато ни няма). Най-вероятно това е причината, ама то пак си е до възпитание. Майка му почти не е работила и през повечето време си е била вкъщи и съответно никога не е викала чистачка и предполагам, че на него дори не му и хрумва, че моят живот не е като нейния и понякога имам желание някой да ме отмени вместо да прекарваме единият си почивен ден в чистене. Та сигурно и твоят мъж е на същото мнение, че това си е вашият дом и съответно чужд човек няма работа там. Нищо не ти пречи да го попиташ и да му обясниш, че тези жени имат договори с определена агенция и е в техен интерес клиентите да са доволни за да им подновят договорите. И съответно никога не биха направили нещо, което би принудило клиента да се оплаче. В крайна сметка се предполага, че ще извикаш жена от проверена фирма, а няма да хванеш първата жена от улицата да чисти. Така, че не разбирам какъв е проблемът понякога да викаш жена. Не е и чак толкова скъпо, а и не е казано да идва всеки ден или дори всяка седмица. Не знам, просто поговори с него и му обясни ти как виждаш нещата. Пък дано те чуе. В крайна сметка ти си отишла на вилата да поддържаш градината, т. е. да работиш, а не да се мотаеш докато някой друг ти върши твоите задължения вкъщи. Дано успееш да го убедиш! Аз също ще продължавам борбата. В крайна сметка един ден с любимите ми хора за мен е много по-важен от 50 или 60 лева (май горе-долу толкова струваше еднократно почистване на дома). Защото пари се изкарват, ама времето с любимите хора е безценно.

91.   до предния коментар-щом искаш отмяна нека го направи той. Много е лесно така друг да върши работата.

92.   Абе вие какви глупости сте ги наговорили тук, просто не е за вярване. Че и сами си вярвате, и акъли давате, как трябвало да бъде. Мъжът трябвало да върши и женската трудоемка и нископлатена работа, щото и жената можела да сменя гума на колата, и да проверява маслото. Може, ама друг път. 83, ти може да можеш само да провериш маслото но не и да го смениш. Ще ти се наложи, в зависимост от колата, да лягаш под нея, а едва ли ще можеш да развиеш пробката, и да пуснеш маслото да изтече в някакъв съд. А дори и да ползваш канал, пак няма да можеш, защото често се изисква физическа сила. Гума на кола едва ли могат и един промил от жените да сменят, особено ако болтовете са грапирали. Ще трябва да са над 120 кг. и пак не е сигурно че ще успеят, защото нямат мъжка сила. За антифриза да не говорим. За него от по-новото поколение автомобили е необходимо да се извади някое подходящо гумено съединение, и след като антифризът изтече да се постави обратно. Сигурно си мислиш, че и ремъците динамо-водна помпа, или ангренажен ремък, също ще можеш да смениш, ако се наложи. По същата логика може да се разсъждава и за другите мъжки професии. Не 21-ви ами и 51-ви век да стане, жените ще са с по-малка стойност в професиите, защото мъжката физиология е по-съвършена от женската и мъжете са мултифункционални, а жените почти за нищо не стават, освен за разплод. Природата така е решила. Колкото и да се напъват, не са конкурентни на мъжете. Вярно е, че за да се почувстват равностойни и значими с мъжете, Гейропа постоянно налага конвенции и директиви, с които вързва ръцете на мъжете, но мъжете са си мъже. За това са и по-висш пол. Каквото и да правят, каквито и закони да измислят, все жените ще го отнасят, и никога няма да са като мъжете, независими. Не напразно, преди еманципацията, мъжете не са ги допускали до себе си в професиите, и не са рискували да им поверят управленчески постове, за които нямат нужният капацитет. Искали са да имат качествен материал за продължаване на човечеството. Сега равноправните жени станаха 40% безплодни, а тези дето все още могат да раждат деца, раждат дефектно поколение, на което животът му минава в лечение на многото болести, благодарение на безумието, жените да се състезават с мъжете. Дори и диабетно болните новородени деца са се увеличили многократно, да не говорим за аутизъм или синдром на даун, характерен за инвитро. Женската кариера обаче за 21 век е по-важна, нищо че носи много вреди на човечеството от хр. свят. Освен женска некадърност, и прогресивно намаляване на човешкия фактор.

93.   Горкия 92... така и няма да осъзнае какво всъщност е пълноценна връзка с индивид от другия пол -основана на принципа на равноправието и взаимното зачитане.

Никой не може да очаква при демонстрация на липса на уважение и едва ли не снизхождение към жените, да попадне на свястна. Свястната има самоуважение и не се занимава с такива мъже. Същото важи и за жените, плюещи по мъжете обобщено и колкото за идеята. Нормално е да имат достъп само до некачествената част от тях.

В тази връзка, дори бих си позволила един съвет към авторката и 92 - намерете се и се съберете, подхождате си повече, отколкото предполагате :) Поне ще си имате постоянна тема за разговор: "кой е по - велик" за години напред, а нормалните хора ще продължим да уважаваме и обичаме съпрузите си, да се отменяме в задълженията, да търсим и намираме опора един в друг.

94.   Докато има прокламации за равноправие, равнопоставеност, превъзнасяне на женския пол, и издигането му в култ, никога няма да има пълноценна връзка между половете. Не може жената да е над мъжа, както се промотира по всички медии, и холивудски продукции. Няма семейство, с две глави на семейството, а жена глава на семейството е позор за мъжа, който е подложен на унижение от феми-законите днес, наложени на страни като нашата от вън, или по скоро от световното правителство. Днес промиването на мозъците у децата става в най-ранна възраст, където не обясняват мъжката или женската роля при изграждане на семейство, а ги учат на съвместно съжителство, където жената била абсолютно независима и самостоятелна от мъжа, защото мъжа не можел сам да си роди деца, поради което трябва да се подчинява на женските капризи, ако иска да има поколение. Интересно, как преди феминизма е имало здрави семейства и без женко управление, и е нямало демогравски срив, както сега. 93, аз съм 92 и съм женен много отдавна, а децата ми са вече големи. Авторката никога няма да се омъжи с тези си претенции и надценяване. Няма истински мъж на света, който да търпи такова женско нахалство и надценяване, освен някое мамино синче, което само по лична карта се води мъж, и е профеминистично настроено. Истинският уважаващ себе си мъж, знае стойността си, и знае, че жената стои по-долу от мъжа. Кастрираният мъж, може да мине за жена, но жената никога не може да стане мъж, в каквито и мъжки роли да се вкара, или да я вкарат.

95.   Хора, как пък не разбрахте, че бракът не е състезание по борба, а нещата стават с любов, търпение и много компромиси. Но докато разсъждавате "тя е длъжна" или "той е длъжен" и непрекъснато се опитвате да се наложите на всяка цена и винаги трябва да става вашето, нищо няма да се промени и ще пишете тук теми като "Жените са к... ви" или "Мъжете са боклуци". Не, нито жените са к... ви, нито мъжете са боклуци (говоря по принцип, разбира се, че има определен процент к... ви и боклуци), но вашият подход към човека отсреща е сгрешен и съответно вместо взаимопомощ и уважение се получават скандали и разправии. В брака няма значение дали сте мъж или жена, важното е да приемете човека до вас като РАВЕН, а не като обслужващ персонал, които е длъжен да задоволява всичките ви капризи. Иначе ще скачате от връзка във връзка и ще се чудите защо не се получават нещата... ами няма и да се получат докато не гледате на другия като на партньор, а не като на подчинен. Така, че авторке, връзка в която мъжът приема жена си за слугиня или жената гледа на съпруга си като на банкомат няма бъдеще и рано или късно се разпада! Да, има ужасно търпеливи хора, които с години наред търпят такова отношение, но дори и на тях в един момент им писва и тогава става страшно-скандали, разправии, че дори и до физическа разправа може да се стигне. И то защо? Защото още от началото единият е решил да се прави на шеф. Така, че ако искате щастлив семеен живот гледайте връзката ви да е между равни, а не на принципа шеф-подчинен. Шефове и подчинени има в офисите, мястото им не е у дома. А ако толкова не можете да си преглътнете егото и смятате, че винаги само вие сте прав/а по-добре не създавайте семейство, защото нещата ще завършат зле. Живейте си сами без да правите компромиси и бъдете щастливи! Обаче ако искате семейство ще трябва да се научите от време на време да се съобразявате.

96.   95, тук не става въпрос за състезание по борба, или каквото и да е. Любовта е най-хубавото нещо между половете, но как я виждаш днес? Дали я има още, както я е имало някога преди еманципацията? Търпението на доста мъже вече се изчерпа, а компромисите които мъжкият пол направи с отстъпки пред женския, са безумно големи. Думи като "длъжна", звучат много по естествено от думи като "длъжен". И, кой над кого трябва да се налага?

" В брака няма значение дали сте мъж или жена, важното е да приемете човека до вас като РАВЕН, а не като обслужващ персонал, които е длъжен да задоволява всичките ви капризи."

Когато говориш за семейство, не трябва ли да се има предвид, управлението и отговорностите на главата на семейството, за общото благополучие? Или смяташ, че семейството трябва да е с "две глави", които да са във вечно противоборство, кой от двата пола, да се наложи над другия? Когато единият иска нещо, а другият не е съгласен и е на противоположно мнение, тогава какво ще е решението? И, кой ще го реши? Жената ли? Я, виж статистиката, колко здрави семейства имаме днес, в сравнение с миналото, ако изобщо все още има такива! Или казваш! По-важно е днес хората да се развеждат, или въобще да не се женят, щом ще трябва после да се развеждат, понеже най-важни са женските интереси, уредени от закона, при който мъжът винаги е виновен. Защото няма как иначе, понеже живеем в 21 век, и за да има равноправие, на жените всичко им е простено, и безнаказано могат да вредят "чрез законите", на мъжкото самочувствие и мъжкия облик, поставяйки го в унизително подчинение на женски капризи, и надценяване на женските способности.

" Така, че ако искате щастлив семеен живот гледайте връзката ви да е между РАВНИ, а не на принципа шеф-подчинен. Шефове и подчинени има в офисите, мястото им не е у дома."

Това дето го пише по книгите, не расте по нивите! Трябва първо да уточним, какво значи връзка между равни? Няма два еднакви човешки индивида в целия свят, и от там, няма как те да са равни! Още повече, че говорим за полове, при които единият е с доказани във времето превъзходства, като физическа сила и разум пред другия. Мъжът винаги е бил по-изобретателен, техничен и можещ, в сравнение с жената. Разбира се, че и жените могат да вършат (не всички) някои мъжки дейности, но не толкова добре като мъжете (като цяло). Защото и едно 10-12 годишно дете също може да работи, а ако е момче с физически възможности, дори ще работи определена работа много по-добре от много жени. Жените могат единствено да раждат, чрез мъжете, при което се осъществява репродукцията на човечеството. За това и съществуват. Енинствено за това ги е създала природата, иначе нямаше въобще да има нужда от тях. Мъжкият пол е бил, е, и винаги ще бъде по-можещ във всяко друго отношение от от женския. А когато чрез закони, по-неможещият женски пол, започне да се бърка в нещата на по-можещия мъжки пол, и да определя начина му на работа, тогава прогресът спира, и се тръгва към регрес. За това жените не трябва да са равноправни, равни, или равнопоставени с мъжете, що се отнася до управление на семейство и въобще на обществото. Вредата от присъствието им навсякъде е много по-голряма, от колкото ползата от тях.

97.   До 96
Любовта е най-хубавото нещо между половете, но как я виждаш днес? Дали я има още, както я е имало някога преди еманципацията?
Преди еманципацията, когато е имало патриархален семеен модел любовта е била не по-трайна от днес, с тази разлика, че тогава никой не е смеел да се разведе, заради тогавашните закостенели разбирания и порядки. Това съвсем не означава, че съпрузите са са били щастливи.
Жените могат единствено да раждат, чрез мъжете, при което се осъществява репродукцията на човечеството. За това и съществуват. Единствено за това ги е създала природата, иначе нямаше въобще да има нужда от тях. Мъжкият пол е бил, е, и винаги ще бъде по-можещ във всяко друго отношение от женския.
Ако погледнем на това аналогично можем да кажем също и за мъжкия пол в обратна посока, а именно, че е създаден само за разплод, като при повечето животински видове. Доказано продължителността на живот на жените е по-дълга от тази на мъжете, което противоречи с твоите тези за издръжливост. По-силни физически-да, но по-издръжливи надали. А като във всяко едно отношение мъжете са по-добри от жените, тогава защо стоите на страна от домакинската рабата, от грижите и възпитанието на децата, от всички типично "женски" неща. Нали сте по-добри? Нека жените само раждат и кърмят, от там нататък са ненужни, мъжете като по-могъщия пол се оправяйте сами.
От това, което пишеш оставам с впечатлението, че си един изключително комплексиран мъж, на който не му върви с жените изобщо заради разбиранията си и който е побеждаван от жени в живота си многократно в различни свери от живота.

98.   Съжалявам мъжете, които са срещали само жени, които могатединствено да раждат.... и вредата от присъствието на които е много по - голяма, отколкото ползата от тях. Съжалявам, че имате това мнение за майките, съпругите, любимите си. Съжалявам и авторката, че среща подобни мъже.

99.   96, ама много си зле! Позицията ти е грешна на толкова много нива, че не знам откъде да започна! Затова няма да започвам, но ти гарантирам, че проблемът е в теб, а не в жените или еманципацията!

100.   97, 96 съм! Преди еманципацията, когато е имало патриархално-семеен модел, хората са уважавали традициите си, които са се установили от нравите и общите принципи за поведение у хората, или общо казано МОРАЛ, обуславящ ценностна система, касаеща живота (бита), възприета от всички. Сега според теб имаме ли ценностна система? Колко струва човешкият живот днес, след като за жълти стотинки се убиват хора? Едва ли днес хората са по-щастливи от преди, като изключим олигарсите, родовете им и приятелското им обкръжение. Съпрузите някога (като цяло в обществото) също са били щастливи, защото е съществувало уважение между половете, и всеки е знаел своите задължения и отговорности. Доказателство за това са, все още малкото останали възрастни семейни хора, които заедно са остарели, и с носталгия си спомнят за миналите години.

" Мъжкият пол е бил, е, и винаги ще бъде по-можещ във всяко друго отношение от женския.
Ако погледнем на това аналогично можем да кажем също и за мъжкия пол в обратна посока, а именно, че е създаден само за разплод, като при повечето животински видове. Доказано продължителността на живот на жените е по-дълга от тази на мъжете, което противоречи с твоите тези за издръжливост. По-силни физически-да, но по-издръжливи надали. "

Физическата сила, издръжливостта и способностите между половете при хората не зависят от продължителността на живота. Те са природна даденост. Смяташ ли дивата коза за по-издръжлива (и в какъв смисъл), от лъва, който живее 12-20 години, а козата живее над 25 години, и то ако не я изяде някой, или нещо през това време? Дано схванеш метафората!!!

" А като във всяко едно отношение мъжете са по-добри от жените, тогава защо стоите на страна от домакинската рабата, от грижите и възпитанието на децата, от всички типично "женски" неща. Нали сте по-добри? Нека жените само раждат и кърмят, от там нататък са ненужни, мъжете като по-могъщия пол се оправяйте сами. "

Защото това е маловажна и нископлатена работа, за която не се изискват кой знае какви способнодти. Дори и по-големите деца (дъщери) някога, са отглеждали по-малките деца. А, на жените, като по-нисш пол им е отредено да се занимават с тези дейности, за да не си губят времето с това мъжете, а да изобретяват и създават неща, за благото на човечеството.

"От това, което пишеш оставам с впечатлението, че си един изключително комплексиран мъж, на който не му върви с жените изобщо заради разбиранията си и който е побеждаван от жени в живота си многократно в различни свери от живота. "

Нищо подобно! Казвал съм го много пъти на други места, казвам го отново! Не се е родила още жената, която да може да ме победи (подчини или набие физически)!!! Когато някой мъж, реши да каже истината в анонимен форум така както я вижда (защото в реалния свят действат феми-закони, и след санкциите за мъжа, може да му се наложи да се приложи, мъжка справедливост след това), веднага клиширано го обвиняват в предразсъдъци, че е комплексиран, или че слугува на стари догми, които не са съпоставими с 21 век. Вярно е, че живеем във века на феминизма, и разрухата и упадъкът на западното общество е очеизвадна, но философски погледнато "Всяко начало има и край"! Така че и на феминизмът ще дойде краят, когато на мъжете им писне от женските безобразия, и сложат жените където им е мястото, използвайки природното си превъзходство наречено СИЛА!!!

"98. Съжалявам мъжете, които са срещали само жени, които могатединствено да раждат.... и вредата от присъствието на които е много по - голяма, отколкото ползата от тях. Съжалявам, че имате това мнение за майките, съпругите, любимите си. Съжалявам и авторката, че среща подобни мъже. "

98, може да дойде ден, в който да съжаляваш, че си съжалявала за гореизказаното от теб!

"99. 96, ама много си зле! Позицията ти е грешна на толкова много нива, че не знам откъде да започна! Затова няма да започвам, но ти гарантирам, че проблемът е в теб, а не в жените или еманципацията! "

99, за мен не се притеснявай!!! Много съм си добре, само дето ти няма как да знаеш, и не съжалявам за нито една моя постъпка до сега, а убежденията ми, до които съм стигнал, след обстоен и продължителен анализ, през времето в което съм живял, са непоклатими! Представата ми за бъдещето, е въз основа на динамиката с която се променя днес светът. Приеми го като екстраполация. Все някога ще настъпи дееманципация, и тогава когато дойде моментът, женският пол ще си плати пре-скъпо, за безобразията, извършени от него, през периода на господсването си!

101.   Там където има любов, няма претенции. Там където има претенции, няма любов. Това не може да се нарече семейство. Ето какво пише в един пост-"В това време мъжът ми се е прибрал, напазарувал е, сготвил си е вечеря, че понякога и за мен"!? Това семейство ли е или съжителство като съквартиранти? Щом и вечерята си готвят отделно, за какво семейство се смятат? Само финансово зависимата жена, може да се чувства като домашна робиня, но такива доброволно се съгласяват да са такива, защото не са способни да са финансово НЕзависими. Търсят си чичко-паричко и стават или робини или временни подлоги. Кадърната жена е кадърна и в личният си живот, тя си подбира подходящ мъж, който цени способностите й, и стават равнопоставени в семейството. Как да си равнопоставен със жена, която е неспособна една супа да сготви, по цял ден се излежава в къщи, а през това време мъжът се трепе да печели пари за семейството, т. е., да храни една некадърница. Преди да се омъжат, всички жени се правят на Света Богородица, а след това си показват магариите и простотиите. Най вече такива после се чувстват домашни робини, защото се мислят за богоизбрани. Ако е кадърна и си печели достатъчно пари, никога няма да се чувства робиня и никой мъж няма да се държи като господар. А мърлите, които искат само да ползват, без да дават, сами застават на нивото на домашни робини. Човек е това, което СЕ направи, никой друг не го прави такъв.

105.   101, добре казано, само че колко може да трае една голяма любов? И, у кого се зараждат претенциите? Какви са претенциите на мъжете, и какви са на жените? Истинският мъж няма претенции към обичаната от него жена, а тя само трябва да е отговаряла на определени условия, при които мъжът се е влюбил в нея, или преди да се влюби. Днешните претенции са предимно женски, като претенции за равенстно равноправие и равнопоставеност. Смяташ ли, че след като гражданските закони вече са го гарантирали на хартия, жените постигат голямата си любов към мъжете? Или любовта при семействата (ако все още има някъде такива) е много по-голяма от времето при патриархално устройство?

" Само финансово зависимата жена, може да се чувства като домашна робиня, но такива доброволно се съгласяват да са такива, защото не са способни да са финансово НЕзависими. "

Да наречеш жената къщовница "робиня" е доста пресилено, и бих казал грубо. Не си спомням преди време баба ми да се е чувствала робина, като се грижеше за домакинството, а дядо ми се грижеше за осигуряването на средствата и радостта у дома си беше за всички. Защо и е финансова независимост на жената, след като всички живеят задружно и заедно се стремят към благоденствие. И, тая женска независимост, ще трябва да е за сметка, на нечия друга зависимост, при която жената ще може да поставя условия. Не може жената да поставя условия на мъжа, а винаги ще е обратното! Това е единствено правилната формула за съществуване на човечеството, която го е съхранила до сега.

"Кадърната жена е кадърна и в личният си живот, тя си подбира подходящ мъж, който цени способностите й, и стават равнопоставени в семейството. "

"Чуй" се само! "Кадърната жена"! И, колко кадърна може да бъде една жена? За да оцени способностите и, мъжът трябва да е по-кадърен от нея, което значи че тя не може да си го избере, а трябва той да я е харесал с нещо. А, равнопоставени в семейството означава, че всеки ще налага правила и няма да има отговорност за провалите след това. Няма как мъжът и жената да са равнопоставени в семейството. Това означава, че семейството е с двама или с повече водачи. А ако и децата имат претенции за равнопоставеност?

" Преди да се омъжат, всички жени се правят на Света Богородица, а след това си показват магариите и простотиите. Най вече такива после се чувстват домашни робини, защото се мислят за богоизбрани. "

Браво, за това имаш моите адмирации! Но за да си показват рогата (магариите) жените след брака, вина има еманципацията, и в частност феминизма.

" Ако е кадърна и си печели достатъчно пари, никога няма да се чувства робиня и никой мъж няма да се държи като господар. "

Там е работата, че женския пол като цяло, няма как да е по-кадърен в професиите от мъжкия, с изключение на най-древната професия. 4-5% от жените биха могли да се конкурират с общата маса от мъже, а останалите не ги бива за нищо. Само че заемат работни места и консумират от произведеното, само за да са независими, нищо че вредата по някога от тях е много по-голяма от ползата в дадена професия, където спъват всячески мъжете, само за да се докажат (наложат).

" Човек е това, което СЕ направи, никой друг не го прави такъв. "

Много вярно, и за съжаление тъжно!

107.   95 го е казал/а най-точно! Бракът не е нито борба, нито съревнование. Ако ще си водим регистър кой колко пъти е изхвърлил боклука или кой колко пъти е почистил прахта-не мерси! Има такива семейства, ама между тях, ако изобщо е имало някога нещо, отдавна си е отишло.

108.   от 97 до 96
Ценностна система към днешна дата няма, защото светът се ръководи от материалните неща и пороците. Сексът и парите, тези две неща, когато се използват погрешно имат катастрофални последствия. Това е така наречената криво-разбрана цивилизация. Това няма нищо общо с еманципацията, или бъркаш еманципираните жени с така наречените "леки" жени? Двете категории нямат нищо общо. А що се отнася до ценностите от миналото, и тук можем да поспори до колко са били истински. Това, че за пред обществото всичко е било нормално, не означава че хората са живели добре, просто не са имали друг избор именно заради народопсихологията, и тогавашните остарели разбирания.
По отношение на сравнението което правиш с лъва и козата мога само да ти кажа, че на един лъв му е в пъти по-трудно да оцелее отколкото на една коза. Да, козата може да бъде изядена от хищници, но хищниците от своя страна водят жестока борба за оцеляване, като се започне от инцидентите по време на лов, до борби в собствената глутница, и такива с други видове хищници. Докато стадото с кози има далеч по-малко проблеми.
По отношение на домакинската работа и възпитанието на децата ами опитай за да разбереш! Аз например мога да си сменям гумата на колата, мога да шпакловам стена и да сменям тапети-все мъжка работа. Е вервай ми в пъти по-лесно е от това да възпитаваш дете....
Доказано е във времето, че жената има повече умствен багаж от мъжа. Като доказателство можем да вземем класирането при кандидатстване в университет например. Кои имат по-висок бал? Жените разбира се, мъжете са с по 1-2 единици надолу. Защо ли е така а? Само със сила не става пиле-трябва и акъл. Мъжът може и да е глава на семейството, но шията, която върти главата е жената. Нали знаеш, че зад всеки успял мъж стои една умна жена? Аз не знам някъде да се е чуло и видяло зад една успяла жена да стои един СИЛЕН мъж? ! Както и ти сам каза всяко нещо има начало и край. Времето в което мъжете имаха цялата власт и подценяваха жените отдавна отмина-дерзай.

110.   97, 96 съм! Сама твърдиш, че светът днес се ръководи от пороците и материалните неща. "Криво-разбраната цивилизация" има много общо с еманципацията, от която следват феминизмът и пост-пост модернизмът. За това смея да твърдя, че сама си противоречиш. Леки жени е имало още в древността, когато това начинание се е превърнало в професия. А, ценностите в миналото (според мен) са били истински именно заради народопсихологията, утвърдените народни традиции и морал, като е липсвало лицемерието в такъв мащаб, както днес. При тогавашните "остарели разбирания", както ги наричаш, е нямало такава голяма престъпност срещу личността, каквато се шири днес. Или според теб тогава убийствата, кражбите, наркоманията, и всичко останало (във вреда на хората) са били като днешните? Само че тогава жените са си знаели мястото. Днес с еманципацията, вече не се носи отговорност за нищо. Най-вече безотговорността съм семейството и от двата пола. От феминизма жените загубиха повече, от колкото спечелиха, само че им липсват някои неща, за да го разберат. Сравнението между козата и лъва, което пък ти правиш, отново доказва слабият и по-малоценен, да се представя за по-предпочитан. Само че ако на мен ми се налага да избирам, предпочитам да съм лъв, вместо коза.
..... .
"По отношение на домакинската работа и възпитанието на децата ами опитай за да разбереш! Аз например мога да си сменям гумата на колата, мога да шпакловам стена и да сменям тапети-все мъжка работа. Е вервай ми в пъти по-лесно е от това да възпитаваш дете.... "

Имаш много здраве, от арменския поп! За да смениш автомобилна гума, с грапирали болтове, ще трябва да си поне 120 кг., и пак не е сигурно, дали ще успееш, ако си жена. За гипсова или друга шпакловка, (особено за таван) освен сила и издръжливост, се изисква и майсторлък, който по природа жените нямат. За това още от зората на човечеството, та до сега, майсторите в занаятите (професиите) са все мъже. Женски майстор няма, освен в най-древната професия.

..... .
"Доказано е във времето, че жената има повече умствен багаж от мъжа. Като доказателство можем да вземем класирането при кандидатстване в университет например. Кои имат по-висок бал? Жените разбира се, мъжете са с по 1-2 единици надолу. Защо ли е така а? Само със сила не става пиле-трябва и акъл. "

Това въобще не е вярно. Тук интерпретацията ти, отново е некоректна. Във времето, доказателствата за умствен потенциал и природна интелигентност, сочат точно обратното. И е доказано и научно обосновано, но е в противоречие с феми-пропагандата и псевдо джендър-науките. Женозащитниците умишлено не допускат в публичното простронство такава информация, а я изкривяват, с цел промиване на моцъци, още от детска възраст. Преследват информация от този тип, с всички средства, и я обявяват за сексистка пропаганда, а феминизмът (който е пропаганда с обратен знак) не се преследва, а се поощрява и насърчава от закона. На всички е ясно, че техническият прогрес в света, се движи от мъжкия пол. За това няма (и никога няма да има) жени гении.
Днешният бал за класирането, при кандидатстването във ВУЗ се обяснява с женското зубрене и механично наизустяване без практическо покритие. Би трябвало да знаеш, че теорията без практика е мъртва! За практически умения, освен теория, са необходими и природни таланти, които са присъщи само за мъжете, а физическата сила никога не е излишна, и винаги ги съпътства.
..... .
" Мъжът може и да е глава на семейството, но шията, която върти главата е жената. Нали знаеш, че зад всеки успял мъж стои една умна жена? "

Това клише, превърнало се в сентенция, е още по-голяма глупост! Ти какво разбираш, под "успял мъж"? Сигурно това, - Мъжът да може да печели повече пари, от колкото жената може да изхарчи! :))) Нали сега тенденцията на феми-обществото е, да няма успели мъже, а само успели жени. Женските псевдо-успехи са промотират всячески и действат пагубно за обществото, но това не се коментира, а ако някой го направи го обявяват за сексист. Според убежденията на 3/4 от народите по света (заложено е и в религиите), успял мъж е този, който се е родил мъж, а не жена. А, жената на успелия мъж, винаги ще стои зад него защото ако я допуска да му се меси, тогава мъжът няма как да успее.
..... .
" Аз не знам някъде да се е чуло и видяло зад една успяла жена да стои един СИЛЕН мъж? ! "

Пак се отплесваш, и си фантазираш! Няма такова нещо, като "успяла жена"! Жената ще успее, само асо е дъщеря, жена, сестра, майка или протеже на някой влиятелен мъж. А, една жена без мъж е нищо! Мъжете винаги ще приемат жените като сексуални обекти, и в съзнанието си никога няма да ги приемат за субекти, нищо че сега се натрапват идеи за равенство и равнопоставеност между половете.
..... .
"Както и ти сам каза всяко нещо има начало и край. Времето в което мъжете имаха цялата власт и подценяваха жените отдавна отмина-дерзай. "

Само така ти се струва! Мъжете винаги са имали, и ще продължават да имат природна власт! За това са и по-силният пол! Жените винаги ще са подценяваният пол, и никога няма да имат мъжките възможности, защото това е природна даденост! За това, винаги ще свирят втора цигулка, докато някой ден не ги изхвърлят от оркестъра, заради безобразия, некадърност и големи претенции, без покритие. Сега жените се издигат в култ (наложено в хр. свят, от зли тъмни сили), но както казахме до сега, всяко начало си има и край. Така че и на това ще му дойде краят, освен ако "ислямът" не му види сметката преждевременно, защото като гледам развитието на света, последните новини в Македония, не са обнадеждаващи!

111.   от 97 пак до 96
Дай да видим сега -какви ги натамани.
"А, ценностите в миналото (според мен) са били истински именно заради народопсихологията, утвърдените народни традиции и морал, като е липсвало лицемерието в такъв мащаб, както днес. При тогавашните "остарели разбирания", както ги наричаш, е нямало такава голяма престъпност срещу личността, каквато се шири днес. Или според теб тогава убийствата, кражбите, наркоманията, и всичко останало (във вреда на хората) са били като днешните? Само че тогава жените са си знаели мястото. Днес с еманципацията, вече не се носи отговорност за нищо. Най-вече безотговорността съм семейството и от двата пола. От феминизма жените загубиха повече, от колкото спечелиха, само че им липсват някои неща, за да го разберат. "
Ако има време в което човешката личност е издигната на пиедестал, то това време е днешното. Никога преди не се е говорело повече за права на човека от днес. Преди в онези славни "мъжки" времена имаше роби, които са били собственост на своя господар, имаше човешки жертвоприношения(в древността), горяха се хора показно на клада, защото ги изобличаваха във вещество, всичко се налагаше със сила, който не иска или не е съгласен са му режели главата с брадва.... ти на това ли казваш ценене на живота? Имаше и бардаци и се лееше бренди, имаше и упойващи вещества, имаше и лицемерие, както и днес. "Ценностите" от миналото са фалшиви, и само се представят, като истински. Моралът, и тогава е бил изключително нисък, просто не е имал толкова широка изява и е било срамно ниските страсти да се показват на показ, за разлика от днес. Пътят на духовното израстване на човека предполага побеждаване или поне свеждане до минимум на пороците, не да са скрити и да се правим, че ги няма. Това не е постигнато и до днес, така че едва ли феминизмът който набира скорост през последните 50-60 години е причина за това.
" Имаш много здраве, от арменския поп! За да смениш автомобилна гума, с грапирали болтове, ще трябва да си поне 120 кг., и пак не е сигурно, дали ще успееш, ако си жена. За гипсова или друга шпакловка, (особено за таван) освен сила и издръжливост, се изисква и майсторлък, който по природа жените нямат. За това още от зората на човечеството, та до сега, майсторите в занаятите (професиите) са все мъже. Женски майстор няма, освен в най-древната професия. "
Много здраве имаш ти от същия- Сменям си ги и още как, и паркет съм редила безупречно, и тапети съм си сменяла и пропуските на майсторите, които ми правиха гипсокартона видях, бяха я изкривили с около половин сантиметър, защото бързаха и не внимаваха.... "мъжките" майстори....
"Днешният бал за класирането, при кандидатстването във ВУЗ се обяснява с женското зубрене и механично наизустяване без практическо покритие. Би трябвало да знаеш, че теорията без практика е мъртва! За практически умения, освен теория, са необходими и природни таланти, които са присъщи само за мъжете"
Ако това беше вярно със сигурност "превъзхождащите" по интелект мъже щяха да успеят не просто да достигнат жените по бал, но и щяха да ги задминат и същите нямаха да имат въобще шанс да ги приемат. Това обаче не е така, и мъжете са все по-пасивни и на теория и на практика. Жените се ориентират много по-бързо, това е и причината вече да заемат повечето постове за които се изисква умствено натоварване. И много учени и философи жени има, стига да искаш да разбереш кои са били те, дори във времената в които жените са били просто раждащи субекти.
"За това, винаги ще свирят втора цигулка, докато някой ден не ги изхвърлят от оркестъра, заради безобразия, некадърност и големи претенции, без покритие. Сега жените се издигат в култ (наложено в хр. свят, от зли тъмни сили), но както казахме до сега, всяко начало си има и край. " Е, уви става обратното. И ще продължава да става, докато има мъже с това мислене, които вместо до погледнат защо аджеба не са МЪЖЕ като МЪЖЕ, те седнали да ми очакват от жените и да ги обвиняват заради бездарността си на мъжкото поприще.

112.   Скъпа, религията го е казала преди хиляда години. В по-далечни времена, устройството на света е било матриархално, въпрос на време е пак да натежат везните в полза на Женското начало. Но жените трябва тепърва да повярваме, че сме човешки същества, че душата няма пол, което все още е трудно в съвременното общество.

113.   ''Преди еманципацията, когато е имало патриархално-семеен модел, хората са уважавали традициите си, които са се установили от нравите и общите принципи за поведение у хората, или общо казано МОРАЛ, обуславящ ценностна система, касаеща живота (бита), възприета от всички. ''- Баба ми от онова време живя цял живот в тормоз от дядо ми и не се разведе, заради прословутия МОРАЛ, накрая почина от инсулт.... -ДА ТИ ПЛЮЯ НА МОРАЛА и ЦЕННОСТНАТА СИСТЕМА!
"А, на жените, като по-нисш пол... "-Не забравяй, че си излезнал от нисш пол (демек, същия си и ти)
"Защото това е маловажна и нископлатена работа, за която не се изискват кой знае какви способнодти. " -Аха, значи според теб една жена НЕ трябва да се занимава с високо платени и важни работи. Защо? Аз бих казала пък точно обратното- най-важното и трудно нещо е да възпиташ едно дете така че да стане наистина личност с ценности. Това че тази работа не се заплаща с пари, не значи, че няма да береш плодовете от труда с в бъдеще. Аз ти предлагам като е толкова проста тази работа, заеми се ти, да видим какви ще ги свършиш(съмнява ме, че ще се справиш добре, съдейки по разбиранията ти). И защо не трябва да се захваща една жена с високо платена работа, да попитам отново?
А, може би от страх, че ние жените ще си бъдем самодостатъчни, вършейки цялата домакинска работа, ходейки на работа да си изкарваме прехраната, че пък и елементарната работа с децата да вършим. Вярно е - в този случай наистина за какво и е мъж на една жена?
"Не се е родила още жената, която да може да ме победи (подчини или набие физически)!!! "- Не, не мога да те набия физически, но мога ей така да ти тегля един куршум, но без да те убивам, просто да ти строша я капачка, я нещо друго.... (да не забравяме, че за тази цел ще използвам нещо измислено от мъж, който пък е основната единица на "МОРАЛНИЯ" патриархат). И не, нямам намерение да подчинявам, който и да било. (на това нещо мога да си играя само в спалнята)
" Все някога ще настъпи дееманципация, и тогава когато дойде моментът, женският пол ще си плати пре-скъпо, за безобразията, извършени от него, през периода на господсването си! "
Не мога да си обясня, защо си толкова негативно настроен- нещо си патил от жена ми се струва, ако не-значи нещо не ти е наред с главата Омразата е разрушаващо душевността чувство в случая вредиш на себе си, не на жените...
" Не може жената да поставя условия на мъжа, а винаги ще е обратното! Това е единствено правилната формула за съществуване на човечеството, която го е съхранила до сега. "-
Може- по два начина- директно и дискретно. Втория е за предпочитане, така мъжа си мисли, че условието е негово...

Само да добавя, че не съм феминистка, за мен привърженичките на феминизма са жени, които се чувстват ограничени и признават мъжете за водещи за това се борят с това. Относно домакинските задължения, както всичко останало просто в един дом трябва да се разпределя, а не единия да се товари докато другия релаксира на компа или пред тв-то, защото ако само единия се нагърби с всичко в дома, рано или късно ще прегрее и ще доведе до сътресение на връзката. Все пак ако двама се обичат, те ще си помагат.

114.   Разни хора, разни идеали. Всички семейства са различни, хора всякакви. Основите на коректното партньорство се поставят в началото, за да няма после не разбрал... Според мен мъжете са по-сплотени и си пазят мъжкия гръб по принцип, докато жените много обичат да си забиват ножове и клюки в гърба, коя не е почистила, коя не е сготвила, коя не е изпрала, .... КОЯ ЖЕНА, А НЕ КОЙ МЪЖ? !? !!?

115.   Разни хора, разни идеали. Всички семейства са различни, хора всякакви. Основите на коректното партньорство се поставят в началото, за да няма после не разбрал... Според мен мъжете са по-сплотени и си пазят мъжкия гръб по принцип, докато жените много обичат да си забиват ножове и клюки в гърба, коя не е почистила, коя не е сготвила, коя не е изпрала, .... КОЯ ЖЕНА, А НЕ КОЙ МЪЖ? !? !!?

116.   Някои неща нямат обяснение. Просто са така. Природа!

117.   Писани са 100 коментара, и сигурно всичко е казано.

Но ето какво бих казал, на момичето с което съм, ако ме питаше това, макар че тя никога не би ме попитала, много добре съм я възпитал как трябва да се държи една дама.
Жената трябва да домакинства вкъщи, защото мъжът трябва да работи навън!
Жената е равнопоставена на мъжът, заедно те се кооперират с цел по - добър живот. Но мъжът работейки навън е по - отговорен, за бъдещето благо положение, тази отговорност не е малка и затова жената трябва да се държи като дама.
Да се говори на име и на ти е признак на близост - ти на майка си на вие ли говориш? И чистачка не е гадна работа, да полагаш асфалт е много по - тежка работа.
Ако смяташ, че мъжът те унижава с нещо - имаш право да си тръгнеш. Но като момиче ти трябва да се гордееш с това, че умееш да домакинстваш и мъжът не бива да ти казва да го правиш, ти трябва да го правиш с радост. Така както мъжът донася парите в къщи с гордост.
Не че ако мъжът помага в домакинството, ще му е под нивото, може да ти помогне, но ти и сама можеш да се справиш, той не бива да те кара да цепиш дърва примерно или да вдигаш тежко, неща непристойни за една дама.
Ако жената е съдя или адвокат е друго нещо - моята не е такава.
Какво толкова има в прането - осигурена е пералня, много е трудно да се натисне копчето и тя да тръгне.
Секса не е унижение за жената, а удоволствие, ако го смяташ, за унижение не го прави, не бива да те насилват, но е възможно да се намери и по - подходяща от теб - разбира се този въпрос също никога няма да ми бъде зададен от моето момиче (тя е по - ненаситна от мен).
Жената не бива да се мъчи да учи висше, и аз питам за какво ѝ е, ако сама е решила това е друга работа. (Но тук вече приказваме за различни категории жени. Типът който ти описваш не би ме заинтригувал).
Ако ръцете ти се повреждат от праха за пране използвай ръкавици, ръцете на една дама не бива да са груби, само че прахът се сипва направо от кутията и не се бута с ръце, звучи глупаво?
Е това жената да се върне от работа и аз не го разбирам - жената не бива да ходи на работа, моята не ходи. Мъжът е този който трябва да изкарва парите. И освен това не бива да позволява жената да бъде командвана от някой друг. (Май до тук и двамата се разминахме от общоприетото, зависи за коя култура, но и ти не си типичната християнска жена).
Не мисля, че причината да се иска по - висок бал за жените е само това, че са жени.
Жените били прецакани, в никакъв случай не е вярно, жената има възможностите да стане такава каквато желае, не по - малко от мъжете, не са малко жените заемащи високи постове. Друг е въпросът, че повечето избират или поне приемат животът които имат, но не мисля, че някой ги задължава на това.
Жените тръбите повече за това, мъжете ги е срам да признаят, че са били насилени от жени, нали се предполага, че физически са по - силният пол. Аз пък не знам, защо няма институции които да защитават правата на мъжете. (Изглежда всичко е въпрос на гледна точка, но твоята се разминава от действителността, това е мое мнение и няма да дискутирам въпроса).
В предвид че описваш колко мразиш да домакинстваш, вероятно изобщо не го правиш, не се налага да ни лъжеш. Брат ти по цял ден играел на компа, щом има възможност ще го прави.
В предвид колко мразиш да домакинстваш, не е лошо да се изнесеш от у вас, по - добре да заживееш сама, поне да не тежиш на вашите, ясно е че с нищо не допринасяш за съвместният ви живот, ако това е така е по - добре да не се забелязваш много, но ти надигаш гласност, наистина няма нужда от теб и се оправяй както можеш.
Мъжете трябва да изчезнат напълно от твоят свят, но не да ти остава някой за разплод, а изобщо, ти и без това мразиш секса, сигурно за това си така объркана. Ако някой - който и да е той е с теб, ще трябва да е истински мазохист.
Мъжете трябва да носят пари в къщи това е тяхната работа, инак вярно за какво са те?
Домакинската работа не е глупост някоя трябва да я върши.
С едно сме съгласни жената не трябва да работи, след като домакинства, освен ако мъжът също не работи и тогава, ще трябва да разпределят отговорностите си. И мъжът и жената трябва да умеят да домакинстват, на мъжът може да му се наложи и сам да живее, а не да стой гладен, че не можел нищо да си направи за ядене, да стой вмирисан, че не можел да пере, ами ако няма пералня, дори на ръка трябва да умее да прави това, или пък да тъне в мръсотия, че не знаел как да пусне прахосмукачка. Вярно докато жена му е там и не работи, тя може и трябва да се занимава с това. Но пък може временно да липсва подобна по различни причини.
Ако искаш да се ожениш побързай, че май щели да променят закона. Но пък защо трябва да се жениш, можеш да живееш на семейни начала. Но дори с партньорка до теб една от вас ще трябва да домакинства и тогава няма да има разлика, а има вариант ти да станеш с характер на мъж, нищо че толкова мразиш мъжете. (А между другото мъжете които ти описваш едва ли са повече от 20%).
За лекаря дори няма да коментирам - но мисля, че това не е вярно.
А пък живота си е справедлив но ти попадаш в едни 5% които мислят различно. Аз също попадам в едни 10% и аз мисля различно.
Реалността е че обществото в България предоставя равни възможности за жени и за мъже, и ако имат средства и двата пола могат да бъдат каквито искат, но всички са свободни да се опитат да моделират живота си според своите желания.
Жената се връщала от работа и тепърва започва да домакинства, и майка ми и при баба ми бе така, но аз не мисля, че моето семейство е представителен фактор. Не мисля, че ти или аз също сме представителен фактор. Всъщност едва ли жените които правят това са повече от 20%. Само че жените позволяващи това го позволяват, ами ако се опълчат и кажат не няма да е така, вероятно ще трябва да си потърси друг партньор мъж или жена, но какво от това, защо да не се опита.
Много хора и най - вече момичета са ми се нахвърляли когато казвам какво очаквам от едно момиче и дълго нямах момиче.
Но пък съм попадал и на такива които смятат това което казвам, за нещо нормално и редно. Има цели култури и религии, които са съгласни с мен, има и такива общества където ще направят всичко за да ти покажат, че мъжете са над жените, накрая ако си много непокорна може и с камъни да те убият. Там самите жени ще ти се противопоставят, за това че се мислиш за нещо повече от тях. Има и други религии и култури, където повече права се дават на жените и те са на почит и биха пребили мъж ако той си позволи грубост спрямо жена.
Ние обаче живеем в България, а тук според закона сме равнопоставени, но и с право на избор какъв живот да създадем, както и с право на защита в случай че някой се опита да ни насили да направим нещо против волята си.

118.   Не знам защо нещо толкова просто се превръща в сложно. Никой на никого не е слуга. Въпросът е, че когато обичаш даден човек, ти се стараеш да се грижиш за него. Ако и той те обича, нещата заспиват и нищо, на никой не тежи. Ако ще си лепим вкъщи графици със задължения и програми за изпълнение, по-добре изобщо да не живеем заедно.

51-100 от 193