Споделена история от Семейство

Искам да го напусна, но не мога
На 17 год се влюбих безумно в мъж по-голям от мен с 10 години. Любовта ни беше бурна... Разделяхме се и пак се събирахме... ревнувахме се. Завърших средното си образование и той пожела да заживеем заедно. И така вече 4 години... Но нещата се промениха, той не е същия... Бие ме и кара да се чувствам виновна, сякаш аз съм виновна. Не ми говори с дни, оставя ме сама. Но явно съм повредена - обичам го, не мога без него... Това е първата ми любов истинска, незабравима. Искам да го напусна, но не мога, искам да се махна, но не мога ...Не знам какво ми е направил - не мога без него...

Защо се промени? Толкова много преживяхме заедно, всички бяха против нашата връзка. Аз загърбих всичко и всички и останах с него. Срам ме е да кажа на някого за това, което ми се случва! Отслабнах с 8 кг за 1 месец. Месец на тормоз побой и пак тормоз. Аз съм на 23 години и не знам какво да правя. Нямам сили вече да се боря... Не знам какво ми е?

Коментари

1.   Привързана си към ролята на жертва и нямаш воля да промениш това!

2.   Не мога и не искам са 2 напълно различни понятия. След като майка е способна да се раздели с детето си при дадени обстоятелства, значи и ти можеш, но само ако пожелаеш да го зарежеш.
Моят съвет е да забравиш всички сериали които си гледала и да се стегнеш и в НИКАКЪВ случай не забременявай. Не си мисли че детето ще оправи нещата, напротив, ще страдаш двойно повече и заради него.
~Рамона~

3.   Ти си безволеви човек, абе изобщо стой си да те бухат, поне като мине още някоя друга година наистина няма да може да си тръгнеш, защото никой друг няма да иска да погледне застаряла от тормоз и побой жена...

4.   Ей, ... по-спокойно :) Защо срамуваш? Няма срамно! ... Не си виновна, за отношението му. Ама съвземи се, и бъди силна, ако останеш при него, ще бъдеш виновна, за съсипването на нервите, живота и психиката си! Какъв e той, че ще има право да ти се качва на главата? Събуди се миличка, събуди се? ! :) Смяташ ли че те обича? Нима обичта е да нараняваш любимата си. Не!!! Това не е обич, това вашето е навик. А ти.. се чувстваш слаба да го напуснеш, защото не знаеш какво ще правиш, защото те е страх да не останеш сама? Ама хайде де, какво имаш с него? Какво ти дава той, което да е така безценно за теб, че да не можеш да се отделиш от него? ... Та той... сама казваш, посяга ти, обвинява те, държи се грубо с теб, той най-малкото няма никакво уважение към теб! ... Кажи, можеш ли да имаш бъдеще с такъв човек? Че той щом от сега посяга на теб, ако един ден имаш деца от него, ще посяга и на тях. Това не е живот! ... Това е отживяване! ... С този човек, ще пропилееш безценните си години, ще се превърнеш в една сянка, и роб, на нeговата грубианщина, глупост и слабохарактерност! Да, слабохареактерност, само мъж със слаб характер, би посегнал на жена. Отвратително е! ...

Виж, ... каквото и да си харесала навремето в него. С каквото и да си го обикнала, това отдавна не е човек в който си се влюбила. Имай уважение към себе си. Не си изтривалката му, не си длъжна да му търпиш капризите и умопомраченията му. Че той ще те съсипе. Запитай е, това
ли е когато си искала, когато си се борила за него, и си загърбила много хора за да бъдеш с кой? С този кретен
ли? ! ... :)) Не бъди глупава, той няма да се промени, веднъж да позволиш да ти посегнат, считай че и след това никакво уважение и зачитане няма да има към теб! ...

Та... какво правиш? Има проблем, голям проблем, ти не издържаш, но търпиш! ... Искаш по-добър живот ;) Е, до къде си готова да стигнеш, за да подобриш живота си? Без предупреждения, го напусни ;) Научи се да мисли и за своето щастие!!! И моля те, не се надявай че ако останеш, ще го промениш, няма как! Неговото са си съвсем съзнателни действия. За него е добре, той доминира над
теб, разтоварва си нервите, а ти страдаш! Човешко същество си, не боксова круша, напусни живота му, и нека да си бъде сам! Това заслужават такива като него, да им уври акъла :D Защо се е променил? Не се е, бил си е и преди такъв, но не го е показвал. И чак когато е видял че си зависима от него. Си е позволил, да те тормози! Слушай, тоя, едва ли е единствения човек с който да бъдеш! ... Така де, няма ли друг който да те обича? :) Или има, но ти не си позволяваш да обичаш друг? Нямаш сили, ... не се бори за него, а се махни от него. Бори се за който те обича, такъв човек не би те наранил! ;) Не заслужаваш такъв живот и отношение. Искаш, направи го, и спри да го мислиш, и да го съжаляваш и да си казваш че всичко ще се оправи само. Той не заслужава, нито сълзите ти, нито любовта ти, нищо не заслужава. Отдай сърцето и живота си, на някой който ще ги оцени :) Знам, че можеш да се справиш, само когато тръгнеш, не поглеждай назад.

Подобна темичка, мисля че ще ти бъде полезна :)

По дяволите защо го обичам?
http://spodeli. net/4/story-24158. html

~winterfire~

6.   все едно разказа моята история. с тази разлика че аз съм вече женена и с две деца. брака ни е толкова ужасен че си нямаш и представа. но с деца е вече по трудно да кажеш край. моля те ако нещата не вървят не се заблуждавай че ще се оправят.

7.   номер 3 по идиотски не можа ли да се изразиш