Споделена история от Семейство

Живот в страх
Здравейте! На 30 год съм. Живея на семейни начала с бащата на двете ми деца - на 2год. и 6мес. и на 1 год. Малкото е при родителите ми, защото ми е много трудно да се справям с двете, особено когато - Той - е пиян. От около 1 год. и половина - Той - започна да ме бие и псува, заплашва и родителите ми, след като се напие. Напускала сам го 2 пъти - бях се настанила в център за закрила на деца и майки. Но след много обещания и молби аз пак се върнах. И след 6 мес. без удари - той - отново......

Когато не е пил е мил и грижовен, но.... Страхувам се за децата си, за родителите ми и за себе си. Мразя го много, не зная какво да правя. Заплашва, че ако го напусна пак ще отиде да тормози близките ми. Понякога ми се иска просто да умра, но живея в този ад от страх. Помогнете ми....... да ..... не се предам на страха и да не стигна до лудница ..... или друго.

Коментари

1.   Пусни жалба в полицията. И защо по дяволите си направила тъпата грешка да се върнеш пак? Честно хора, не ви разбирам... Децата ти не могат да живеят така.

2.   МАХАЙ СЕ ОТТАМ ВЕДНАГА, какво има тука да не знаеш и да се чудиш!!! Моля ти се, много те моля, ако за тебе си не ти е жал, имай милост към тия деца, за бога... зарежи изрода, остави го окончателно и безвъзвратно... всичко друго е по-добро от това... помисли, че си отговорна за децата, които си докарала на света, длъжна си да им осигуриш н о р м а л н а среда, а не да растат в някякъв ад... ако това не направиш, ще става все по-зле, и не само за тебе... за бога, ако ти нямаш капчица достойнство, децата си поне не ги обричай на това!

п. с. Когато искаш нещо намираш начин. Когато не искаш, намираш оправдание

3.   Махни се от там!!!!!! Пусни жалба в полицията, отседни при приятели за известно време или отиди ако можеш пак в центъра за закрила на майки и деца. Теб те е обзел страха, явно и семейството ти го е страх от него- но кой е той??? Някакъв мухлйо, който избива комплекси като бие жена си.. Не се предавай-помисли за децата си-сега те е страх, че ще им направи нещо, а я си помисли как тези деца ще растат? В моменти на мило отношение и в такива на побоища-ще им е приятно ли да гледат как баща им бие майка им, а може би и тях. Това ще им нанесе тежки психологични увреждания! Не се шегувам. Имам такава приятелка, която в момента е на 28 години и още се лекува от "семейната среда". Това ли искаш за децата си? Извади си съдебна заповед за забрана да ви приближава-проучи въпроса в полицията-какви документи и доказателства ще ти трябват и действай. Децата са ти малки-спаси го навреме, а и ти си млада-помисли за себе си!!! Успех и пиши какво е станало.

4.   Благодаря че ми отговорихте толкова бързо. Аз наистина съм останала без достойнство и това е причината да мразя себе си! Днес ми е звънял 10 пъти и се е прибирал 2, за да ми се извинява. Дори занимаваше детето, за да уча. Утре отивам при майка ми......,

5.   Здравей, искам да ти кажа че аз съм разведена точно поради тази причина а съм само на 23 години. Психически и физически тормози и заплаха че ако подам молба за развод ще бъда заклана на стълбите на съда. Нищо подобно не се случи, след 2 годишно търпене на това отношение към мен и детето подадох жалба в полицията а след това изтеглих кредит за адвокат и подадох молба за развод и избягах при баба ми. Осъден е вече за домашно насилие и имаме официален развод. Не се плаши-куче което лае не хапе. Действай, живота е САМО един и мислиз а себе си!

6.   Абе вие луди ли сте бе?! Да търпите с г о д и н и такова нещо?! Пак съм аз: извинете ме, не мога да слушам това спокойно...

Към авторката: сложи му кръста, и сложи точка, ако трябва и със съдебна забрана. Веднага. Няма за кога да чакаш повече, да идваш и да се връщаш, защото се и з в и н я в а л и о б е щ а в а л. Този индивид е опасен... как още не си го проумяля, та казваш: извинява ми се... Казваш, че те е страх... но при това положение какъв страх, бе братче... Страшно е дето седиш с него, това е страшното!

7.   С нужната подкрепа от семейство и приятели ще се справиш, просто ти трябва повече решителност и ако си писала в този сайт, за да ти бъде вдъхната увереност мисля, че резултата е налице. Давай.

8.   Вижте, има една такава зависимост между "жертвата" и насилника - тя казва, че той не се държи така постоянно и именно хората зависими по този начин се надяват, че този човек се е променил. Поемат си въздух ... до следващия път. Но това не се променя...
Напусни го.

9.   Бях в същото положение, доста време, но при мен имаше ревност, но такава дето сте я гледали само по филмите. Всяка моя крачка, дори и до магазина се следеше и макар да бях честна, не ми вярваше. Много дълга история, докато един ден........... се случи.... жесток побой, с опасност за живота, счупени кости на лицето, ребра, комоцио и сътресения и какво ли още не. Само едно ще ти кажа,никога няма да се промени, ти решаваш..............

10.   Леле напускаи го тоя боклук напускаи го баща ми е същия маика ми стои само заради нас със сестра ми малки са ти децата напускаи го по добре ще ти е без него и ще се оправиш ще видиш по добре децата ти да нямат такув баща и да не го помнят въобще няма да е нормална обстановка за две подрастващи деца по късно и така може6шда си навлечшдопълнителни притеснения тва е моето мнение искам просто да помогна с нещо.

11.   Могат да му забранят да припарва не само до теб, а до близките ти.

Така, че действай!

Само не допускай децата ти да растат в този тормоз! Това ще е най-жестокото зло, което ще причиниш на невинните създания.
Знам, че е зловещо-но ще ти напомня скорошния случай, в който баща уби и закла невръстните си дечица.
Боже, каква зверщина!
Ако тази майка беше реагирала навреме, това безумие нямаше да се случи.
Кураж!
Един ден децата ще са ти признателни!

13.   Здравей, мило момиче...Наричам те така, защото съм на възраст, която е може/би като на твоята майка... Съвет от страни лесно се дава... Ако, останеш сама един ден и сложиш картите на масата и сама пред себе си направиш една равносметка на живота който водиш с този човек и смяташ, че позитивите могат да са в пъти повече от негативите, то търси начин да му въздействаш.

Опитай лечение (той е млад и ще се оправи)... опитай с добрата дума, опитай с всички възмони женски "хитринки".... Опитай с психолог, опитай всичко... защото, знам че алкохола е "усмихнатия враг " на човека, но и друг баща.... няма да намериш на децата си... Или просто само ще има някакъв заместител, който никога няма да е оригинал...

Но, тук е мястото да подчертая, че.. ако наистина си застрашена физически, психически и си пробвала всички възможни варианти за подобряване на атмосверата в дома(за което се съмнявам, извинявай) съдейки по възрастта на децата... Бягай!!!...

Бягай.. с влака "стрела"... Не напразно хората казват "курварлъка до време пиянството до гроб"... и все/пак... не те съветвам да търпиш и да се самонаказвашз аради грешките на 'съпругът си", но с днешната медицина и социални подходи на психолози и аналитици има и положителни резултати... Опитай... Мисля ,че това е решение, което може да преобърне живота ти в положителен аспект...

Пъ.съ....като майка, знам че децата почти никога не са признателни, защото един ден-те децата могат и да опрекнат майката с думите "Ти, какво направи за да помогнеш на нашия татко"?

Повярвайте ми, от опит ви казвам и пиша... Имам 22 годишен брак... минала съм през всички стъпала на семейната ерархия... До болка ми е познат проблема с алкохола...

14.   Моя бившия така ми посегна и аз го пребих - рева от страх и обида - но 2 път не посмя да се бие.

15.   До номер 13: Много ''добър ''съвет, няма що.

Направо съм възмутена.
Нямало да намери ''друг ''баща за децата си???!

Първо:ЖИВОТЪТ ПОКАЗВА МНОГО ЧЕСТО ОБРАТНОТО-когато вторият баща е дал много топлина и грижа на доведеното дете.

Второ:

Аз питам-какво бащинско има в един баща,който пребива майката пред очите на децата?

Те баща ще имат винаги-стига той да иска да ги вижда .Но много по-важно е да не живеят в тормоз.Мжеду другото бащата -насилник е по-зле и от ''заместител''.

Вие, госпожо, сте за съжаление, но ако на вас ви е харесвало да водите нещастен жалък живот на робиня, не подтиквайте другите към това!!!!

За какви терапевти говорите? хайде да не ви питам като сте минали по тоя път, кой ТЕРАПЕВТ помогна на вашия мъж?
Вместо да подкрепите жената да поеме в правилната посока, ''хубави'' съвети й давате - ДА ТЪРПИ!
Направо съм възмутена!

16.   Номер 15 много си злобна!!! 13 разсъждава по-трезво и умно от тебе. То така било в живота режеш и хвърляш. Така разсъждават тези, които имат брака си като "стока - ширпотреба". Днес ми се иска едно, утре друго. Старото хвърляш в казана. Не те разбирам.

17.   16, къде си тръгнал/а да обиждаш хората и да ги наричаш злобни?!? Ти пък си мазохист/ка от класа и като би ти харесал такъв живот, ходи си го търси, а не плюй по хората, които дават най - правилните съвети! Ти си някакъв индивид неориаентиран, ясно е това, но поне си трай!!!!!

А авторката на темата и всички подтискани, мачкани и малтретирани по какъвто и да е начин жени - ако имате поне малко разум в главите, БЯГАЙТЕ!!! Вашичките "любови" НИКОГА няма да се променят, но не е нужно да си пропилявате живота, докато стигнете до това заключение!

Този съвет идва от човек, изстрадал домашен физически и неимоверен психически тормоз, от дете (тогава), което и като възрастен не може да забрави страданието на майка си, което и иначе си личи по лицето й! Да не говорим и за следите вътре в мен, които такива като вас, по какви ли не причини, причиняват и на децата си!

18.   13, как смееш да пишеш подобни глупости на човек с такива проблеми??! Към всички, които все още търпят насилие: моля ви, повече не го правете! Имайте милост към децата си, не им причинявайте това... Нищо на тоя свят не ви оправдава да търпите насилие!

19.   Възмутена съм от №13. Не мога да разбера що за човек е да дава подобни съвети на жената. Значи тя трябва да седи да го търпи тоя мухлю, че да има семейство?! Знае ли тая жена в кой век живеем? Жената е на 30години и тепърва и предстои целия живот. За какво да се жертва? Децата си защо да жертва? Тя има право да живее нормален живот и аз не мога да разбера какво по-лошо от това би могло да и се случи ако напусне комплексара.

Махни се от там жено, и да не си помислила да му даваш друг шанс. Чиста загуба на време и много нещастие и болка ти предстоят, ако му дадеш отново шанс.
Пожелавам ти щастие и успех. Бъди смела и се отърви от това бреме за да бъдеш пълноценна и за децата си.

21.   Извинявам се, че ще бъда по-откровена и леко цинична,но ще цитирам, Лао Дзъ:
"Красивите думи-не са правдиви...
Правдивите думи не са красиви..."..

Та, по този повод, на всички "възмутили се"...ще отговоря...
Аз знам в кой век живея... но, явно много от вас 21 век ви звучи, като свободия, анархия.. демократичен срив... ценизъм, и начин да даваш "акъл" някому без да си оправил своя собствен живот...

И,
1-къде, аз се опитвам да 'задържа жената на всяка цена" при съпругът И! Само я съветвам "да опита" лечение...
2-Смятам, че много осезаемо съм написала, че ако е опитала всякакви вариянти..."да бяга, като влака стрела"
3-И не на краставичар.. краставици да продавате, защото може процентно да са много малко хората повлияли се от медицинските терапии и психолози спрямо алкохола... но все/пак тази жена с две прекрасни, но малки деца е (смятам аз) да опита !...

Държавата не е по-проста от нас. Ако, няма излекувани... няма постоянно да апелират,че спрямо "ЗАБОЛЯВАНЕТО-АЛКОХОЛИЗЪМ" е нужно адекватно лечение и много обич от близките... Ей...ако вие сте майки... не смятате ли, че утре у вашия син или дъщеря се крият едни "бъдещи" алкохолици или наркомани...

Исками се да ви видя ,как бихте постъпили..."ауд от борда" или бихте умолявали тях и техните любими да спомогнат за едно адекватно лечение...
Всички сме майки(и ставате такива)...родители и понякога човек трябва да застава от двете страни на бариерата..и да осъзнава сложността на казуса,а не да се изявява не подготвен,защото знам ,че много от вас са просто едни "кухи лейки"..и ви е лесно да стъпчеш един човешки живот,едно семейство,едни деца...Хайде бегайте на пързалката и после прочетете още един път поста ми и тогава давайте рецензия и обосновка...21-век е точно времето в което човек трябва да поглежда "гредите и в собствените си очи и после да търси треските в очите на другите"Век на фондации,век на взаимопомощ,век на "подай ръка на зависимите от алкохол и наркотици"..Само малко повече информация ви трябва..Това е жест,това е правото на всеки да му се даде "ШАНС"...
Всички ние познаваме болни от алкохолизъм,но всички ние знаем...че има и лечение...Или поне е нужно да се опита...

А...любовта, вече е друга "бира"...Там акъл не се дава! ...Защото, никой не приема...Проблема ,ако е такъв...няма смисъл от всички тия откровения,защото "потърпевшата" вътрешно в себе си, е взела решение и се чувства гузна от собствената си постъпка.(принципно казвам-нищо лично)!

22.   И тъй/като последното ми изречение може да се тълкува двусмислено.. искам да добавя едно допълнение.. А имено...
В момент на "откровение",което е защитна стена... човек иска да чуе гласа на обществото. Самия "потърпевш" се самооценява, като жертва, а всъшност... добрата новина е, че тя "жертвата" винаги има право на последна дума.. .И случаят е точно такъв...

Баща, алкохолик... майката го намразява, а в същото време.... имеше един български филм "А<сега на къде"...?
Жената изпада в тази ситуация....и страхувайки се от факта,че не е постъпила най-адекватно,а е пренасочила чувствата си (Бог знае къде )само мога да гадая, търси защитната стена...за да се оневини.Не смятам,за чиста монета "болния,баща",но разумния човек би направил най-необходимото,ако има чувства и стимул да изживее живота си точно с определения мъж...Всичко друго е "бягане по тъча и бягане от наистина сложния проблем"...

23.   Към автора: не давай шансове. Моля те, послушай всички тук, само без последните 2 коментара. Послушай всички нас, които от опит ти говорим. Лошия човек и с алкохол, и без него, си е лош.

24.   Смятам, че всички коментиращи имат някакъв опит! Така, че не се дава конкретен съвет "слушай или не слушай"... дава се съвет, а пишещия си преценява сам.

25.   24, аз не ти казвам какво да говориш и какво не. Това дето я съветват да седи при мъжа си и "да опита лечение" е дълбоко погрешно. А това което казах на автора, важи за всички. То не е само за конкретния случай. Хората жертви на насилие са психически лабилни и имат нужда някой морално да ги подкрепи. Това и правим. Още веднъж: моля ви, не търпете насилници!

27.   А, хората заболели от алкохол и от всякакви опиати да ги изритаме от обществото ...така ли -25? Те също са потърпевши от собственото си поведение. А хуманноста ни и толерантността ни ,(разбира се в определени граници)трябва да е адекватна,а не да ги изоставяме на произвола... Тези хора също имат нужда от подкрепа. Пишещата има две малки деца...На прима виста смятам,че е обичала този човек,за да се реши в днешно време на майчинство от него...И питам аз, как така ще загърби един'заболял" и ще бяга от отговорност?Не знам,може да имам грешна позиция,но лично аз бих оитала всичко и всякакъв род лечение,защото съм създала семейство и някак си имам съвест...С риск да не бъда одобрена от повечето,ще повторя-БИХ ОПИТАЛА ВСИЧКО,за да имат децата свой порядъчен баща!Естествено,ако нещата са непоправими-изхода е един и всеки го знае...И той е много лесен...За последствията не говорим.Но имам в предвид,че всеки някога може да изпадне в депресия,криза и да я "подплати" с алкохол ,а ние трезвомислещите около тези хора трябва да подаваме ръка...Лесно можеш да свалиш някого от борда,направо да го изриташ...Трудно е да го задържиш! Ж-48

28.   Аз съм жена на 50 години. Ти, 27, това ли наричаш "порядъчен" баща? Говорех не точно за алкохолизма, а за насилието. Силно се надявам да не си от онези, които толерират насилието. А алкохолизма не е оправдание за това да бъдем зверове в отношенията си. Ти, като искаш, коткай си го твоя алкохолик, може и благодаря да му кажеш, като ти удари шамар. Нали трябва да сме толерантни?!?!

29.   Ти 28-явно или не искаш да разбереш, каkво съм написала и към какво апелирам или си човек, който не може да бъде наречен 'зрял". Аз... няма да търпя насилие и съм достатъчно отговорна и оправна, ако ме удари някой да го поступам. Но, не е това изхода към заболелия човек-това искам да кажа, за сведения
Ж-48

30.   Достатъчно си зряла, за да не търпиш насилие. Добре... а достатъчно ли си зряла да н е с е з а н и м а в а ш въобще с такива хора, или ще седиш до мъжа си каквото и да прави той, "за да му помогнеш".

За това че съм незряла, не е точно така, материално съм независима, живея на своя територия. Незрелия човек е зависим... не знам при тебе как е, прощавай ако с нещо без да искам съм те засегнала... няма нищо лично, нормално е хората да мислим различно

31.   Не можещ да ме засегнеш, защото където и да живееш и която и да си, с теб сме от хората, които сме възпитавани малко по по- друг начин и знам, че ти и аз не сме много различни, като схващания и мироглед с една разлика,че ти би "избягала" от проблема, защото си зряла, а аз, защото съм зряла, бих се опитала да помогна ,ако (повтарям се) има някакъв шанс...

И материалното също е предпоставка в днешно време да си безсилен, но аз също не съм от тях, а съм човек на 48 години и някак си мирогледа ми не е ограничен само до материализма, а и до духовните ценности. А,те се съхраняват за да съществуват... те не се купуват и нямат нищо общо с независимия финансово човек...

Аз например помагам на човек (съсед) с каквото мога за да намали алкохола и мисля,че постигам ефект в определени граници...Но нека разграничим нещата в случая, защото той ми е само съсед и с нищо не съм му задължена или той на мен... може би нещата опират и до душевност и до разбиране, а и до това, че преди 30-години моят баща си замина млад, здрав ...точно от алкохол....

Тези хора се нуждаят също от подкрепа и подадена ръка.... Не на насилието, но не и на безотговорното отношение към зависимо болните хора! Това е моя апел!
ж 48

32.   Само да уточня: бягам от насилието, а не изобщо от проблема, като такъв.Не съм материалистка, никога не съм била. Само защото смятам, че човек трябва да е материално независим, не значи че съм материалистка.

Напротив: за мен д у х о в н о т о е на първо място. За алкохолизма - баща ми дълги години беше такъв. Това беше един от проблемите в нашето семейство. Живота много от рано ме научи, че не мога да избягам, дори и да искам... А за материалната независимост... да, мисля, че отношенията ни биха били по-добри, ако сме независими, всеки от нас ако не мисли, че другия му е в кърпа вързан, ще внимава на себе си как се държи, и така отношенията между нас като цяло ще са по-добри.

33.   Браво на 15 - точно и на място казано ! И аз мисля така !