Споделена история от Семейство

В мен ли е причината
Живея с приятеля ми от доста време и се разбираме, но не понасям родителите му. Те не живеят при нас, но когато се виждаме с тях ми е много неприятно. Те с нищо не са ме засегнали, но не мога да си обясня защо не ги харесвам и то най-вече майка му. Тя се държи добре с мен, но понякога усещам, че е изкуствена-казва нещо само за да не се обидя, но всъщност знам, че има друго предвид.

Понякога по заобиколен начин ме дразни, като намеква разни неща. Те са прекалено различни хора от мен и на повечето теми сме на две мнения, гледам да не се заяждам, но понякога не издържам. Майка му ми се струва, че се опитва да ме заблуди и не съм сигурна какво е истинското и мнение за мен. И особено много се дразня, когато тя се лигави с приятеля ми-да, син и е, но може ли по 100 часа да го прегръща и целува като малко момченце, а той сякаш е опиянен и за всичко я слуша. За него тя винаги е права, щом тя го е казала, значи е вярно-тя все още му купува дрехи, който винаги са най-хубавите, защото тя ги е избрала, забелязала съм, че повечето мъже не избират дрехите си сами, а техните майки. Толкова си личи, че приятеля ми постоянно търси одобрението и, винаги се изкарва, че прилича на нея, че се е метнал по всичко на нея. Дразня се и от това, че тя го кара да се страхува, той изпитва някакво страхопочитание към нея, все едно е единствената кралица майка... Аз съм момиче, а родителите ми не ме лигавят така, както неговите. Може би е нормално да съм раздразнена, но понякога ми писва и едвам издържам да не се развикам.

Коментари

1.   Ревнуваш.

2.   Гаджето ти е мамино синче, ако не можеш да ги понасяш си намери друг приятел-мъжкар. Не всички мъже са такива, уверявам те. Да знаеш, че в такова семейство, ти ще си на второ място винаги.

3.   От сърце ти казвам, разкарай го! Не знам на колко години си, аз съм на 46 и от опит ти давам този съвет. Да не ревеш горко като мен после. Толкова. Ако искаш приеми съвета ми. Дано след време не си кажеш, че съм била права.

4.   И аз имам едно мамино синче. Много го обичам, но майка му му влияе много зле. Вместо да го остави сам да преценя кое е правилно и кое не, да се научи сам да се справя с проблемите - тя му се меси постоянно. И в нашата вразка се меси. Скараме ли се веднага тича при мама и тя го утешава, че е най-добрия и че ще си намери по-добра, вместо да му даде като савет "не се ядосвай, всичко ще се оправи, поговорете.. ". Също така случайно дочух как ме нарича използвачка и когато я попитах за мен ли говориш тя ми отварна с нагла усмивка " неее.. " но после си призна. И когато поисках да заживеем заедно тя пак се намеси, взе да се цупи и каза " това което аз мога да ти дам, никой друг не може да ти го даде". Не ми е лесно, но както казват и другите.. по-добре бягай докато е време ако наистина искаш да бъдеш щастлива. И аз още малко ще потърпя и ако продължава това просто ще стисна зъби, ще събера сили и ще го оставя.. колкото и да ме боли. По-добре сега отколкото после.

5.   Ех, ами щом сте у тях за малко, ще се съобразяваш, ти си по-млада, тя го е отгледала, това не е вашето семейство а тяхното. Не се ли усещаш че всяко семейство си е за себе си право, ти ако ти дойде няква на сина ти жена и у вас за кратко и да ти намира тя кусури и какво ти не можеш ли да си обичаш сина, ако не ти отърва семействата които са отишли на гости на други сеемейства, просто за малко е това това, после пак си живеят собствен живот