Споделена история от Семейство

На море
Не съм била на море от години, но тази година съм решила да водя семейството на плаж, на море. Къде са най-хубавите плажове. Искам да ида на тихо, спокойно място, без тълпи и блъсканици, без панаири и сергий до безкрай, но все пак да има къде да се нахраним и да си купим бански или хавлия, ако се наложи, да има лекар и аптека.

Обясниха ми, че в модерните блокчета дето са кацнали на плажа страшно много се краде. Една жена се оплака, че са и отнесли целия багаж, включително документи и банкова карта, докато си спи в апартамента. Това на мен ако се случи, не знам как ще се прибера у дома.

Коментари

1.   Гаранция от кражби никъде няма, най хубавите плажове ги знаем но зависи с какви пари за колко дни разполагаш и колко човека сте?

2.   Опитай на Северното Черноморие - колкото по-насевер, толкова по-спокойно.

Аз самата знам, къде, но не искам да издам, за да не се пренасели.
Иначе, за семейство + възможност за пазар и т. н. Балчике много добре. Албена също - и е евтино! Не е вярно, че се краде. В Гърция и Турция е много по-зле в това отношение.
Истинска случка - преди години си забравих на пейка в Ботаническата градина в Балчик чанта с паспорти, пари, мобилни телефони - чантата беше оставена от гражданин на касата на градината.

Има евтини частни квартири при местни хора, но и all inclusive пакети в Албена.

Приятно прекарване.

П. П. Ако искате да си прекарате зле - заповядайте на Южното Черноморие

3.   Ние миналото лято ходихме в хотел Журналист (близо до Златни Пясъци). На мен лично ми хареса там. Имаше богата шведска маса - вземаш си 1 или повече чинии и си слагаш от каквото искаш. Имат си и частен плаж. Ние бяхме точно когато цъфтят водораслите : На около 2-3 метра навътре в морето има камъни... Но това се компенсира от малкото островче в морето. Не е дълбоко. Аз миналата година бях към 1. 50 метра и ми се налагаше малко да плувам до островчето точно преди да го стигна. Но после се качвахме по него и скачахме... А следобед бяхме на басейна и към 15 ч. някъде имаше безплатен сладолед и ходехме да си вземаме :) Беше невероятно! Бих се върнала там тази година, но вече имаме резервация за един хотел в Турция :))

4.   И южното крайбрежие не е за пренебрегване, само че от Царево до Резово.
Мечо Пух

5.   № 2 С какво южното е по лошо от северното черноморие, че не доразбрах?
Според мен южното е по-добро водата по топла, вълните по малко, плажовете повече и по големи, заливчетата повече. Автора пита за море, не за ботаническа градина. Ако искаше да ходи да разглежда забележителности щеше да каже, не че те са повече по северното черноморие. Колко са изброй и ще ти изброя, какво може да види на южното, ако става въпрос за забележителности.

6.   Номер 5 - много просто - просто Северното Черноморие се запази що-годе МОРИЕ. Който иска бетон, пияни чужденци и иху-ахо - да търси на юг.

Още от началото на 20 век Северното Черноморие е било тузарското, за истинските познавачи. Южното е за масите. Авторът пита за спокойствие - е, на Юг вече няма такова.

Освен това на Север имаш също много хубави плажове, водата била по-студена? Това не е вярно - тя водата е една и съща - от Черно море, а това не е домашната ти вана. Но дори и така да приемем, че е - водата на север (мога да гарантирам за това) е чиста и прозрачна като сълза, докато на юг турците я замърсяват с боклуците си да не говорим, че лайната на 1 милион туристи трябва да отидат някъде - от българска и от турска страна.

На Север просто не се направиха грешките, които станаха на Юг. И вода, и плаж са чисти, няма навалица, има хубави квартирки и е перфектно за семейство с деца, което не търси алкохолни ексцесии...

Отидете в един Несебър - станал е чист битак. Грозотия! В Балчик не е така, ама изобщо не е така. Да не говорим за Албена, както и за малките рибарски селца мнооого на север, където плажовете са девствени, широки и пясъчни. Водата е тюркоазена и чиста.

Всеки да си прави избора. Аз дадох моят съвет и се обосновах. Цялогодишно съм на Черноморието - работата ми е свързана с това, видяла съм всяко селце и градче по цялата ни граница - за мен от Варна нагоре почва истинското Черноморие.

7.   Миналото лято бяхме в Созопол с компания, но не в самия град, а във вилната му зона (по-точно местността се казва Буджака). Наехме си цяла къща с басейнче, понеже бяхме доста хора, но там има и много хотели, малки, големи, има голям избор. За плаж ходехме на Дюни, 1-2 км е разстоянието, може и пеша да се ходи, ако ви се прави разходка, но определено си струва, супер чисто е, водата е кристална, няма навалица от хора. Тази година мислим да сме на планина, но следващото море определено ще е на същото място.

8.   Ако искаш спокойствие-на север, възможно най на север. Не е пренаселено и няма строежи под път и над път. Другият вариант е най на юг. Но според мен северът печели.

9.   № 6 Те румънците не серъъът! А На колко километра е първият турски курорт и на колко километра е първият Румънски? Айде провери и ще говорим в чий акота ще се къпеш.
Лудите пияни чужденци са само в слънчев бряг който е квартал на Несебър, а моята вана е морето, защото живея на брега.
От №5

10.   Бях приятно изненадана от наш курорт - Черноморец.
В началото на септември беше супер спокойно и тихо, въпреки че изобилстваше от заведения и магазинчета. Храната беше направо на безценица. Може за 5 лв. да ядеш супа и основно почти навсякъде.
Красиво като картинка, има невероятно приветливи улички, китни дворове, малки хотелчета. Зеленина и цветя на всяка крачка. Има един пренаселен, но и един по-усамотен плаж до една горичка. Даже и трети плаж май имаше.
Рядко срещано спретнато, с европейски вид градче от селски тип.
Снимките в интернет не показват почти нищо. Може би единствено по ключова фраза "хотел в черноморец" излизат по-типични картинки, но пак не дават достатъчно представа.

11.   Най-хубавото място, на което съм ходила на море е един комплекс Слънчев ден(Sunny Day Co). Вярно, че е малко-по скъпичко, но за това пък е невероятно. Намира се до Варна. Представлява едно място с големината на кварталче може би и вътре са 4 или 5 хотела, all inclusive. Много е хубаво и чисто, все едно отиваш в друга държава. Брегът е чист, улиците са идеални и без дупки, няма почти движение на автомобили, те се паркират на един паркинг в началото и идва бусче да те вземе и да те закара до хотела ти. Има градинки, басейни, тенис корт, заведения, има и запазена горичка вътре в комплекса, може да си вземеш колело под наем, ако ти се кара, никаква шумотевица, просто страхотно място. Спрямо южното черноморие, където е само бетон, нагъчкани хотели и лудница, все едно е друг свят направо. А и е точо до Свети Константин и Елена, ако искаш да си купиш нещо можеш да отидеш там, на няколко крачки от оградата е.

12.   Аз бих препоръчала да отидете на Китен. Във Бургас се намира. То не е град а по скоро като селце. Много е спокойно. Има ресторанти аптени магазини хубави плажове хотели и т. н. т.