Споделена история от Семейство

Обичам го!
Здравейте приятели.Аз съм омъжена жена на 25 г. с едно дете на 4 г. Да ще кажете много млада си се омъжила и тем подобни. Знам, че дори и да съжалявам не мога да се върна назад. Моят мъж никога не е бил идеалният съпруг и баща. Преди известно време се запознах с друг мъж, който не е семеен и много ми допадна. Обича ме показва ми какво е любов, готов е на много неща заради мен, приема мен и детето ми такива каквито сме, иска да изживее живота си с мен.
Но на мен ми е много трудно.

От различни градове сме и дори не може да се виждаме често. Измъчвам се! Искам да се разведа, но дали ще взема правилното решение? Знам че за детето най-добрият баща си е истинският, но и аз имам право на щастие и спокоен живот. Да поема ли риска да се разведа и да съм с него? Моля за вашите съвети и коментари. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Според мен детето, когато порасне ще те разбере-все пак и ти имаш право на щастие. Но ако след това нещата с другия се скапят ще останеш сама и ще съжаляваш, че си направила голяма грешка. Ако обаче мъжът ти, не те обича вече и се държи зле... трябва да го направиш. Всичко е в твоите ръце... така пък ако заминеш за друг град при другия ще разделиш детето от баща му... Помисли добре и за себе си и за него, посъветвай се с приятелка-може пък и тя да те посъветва разумно.

2.   Ами да, започвай процедура развод, но не казвай на мъжа ти за следващия татко.

3.   Ако не обичаш сегашния си мъж се разведи с него. Щом не е нито добър съпруг, нито добър баща, значи вероятно и за детето ще е по-добре да се разведете, стига да успеете да запазите добри отношения след развода.

4.   Здравей. Историята ти е подобна на моята. Съпрута ми не беше нито нормален съпруг нито баща, срещнах друг човек от друг град на 400 км. разстояние, разведох се и живах с него 7г., но той с времето се промени много. Все пак моя съвет е да не се мъчиш и след като не се чувстваш добре със съпруга си да се разведеш, но все пак винаги има риск новия ти приятел с времето да се промини, което разбира се не ти пожелавам. В едно съм сигурна, ако нещата със съпруга ти не вървят няма никакъв смисъл.

5.   Няколко пъти тръгвах да пиша и се отказвах. Но ето че номер 4 го каза преди мен.
Само ще допълня, че не просто има риск новият да се промени с времето, а дори може да се окаже, че изобщо не е това, за което се представя.

6.   До авторката:
Да, наистина рано си се омъжила и наистина няма смисъл да съжаляваш за това, защото не можеш да върнеш времето назад. Но пък можеш да си направиш изводите и да не повтаряш грешките си занапред. Ранният брак обикновено говори за една идеализирана представа за любовта - че някой ще ни спаси от всички нещастия и беди на света, ще се грижи за нас, ще ни обича и обичта му ще ни закриля и пази от всичко лошо. Обаче реалността далеч не е такава, защото си представи, че ако всички хора търсят същото, то тогава от къде ще се вземе цялата грижа и любов?
Опасявам се, че докато не се научиш да уважаваш себе си, да разчиташ предимно на себе си, няма да се намерят хора, които наистина да те уважават и да се грижат за теб. Обичай първо себе си, опознай се, пък тогава се впускай в обвързващи отношения с някого. Предполагам, че това ще ти прозвучи странно, защото от малки ни възпитават с едни сладникави, розовеещи истории за великата любов и принца и принцесата.
Ако чувстваш, че това е човекът за теб, опитай, но да не се окаже, че не е и той? Думите се изричат лесно, обещания още по-лесно се дават, но животът не е само рози и бонбони. Ние често живеем с идеализирания образ за някого, а самият човек остава на заден план, а после се чудим защо се е променил. А не, че се е променил, просто си е това, което винаги е бил, но ние не сме искали да го видим.
Много е трудно да се промени мисленето, но не е невъзможно. Ти решаващ какво ще стане с теб. Но носиш отговорност и за още едно същество. Положението ти никак не е добро, но пък не е непоправимо лошо. Успех!

Soul

7.   Аз ще ти разкажа своята история, която е подобна на твоята.
На 21 ми се роди детето, което вече е на 11. С баща му не можахме да живеем заедно, просто не ставаше. Правехме го уж заради детето. Тогава бях заета да мисля за друго, макат че знаете никога не липсват мъже , аз учех бях студентка. Когато завърших съвсем осъзнах, че е напразно всичко с бащата на детето ми и се преместих да работя в друг град, като взех и детето си с мен. Все още нямахме развод, но на новото си място срещнах уж голямата си любов, която на думи и дела тогава всичко правеше за нас с детето ми.
Повярвах му, повярвах, че той е човека. Спомням си как настояваше да засиля нещата по развода с таткото, за да съм свободна, да се оженим и да имаме свое семейство. Глупоста никога не казва, че е глупост! Направих го, разведохме се по взаимно съгласие и заживях с новия си мъж. В началото отлагах нов брак, но минаха 3 години и той стана съвсем различен. Беше по-голям от мен със 7 години. Беше болен, и преди това не ми беше казал.... борих се и живях заради него. Обичам го това е истината, но дойде деня, когато той си тръгна и ни остави без обяснения.

Незнам какво да те съветвам, добри съвети са написали всички преди мен, но най-добре не бързай с процедури и разводи, защото може един ден да се окаже, че си извършила по-голямото зло! И още нещо много важно - чужд баща, баща не става! Колкото и да казва, че те обича, каквата и красота да е сега пред теб, времето минава и без да се усетим се чувстваме по-наранени и излъгани както никога!

Дано при теб нещата се окажат по-добри и никога да не изпиташ тази болка, но не винаги ще е така красиво както сега!
Успех!

8.   Благодаря на всички. Искам да допълня само, че аз още преди да срещна този мъж исках да се разведа с съпругът ми, защото детето ми ще е по добре.Той много я тормози. Бие я с разни неща с които мисля, че не е редно един баща да бие детето си. Например с коприва по тялото, затваря я в гардероб и казва че е наказана. Ужасно е! А детето е само на 4 годинки. Искам да се разведа, но и не знам как ще успея защото той ме заплашва, че детето остава при него. Той дори не ми позволява да работя за да нямам никакви доходи и при развод детето да остане при него. Отвратителен е мразя го.