Споделена история от Семейство

Искам да му стана съпруга
Здравейте!
Ето и моято дилема - живея с един мъж на семейни начала вече от 1 година. Разбираме се прекрасно, е не всичко е идеално то къде ли е? !
И двамата сме разведени с порастнали деца, време ни е да помислим за себе си.
И така...
Аз съм в ролята на съпруга - чистя, готвя, пера, пазарувам и тн.... и той се грижи за мен и ми помага с каквото може, НО не иска брак.
Аз вече не съм нито толкова млада нито толкова хубава за да се мотая и да скачам от връзка във връзка искам дом и семейство и мога да го създам...
И искам да ви попитам скъпи непознати приятели как да го накарам да ми предложи брак или да го зарязвам докато е време? !

Коментари

1.   Преди да ме нападнат критиците искам да уточня, че съм устроена със жилище, имам добра работа и заплата - не е комерсиално.
Просто искам дом и семейство /истинско/ а не фалшиво Дружество с ограничена отговорност...

2.   Щом сте си добре така защо искаш брак?
След още 1 година като почва да те ядосва да искаш развод?

Според мен остани така както си си, нали ти е добре нали си живеете супер... не разваляй този момент ако дойде момент в които той да ти предложи супер, ако не ми вие пак сте мъж и жена или трябва да носиш фамилията му за да се чустваш изцяло нвгова. :) Късмет!

Т.

3.   Просто му обясни нещата така, както и на нас. Ако не се съгласи, тогава го напусни.

4.   От една страна от 1 година живеете на семейни начала и по-описание сте по-женени от приятелите ми със свадба, от друга става дума за някакво скачане от връзка на връзка, за създаване на дом, семейство.... ЗАРЯЗВАНЕ? !? !? !

Нещо не ми се връзват нещата. Листа хартия с подписа ли е проблема? Прабаба ми и прадядо ми не са подписвали такъв а са се водили нещо като семейство.

Ако половинката Ви е преживяла кошмарна раздяла/развод нищо чудно да таи неприятни асоциации, свързани с "институцията на брака" и затова да скептичен към идеята.

Колкото и клиширано да звучи - защо не поговорите по темата, но по-скоро приятелската, отдалече, а не "ти ще ме мотаеш ли сега или да си събирам багажа". И никакви натискания, мрънкане и заплахи... поне докато не се изясни защо се дърпа :)

5.   "Той не иска"- това значи ли, че сте говорили и той отказва да подпишете?
Според мен не иска заради развода си или смята, че това е излизеш разход или ако щеш, излишна показност.
Говорете по въпроса, за да развереш той какво мисли и защо не иска, ако не иска, де.
Иначе на въпроса ти- не, не го зарязвай. По-добре ли ще си, ако имаш брак с някой, който не те поглежда и не се грижи за теб?

6.   Поговори с него....
Това е най-правилното решение, което можеш да вземеш в случая!
Нека всеки да изложи представите си за бъдещето!
Ако забелязваш, че ти не си включена в неговите и не иска да се ожени за теб-не се тръшкай, не се цупи с надеждата да го накараш да направи нещо което явно не иска!
Хващай пътя и търси някой който иска същите неща които и ти!

7.   Моя приятелка направи такова семейство на 20 и няколко години понеже забременя. Майка и беше правистка и я посъветва да не се омъжва за бащата на детето поне в близките 10 години.

8.   А защо е толкова важно за теб да се ожените?

9.   Не се престаравай с готвенето, чистенето и пазаруването.

10.   Да ти имам проблема на тебе, нали веднъж си имала брак.. и какво??? Разведе се.. нали? За какво ти е отново брак тогава, да го имаш на черно-бяло написан ли.. , да се радваш на хартийката? И заради това ли ще го оставиш твоят човек?? Че не ти е предложил??? Та нали сама казваш че се грижи за теб, помага ти.. какво искаш тогава? Щом е решил да живее с теб, значи те обича, гледайте се и се радвайте един на друг, другото е без значение. Стига се вкарва в филми, но ако толкова много пък не можеш да живееш без брак остави го, нека си намери друга, за която това ще е без значение а ти стой и гледай отстрани... тогава сигурно ще си доволна от себе си и то много.

11.   времето би трябвало да работи за това с пришпорване не става

12.   добре живеете си прекрасно двамата, щастлива си и ще го зарежеш заради парче хартия? Бракът нищо не означава, вече е отживелица радвай се, че има човек до теб, радвай се че те обичат и как да го кажа живей за момента не мисли толкова за бъдещето

13.   Нито едното, нито другото. Ти вече си опитала да създадеш семейсто, сега прескачаш от връзка във връзка и той е забелязал това и с право не иска да се обвързва сериозно, защото не е на 20г., а човека има разум.
Просто си излизай с него и това е.
Щом не ти е предложил до сега няма и да го стори....

15.   Щом се разбирате добре, а не иска брак, значи явно има нещо, което го възпира... или може би, той не гледа толкова сериозно на Вашата връзка. Най-добре е както казва номер 6, да поговориш с него, да си изясните кой какво мисли по въпроса, как вижда бъдещето и специално за партньора ти, кое го въздържа да сключите брак. След като си изясниш причините, ситуацията и възгледите му за бъдещето, вече ще можеш да вземеш някакво по-адекватно решение за себе си и за Вашата връзка. Това, какво решение ще вземеш, си остава изцяло лично твой избор.
А може би най-добре ще е ти да му предложиш брак! Тогава съвсем ясно ще видиш неговата реакция и ще разбереш как стоят нещата.

16.   Ако искаш прочети тази тема:

http://spodeli.net/4/story-21228.html

На тамошната авторка поне й е за пръв път и да речем, че иска да се види булка. Ти вече имаш един брак зад гърба си, видяла си, че нищо не значи и не гарантира. За чий х*й се натискаш пак в същите л*йна? Или предпочиташ ако ще става нещо да си за втори път разведена, а не "просто" зарязана?

Кубрат

17.   След като си устроена със собствено жилище, защо ти е да подписваш брачен договор? Каква ти е идеята? Какви плюсове може да има жена от един такъв договор единственият плюс е да наследиш жилище, печеливша фирма, другото всичко в брачния договор те ограничава.
Този подпис няма да ви направи по истинско семейство, нито домът ви ще стане повече дом.

Единствената полза от брачния договор е комерсиална, това което сте съградили заедно да остане за по-дълго живеещия по документи. На старини да имаш право на вдовишка пенсия и така всичко опира до пари.
Никой не може да ме убеди, че подписът след 40 годишна възраст е с други помисли.

18.   Интересно каква е за теб разликата между начина, по който живеете сега и брака? Или си мислиш, че като има подпис няма мърдане, или пък това е доказателство, че държи на отношенията си с теб? Тези неща са формални и не изчерпват отношенията между двама души нито пък са доказателство за нещо. Щом не иска, значи не иска и няма как да го накараш, но мисля че това не е причина за зарязване. Като чета това последното по-скоро мога да си помисля, че целта ти е брак на всяка цена, защото явно така се чувстваш по-сигурна по някакъв начин и това ти е представата за истинско семейство. Ами сама си се убедила, че не е така. Запази си връзката и си преодолей комплекса, макар че последното е доста трудно.

Ели

19.   теб най-вероятно те е страх и искаш да го задържиш на всяка цена а бракът е само начинът

според мен не е добр идея
ако той - реши, приемай!
иначе да му предлагаш ти - не е добра идея

20.   Абе, последния (Н13), ти не четеш ли историята- какво я пращаш да "излиза" с него, след като е написала, че ЖИВЕЕ с него вече 1 година! Казва, жената, че НЕ прескача от връзка на връзка, а иска стабилност- само глупави съвети си й дал! , че някой чак пък намерил съвета за "полезен"!???

Жено, няма полезен съвет. Ако един мъж не иска да сключи брак, нищо не може да се направи, за съжаление! Особено пък като вече има деца и това не му е приоритет сега.

21.   А искаш събирателно дружество :-) Разбирам те напълно и това е естествено за всяка жена. Не мога да ти дам съвет как да станеш нечия съпруга. освен да използваш женската си сила ( не говоря за номера, принуда и т. н. ), а за сила, онзи чар, без който мъжът не може

22.   Аз пък ще ти кажа, че една година е твърде малко, за да се предложи брак, дори и на 25. Твоят проблем е, че не си сигурна в чувствата на мъжа до теб, някак мисълта, че не е готов да те вземе за жена(тоест да скочи отново в дълбока вода с неизвестно дъно), те гложди и те кара да мислиш, че има нужда от теб само заради удобството, което му създаваш. И може и да си права, а може и да не. Вие не резонирате на еднакви честоти, виждате нещата през различна призма. Но прави ли те това непременно нещастна? Ако си щастлива с този човек, дай приоритет не на него (в момента си вторачена в него и какво той иска или не), а на себе си- на своята свобода! Бога ми, тя е ценна. Когато не си му жена е по-трудно да те накара да гледаш болни и стари родители, нали? Когато не си му жена няма да те гледа накриво детето му (заради наследството, не заради друго), когато не си му жена, ако утре срещнеш по-по-мъж по-лесно ще си тръгнеш от този... Но цялата ти история за жалост ме навежда на мисълта, че ти някак търсиш привидното, формата-брак, а не факта дали се чувстваш или не добре. Чувстваш се като ''временна'' до него, нали така? Като някак дори излишна. А какви са твоите чувства към него? Предполагам не са силни, защото си склонна да го зарежеш заради липсата на хартията, наречена брак. НЕ, ако въпреки липсата на брак не можеш да си предствиш живота с него, значи тогава го обичаш. А ти поради липсата си готова да си тръгнеш. ОК, замисли се. ще намериш и такъв, който ще ти предложи брак, но дали ще ти допада като човек.... Вървиш много по повърхността на нещата и честно да ти кажа, си мисля, че ако вие сте семейство, ви предстоят проблеми. Някак не ми изглеждаш убедително обичаща жена....

23.   и какво ще промени подписа между вас...

24.   Аз до колкото знам няма смисъл да го караш на сила той е човекът който трябва да му дойде музата на сила хубост не става...

25.   Благодаря на всички за коментарите.
до №13 Относно това изречение от вързка на връзка нямах предвид, че го правя.. а точно обратното възпитанието ми е такова, че не мога да го правя и не искам.
№5 - Да говорили сме по въпроса и той твърди, че така му е добре.. и не се налагало? ! какво точно означава да се налага - хората или го искат или не.
Вижте не хартията е толкова важна а създаването на общност /семейство/ или както други го наричат егрегор.
Също и фамилията -да сме с една фамилия за мен е важно и не е отживелица аз още вярвам в брака и семейството.
А има и друга гледна точка аз имам задълженията на съпруга а нямам правата....!!!
от авторката

26.   Н22 Благодаря!
Това е проблема не съм сигурна в чувствата на мъжа до мен и наистина ме гложди, че има нужда от мен само заради удобството, което му създавам.
Пример: взе сума пари /извънредна/ даде сума безвъзмездно на бившата си съпруга да си свърши работа защото му е била съпруга.... явно това е важно и за него, а на мен жената, която живее и се грижи за него и дома му не купи дори едно цвете.. Защо...? ! Защото не съм му съпруга!
Има един закон за даването и взимането, когато някой го наруши страдат и двете страни.
Когато човек иска да взима трябва и да може да дава и да знае колко може да вземе и колко може да даде.
Във финансово отношение аз съм по-добре от него единственото, което може да ми даде е фамилията си.

27.   До Кубрат
аз не се видях булка.... имахме смъртен случай в семейството точно в деня преди сватбата....

28.   Ами като не си сигурна в чувствата му за какво ти е да се омъжваш за него-това си е направо простотия! И за какви права на съпруга става въпрос-финансовата страна на нещата при положение, че живеете заедно би трябвало да сте я обсъдили в самото начало. Естествено, че може да даде пари на съпругата си щом е преценил това. Друг въпрос е защо й е дал цялата сума. И да сключиш брак с него, ако той реши пак ще й дава пари, обаче ще е много тайно. Просто бракът не променя съществено нищо, нито пък ти гарантира нещо. Това е. И наистина започвам да си мисля, че държиш на брака само за да го държиш на къса каишка. Голяма грешка от твоя страна.

Ели

29.   Ти добре ли си да искаш да се обвържеш с такв мъж? И да се ожени за теб, това пак няма да го спре да дава на бившата си съпруга - ако иска. Не се набутвай ама между шамарите, защото като съпруга ще си длъжна да споделяш всичките му дългове и т. н.

30.   Аз съм номер 22. Авторке, както изглежда бившата му е била инициатор за развода, а не той. Познах ли.
Извинявай, но нещата при вас куцат относно чувства и при двамата. Гледаш много повърхностно на нещата- защо не ти подарил цвете? Ами не знаем, не е имало повод явно. Да носиш фамилията му искаш... Но той не ги иска тези неща, може и да не желае да ти го каже, но има възможност да не иска брак, за да няма претенции от друг човек към наследството му, освен детето (децата). Тъпо, но е така много често при втори бракове. Явно е прагматичен и не залага само на чувства, а ти си се фокусирала в темата ''брак'', като че ли това е манна небесна. На фона на неяснотите в отношенията ви, съмненията, че сте заедно заради удобство, бракът ви е напълно ИЗЛИШЕН! Ако ти на всяка цена искаш брак, просто забрави за този мъж. Той ще си намери жена, която иска само съжителство.

31.   Защо ти е фамилията, като не съм сигурна в чувствата на мъжа до теб? Пак обмисли нещата, има нещо сбъркано в теб.

32.   Авторке мислиш ли, че с брачен договор ще го спреш да помага на който си реши или на майката на децата си /той не й помага защото е била бивша а защото е майка на децата му/? За какво ти е фамилията му деца ли ще му раждаш?
Какви права би имала повече като съпруга, освен финансови?
От тук ни водиш до извода, че всъщност при теб парите са важни, което не е лошо. Но ако той подпише сега брак с теб лишава децата си от пълно наследство на имуществото си, лишава себе си от самостоятелно решение за харчене на парите си. А с подпис, какво би спечелил нищо, той само би загубил и май е наясно човекът с нещата. Егрегорът е вид зависимост, той не се чувства зависим от теб защо да подписва? Казваш чистя, готвя, пера, пазарувам а колко неща прави той за теб не включваш неговите заслуги за общото ви съжителство.

33.   Напълно оправдавам авторката на историята. Така тя се сдобива със задължения на съпруга, но не и с права. Моята история е същата. Вече две години живеем на семейни начала, грижата за домакинството е изцяло моя, ходя на работа и в същото време строим нова къща. Аз имам един син от първия си брак, а той две дъщери. Всички са студенти. В началото ми предложи брак, аз се съгласих и това беше. Брак и досега няма. Той е по богат от мен, но аз съм по дейна и организирана. С неговите пари и моята отговорност и ангажираност постигаме това, което никога през живота досега не сме постигнали.

НО ЗНАЕТЕ ЛИ, че все повече се замислям какво би станало, ако се случи нещо лошо с някой от нас. Той изтегли заем на когото аз съм гарант и поръчител. Къщата която строим и вероятно ще ипотекираме, за да я довършим се изплаща от двамата. Аз сама не бих могла да изплащам всички тези задължения, но и без брак нямам никакви права върху парите му. Тръпки ме побиват, че ако не дай си боже някога остана без него, дъщерите му ще ме изхвърлят на улицата, за да си получат наследството. При положение, че целият ти труд и средства е вложен там смятам, че не е честно. Затова оправдавам авторката и напълно разбирам основателните и притеснения. Аз ще изчакам още няколко години и ако не сключим брак, ще искам нотариално споразуминие с него, че всичко което сме придобили и създали заедно ще се онаследи от децата ни само след смъртта и на двамата, за да не се окаже някой от нас на стари години на улицата.