Споделена история от Семейство

Сина ми има нужда от баща...
Не знам от къде да започна. Може би от това, че имах ме седем годишна връзка... През тези години минах ме през много трудности една от тях е че, забременях и загубих бебето в третия месец. Много трудно преживях ме всичко, година по късно отново след многократни опити забременях. Родих малко сладко момченце... Всичко беше наред до шестия месец на детето. След това таткото на сина ми каза че, не иска да живее с нас като изтъкна за причина трудния ми характер и се разделих ме. Вече месец не сме заедно, но се виждаме един път в седмицата за да види детето. Имали смисъл да се боря да сме семейство и сина ми да расте с баща си, след като ей така реши без сериозна причина да се разделим.

Коментари

1.   Труден характер на партнъора е сериона причина за раздяла. Но все пак е трябвало той да забележи трудния ти характер преди да прави деца.

2.   Не естествено! Няма никакъв смисъл. Не трябва да допускаш в живота си същества, които с такава лекота решават да виждат детето си 1 път месечно. И то когато има най-голяма нужда от двама родители. Не прави грешката на мнозинството. Детето няма нужда от родители, които не се обичат и уважават. Не живей в илюзия, че всичко ще е наред. Продължаваш напред и това е! Вярно е, че детето трябва да вижда това подобие, наречено баща. Веднъж месечно или веднъж седмично... ваше решение. Ти продължи живота си с вдигната глава. То детето ще порасне и само ще прецени дали да поддържа връзка с " баща си". Дай цялата си любов на това детенце. Някой ден може да срещнеш по-добър Човек!
ж23

3.   Ти си жена, която е загубила 1 дете и сега гледа 6 месечно бебе - ами нормално е да си изнервена и с труден характер, и да си недоспала, и да си ядосана, и да си понякога по-остра. Какъв е този мъж, който те оставя с бебе на ръце, защото характерът ти бил труден? И него ли да дондуркаш? Горкият той. Най-добре си гледай бебето и му се радвай. Не го мисли, не заслужава. Това, което един не го иска, друг мечтае за него. Има и други мъже, ще срещнеш по-добър и ще си много щастлива. Не го мисли за момента.

4.   Причината за раздялата ви е доста сериозна. Жените се променяме доста след като станем майки, особено ако сме загубили бебе преди това. Щом той намира за правилно да се раздели с теб и сина си заради "труден характер" вероятността причината да е в теб е голяма, без да те обвинявам. Знаем, че е трудно да сдържаш нервите, да обръщаш внимание и на мъжа си, след уморителен ден с бебе, но за да каже мъжът ти "труден характер" вероятно доста си му се карала за "глупости" според него.
Казваш преживяла си много трудности, загубила си бебе а я се замисли той не е ли загубил това същото бебе. Загубата не я преживява само жената. Жертва на съдбата сте и двамата, но него никой не го съжалява, той е мъж и трябва да се справи сам а междувременно трябва да успокоява и теб. Нормално е нервите му да не са издържали.
Сега се успокой, нека веднъж в седмицата те вижда усмихната, да се хвалиш с постиженията на синът ви. Да детето има нужда от баща, хубаво е бащата да е личният му. Друг мъж никога не става баща на чуждо дете. Аз съм жена замисли се моето или твоето бебе обичаш повече, ако се скарат и двете са виновни, кое дете би защитила. Сигурно мъжът ти не е толкова лош, щом си била с него 7 години, щом 7 години си се чувствала обичана спечели го обратно. Заслужава си борбата за мъж, който обичаш, си обичала 7 години, не казваш да ма лош характер или да обижда или посяга.
Можеш да си го върнеш, просто спираш, да му се оплакваш, да го обвиняваш за несгодите в живота, мисли на него също му е тежко, той също е преживял многото трудности. Понякога е по трудно да седиш пред болницата и да знаеш, че вътре лекарят абортира бебето ти, спасява жена ти, иска ти се 100 операции на теб, от колкото да загубиш бебе и да наранят любимата ти.
Ако вече си решила да не си го връщаш, поне дай възможност на детето си да има баща, знай баща не означава финансова подкрепа. Запомни, той е единственият, който го боли колкото теб за обеленото коляно на детето, макар мъжете да не могат да го показват.

5.   Естествено, че няма смисъл. Сега, ако му хрумне да се прибере, утре може да му хрумне пак да си тръгне. Затвори страницата с него и продължавай напред.

7.   Няма смисъл. Друго?