Споделена история от Семейство

Скарахме се жеското с майка ми
Става въпрос да дрехи. Баналното - не ги нося, а вчера трябваше да отидем да си купя дрехи за едно събитие, но не си харесах нищо. Харесах си 2 чифта дънки и няколко блузки, но и казах, че няма да съм с тях на тва събитие и тя се съгласи да си ги купя... и какво стана днес? Днес ми се развика, че повече няма да купуваме, т.е каквото сме купили днес това е... а ми трябваха официални дрехи, след което се ядосах, защото тя тогава ми каза, че мога да си купя нещо, ако си харесам. Изкара мен виновна, развика ми се... удари ме няколко пъти и ми каза, че ако била на мое място щяла да си сложи край на живота, защото нямам нито една приятелка и дори нямало смисъл да си купувам дрехи, защото си стоя само вкъщи. Разбрах, че съм виновна, но тези нейни думи ще ме преследват винаги. Вече знам как изглеждам в очите на собствената си майка. Никога повече няма да съм същата... много гадно ми стана.

Какво бихте направили в моята ситуация? И баща ми, и майка ми в момента са против мен, а кофтито е, че аз съм много злопаметен човек и всяка дума я взимам под особено внимание. Влияе ми. Малко или много ме засягат коментарите на другите относно мен, но собствените ми родители да ми наговорят такива неща... не ги слушам от вчера, но днес ме заболя особено много. И майка ми да ме нарича в яда си пред приятелките си "изрод", това просто... няма да го забравя. 100% след няколко дни ще ме накарат да отида на въпросното събитие, понеже и те ще идват още повече ще се скараме... Просто не съм в настроение за нищо в момента. Не искам да говоря с никой. Дори не искам да се прибирам вкъщи, искаше ми се да имам свой дом...

Момиче на 18.

Коментари

1.   Мило девойче, за 18 години не си ли свикнала, как да подхождаш към родителите си, как да се отнасяш. Не знаеш ли какви са, не ни казвай че за първи път се отнасят така. Никой не си избира родителите а с годините намира начин подход към тях така че да не се ядосват чак толкова. Всеки намира начин всеки си познава майката. Другото за да те нарече тя "изрод" пред приятелките, ти пред тях беше мило и мълчаливо момиче или и крещеше ядосано и първо изложи нея, след това тя те наруга.

2.   И за теб, и за тях е трудно. Всеки казва в яда си неща, които не мисли. Убедена съм, че и майка ти не мисли това, което ти е казала. Не казвам да не й се сърдиш - наистина е прекалила, но се опитай да я разбереш. Кипнало й е от нещо и си го е изкарала на теб. Покажи й колко те е наранила.

4.   Вие добре ли сте?
Не мога да си представя, че една майка може да каже такива думи на детето си!!! Колкото и да е ядосан един човек, извинете! .... Това е неприемливо.
Не може и не бива една майка да изрича такива думи на отрочето си.. Какво значи - кипнало и е? Всеки път ли като ти кипне ще приканваш детето си към самоубийство и ще го наричаш с унизителни думи???
Хората трябва да се научат да имат приоритети в живота си, а аз все си мисля, че за един родител този приоритет трябва да са именно децата му!

5.   Здравей аз имам абсолютно същия проблем!
Опитвам се да не и обръщам внимание, но
тя така или иначе продължава да спори с
въздуха. Вече е разбрала, че дъщеря й е
пораснала и не може вече да я контролира
и просто не може да се примери с тази мисъл. (поне при мен е така)...

Бъди силна и не оставяй да те тъпче, защото един път, втори
път, третият и всеки следващ става по-лошо.
Не вземеш ли сега както ти и (така и на мен ) ни предстои нов етап от живота не го ли вземем в свой ръце оттам нататък е загубена кауза.
Само напред и нагоре по стълбицата на живота и по уверено! :)