Споделена история от Семейство

Майка ми ме бие!
Здравейте за първи път пиша история. Но искам много да споделя какво става у дома. Когато бях малка (а сега съм на 12) баща ми постоянно биеше майка ми когато станах 3-ти клас те се разведоха. И тогава започна моят кошмар майка ми започна да пие и секи път когато се напиваше пускаше силна музика идваше полиция и ме биеше.

После започна да си тарси мъж идваха най-различни мъже вкъщи. След това започна и да ме бие без причина веднъш дори ме хвана за врата и започна да ме души. Когато аз се отпуснах и се отказах да се бори и се оставих да ме удоши тя ме пусна. Много пъти когато ме е била съм се затваряла в тоалетната и съм прекарвала часове.

Когато станах 4-ти клас тя започна да ме бие секи ден да ме скубе да ми удря главата от земята и от стените. А когато станах 5-ти клас започна още повече да ме бие с какви ли не предмети. Обиждаше ме неработеше постоянно ме тормозеше.

А сега когато съм 6-ти клас стана мн по злее заплашва ме гони ме от вкъщи. Бие ме с щеки на билярда ми е вече ги счупи от мен не ми дава и малкоо да съм спокоина секи ден ама секи ден си намира причина да ме бие. А когато не се прибирам защото ме е страх тя ме тарси и става още по зле.

Зимата ходех до миналата седмица на танци и една вечер се прибрах в 9 и тя и баба ми ме прибиха до кръв насред улицата. Но колкото и да ме бие неможе да ме пречупи.

Днес доиде приятеля и веднага ме изгони от компютъра аз се развиках тя ме хвана и ме изхвърли от стаята аз се разплаках и отидох в хола. Тя доиде при мед след 2/3 минути и започна да ме заплашва че ако пак и се развикам така ще ми удари един шамар и ше млъкна и ще се свия в ъгъла. Моля ви кажете ми какво да правя

Коментари

1.   Леле никога не съм допускала че има такива майки това е ужас и според мен е резултат от побоищата от баща ти и развода. Опитай се да седнете спокойно и да поговорите като майка с дъщеря попитай я защо те малтретира така ако правиш бели да те накаже но да те бие така това е нечовешко! Или пък поговори с приятеля й ако е възможно.

2.   Нямаш ли друга баба или някакви свестни роднини? Ако ли не се обади на социалните грижи..

3.   Момиче, наистина храни и поговори с нея ! В краен случаи би трябвало май някой психолог да дойде у вас..

4.   1 вариант - седни и поговори сериозно с нея.
2 вариант - уведоми полицията, има закон за закрила на детето, ако задържат майка ти ти ще останеш при баща ти.
Но в никакъв случай не оставяй нещата така, защото няма да свършиш никак добре, повярвай ми! Вземи някакви мерки колкото се може по-бързо!

5.   Не съм вярвала че може да има такива хора. Та както каза 4ти номер отиди присоциалните или полицията или се оплачи на класния ти ръководител поне 1 човек който ще те разбере. С този човек не може да се говори. Никакви разговори. Направо във полицията.

6.   Коментиращи въобще ли не забелязвате думите на авторката
"колкото и да ме бие неможе да ме пречупи"
"А когато не се прибирам"
"една вечер се прибрах в 9"
"веднага ме изгони от компютъра аз се РАЗВИКАХ"
Авторката е само на 12 год не мислите ли, че много си позволява, макар усърдно да не е споменала какво прави за да се отнасят с нея така. Не съм привърженичка на боя но 12 годишна пикла да ми говори така аз може би също не бих се стърпяла да не я зашлевя. Не мисля, че тук става въпрос за майка "намираща си причини" А за малка **** която си търси скандала. Та майка й като се прибере с някой гост се налага да я "изхвърли от стаята" вижда се, че при нея с молба не става. Дали на 12 имаш право да държиш сметка на самотната си майка, колко и кога да си сменя приятелите? По закон на 12 имаш право да си навън до 20 часа не до 21 а и ако майката е наясно, че малката й дъщеря нарочно закъснява с цел да я ядоса/притесни.

Та мнението ми е че майката го прави от безпомощност. Дванадесет годишно момиче след шамар, за непристойно държание да ти каже колкото и да ме биеш няма да ме пречупиш!!!

7.   Изобщо не я трай, а отиди при баща си и го кажи на него това. Разберете се с баща си и го помоли да живееш с него. Няма смисъл да седиш и да търпиш този тормоз!!!

8.   Това е ужасно. Все още си много малка, но когато това дойде не те пита дали искаш или не. Проблемите идват, от това, какво е правил баща ти на майка ти, може би е наистина безпомощна, но това не означава, че трябва да те бие, Виж, на 12 наистина, не трябва да правиш някои работи, но наистина потърси помощ при някой възрастен, на който може да се довериш, не мислим, че е добра идея да говориш с майка ти, може би ще стане по-зле. Или може да поговориш с нея, само когато има възрастен с вас, който може да те защити. Все пак, БРАВО, не се пречупвай, нядяваме се всичко да се оправи! ПОТЪРСИ ПОМОЩ от по-големи от по-близките ти приятелки! Стискаме ти палци!! :)

9.   обади се на тел. 080018676 денонощен и безплатен, обясни им всичко и ще ти кажат как да постъпиш. Може и на някой от следните телефони ( 029817686 или 116111 )

Не се притеснявай, че ако майка ти разбере може да стане по-лошо. Родителите които бият децата си са психически лабилни, променят отношението си към децата щом големи хора и институции говорят с тях. Страх ги е да не ги затворят, осъдят, страх ги е от високите глоби.

10.   Според мен историята е измислена, и силно се надявам да си дете с много голямо въображение. Внимавай какво си пожелаваш и говориш- това не е нещо, с което може да се шегуваш. Ако е истина- много съжалявам за теб.

11.   как е възможно да съществуват такива проклети жени майки бог да ги съди както намери за добре.

13.   Аз пък съм склонна да повярвам, тъй като моя живот беше същия като изключим блъскането на главата и боя с щеки. При мен, обаче започнаха гонения от 8 клас. Била съм на улицата в 24:30 през нощта. Стояла съм по детските площадки, защото нямах други роднини. И какво мислиш, дете стана? Никой не можеше да помогне в тази ситуация. Оставаше варианта "дом". Издържах до 17 годишна възраст и избягах с приятеля си в друг град. Дори не ме търсише в началото. В следствие на алкохола, постъпи в болница с голяма опасност за живота. Тогава спря да пие и сякаш нещата се оправиха. След 2 години скитане се върнах у дома. Тя наистина вече не пие. Но аз просто никога няма да й простя за съсипания си живот. И пак имаме дразги.

Та детенце мило, моля ти се обади се на баба или на татко и се махай!! Иначе ще бъдеш като мен, тази какичка, която сега се чуди как да навакса две пропуснати години от живота си и как да спре да живее в страх.

14.   Не съм съгласна с №6. Момичето не казва на майка си, че не може да я пречупи, а си го повтаря вътрешно. Ти какво искаш, да се предаде и да се остави майка й да я съсипе, като я третира по-зле от хлебарка?!?! И не разбираш ли, че не се прибира ОТ СТРАХ?!?! Майката била безпомощна... и разбира се, това, че е съсипала живота си и дава правото поне да пребива, души и съсипва психиката на дъщеря си, нали. Горкатаааа женица... Дъщеря й е толкова зла, че да се стресира ако тя си сменя мъжете като носни кърпички и да се ядоса ако някакъв си чичка я вдигне от компютъра вероятно с най, мръсните и гадни думи...

16.   Омг, ти момиче имаш сериозен проблем. Виж социални и не се обаждай на баща си. Кажи го това на твояттвоята БФФ, поне тойтя ще ти съчувства. Па може и да те пусне малко да поживееш у твх. Но щом баща ти е биел майка ти, тц нещо не му е у ред. Ти си едно много стресирано момиче и заслужаваш нормална майка. :-)

19.   Като прочетох историята все едно аз я бях писала. Като прочетох коментарите-видях как хората се учудват, че има такива майки. Да има моята е една от тях. Абсолютно копие на твоята. Само дето аз съм го търпяла далеч повечко години от теб, поради причината че дори не съм ученичка вече. Тя не се променя още си е същата. Явно един ден като се изнеса ще ми е спасението.
До номер 10-как може да кажеш че е измислена историята... Аз съм преживявала безброи години същият ужас и знам на момичето какво му е и как се чувства. Просто незнаете какви хора съществуват в света.

20.   Аз съм така мисля да се обадя в закрила на детето но аз не съм като теб:
Преди няколко дни шамаросах едно момиче. След това искаха да ме изключат от училище майка ми побесня последствие натрупах нейзвинени тя ме наби до синини и аз се затворих в себе си. Днес ме наби защото не седнах да ям с тях. Баща ми е още по-агресивен като научи нещо зле за мен ме бие. На майка ми не и пука че ще ме смели и ме страх от тях. Имам по голям брат но и той ме малтритира.
Дайте съвети!