Споделена история от Семейство

За всички, които мислят че имат гаден живот
Здравейте всички вие, които мислите че живота ви е гаден и изпадате в депресия аз разни глупости или че момчето от съседния клас не ви обръща внимание!

Вашето не е гаден живот-моето е! На 22годи а се чувствам като на 50, нямам приятели защото като мялка имах заболяване и винаги съм била по-свита от останалите-бях обект на подигравки, така и завърших-без приятели. Имах поне роднините си, ноооо уви...

Едната ми баба изгоря жива в къща, дядо ми почина от мн пиене, вуйчо ми умря в катастрофа. Другата ми баба почина-на втората почина и др ми дядо, на третата-баща ми-от рак!

Има ли за какво да живея-да останаха ми майка ми и брат ми... но проблемите не спират-брат ми за малко не влезе в затвора заради един нещастен случай-сега е съсипан... и какво.... как да правя аз, как да се чувствам. Майка ми е зле защото е затънала в заеми и никой не може да ни помогне, заплатата и е малка-всичко лежи на нея! Аз нямам работа вече 3години-просто няма къде да я намеря, опитвала съм но без пари... Живота така ме кали, че вече съм безчувствена към всичко... нищо не ме радва от години, а човек без щастие може ли да живее???

Коментари

1.   ж30: Имаш нет, значи можеш да търсиш и да си намериш работа... Не каквато искаш, не каквато е подходяща за теб, а ВСЯКАКВА работа. Не се осланяй само на майка ти. Ами ако утре и нея я няма? ! Не само ти си била със заболяване. МНОГО други хора дори и в момента са болни. Не само ти си без приятели... Много хора са без приятели... Приятелите не са тези, които непрестанно са до теб и с теб, а тези, които са до теб в трудни ситуации. Но не бива да ги търсиш само тогава, а да споделяш и МНОГО радостните, и МНОГО тъжните моменти с тях. А какво трябва да промениш и да направиш, за да е различно? Замисли се, промяната започва отвътре-навън...
Успех!

2.   Като не можеш да си намериш работа в родния ти град, потърси по курортите... Има много обяви и винаги можеш да получиш информация дали са добри работодатели. Има работа за продавачки и камериерки... А ако знаеш езици още по-добре, рецепция, флаери или сервиз ( и ако натрупаш малко опит може да идеш на хубаво място), пък и ако си хубавка и вежлива ще си изкарваш добри пари... Ще можеш да помагаш на майка ти... Работа има достатъчно в тази държава, но или ни мързи, или са ни големи очакванията..

3.   Напълно те разбирам за някои неща. За това как се чувстваш, защото нямаш приятели и да ти кажа и аз съм така. По цял ден съм си в къщи и се чувствам адски сама. Това не е, защото примерно съм глупава или задръстена просто така се случи. Някои неща в живота ми го наложиха. Сега не виждам изход от тази ситуация. Аз съм на 21 и от повече от 2 години също не мога да си намеря работа търся навсякъде, но все не се получава. Вече се чудя какво да правя... Разбира се не може да става дума за сравнение между нас, защото ти си преживяла много големи загуби и нещастия за възрастта си. Дори не знам защо ти казвам всичко това просто ми се искаше да го кажа на някой...

4.   Иска ми се да можех д ти помогна. Разбирам, че толкова много загуби и тежки болести са дълбоко отпечатани в живота ти. Къде и как да търсиш щастие след всичко това не знам. Едва ли щях да съм по-силна в твоята ситуация. Хората затова ходят по църкви, или някакви кръгове от хора с общи интереси - намират утеха в приятелството на хора подобни или способни да изслушват без да дават присъди и критики. Поне да можеш да го кажеш на някого без да те депресират още повече.

5.   Е ти сега мислиш само за себе си. Ако не дай си Боже и ти се самоубиеш например, вече майка ти и брат ти тотално ще првъртят. Все едно всички гадости само ти ги изпитваш. Хората са загубили толкова много близки, сега и детето й да умре, щото не издържа повече... Правиш нещата по - сложни. Ще се справите. Живота прецаква, но дава възможности за оправяне на нещата!

6.   Стана ми много гадно като ти прочетох историята ;( Ще тидам съвет.. Щом имаш нет потърси някаква работа в чужбина.. да трудно е.. но не е невъзможно.. като си намериш отиди спечели пари пращай на майка ти и брат ти.. но хубаво ще е 1во тук да си намериш каквато и да е работа за да спечелиш пари за билети и т. н. разбира се ако решиш да заминеш за чужбина и намериш работа там. Ние така се оправям аз съм на 13 родителите ми са разведени.. и майка ми и приятеля и работят В Германия и сега като завърша заминавам.. и още нещо.. радвай майка си.. щом нямаш работа... чисти вкъщи... мий чинии... радвай я.. казвай и често че я обичаш много ;(.. чак се разплаках.. ;(... Желая ти много успех и късмет ;(