Споделена история от Семейство

Жалък съм не искам да живея повече така
Незнам от къде да започна, на 16 години момче съм със сринато самочуствие, без никаква увереност и най-вероятно поврдена психика... Толкова много неща се случиха през последните 3 години.. толкова пъти ме унижиха съсипаха ме и всеки ден съм депресиран...

Мразя училището си, семесйтвото ми има парични проблеми, нито имам стая нито соствен компютър, но това е друга история. ПИША ВМОМЕНТА ЗАЩОТО ДНЕС СТАНЕ НЕЩО, КОЕТО НАЙ-ВЕРОЯТНО ЩЕ ПОМНЯ ВИНАГИ.

Всичко се случи преди 2 часа, ядох пред компютъра и гледах някакъв серял и отидох до кухнята да си оставя чинията в мивката а в кухнята беше помярът който наричам "по-голям брат" (на 34 годни е), той беше там и ядеше нещо и нали аз да си оставя чинията в мивката, и той ядеше точно до мивката и беше оставил лютеницата на плота а лютеницата ми пречеше да си оставя чинията и за това преместих лютеницата и оня помяр седи и гледа и аз му викам какво? И нали тръгвам към стаята и той вика, що премести лютеницата и аз казах щото ми пречеше, и той каза ся я върни пак на мястото и аз му казах къв ис ти че да ми нареждаш и си продължих към стаята и той метна там нещо по мене и почна да ми вика и каза че щял да ми набие шамарите.

И тогава майками дойде и му каза да спре, той отиде в другата стая и почна да секара с майками чух всичко говореше неща от сорта "тва леке ше му набия шамарите", "тва е щото не си го възпитала и не си го била като малък", и накрая почна да блъска и каза еса ше го пребия и влезна и ме събори на земята и почна да крещи и майками дойде и едвам го ударжа да не ме смаже.. А аз на земята лежа и се пазя и казах съжалявам.... накрая излезна от стаята и майками заключи вратата и той почна да блъска и да крещи да отоврим.. След 15 минути излезе и лед 1 час се върна и нещо говореха с майками утатака (вече се беше успокоил) чух как каза "и той лежи на земята вместо да се защитава" и след като чух това просто се почуствах като още по жалък смотаняк и смешник... НЕ ИСКАМ ПОВЕЧЕ ДА ЖИВЕЯ ТАКА, КАТО ЖАЛЪК МУХЛЬО КОЙТО НЕ Е УВАЖАВАН ОТ НИКОЙ, НЕ ИСКАМ ПОВЕЧЕ ДА СЪМ ДЕПРЕСИРАН. НЕЗНАМ КАКВО ДА НАПРАВЯ, СЛЕД СТАНАЛОТО ДНЕС НЕМОГА ДА ОПИША С ДУМИ КАК СЕ ЧУВСТВАМ. Най-жалкото беше, че майками ме защитаваше..

Коментари

1.   Мило момче,
жалкият не си ти, а тъпият ти брат, който на 34 години все още продължава да живее у вас и се държи неуместно, неадекватно, агресивно и няма да изброявам още как...

На 16 си, още 2 годинки и завършваш училище. После иди да учиш в друг град и се махни от този ад. Чакат те по-добри дни, уверявам те в това. Просто трябва да имаш малко повече търпение. А междувременно не си стой много вкъщи-прекарвай всяка свободна минута навън ( спорт, приятели, разходни, библиотека всичко, за което се сещаш).

:)

2.   пичага, брат ти не е съвсем пав но има и истина
вземи се запиши да тренираш напрмер карате или таекуондо

Брат ти не може да се сдържа и се опасявам, че ако има семейство то той ще се държи не по-малко зле със съпругата си, ада не го ворим за децата след време.

Единственото нещо което можеш да направи е:
1. избягваш всякакви действие които биха породили конфликт с него (дори избягваш да се срещаш с него)
2. записваш се да тренираш нещо както ти казах - уверявам те, че самочувствието ще ти се вдигне до месец-два 100% бъди дигурен!

и това че майка ти те е защитавала - това да ти е най-малкия проблем, та ти си на 16 годи - още дете
а за брат ти - положението му е по-зле от твоето! ти имаш шанс да се оправиш сам, но за него ще е нужна консултация и няколко месечно лечение при психотерапевт най-доброия случай, а в най--лошият - клиника за хора с лабилна психика!

Успех и не се предавай! Живота е пред теб

3.   Аз съм момиче на 15 и бях изолиран човек като теб, но започнах да тренирам и да уча да бъда по общителна и се посъвзех. Сега ако някой ме обиди му одвръщам със същото и се старая да си вдигна самочувствието!

4.   Било е жалко, че майка ти те е защитавала?

5.   Не трябва ли на 34 да си има собствено семейство и дом, да се издържа самостоятелно и дори да ти помага? ! Ако изобщо не се понасяте, не му говори, отбягвай го, не му давай поводи да ти налита на бой.

6.   Боже колко неграмотен народ!!!

7.   Вината е в всички ви. Майка ти е виновна, защото не ви е възпитала да се уважавате като братя. Брат ти защото не си е поел живота в ръце и на тези години би трябвало да възпитава собствено дете а не теб. Ти също си виновен, защото познаваш брат си и въпреки това си позволяваш да му отговаряш "къв ис ти че да ми нареждаш". Да брат ти е прав да скочи да ти вика и посяга, като се държиш така и не го уважаваш поне като член от семейството ти. Не си жалък, че си преценил, че на 16 не можеш да набиеш 34 годишен мъж. Жалък си дето се отнасяш така с брат си, със семейството си, та той ти е брат за бога, и семейството ти според теб са длъжни да ти осигурят собствена стая и собствен компютър, а собствена лимузина не искаш ли?

9.   Не се претиснваи аз съм също така само дето родителите ми се държат сякъш ме няма но като се замисля че. Някой ден ще се изнеса от тук и ще се взема по сериозно в ръце тогава няма да бъда зависим от никой
Аз също съм на 16 пък и за всичко си има решение

10.   Вината е на по-възрастните от теб в случая:
-на майка ти,че не е възпитала децата си да се обичат и уважават взаимно
-на големия ти брат,че още стои у вас ,а не се е изнесъл от къщи.Той в момента е натрупал агресия,недоволен е от живота и си го изкарва на теб.В това е цялата работа-комплексиран е.
-малко и твоя ,че му се включваш в неговия тон...не му се връзвай.Глупаво е да се карате така и да се обиждате за нищо.

11.   Авторе, вече си на 16. Изтърпи някак две години, съсредоточи се върху успеха в училище и като станеш пълнолетен иди да учиш, колкото се може по-далече от вкъщи.

Приеми, че родителите ти явно нещо са объркали с възпитанието - теб са смачкали психически, а брат ти на 34 години виси още при мама и изпада в нервна криза заради една преместена лютеница.

Твоят изход е да се махнеш оттам веднага щом можеш и без да поглеждаш назад, да започнеш живота си и да изградиш себе си отначало! Да, няма да ти е лесно да започнеш, но уверявам те, напълно е постижимо. Не прави грешката да оставаш при вашите, освен ако не искаш да повториш живота на брат си. Ще се справиш без тях много по-добре - само смело!