Споделена история от Семейство

Синът ми е гей!
Разбрах че синът ми е гей. Отдавна имах съмнения. Попитах го направо дали е така и той потвърди. Въпреки че усещах едва не изпаднах в шок. Но моето притеснение е, че баща му не се досеща. Много се страхувам от реакцията му спрямо него и спрямо мен. Незнам дали съм права но не му давам да каже на баща си.. За един мъж и баща ще бъде огромен удар да разбере такова нещо за синът си. Синът ми има приятел даже го довежда понякога в къщи. Съпругът ми го приема като мъжко приятелство. Но аз се чувствам като сводница. Ако розбере не ми се мисли кокво ще стане снас двамата със синът ни и с нашият брак. Посъветвай те ме как да постъпя. Дали съм права или не съм.

Коментари

1.   И какво от това....

2.   На колко години е синът ви? Рано или късно ще трябва да го приеме такъв какъвто е.... за жалост друг изход няма, а ако синът ви е щастлив да бъде такъв какъвто е, трябва и вие да бъдете щастливи, защото той е намерил хармонията със себе си!

3.   Не си права! Брат ми е гей.. и какво? Да не е болен или заразен.. какви са тези предразсъдъци в 21 век, бе хора.. я малко се стегнете!

4.   Защо пък това, че синът ти е гей трябва да застрашава брака ти? По-добре му кажете сега. По-късно ще е по-зле. А и трябва да знае, все пак му е син и като порасне още нали баща му ще иска внучета и т. н. Не знам, както прецениш, успех! М. П. =)

5.   Госпожо, мисля, че най-доброто нещо, което може да направите в ситуацията е да споделите на съпруга си. Мисля, че като баща на вашето дете, той има правото да се интересува и да бъде информиран какво става с детето му. Ако не споделите, може би Вие ще се чувствате някак си виновна в тази ситуация понеже не сте споделили. Не мисля, че детето трябва да Ви обвинява след като споделите. Мисля, че всеки един брак трябва да се гради на доверие и сигурност, от което следва, че трябва да споделите или намекнете по някакъв начин на съпруга си какво става със сина Ви!
П. С. Надявам се, че съм помогнала, макар да съм тинейджър. (не смятам, че годините определят какъв е човека)

6.   Ако съпруг изостави жена си и намрази детето си, само защото то е гей, тогава този мъж не би следвало да се нарича баща и съпруг изобщо :) И, ако ви остави двамата, ще направи най-добото, на което е способен в тази ситуация. Аз не виждам нищо притеснително в това, че някой е гей. Подкрепете детето си и поговорете със него, за да знаете какво предпочита - той лично да каже на баща си в разговор само между тях двамата; да му го каже във Ваше присъствие или предпочита Вие да му го кажете сама. Както той прецени, така направете. Ако сега не иска да споделя за това с баща си, изчакайте и на по-късен етап пак повдигнете въпроса. В един момент или синът Ви ще надживее страха си и ще сподели и на съпруга Ви, или той сам ще се досети :)

Харп

7.   Здравейте!

Според мен съпругът Ви не че не се досеща, а блокира тази информация - това е реакцията при по голяма част от родителите. Ако наистина не се досеща - значи изобщо не познава детето си.
Наистина е по-хубаво да му кажете сега отколкото по-късно, и да се надявате, че реакцията няма да е негативна. Ако го обича и го зачита като човешко същество, трябва да го разбере. А ако не, ще имате възможност да решите дали искате тесногръдие в къщата си или предпочитате да защитите детето си, както правите сега, за което Ви адмирирам.

Успех!

Амбър

8.   Аз съм жена на 24, пази Боже един ден ако имам син да разбера, че е гей. Нямам против тези хора, но да не са в живота и дома ми.

9.   Защо ти като майка чувстваш вина, че синът ти е гей? нима си виновна за цвета на очите, косата или височината, че да си виновна за сексуалната му ориентация.
Казваш на мъжа си и толкова, щял да го приеме зле, нима ти леко го прие? Семейството е общо, синът е общ, задълженията и правата ви са общи.

10.   За да дадем адекватен съвет трябва да сме поне малко запознати с харакетра на бащата. Аз съм момиче и преди години тръгнах по пътя, по който сега крачи вашето дете- започнах да се увличам по жени. Дори имах силна любовта връзка с представителка на моя пол. Много се притеснявах как ще реагират родителите ми. Беше ме срам да им призная и си мислех, че като разберат ще ме изгонят от вкъщи. Естествено, че накрая истината излезе на яве и двамата реагираха по много неочакван за мен начин- приеха го. Не бяха особено щастливи от този факт, но не ме критикуваха изобщо за този ми избор. Може би го направиха, защото ме познават много добре и са предполагали, че след време ще спрат да ме влекат жените и ще си тръгна по нормалния път. Така и стана, но дори и да не се беше случило мисля, че пак по същия начин щяха да реагират. Аз самата много повече се обвинявах за това, отколкото те. Родители са все пак и каквото и да направи детето им се опитват да го разберат. Ще ти разкажа моя баща как разбра за мен- майка ми е говорила. Седнала е при него и му е обяснила цялата история- че съм се чувствала много сама и съм намерила близост при това момиче, че най-вероятно е моментно и ще отмине и че главната причина за изборът ми е бил самотата, в която живеех дълго време. С него никога не съм говорила открито за това и най-вероятно никога няма и да го направя. Отношението му към мен след новината не се промени и до ден днешен аз си оставам любимото му дете. Ти си тази, която трябва да поговориш с мъжа си. Намекни му и виж как ще реагира. Не карай синът ти да го прави, защото най-вероятно ще избухне скандал, а и сигурно ще умре от срам и няма да успее да каже това, което иска. Опитай се да му обясниш защо детето ви е тръгнало по този път и задължително остави една вратичка, тъй като нищо не се знае- след време може отново да се позаинтересува от жени. Всичко е на психическа основа според мен. Аз съм била и от другата страна и смятам, че хомосексуализмът е личен избор, а не вроден недостатък. Има и хора, които до толкова се вманиачават по тази тема, че правят всичко възможно да станат това, което не са- за мен те са вече болни и им трябва лечение. Хубаво е да поговориш и с детето си. Бъди негова приятелка и го изслушай. Тези хора имат много голяма нужда от внимание и от човек, който да ги разбере. Ако имаш други въпроси- задай ги, но се опитай да издебнеш подходящия момент и поговори със съпруга си. Двамата трябва да решите каква позиция ще заемете- дали директно ще застанете срещу него и ще започнете остро да го критикувате / което за мен е много грешно, защото има шанс синът ви да се затвори, да спре да си общува с вас, да се изолира не само от вас, ами и от околните смятайки се за много грешен и дори болен и един слънчев ден просто да се изнесе /; дали ще се опитате да го разберете и ще поговорите спокойно с него, за да видите защо е избрал тази си съдба или като родителите ми мълчаливо ще се примирите със ситуацията надявайки се един ден детето ви само да осъзнае, че този път няма да го отведе до нищо хубаво, а само ще страда и след време най-вероятно ще остане сам. Говори с двамата- от теб зависи всичко. Успех!

12.   Не виждам причина да му казваш. Очаквал внучета и имал право да знае - нищо подобно! Живота не обещава нищо на никой. Който си прави сметки за другите, не уважава техният избор. Не казвайна съпруга си, ако се усети - усети, ако не ще си живеете както сега. И никой нищо не губи от това. А ти не се терзай. Клюкарката в теб те измъчва. Убий я. :)

13.   Махнаха казармата и всички мъже станаха гейове. После се оплакваме, че държавата ни е на това дередже, ми то няма мъже, а борбата е мъжка работа. Геойвете да си мълчат по темата, нямат думата! Решил да бъде гей, ок, тогава нека да заживее в собствен дом, да работи, да се труди, да се грижи за себе си, пък тогава да си кани гости. Като го завърти водовъртежа на живота и види, че не може цял ден да лентяйства, ще може да решава какъв да бъде. Това е болест, лекува се. Трябва обаче да се намери специалист и да помогне, да даде адекватно решение на въпроса. Не сте вие в центъра на света гейове, не сте. Сори ама има други по-важни неща от вас. А на майката да кажа, да му спре парите. Да почне да бачка нейното отроче, да се измести на квартира, да види живота очи в очи, пък после да предявява претенции какъв му бил "характера". Виновни са родителите, че като коне с капаци спят и едно момче трябва да вика у дома, да прави бели, да се запише на спорт - борба, футбол, тенис, да тича, да се поти, да няма време да мисли за сексуална ориентация. Чисто и просто много свободно време има вашия син госпожо. А бащата ако е баща на място с точилката ще ви изгони и вас и сина ви, много правилно се страхувате. Явно се страхувате, защото знаете, че ще обвини вас, нали така? А майките, те милите нямали вина? Ами да не тича детето да не се изпоти, да не си изграе с момченца, да не научи лоши думички. Като си играе с момиченца копира тяхното поведение на мислене и действие. Това да си гей не е нещо в ДНК то е в прекалено грижовна мама.

14.   н 13, извинявай , но ти съчини цяла история и казарма намеси - никъде не пише, че синът живее у дома и е готован едва ли не, а пък една от основните причини да махкат казармата беше заради извращенията, които се извършваха там. Моят братовчед там е бил изнасилван от другите момчета и до ден днешен има психическо разстройство. По време на баща ми също е имало издевателства - най-малкото бой, а двама негови колеги са отвлекли дори влак и са искали да бъдат уволнени -е, застреляли са ги и така, но у нас не един си е оставил живота и психическото здраве в казармата, а гей изпълнения включително има най-много в затворени мъжки общности - казарма, затвори, манастири и така нататък. Доста гей хора нарочно дори упражняват такива професии, за да са сред мъже и да си намират лесно любовници особено ако са висшестоящи.
И човек не си избира да е гей или не. Около 10 процента от бузайниците са гей.

15.   Ей така е най-забавно като някой отсъди "ами той е РЕШИЛ да е гей" или "той е ИЗБРАЛ да е гей". Абе вие нормални ли сте? Кой ще ИЗБЕРЕ да е гей? Вие да сте избирали да сте хетеросексуални? Да е имало период в живота ви, в който някой да е дошъл да ви пита "какви искате да сте от утре? гей или хетеро? ". Как така се решава сексуалността? Това е все едно да си решиш цвета на очите. Ами не можеш. Или го могат много малко хора след хиляди часове медитация.

16.   Очаквах съвет от родители със същият проблем, но такъв не прочетох. Тези коментари повече ме объркват. авторкат

19.   Какво да ти кажа.... аз така и не можах да кажа на родителите и сестра и, че съм бисексуален. И как да кажа, че някои от приятелите, които водех у дома не са ми просто... приятели? Как да кажа, че съм ''момичето'' на тези мой приятели? Успях да опазя тайната си и мисля това да си остане тайна. Така, че по-добре е баща му да не разбира /ако разбира се вече не е разбрал/ пък каквото има да става, то ще стане. Успех.

20.   № 19, радвам се, че си осъзнал какво те привлича. Не можеш ли просто да наблегнеш на жените.

Защото аз съм жена и ме привличат мъжете, но не мога да имам всички мъже, затова избирам да съм с един, останалите просто не са мое достояние. Погледни върху твоя случай така. Намери си жена, но останалите мъже и жени просто не можеш да ги имаш.

21.   №20 благодаря за съвета, но вече намерих или .... срещнах жена, която ме възприе такъв, какъвто съм и от време на време ми .... задоволява нагона с един пенис колан.

22.   Дай му го целия в гъза. Да се задави чак от толкоз киреч.

23.   Обърнете резбата Вие самата и разубедете мъжа си, че също е хомосексуален и синът Ви от шока ще стане отново хетеросексуален. Изпробвано е и наистина работи! Пробвайте и кажете как е минало. Успех! Стискаме палци! Целувки!

25.   Изчукай го! Момчетата винаги са се възбуждали, макар и несъзнателно от майките си. Те са първите жени, които са видели голи или полуголи. заголи цици пред него, покажи му се по прашки, извикай го в банята да ти изтърка гърба... виж мъжа в него, накарай го да те погледне като жена. Виж дали ще започне да се заглежда тайничко по теб, дали ще ''опъва палатката'', когато флиртуваш с него и накрая си легни с него!

26.   И аз съм гей и излизам с едно момче вече от 2 години, нашите не съм ги питал изобщо как го приемат, когато ме питаха защо нямам приятелка казвах им че не ми трябва и като прекалиха и тръгнаха сами да ме запознават с разни момичета им казах истината в очите, че това момче с което ме виждат често и оставям да спя в тях не е само мой приятел а и любовник. Шокираха се естествено, стана грозен скандал след което им заявих че след като завърша училище отивам да живея при него искат или не! Нищо не могат да направят, така и с теб и твоя случай, или приемаш сина си какъвто е и го подкрепяш или той просто няма да иска да те види повече, нямаш други опции!

27.   Пълен потрес. Изборът си е негов, ама вие как можете да позволявате да си води "приятеля" и да си правят извращенията в дома ви??? Син ви е, разбирам, че го обичате, но вие направо го насърчавате да прави гнусотии. Ако не е достатъчно самостоятелен да живее сам, значи не е достатъчно самостоятелен и за това.

29.   Номер 27, чудесна логика (ала Ники Пънчев). Ако синът беше хетеросексуален, щеше да е достатъчно самостоятелен за да опъва някоя, нали? То бива омраза към различните, ама хайде и малко обективност де, баси.

Авторке, синът си едно на ръка, че се крие от всички останали. Поне кажи на баща му, за да може поне пред вас да не се притеснява.

31.   26, защо си отишъл при гаджето си веднага след разговора с родителите си? Щом си достатъчно голям да имаш любовник, значи ще да си достатъчно голям да се изнесеш още сега.

32.   31 и двамата с приятеля ми сме непълнолетни той е само година по голям от мен и живеем още с нашите, затова няма как да се изнеса още, но и това ще стане! От 26

34.   И какво излиза - достатъчно си голям, за да си... ''лягаш'' с него, но не си достатъчно голям, за да се изнесеш при него. Доста странно бих казал.

37.   Дано вече си го приела или поне... примирила с това, че е такъв. Моите родители трудно приеха това, че съм хомосексуален, но все пак го приеха... трябваше им малко време да го осмислят. Майката на партньора ми, тя е разведена, е доста широко скроена жена и не и' беше трудно да приеме в дома си "момичето" на сина си.

39.   Най-правилно е да кажеш на съпруга си. Ако не му кажеш ще стане по зле според мен е по важно да запазиш брака и семейството си

42.   Моля ви Госпожо. Продължете да подкрепяте сина си.
Не е нужно баща му да знае не се знае как ще реагира.

43.   И кво? Голяма мандра. Голям проблем имате, че личност с която имате родниндски отношения ( в случая син) има различни желания, фетиши и разбирания как да си живее живота.
До колкото разбирам, проблемът вече не е дали някой е различен ами как да се представи това на хората със закостенели разбирания, които смятат, че техния живот е най-правилния и нормалния.
Ми то като погледнете човек не е създаден да лети примерно. Но всеки ден милиони летят със самолети и никой не го приема за извратено или ненормално, а се обръща внимание на личен избор и лични взаимоотношения.

44.   Какво стана със синът ви Госпожо.

45.   И аз съм гей, но нашите не знаят, тъй като отдавна се отделих от тях. На 31 години съм почти.