Споделена история от Семейство

Майка ми пие, как да и помогна?
Здравейте! Досега не съм споделял истории тук, но смятам, че бихте могли да ми бъдете полезни и да отправите към мен някой полезен съвет относно един голям семеен проблем!

Майка ми пие. Много я обичам, уважам, но поведението и след като се напие става непоносимо дразнещо и започва да говори за баща ми, който пък от своя страна не работи в града, в който живеем с майка. Той си има любовница, престраши се да ми я покаже, сподели с мен и ме помоли да не казвам на майка, но тя така или иначе разбра и може би това много я нарани и затова започна да пие.

Пие вече 1 година, като напоследък в големи количества. Чесно казано дори бих могъл да я нарека алкохоличка, защото тези прояви ги има всяка вечер.

Опитвам се да и помогна, казвам и че знам, че пие, но на нея не и пука-тя просто го прави! Дори не си крие алкохола, просто по никакъв начин не е заинтересована от това, че синът и знае за това, което прави и не го одобрявам!! Питах я защо го прави, а тя ми каза, че просто според нея не било нормално след като се прибере от работа (работата и е доста тежка и изморителна, разбирам я) да пие вода или безалкохолно.

Аз не съм на това мнение, защото повечето ми приятели пият, за разлика от мен. Аз просто изпитвам ужас към алкохола! А и при положение, че живея в една къща с алкохоличка, която много обичам и ценя, просто не бих се осмелил да опитам, да се пристрастя като нея и да се превърна в това, което е!

ТА.. проблемът е че майка ми пие много.. като се напие започва да говори за баща ми.. че скоро ще се разведат, че ще ме остави под негова грижа и ще замине за някъде, без да ми се обажда, както той прави... с изключение на това, че знам къде живее и се чуваме всяка вечер! Не оправдавам баща ми, аз дори го обвинявам, че е виновен за това нейно състояние. Може би просто иска да бъде обичана, не само от сина си, но и от мъж, да бъде подкрепяна и да и помага...! МОЛЯ ВИ, ИМА ЛИ ПРИ ВАС СЛУЧАЙ МАЙКА ВИ ДА ПИЕ МНОГО АЛКОХОЛ... НА ЕДИН ПРИЯТЕЛ ОТ ГРАДА, МАЙКА МУ ПО ЕДНО ВРЕМЕ СЪЩО БЕШЕ ТАКА, НО СИ НАМЕРИ ЛЮБОВНИК И СЕГА НЕ СЕ ДЪРЖИ ТАКА! ИСКАМ ДА ПОМОГНА НА МАЙКА МИ ДА СПРЕ ДА ПИЕ И ДА СЕ ДЪРЖИ КАТО ЛУДА.... КАК МОГА ДА ГО НАПРАВЯ? МОЛЯ ВИ, ПОМОГНЕТЕ.. УСЕЩАМ КАК Я ЗАГУБВАМ.. :(

Коментари

1.   Значи, няма ли желание да си помогне сама, няма и ти как да помогнеш. Аз те разбирам отлично, защото имам подобен проблем с майка ми, но у нас като се караме и тя отрича, че е пияна, ама да знаеш, че това си е характерна черта за всички употребяващи алкохол. Никога няма да си признаят, ако ще и да се подпира на стената, няма да признаят! За тая работа, трябва воля от нейна страна и по малко нерви от твоя.
Знам, че от пияна жена по неприятно няма, така че те разбирам напълно, но не знам какво да ти кажа. То и аз не съм си решил проблема още. Вярвам, че при теб ще има успех и ти го пожелавам от сърце. :) Ще следя темата.

2.   Сега: това е само идея. Драстична е, но може и да сработи! Моля авторът да не се обижда.
Пий с нея! Натаралянквай се като свиня, или поне играй театър, за да не се тровиш, че правиш така. Повръщай и сери по пода пред очите й. Издавай животински звуци. Може би наблюдавайки всичко това, нещо в нея ще прещракне и ще се отврати.

3.   ОТ АВТОРА:
Благодаря ви за съветите...! До коментар №2 - мисля, че е малко преувеличено... Смисъл, да се правя на такъв, какъвто не съм, нещо не ми ходи и не ми се получава. Колкото до пиенето с нея, правил съм така, но не помага, а дори влошава нещата. По този начин тя остава с грешното впечатление, че одобрявам това, което прави! :( Просто е много трудно да промениш тези хора, които пият. Само, ако и слагам хапчета в бутилките с алкохол, може би е по-ефикасно. Не съм го пробвал, защото ме е страх да не разбере, че, разбере ли, лошо ми се пише!!!