Споделена история от Семейство

Баба ми има странно име (Войничка)
Здравейте, когато каня приятели вкъщи, те се смеят на името на баба ми, която се казва Войничка. На галено й казваме баба Войниче, а на това още повече се смеят. Как да ги накарам да престанат?

Коментари

1.   Не искам да те обиждам нито теб нито баба ви, но има някои имена, които просто няма как да се сдържиш да не се разсмееш. Но дано се смеят с мяра. Например познавам едно жена на име Горица и няма как да не ти стане смешно. Но всичко това трябва да е с мяра.

2.   Моята пък се казва Спържа, обаче никога не ме е било срам от това. Според мен не трябва да им обръщаш внимание на подигравките.

3.   Да не ти пука, че се смеят. Ти не обръщай внимание на това прави се, че не си ги чула и не им показвай, че се ядосваш така още повече ще се смеят и ще им хареса да те дразнят и ще продължават да го правят. Затова ще им омръзне и ще спрат надявам се:))

МаЛкАтА

5.   Много е хубаво името на баба ти. На мен ми харесва и не бих се смяла. Боже какви хора са приятелите ти? Тях можеш да смениш но баба си НЕ! Да ти е жива и здрава баба Войничка. Радвай се докато е край тебе. На приятелите ти майн*та им!

6.   Стана ми малко смешно първия път като го прочетох, но веднага след това престана да ми прави впечатление името. Като се замислиш не е толкова странно.
Ами.. кажи на приятелите си, че изобщо не е смешно името й, накарай ги да се замислят.. Даже звучи много добре (все едно става дума за баба, която е доста смела, безстрашна, силна).

7.   Като им го кажеш в прав текст и ги предупредиш, че ако продължават, ще са нежелани във вашия дом!

Една от любимите ми учителки се казваше Войничка. Войничка Б. Преподаваше по философия и беше разкошен човек. Не, че има нещо общо с историята ти - просто се сетих за нея. :)

9.   Те се смеят, защото ти се смееш също. Представяш баба си и толкова. Ако не са разбрали името й повтаряш го и толкова. Без да влизаш в допълнителни подробности.

10.   Обръщай се към нея само с бабо

13.   Ами че то си е супер-весело! Смехът е здраве! А също така - човек не трябва да се взема много на сериозно, себе си, какво остава за баба си.
Подарете й автомат да посреща гостите жената. Дано да държи на майтап.

15.   Една хазяйка на морето в Обзор се казваше Лимонка. Ако четат хора от там може би ще потвърдят.

16.   Това е нищо пич. Виж това:

Изброените по-долу имена не са някаква сензационна измислица, а са извадени от "Речник на българските лични имена" издание на БАН от 1969 г. Съставител Стефан Илчев.
Тежко на децата, получили такъв "великолепен" подарък за цял живот!

Крава, Бележка, Еврика, Гайка, Пейка, Дойка, Геройка, Панделка, Ролка, Марулка, Чучулка, Самка, Автономка, Джанка, Седенка, Наводненка, Дренка, Коконка, Телефонка, Шунка, Брънка, Дупка, Тръпка, Перка, Завирка, Кирка, Спирка, Самолетка, салфетка, ноткаЩука, Кадаифка, Грешка, Карамела, Дума, Рима, Хигиена, Потена, Безистена, Нафталина, Мокра, Сяра, Салата, Дърта, Хамалица, Плоча, Каша, Киша, Пуйча, Ванилия, Артерия, Прокопсия, Теле, Тетрад, Гардероб, Дупчил, Панел, Сандал, Гъдел, Потник, Банан, Пардон, Скафандър, Пор.

18.   Ох, след всичките тези природни бедствия, това искрено ме развесели. Да е жива и здрава баба ти и много години занапред да посреща гости :)))

20.   според мен пък името е много интересно и има смисъл, не трябва да се срамуваш, нека се смеят - забавно и интересно е :)

21.   Съжалявам, но и на мен ми стана смешно и както се казва "this made my day". Ако толкова те притеснява не го казвай, викай й само "бабо" и толкова. В крайна сметка не може внуците да са отговорни за кръщелниците на бабите им. ;) Това да ти е проблемът...

Vic

22.   Виж, и аз се смях, като прочетох това, но вече не ми е смешно името. И те ще престанат. :)

23.   Еми честно, смешно си е. То едно време така са ги кръщавали Войничка, Телефонка, Ябълка и др., за тогава е било нормално, но в днешно време тези имена звучат по-скоро смешно. То не, че и сега не измислят какви ли не изгъзици за имена, но както и да е. Гледай да не ти пука, моята баба също има странно име, но съкращението, което са й дали звучи съвсем нормално, обаче като ме попитат за цялто й име леко ме досмешава. Няма нищо лошо в това някое има да ти си струва забавно. А и в крайна сметка, такова си й е името, а то не прави човека. Ще се посмеят малко и ще им омръзне. Пък и нали на баба ти не й пука, не се впрягай толкова.

25.   Номер 16, смяла съм се със сълзи на тези имена :D :D :D

26.   Грешка... Хъ-хъ-хъ-ху-ху-ху-ха-ха

29.   Да е жива и здрава баба Войничка! Няма значене как се казва, а че това е троята баба и те обича. Нека се смеят приятелите ти, надявам се рнe се подиграват, а просто се смеят. Приемете всичко от веселата страна, не се обиждайте.

31.   Моята баба се казва Жажка. И моите приятелки понякога се кикотят, но аз не се обиждам. :)

32.   Мила не се отчайвай моята баба се казва Чубра на галено и казваме баба Чуби смяха се известно време и накрая всички свикнаха. Всичко отминава с времето

33.   А бе ти на това ли казваш смешно име. Името на баба ми е Пенда, а виж какво съвпадение дядо ми се казва Пижо. За месец март всички от града ни си припомнят с усмивка за тях. Неслучайно са Пижо и Пенда я.