Споделена история от Семейство

Да си тръгна ли?
Здравейте, за пръв път пиша в такъв сайт, но вече не зная към кого да се обърна за съвет.

На 28 години съм, имам приятел от четири години и имаме детенце на една годинка. Връзката ни никога не е била изпепеляваща, но той беше грижовен, а аз си го обичам с всичките му недостатъци.

Проблемите ни се появиха докато бях бременна. Той започна да се държи грубо с мен, да не се прибира, убедена бях, че ми изневерява. Пробвах с добро - угаждах му за всичко, не го разпитвах, мълчах, търпях, но нищо. Последваха много скандали, но все се надявах, че когато детето се роди той ще се промени, но това така и не се случи.

Вече година се боря с чувствата си - от една страна се чувствам унижена, защото ме пренебрегва всячески - постоянно ми крещи за нещо, от няколко месеца не излизаме никъде, а имаме възможност, за последните 4 месеца сме правили секс само 1 път, и то защото много настоявах. Аз изглеждам много добре, дори и след раждането, но не съм от жените, които ще изневерят.

Не знам как да го напусна и дали изобщо да го правя, защото сме от различни градове и ако реша да се разделим няма къде да отида, освен при родителите си в родния ми град, а това означава, че неговото семейство няма да вижда детето повече от 1-2 пъти годишно. Не искам детето ми да расте без баща, но съм на края на силите си и търпението ми се изчерпва.
Моля Ви дайте ми съвет!

Коментари

1.   Ако питаш мен го напусни

2.   А бе момиче не е за тебе дози човек .

3.   Напусни го по- добре

4.   Авторке нещо не се връзва в разказа ти поясни моля! "не го разпитвах, мълчах, търпях, но нищо. Последваха много скандали" Как така като мълчиш има скандал, скандал става от двама души или аз не доразбрах?
За да се държи един обичащ мъж грубо и да не се прибира вината не е само у него. Съгласна съм, че търпиш всичките му недостатъци, но и той търпял твоите това не го забравяй.
Ако се поставиш на негово място как изглежда историята? Той сигурно има отговор за причината за действията си.
Най-правилното седни на кафе с него, без детето, остави детето на баби или приятелка, в кафето не можете да вдигате скандали, и говори спокойно, кажи му какво ти тежи предразположи го да каже и той какво му е. Ако споделите един на друг вероятността да стигнете до консенсус е голяма.

5.   Според мен ако не си щастлива с него го напусни и си търси щастието другаде. Сама го каза-млада си, изглеждаш добре, какво те спира? Неговото семейство нямало да може да вижда детето... А той помисли ли за теб и за детето, като те унижава по този долен начин?

Един съвет от мен-гледай повече себе си и не угаждай толкова на мъжете при следващата ти връзка!

Jay

6.   Поговори с него и ако не си заслужава се спасявай.. ти си достатъчно млада още.

7.   Няма да ти е никак лесно, ако останеш сама. Но според мен си тръгни! Ако значиш истински нещо за него, ще те накара да се върнеш и ще те цени. Ако не - по-добре да си сама!

8.   Напусни го! Детето не заслужава такъв баща!

9.   Хората винаги се държат добре с тези, които се отнасят зле с тях. Ти вече си го правила. Приложи го този трик на ново. Да, изневерява ти, но си имате детенце и трябва да поправите нещата или по-скоро ти. Спри да му обръщаш внимание (привидно). Бъди хладна. Обгради се с приятели и обожатели. Когато иска да правите секс - ти не искай. В един момент ще се опомни и ще се оправите, но този момент е много тънък лед, защото когато той започне да те обожава и да гледа да ти угажда, ти може да не успееш да се спреш.

10.   Здравей,
моите родители също не се разбираха. Сещам се, че когато бях малка, си мечтаех за деня в който ще мога да се махна от къщата на родителите ми и да прекарам поне един ден спокойно. Имам и няколко приятели в това положение. Сещам се за една съученичка например, която молеше майка си да напуснат баща й и да живеят спокойно, но тя така и не се съгласи. Сега и двете сме студентки, далеч сме от "бащината къща" и сме далеч по-спокойни.

Съвети няма да ти давам. Сама си прецени. Ако останеш при него, детето много ще се мъчи, ако го напуснеш, пак няма да му е лесно.

Само едно знам, сега родителите не се чувстват добре, когато им кажа, че няма да се прибера близките 5-6 месеца у дома, че ще прекарам коледа с приятели, защото знам, че ако съм у нас празникът ще премине в кавги. или когато кажа, че се прибирам в родния си град обаче няма да спя у дома.

Не позволявай да се стигне до тези ситуации.
Надявам се да съм била полезна. Обмисли и действай, каквото и да е решението - вземи го, децата усещат кога се колебаеш. :)

11.   Твърдо и категорично ти казвам: Напусни го без да се замислаш повече. Ако не го направиш ще опропастиш целия си живот, ще пропуснеш толкова много и ще дойде момент, когато ще си в тежка депресия, самотна, няма да ти се живее, ще ти се реве денонощно, ще се чувстваш празна, непълноценна, недолюбена, няма да ти се прави нищо, ще живееш само с жестока омраза към този човек и със съжаление, че не си направила, това което ти казвам, ако той преди това не ти е вече бил шута, както ми се струва че се очертава. Съжалявам за грубия израз. Вземи си живота в ръце и си търси щастието, а що се отнася до детето ти, то доколкото се ориентирам и сега расте без баща, а като попорастне и започне да усеща и осъзнава липсата на обич и семейна топлина, смяташ ли че това е благодатна среда за него. Аз твъро съм на мнение, че не е. Казвам ти всичко това от личен опит и горещо те съветвам, махай се незабавно, докато си млада, детето е малко и имаш шансове да намериш щастието.
Ж46

12.   Разбира се, че не. Изчакай да започне да те бие..

Не разбирам - харесва ти да те зарязват, докато носиш неговото дете/! :X

13.   Казвала ли си ми всичко това? Защо просто не поговорите и да решите заедно какво да правите оттук нататък.

14.   Не се колебай, напусни го!
Той няма да се промени. Ти ще натрупаш много нерви, което не е никак добре за детето ти. Мисли за здравето си и за спокойствието на детето си.

15.   Не се оставяй. Тръгни си докато е време. Много деца растат без бащи. По-добре докато е малко - ще свикне. А и не е казано, че няма да срещнеш друг, който да стане и по-добър баща от родния. Не се жертвай. Говоря от собствен опит. Аз го направих и сега ме е яд на мен самата. Още си млада и хубава. Имаш цял живот пред теб. Не го протилявай за някой, който не те заслужава. Бягай докато е време.

16.   Остави го и иди при родителите си на първо време. Ако иска да вижда детето си по-често ще намери начин да го направи.

17.   здр това което написа доста ме разчувства защото това е поредното съсипано за съжаление семейство и от една страна наистина детенцето е редно да живее с двамата родители от друга обаче не бива да расте в нездравословна обстановка тоест да вижда след време липсата на любов не дай си боже и по лоши неща в живота може би наистина е редно да го напуснеш и то само защото е хубаво да му покажеш че не върши добри неща за семейството а ако сам разбере че греши е още по-добре но в последното просто не вярвам затова мисля че не заслужаваш ругатни и обиди даже си му дарила детенце и това още повече би трябвало да бъде в твоя полза

18.   ужасен край или.... ужас без край, въпрос на личен избор

20.   Според мен е време да направиш нещо в живота си докато си още млада, защото после ще е наистина много трудно и за теб и за детето. Не си трови нервите с нещо, което няма да се управи. Каже на мъжа си. че ако неговото поведение не се промени, ще си тръгнеш. Дай му един единствен шанс като ми дадеш време примерно месец да се осъзнае, накарай го да говори какво става, едва ли това му поведение е без причина. Ако всичко е същото стягай куфарите и да те няма. Няма по-добро място от подкрепата на близките ти.

Аз съм дете на родители, които никога не са били щастливи и винаги съм се чудела защото са заедно, по този начин наказвате единствено детето, не е никакъв плус това да има баща, когато двама души са нещастни. Помисли за теб и за това как искаш да прекараш живота си.