Споделена история от Семейство

Не ме иска!:(
Ще бъда кратка. Имаме дете, заедно сме от 7 години, но... той не иска брак. Колкото и да му се моля и да го коткам не иска и това е. Знам, че трябваше да помисля за това преди да му раждам деца, но така или иначе сме сигурни, че ще сме заедно, а и планираме още едно дете в скорешен план... Какво да направя за да поиска и той брак? За мен наистина е важно озаконяването на прекрасната ни любов. Ако има някой в такова положение нека да сподели. Благодаря!

Коментари

1.   А каква е причината за да не иска брак?

2.   Според него брака развалял семейството.

3.   Виж сега, един лист хартия не прави семейството, семейство. Щом като имате едно дете и планувате второ, то той те е възприел като съпруга /дори и без законен брак/. И какво означава това да го коткаш -разбирам да го коткаш да ти купи някоя дрънкулка.

4.   Разбирам те напълно, защото и моят приятел е на мнението на твоя приятел. Аз обаче си мисля, че не държи достатъчно на мен или пък си оставя вратичка, когато (ако) му скимне да зареже всичко ей така... Мое мнение.

5.   До номер 4: от авторката.
И аз съм на същото мнение като тебе. И аз си мисля, че не ме обича достатъчно или може би си мисли за раздяла някой ден.:(((

6.   Не настоявай за нови обяснения. Наблегни на радостта да сте заедно, хармонията, общите преживявания. Щом от началото на връзката ви не си променя мнението как така ще те зареже.

7.   До авторката: Ако си мислиш как ще те зареже някой ден той наистина ще го направи. Спри с негативните мисли и се наслаждавай на живота си. Сама казваш, нямаш проблеми - защо тогава искаш да си създадеш?

Може да си права, може и да не ти вярва, защо да се обвързва като може да си тръгне. Може да е патил вече, или да са му разказвали за кучки , изцедили мъжете си до последния лев. Може и да бъркаш, моеже и да си вярва. Лично аз не бих се оженил за жена която настоява - ще си помисля че има едно на ум.

В друга тема видях коментар: Вземи му парите и му гледай сеира.... Как да вярваме на жени тогава ?

8.   Брака е просто една институция, която е измислена от хората и по никакъв начин не ги прави сигурни във верността и любовта си един към друг. Нека ти кажа моята теория: твоето момче ние иска брак не защото един ден ще те напусна, а просто се бои, че след като се почувствате обвързани с подпис, отношенията ви могат да се развалят катастрофално.

Тази психологическа бариера е много сериозна и , повярвай ми, не е предпоставка, че по - малко държи на теб или по - малко те обича. Напротив , не предприема подобно действие , защото се страхува да не те загуби в сърцето си. Мъжете са страхливи деца - подобни мисли буквално ги парализират . За това , при положение ,че и двамата се чувсвате добре , защо ти е нужно да разваляш хармонията с подпис , който на практика нищо не означава.

9.   На днешно време даже е модерно хората да не се женят - по малко разходи за сватби и ха-ха за разводи.
Това беше шега. Ако той законно дава името си на децата, то какво те притеснява. С подпис пред държавата или не ти пак си му жена и сте семейство. Важното е мила да се обичате, да се разбирате и ти да си обгрижена от него както се казва целогодишно и да го чувстваш до себе си и за хубаво и за лошо.

Това е най-важното. След моите писания - още ли страшно държиш да сключваш брак? Я прочети малко споделки на женени с подпис... и виж какви са им проблемите на подписалите се. По-важни са отношенията между хората!

10.   Стига с тоя брак бе хора. Не те обича защото не си пада по такива цереминии или не смята че единлист с два подписа означават нещо. Аз не вярвам в брака - когато едни отношения се прецакат това листче не може да ги поправи или обратното- не бива да ги прецаква. Защо търсиш под вола теле. Човека си е с теб, планувате ново дете а ти се вкарваш в някакви сериали той не ме обича защото не вярва в брака и не иска да подпише. В такъв случай само да знаеш че има още много хора който не се обичат а са заедно н-ти години без листа в който си се вторачила. Той няма да го задържи ако е решил да си вдигне чуковете и да те напусне.

11.   Нищо не споменаваш за материалното му състояние, но по мое мнение проблемът идва от там.

Според мен не желае да дели нищо с теб, ако по някаква причина му се наложи.
Съжалявам, но това е моето мнение-МНОГО МИ СЕ ИСКА ДА ГРЕША!

12.   Мила, според мен между вас двамата има нещо, което ви свързва хиляди пъти повече от брака, и със сигурност ще ви свързва цял живот - това е детенцето ви. Каква по-сигурна връзка от тази?
Разбирам, че някои хора (като теб) държат на брака, и повярвай ми, в това няма нищо лошо, но щом човекът до теб е с по-различно мислене, едва ли ще го промениш.
Ако те обича истински, прави те щастлива и е добър баща на дечицата ви, то и без брак ще сте добре заедно.
Много успех и любов ви желая :)