Споделена история от Семейство

Сестра му
Здравейте.
Исках да споделя с вас това което ме притеснява напоследък. Имам сериозна връзка, с приятелят ми сме заедно вече 2 години. Много се обичаме. Той още в началото, когато нещата между нас станаха сериозни е споделял с най-близките си, в това число и сестра си, колко ме обича и за това, че сме си голямата любов един на друг. Знам, че преди мен е имал други няколко малко по-сериозни връзки и тези момичета са се познавали също с близките му. Обаче той твърди, че между нас нещата са по-различни и с времето това се е доказало.

Сестра му е по-голяма от него, семейна е. Има богат мъж и леко се е самозабравила. Но аз честно казано я харесвам, допада ми, мисля, че си приличаме стилово, като интереси и начин на живот. Въпреки, че аз нямам колкото нейните финансови възможности. Но не това е проблема.

Още в началото, когато се запознах с нея приятелят ми каза, че сме щели да си допаднем, да се сприятелим, че била готина и забавна... Но това до ден днешен така и не се случи. Тя винаги се държи някак хладно към мен и поставя една стена. Не че ме е обиждала, поне аз не знам, но е много премерена в отношението си към мен. Опивала съм да разчупя тази граница, но така и се става.

Дори оставам с впечатление, че ме възприема като поредната на брат й. Което малко ме обижда. Ето дори скорошен случай от преди няколко седмици. Тя имаше празник и беше поканила много хора в едно заведение. Аз и приятелят ми бяхме там. Направиха се доста снимки на въпросния празник. На следващия ден тя си качва снимките във фейсбук, но няма нито една с мен. Нито една. И ми стана леко тъпо. Значи тя все още не възприема нашата връзка. Не знам какво да мисля...
Може би аз някъде бъркам? ! Нужно ли е изобщо да си бъдем приятелки с нея? ! Просто ми е искаше да се държи малко по-топло и малко по-приятелски...

Коментари

1.   Според мен грешката все пак е в теб. С приятеля си си, не със сестра му и тя не е длъжна нито да те харесва, нито да слага снимки във фейсбук, нито нищо.
Откъсни се от желанието си и потребността си да се харесаш на всекиго и не го приемай лично.
Просто човек не може с всеки да бъде приятел, хората имат различни интереси, характер, начин на поведение, желания и т.н.
Правилно прави, че не те обижда, не сплетничи и т.н. Поканена си на празниците ?, поддържа добрия тон. Какво искаш повече?

Бъди доволна, че е така, защото често от много хубаво не върви на хубаво. Хората се правят на голямо семейство, на големи твои приятели, а после се карат за глупости, правят си мръсотии. Поне знаеш, че тя нито крои нещо, нито иска или очаква нещо. Дали ще си поредната на брат ? не зависи от нея, а от теб самата. Не го забравяй и не завиждай за финансовите възможности на другите. Ти самата казваш - начинът на живот до голяма степен си зависи от самия човек. Имам чувството, че леко без да искаш и ревнуваш. Нямаш нужда.

Лаура

2.   Спокойно ще свикне ...

3.   Явно си по - красива от нея и не иска да изглежда по невзрачна в компанията ти.. това е да ти кажа

4.   Това какво ни се иска е едно, това какво става е друго.
Не разбирам защо се опитваш да я "спечели" - тя е просто сестра на приятеля ти.
Понякога няма химия между хората - може ти да не и допадаш. Това че си просто приятелка на брат и , не те прави нищо повече от това за нея - приятелка на брат и.
Ако се ожените и станеш част от семейството, отношението и може да се промени. Възможно е и да не се промени и ти наистина да не и допадаш! Обаче какво от това?

Ти си с брат и толкоз.
Не може да се надяваш че само заради това че той е избрал да е с тебе, цялото му семейство трябва да те приема по същия начин - същото се отнася и за него.
С две думи - не се фиксирай на нейното отношение защото не живееш с нея, не излизаш с нея и не прекарваш времето си с нея по твое или нейно желание а поради стечение на обстоятелствата - с две думи не си я избрала, а и тя не е имала думата в избора на брат си.

С времето нещата ще се наместят - ако сте досатъчно сериозни и се ожените е възможна промяна на нейното отношение - тогава малко или много си част от нейното семейство, а има хора за които това означава нещо.
На всеки му се иска да бъде харесван и приеман от останалите хора, но всеки е индивид и не винаги характерите се сработват. Понякога го има и момемента "на ревност", но по-често идва от майката на приятеля от колкото сестрата, но е напълно възможно.
Не позволявай нейното отношение да влияе върху настроението ти - ако тя реши да ти протегне ръка сама ше разбереш - ако това не стане - голямя работа

5.   Според мен и да се опитваш не мисля, че ще се сближите до толкова колкото ти се иска, хората с по-големи възможности много, често са адски надути и надменни към другите. А защо не я попиташ директно защо се държи така? А може би наистина не вярва, че не си поредната.

6.   И аз мисля че се надува сестрата на твоя приятел. Имам същият проблем но ние сме женени с мъжът ми, а със сестра му не подържам никакви отношения, но малко или много влияе на нашата връзка. Пишат по горе че не е задължително да те хареса сестра му но е желателно аз пък ще кажа, понеже аз се обиждам от такова държание студено, надменно както се държат с мен. Напълно те разбирам аз ти предлагам да говориш с приятелят ти по тази тема, а той да поговори със сестра си но без да казва че е говорил с теб.

7.   И аз мисля, както номер 3, че не иска да я засенчваш.
Или най-малкото не желае да красиш нейния фейсбук, дори да сте равни по хубост - пак по същите съображения :)

А, нека ти дам един пример. Имам приятелка, която е по различен начин хубава, на мен например не ми харесва много, леко е състарена, има гърбаво носле и изпъкнали клепачи, но пък има хубава усмивка, хубава фигура. Не мога да кажа коя от нас двете е по-харесвана, всеки път различно. По улицата се обръщат повече след мен.

Никога не съм била завистлива или ревнива. Но има един мъж, който някога ми беше любим и още тогава беше споменал, че я харесва, била негов тип - с това нейно особено излъчване. Признавам, че тогава се огорчих - и започнах да гледам на нея като на заплаха /а не трябваше! /. Слагала съм нейни снимки във фейсбука, да. Но имаше период, когато направо не исках да ми се мярка, не исках да се снимам с нея.
Всичко си оправи, когато чувствата ми към онзи "любим" изстинаха. Вече можех да си отдъхна и спря неадекватното ми отношение.

8.   Благодаря на всички за мненията и коментарите. Знам, че не е нужно да сме първи приятелки, също така осъзнавам, че може да има някаква доза ревност. Но с майка му например се разбираме перфектно. Възможно е и аз да преувеличавам, не знам. Тя по принцип има малко по-студено и надменно отношение към всички. Включително и брат си. Просто ми е странно. Веднъж е мила и внимателна. В следващия момент ме гледа високомерно и много студено. Честно казано аз винаги съм се старала да се държа добре и мило. Възможно е и да се е появила някаква злоба към мен. Моя приятел много пъти ме е хвалил пред близките му и е говорил за мен суперлативи... Но подобна "конкуренция" и сравнения коя е по-красива мисля че няма. Тя е много хубава жена, полага много грижи за себе си и външния си вид.
Просто ще се опитам да не приемам толкова лично нейното отношение.
Авторката

9.   Как се развиха нещата? Заедно ли сте още?

10.   Мале, аз като знам аз как се държа с най-близките!
Първо, толкова сме близки, че ме дразнят като вземат да ми правят комплименти или да ми благодарят за глупости.
Не на мен.
В прав текст, без разни усмивки, комплименти.

Даже се радвай, че се държи така с теб.
Това означава че имаш шанс да не се меси в живота ви после.
И какви приятелки, какви сериали.
Филмови измислици.

Я си гледай момчето, че другото намирисва на ревност от твоя страна, нещо си мериш, ама аршина не става.