Споделена история от Семейство

Раздвоена
Омъжена съм от 13 години. Имам син на 11. До нова година всичко в семейството ми беше добре. Но много хубаво не е на хубаво.

Във фирмата на мъжа ми постъпи нова колежка. Аз започнах да имам някои съмнения че става нещо и като дойде разпечатката на телефона видях че е говорил с нея много пъти. Поисках обяснение а той ми каза че тя имала някакъв проблем и затова се е обаждал. Аз обаче не му вярвам. Той твърди че иска да си запази семейството но не мога да живея с човек на когото нямам доверие. Понякога съм склонна да му простя но само като се сетя за телефонните му разговори и се побърквам. Ако някой е попадал в подобна ситуация моля за съвет.

Коментари

1.   Ми да ти кажа и аз съм в същото положение, но ние не сме женени, но си живеем заедно от 4 години. Аз се опитвам да не показвам, че ревнувам АДСКИ много, но понякога не издържам и си му казвам каквото ме мъчи.

Не знам твоя мъж, как реагира като стане въпрос за нея, но според мен не трябва да се ядосваш и нервираш. Все пак ти си познаваш мъжа и вътрешно знаеш, че той си те обича и държи на теб. Едва ли ще изостави семейството си, заради някаква флюрца. Просто се успокои и ако трябва му искаи повече обяснения, къде е ходил, какво е правил и там др. въпроси. и все пак са колеги и няма как да не си говорят по телефона, но ако можеш да чуеш как и по какъв начин си говорят, ще ти стане по ясно за отношенията им. желая ти успех и ще чакам да кажеш, как са се развили нещата.

2.   Мисля че прекаляваш с подозрителността.
Аз съм имал случаи, когато съм говорил часове и часове с колежки от работата - точно по работа. И ако приятелката ми беше като теб, щеше да ме подразни неимоверно.

3.   А защо се ограничаваш само с телефонните му разговори?
Дума дупка не прави. ;-) Защо не провериш какво наистина крие? Може наистина да я е консултирал. До телефона му имаш ли достъп? Смс-ите му как са? ;-)
Детективски агенции има бол. :)

4.   НАЛИ СА КОЛЕГИ ВСЕ ПАК РАБОТЯТ НА ЕДНО И СЪЩО МЯСТО НЕ Е ЛИ НОРМАЛНО СПОРЕД ТЕБ ДА СИ КОРЕСПОНДИРАТ!!!!!

5.   Бях в подобна ситуация и се оказа, че опасенията ми са оправдани. Последваха обяснения и клетви от негова страна. Знам че се разкайваше искрено, но нещо си отиде.

Не бъди злобна или хистерична, а се постарай да почувства топлината в семейството. Дръж се ведро, излизайте заедно, пътувайте. Дръж се отговорно, зряло, покажи че има стойности важни за трима ви. Ще се справиш - от тона личи, че сте хубаво семейство.

6.   Честно казано и аз понякога си мисля за колежки. Само че обикновено с тях говорим само за работа. Женен съм от 12 години. Жена ми е по-млада от мен, ревнива е, но ако отиде в детективска агенция или нещо подобно - ще й взема картите! Или ще си вярваме, или ще се следим! А следимли се - няма начин да не се хванем.
И дори и сега да не и изневерявам, разбера ли че ме следи - задължително ще го направя!
Щом няма доверие - няма семейство!

7.   И при нас първоначално бяха телефоните разговори и Смс. По късно разбарх, че 4 години е имал второ семейство - колежката му и синовете и. Тя забременяла и се наложило да направи аборт казват, че заради мен/?!?/

След като разкрих всичко, на съпруга ми му стана адски неудобно. Обвини кого ли не, защото много говорят и се изнесе, но вече е с поредната си жена, а не с колежката си.

Така че от телефоните се започва.
Накарай го да открие картите, докато е време, за да се поправят нещата. Обсъдете какво ви е довело до тук, но тихо и кротко без нерви. Много е трудно при създадената ситуация, но създай повече юут и топлина.

8.   До номер 6: А ти оправдал ли си доверието?

По тона на писмото ти личи, че само го изискваш, но дали го оправдаваш- след като ми говориш за ''хващане'', ясно е колко го оправдаваш въпросното доверие.
Да, и аз на мястото на жена ти бих се усъмнила и бих те проверила, включително и чрез детектив.

А след това бих те пуснала на ''свобода''.

9.   Провери какво става докато не е късно.

Има начини за това.

По отношение на уюта- ако в едно семейство единият не дава на другия нещо, то не е непременно уют!!!!

Може да бъде секс, може да бъде липса на показване на любовта към другия.
Може да бъде различни желания и цели в живота (единият иска собствен бизнес-другият-не , например,
единият иска забавления, ресторанти, другият- не).

Много сериозно се замисли какво може би не му даваш, дали има случаи, в които мненията ви за това какво и как да постъпите, са различни.

Казвам всичко това от собствен опит- жена съм, и при мен всичко започна на основата на това, че мъжът ми искаше все неща, които аз не исках, тотално разминаване в цели и желания.

Докато един ден не срещнах другия, с който идеално си паснахме.
Изневяра.
Раздяла и т.н.

Но едно ще ти кажа- ако има изневяра, бъди сигурна,че има и причина!!!!! (тук изключвам типичния женкар).

10.   Много от мъжете са женкари. Моят е такъв. Много години не ревнувах, давах свобода, живяхме добре. Чак ме помисли за глупачка(може би). Самозабрави се и лъснаха не служебните, а личните смс-и. И вече заговорих и му казах отстрани,как стоят нещата. Сега е като пребито куче. Не иска при другите и вече разбра, че изгуби това, което имаше в къщи - което толкова му бе уредено, че просто нямаше какво да иска повече. Не знам,кога ще каже и това, че съсипа и любовта помежду ни заради търсенето да се доказва като мачо навън.
Каквото повикало-това се обадило.:)))

Само не се тормози. Разбрах, че не си заслужава за човек, който все пак излиза на по-ниско интелектуално ниво с такъв начин на живот. Погледни уличните котки и кучета и това е и при хората.

11.   До номер 10 вие все още ли живеете заедно? Моят също много съжалява за това което ми причини, но между нас има пропаст. Не знам как да я преодолея.

12.   До номер 4 да нормално е. Но вие не бихте ли се усъмнили ако разговорите са 5-6 на ден? Също и през почивните дни. Само тя ли му е колежка? Във фирмата има поне още 30.

13.   Айде да не се следим, че ще се хванем. Като го хванеш, какво - или ще го загубиш или ще възникне пропаст между вас. Заради злобните коментари по горе - сама ли да останеш?

Успокой се, гледай тебе си и сина си, обърни внимание на външния си вид, на приятелите си. Нека види, че има нещо. Не сме толкова малоумни.

Има нещо друго - ако сега е възхода на връзката им (ако изобщо има такава) - ти губиш. Ако го хванеш сега, ще си тръгне.

14.   Да, прав е № 13. Ако сега са в апогея, рискът да захлопне вратата след себе си е реален. Направи така, че вашето привличане /дома, сина/ да надделее. Дори е по-добре да не говорите открито точно сега. Мъжът В ище го оцени. С действията си покажете какво би загубил.

15.   Повечето от мъжете на този свят изневеряват на жените си виртуално в мислите си или реално.
Те не могат да се примирят с мисълта си, че след сватбата цял живот ще са само с една. Това повдига самочувствието им. Интересно е обаче какви са взаимоотношенията в къщи - и да изневерява - голяма работа, ако всичко друго е наред. Нежност, разбирателство, секс, грижа за семейството!
Ако тези неща не са наред в къщи и както казват старите хора счупената стомна не може да се залепи.
На тези въпроси трябва да си отговориш, за да си наясно със ситуацията.

16.   Ейййййййй момиче според мен ,която съм била до скоро омъжена с един изрод,давам ти един съвет ,мисля , че факга все още не е достатъчен да се претисняваш.При мен е имало по фатални работи.Прави се ,че не се интересуваш какво прави.А в същото време го бъзикай от тук там. Те мъжете са глупави и ще дойде ден когато сам ще се изпусне.Така направих ,че в тази която се съмнявах сама ми се обади да ме претиснява.Но поне разбрах ,че човекът който много обичах е пълен боклук.Извинявам се за изразите който използвах,но е така.Пожелавам ти успех и много здраве.Ако искаш да разбереш част от моята история прочети"ужас от такава голяма любов такъв гаден край"