Споделена история от Семейство

Тъпия ми баща
Здравейте пише ми момче на 19.
Моята история не е много дълга, но да не вземете да ме оплювате сега.

Преди 1 година почнах да работя с деца на възраст между 5 и 12 години и както казва моята ресурсна учителка, тя обеща да прекарам часовете от 9 до 2 при нея много е добра и винаги ме е разбирала.

Сега става дума за баща ми тази сутрин го помолих като отида на работа да ми остави пари той обаче се прави на интересен и не стига, че не ми е оставил, а му казах че каквото кажа аз това ще стане. Не е много добре с речника постоянно псува мен, а понякога и майка ми ако се скарат.

Сега не само ходя на работа, но и майка му- моята баба боледува и аз докато нашите ги няма със сестра ми, която е на 8 и половина поемаме грижите

Но и сестра ми пък има проблем с очите, а баща ми отказва да й помогне вика, че майка му била по важна от нея добре де кво да направя ай кажете ми.

В училище успеха ми е много добър нямам нито една слаба оценка, сега матурите предстои да се видят резултатите

Баща ми един път каза, че ако не изкарам 6 и на двете оставам без пари, ебах му майката значи е как да не го мразя 12 клас съм, а нямало да ми даде какво е тва

неуважение или какво???

Колкото и да се опитвам да му угаждам той почва с обиди удрял е сестра ми вчера ми е и посягал аз му се разкрещях посегнах към алкохола.

Сестра ми обаче ме спря и каза- Бате не пий ся заради един скандал и правилно, защото иначе щях да я натъжа и я послушах

Обичам сестра си, обичам си и учителите, но баща ми едва ли?

Как да постъпя

Коментари

1.   "... а му казах, че каквото кажа аз, това ще стане"- това какво значи?

Докато живееш в дома му и харчиш неговите пари, ще се съобразяваш с неговите правила. Не ти бил оставил пари- ти поиска ли му като човек?

Баща ти иска да те амбицира, макар и не по правилния начин. След като завършиш, ще смениш социалната мрежа Facebook с Jobs.bg, ще си намериш работа и ще изкарваш пари. Ще учиш, ако той ти дава или ако сам си изкараш.
Ще гледаш баба си, че дим ще се вдига, защото ти е баба и тя те е гледала като малък.
Чудя се как може да си толкова неблагодарен???

2.   Като чета тези редове оставам с впечатлението, че много агресивно подхождаш. Трябва да бъдеш малко по-съобразителен и с по-нормален тон да общуваш със семейството си.

3.   абе аз със майка ми съм по така внимателен с нея повече се съобразявам тъй като и двамата са разведени

Никога не съм проявявал агресия така че винаги уважавам хората

4.   никога не съм бил неблагодарен така че си трай

5.   да не говорим че имам и бебе на 1 година

а относно към децата на които предавам към тях никога не проявявам агресия аз съм човек който обича децата към тях съм винаги мил и съобразителен както с учителите имам ги за близки приемете го това

6.   Със сестра си съм най общителен но никога не съм я удрял никога не съм и се карал

Каквото и да стане тя ще е до мен

8.   Ти си пълен с агресия. зъбиш се дори на хората тук - какво очакваше, че ще ти кажат колко си прав? Ми не - няма да стане. Просто ще събереш различни гледни точки - това чак такава голяма обида ли е за теб?

Ето ти моята. Баща ти се опитва да командва. Ти вече си порасналото му момченце. Имаш ли идея какво е да оставиш детето ти да отлети - това ги влудява. какво си мислиш, че се крие зад всички тези превзети агресивни прояви от негова страна - ще ти кажа - СТРАХ! Страх, че ти вече не завсиш от него, че утре можеш да му теглиш една и да не те види повече, страх, че вече няма право да контролира нещата, да те покровителства. Видя ли нещата от тази гледна точка? Едва ли! Не ти е дал пари - за да му иска, за да си докаже, че още е полезен, че синчето още има нужда от него. Защото съм сигурна той ужасно се страхува, че това не е така. Едва ли е казал и точно, че майка му е по-важна от дъщеря му, нали? Състоянието на майка му е може би просто по-критично и ако има ограничени средства е нормално да направи някакъв ИЗБОР. Избрал е нещо, а когато избираме сме готови да си понесем последствията и да отстояваме решенията си. И ти го правиш - сигурна съм!
Недей да се изпълваш с тази агресия, защото тя поражда точно агресия в отсрещния.

Помисли малко.. един ден живот и здраве ще имаш деца, нали? Те ще растат и ти все повече ще губиш власт над тях. Ето я сестра ти, сега е 8 годишен бонбон, но само след пет години (ти ще си на 24) тя ще започне да се гримира, да излиза с приятели, да иска пиърсинги, татоси и т. н. Момчетата ще я заглеждат. И те ще гледаш отстрани и ще ревнуваш, а ще си безсилен и най=-важното ще знаеш, че нямаш никакво право да казваш това и онова. А после ти ще станеш на 26, а тя на 16 - ще има вече гадже... какво си мислиш, че няма да го изживееш ли? Ще ти се иска да я съветваш и ако не те слуша, ще се опиташ да се наложиш, ако ти се озъби - ще й викнеш. Защо ще го правиш? Заслужено ли ще бъде тя да пише в някакъв форум "тъпия ми батко"... помисли малко преди да съдиш!

Мислим, че е проява на сила това да се репчим и да изпъкваме и да сме обидени, а всъщност сме толкова слаби, че ни стига силата само за това. Истинската сила и мъжество не са в агресията, а в смирението, в доблестта, в откровеността. Нацупи се като 9 год, че не са ти купили сладолед, но първо си помисли, че един родител може и да си каже "сега е студено, ако го заболи гърлото и се разболее" Лесно е да ги съдим за нещата, от които се опитват да ни предпазят.. по-трудното е наистина да се опитаме да ги разберем

Какво ще изгубиш ако се опиташ да разбереш баща си?

Плам

9.   абе номер 8 не съм пълен с агресия питайте ме в даскало как е било

10.   и на никого не се зъбя това не е вярно разберете го

не съм такъв човек просто съм затворен това е в мене никога не е имало агресия

11.   след 2 години вече ще съм умрял

12.   Хора разберете не съм агресивен просто съм затворен в себе си и заради даскалото питайте ме някои даскали как са ме изолирвали и са ме дразнели не е заради това агресията не е във мен аз не съм такъв човек Разберете го със сълзи на очи ви го пиша за знаете че не съм агресивен а пиян

13.   забравих да ви кажа че като се ожених сватбата ми е била със мъж
Чист гей съм

14.   Тя сестра ми никога няма да напише обида за мене щото ме уважава
дори и да съм хомосексуалист винаги ще ме уважава тя така ми каза

на баща си не съм му казал че се женех за мъж а не за жена а и поне засега ще мълча ако не съм умрял след 2 години да речем ще му кажа че съм гей

15.   заведи сестра си на лекар възможно най-бързо
щом има проблем с очите трябва колкото си може по-рано да се лекува!

16.   "имам и бебе на 1 година" и очакваш баща ти да ти остави пари? Още един от междинното поколение баща му ще го поддържа, докато го поеме синът му.

17.   чувал ли си за пасивна агресия? И само това ли прочете от коментара ми?

Кажи сега какво реши за татко ти?

Плам (номер 8)

18.   Добре пич, не си пълен с агресия, ок. Защо не се научиш да пишеш правилно? А иначе - по проблема. Голям си, изкарвай си парите и учи. Прави нещо в къщи, не само претенции. Така ще започнат да те уважават. Много малко инфо си дал, за та те посъветваме. Опитвай се да разбираш хората и да говориш с тях, не бързай с изводите. Така ще бъдеш по-щастлив и спокоен. И, умолявам те, обърни внимание на правописа.

19.   Вие пък кво го нападате басси, кой знае баща му какъ малоумник е, чи за дъщеря се да не се поинтересува че не е добре добре с очите... пффф чудя ви се, а това че тук одговори с " никога не съм бил неблагодарен така че си трай" аз ако съм бих постъпила по същия начин, защото знам какво е собствения ти баща да се прай на много интересен и на много важен, да си мисли че само той е прав и да не зачита мнението на другите, абе както и да е то ако някой си науми нещо а вари го разубеди. А искам кажа още нещо неговото не е СТРАХ както казва Плам, а по скоро простотия. В думите и отктривам истина, но немисля, че тя се отнасе за конкретние човек в случая - бащата на момчето.

Лена*

20.   Номер 15 заведох я на лекар и сега е малко подобре утре ще и правят рентгенова снимка
сестра ми сега е много поздрава от преди

Номер 17 макар че пиша вярно какво като имам неточности това теб не те интересува

Номер 18 мерси за съвета но правописа може да има неточности да разбирам но нали пиша бързо и майка ми пише така но уви

Номер 15 сестра ми я водя на близка поликлиника и там и препоръчват да отиде на някаква оптика ще й правим очила, така, че да вижда много по добре

21.   Пасивна агресия няма такова понятие вообще

23.   Номер 21, има! предлагам ти да се върнеш в 10 или 11 клас, бе изкарай от 10 до 12. успех

24.   23 виж какво не стига че завърших а ся искаш да повтарям 11 клас и то занищо