Споделена история от Семейство

Детето ми слуша Ники Минаж!
Здравейте, от съвета ви се нуждае една загрижена майка. На пръв поглед може да ви се строи глупаво в сравнение с проблемите на другите хора тук, но...
Дъщеря ми (12 г. ) винаги е била много тихо и спокойно дете. Говореше мило и възпитано, не повишаваше тон, а обида или псувня никога не беше излизала от устата й. Но от няколко месеца тя и приятелките й са се заслушали по някаква си рапърка ли, не знам каква, наречена Ники Минаж. Детето ми си е напълнило телефона с всичките песни на тази жена и постоянно я слуша. Често пуска музиката на всеослушание и всевъзможни думи като "fuck", "hoe", "cunt" и т. н. изпълват слуха ми.

Ясно ми е, че децата обожават нецензурна музика, но добричкото ми момиченце рязко се промени. Започна да се държи доста по-грубо, позволява си да псува, а веднъж-два пъти, когато мъжът ми й се скара, че слуша музика много силно, тя го нарече "fucking son of a bitch". Той не е учил английски език и ако не знае какво точно означава, то поне му е ясно, че е обида.
Не знам какво да правя. Тя няма да спре да слуша тази музика, напротив - започва да се ориентира и към рапъри мъже, а те са още по-зле... Какво да правя?

Коментари

51-62 от 62

57.   Скарай и се! Удари и два шамара! Как ще псува родителите и ще вика така на баща си? в превод ''шибания син на ку*вата''? Как го позволяваш? Накажи я! Ще тръгне по лош път. Отделно, че рапа НЕ Е МУЗИКА! Рапърите и техните фенове се дрогират, правят оргии от малки... не го позволявай! Загруби малко с нея, ще ви се качи на главата!
Успех!

58.   Номер 57 Ти чуваш и се да удари 2 шамара???? шамарите са насилие Зогруби малко с нея тва какво е бе коментара ти е противен

60.   Еми нормално си е! Аз съм на 12 години и обикновенно такива текстове не обичам, но понякога ритъма толкова много ми херасва, че почвам да танцувам даже. По-добре ад слуша изпълнители като Риана, Деми Ловато, Джеси Джей, Тейлър Суифт.
Аз пък обичам песните на Сия. Честно казано никое друго момиче не ги познава, а пък аз от две години живея с тази песни. Когато няма ток или съм далеч сама започвам да пея песните, за да не остана на сухо.

61.   Вдъхвайте й самочувстие по всички възможни начини, които се сетите.

Рапа до голяма степен (но не и изцяло) е музика на бедните - духом и/или финансово, на гневните, необразованите, по - простоватите хора. (Веднага аналогия с чалгата)

Например DMX https://bg.wikipedia.org/wiki/Ди_Ем_Екс
Този човек тези дни го осъдиха да лежи 6 месеца, заради неплатена издръжка (има 12 деца), жестокост към животни и не знам си какво още там беше. Забележи в уикипедия пише, че самия той също не излиза от особено добро семейство и.т.н.

Ти трябва да й обясниш, че тя е над това, че няма тези проблеми, че има по - добър старт в своето детство => няма логика да се идентифицира с такава музика.
Трябва да я накараш да се почувства, че е супер готина и без да слуша рап.
Но, ако все пак си иска остави я иначе ще има обратен ефект.

Другия вариант е, че просто иска да прилича на обкръжението си. Ако е така също трябва да си толерантна, защото никой не иска да бъде социално отхвърлен, а особено ако е тийнейдж. Просто й напомняй по - често за положителните й качества и не намесвай музиката.

В крайна сметка това е просто фаза и със сигурност ще отмине в следващите 1-2 години, та ако не и по - скоро.

Та както казах в началото вдъхвайте й самочувствие, обичайте я и я подкрепяйте, имайте търпения към нейния вкус - не само за музиката, а за всичко останало, защото той сега тепърва ще се оформя!

ПП: Сега видях, че темата е от преди 3 години, но все пак ще постна коментара - все ще е в полза за някой :)

62.   Знам, че ви е тешко, но знам от личен опит, че това е нормално. Момипетата в тази възраст са в побертета и това, че не говорят глупости пред вас не значи, пе ме го правят в упилище или пред приятелите си. Казвам ви.. Това е нормално няма закакво да се тревожите. Това, че децата ни не използват такива думи не значи, че не ги знаят. Съветвам Ви да не се тревожите. :)

63.   Това скъпа моя авторке, се нарича пубертет, а детето ти живее. в 21 в

64.   Нормално е когато цял живот отглеждате детето си в саксия и го предпазвате от всяко нещо да реагира точно така. Сигурна съм, че Вие сте се старала милата Ви дъщеричка да не чуе някоя псувня, но сега когато е пораснала тези думи и се струват интересни (тъй като не ги е чувала преди) и за това сега ги употребява.

65.   Хей мила! Аз съм на 14 и знам какво ви е. Всички около мен слушат рап с много по- брутални изрази. В пубертета всичко се променя-и аз преди бях сдържана, не псувах-но сега е малко по- различно. Но никога не бих напсувала родителите си. Обяснете и, че Ники Минаж е жена с ПР която е готова на всичко за пари, но в истинския живот е по-различно. Но не и забранявайте да слуша любимите и изпълнители. Може да я ориентиране към по-сдържани рапъри.
Дано съм Ви помогнала.
Алина

66.   Лично според мен е по-добре дa я остaвиш дa слушa, кaквото и хaресвa. Имa дaлеч по ужaсни стилове музикa, дa не би дa предпочитaш дa слушa чaлгa, в която се пее сaмо зa секс? И дa тaнцувa по дискотеките нa Aзис и други подобни? Щом и хaресвa некa дa я слушa нямa нищо лошо в товa.. :))

Момиче нa 17г. :))

67.   Аз не виждам нищо лошо в това. Аз съм момиче на 13 и също слушам Ники Минаж не мисля че родителите ми ги интересува какво слушам аз, все пак това го решавам аз.

68.   Против боя съм, но след такива думи към мъжа в семейството направо си е заслужавала шамар през устата, която говори така!
Ж28 (майка)

69.   Остави момичето да си слуша. Не можеш да промениш музикалният вкус на човек, дори дете да е.

51-62 от 62