Споделена история от Семейство

Детето ми слуша Ники Минаж!
Здравейте, от съвета ви се нуждае една загрижена майка. На пръв поглед може да ви се строи глупаво в сравнение с проблемите на другите хора тук, но...
Дъщеря ми (12 г. ) винаги е била много тихо и спокойно дете. Говореше мило и възпитано, не повишаваше тон, а обида или псувня никога не беше излизала от устата й. Но от няколко месеца тя и приятелките й са се заслушали по някаква си рапърка ли, не знам каква, наречена Ники Минаж. Детето ми си е напълнило телефона с всичките песни на тази жена и постоянно я слуша. Често пуска музиката на всеослушание и всевъзможни думи като "fuck", "hoe", "cunt" и т. н. изпълват слуха ми.

Ясно ми е, че децата обожават нецензурна музика, но добричкото ми момиченце рязко се промени. Започна да се държи доста по-грубо, позволява си да псува, а веднъж-два пъти, когато мъжът ми й се скара, че слуша музика много силно, тя го нарече "fucking son of a bitch". Той не е учил английски език и ако не знае какво точно означава, то поне му е ясно, че е обида.
Не знам какво да правя. Тя няма да спре да слуша тази музика, напротив - започва да се ориентира и към рапъри мъже, а те са още по-зле... Какво да правя?

Коментари

1-50 от 62

1.   Поговори с детето, обясни й че рапърите са грозни същества седнете двете като приятелки за да може да си поговорите спокойно и ако наистина искате да спрете това рапърство или "пънкарство" псувните са лошо и тъпо нещо и аз съм слушал навремето рап но сега вече не

Детето ти ще осъзнае след време защо не бива да слуша тази певица

Успех

Момче на 19

2.   Добре, че съм нямала такива родители! Оставете детето да слуша каквото иска.

3.   Просто и кажи да не се държи по този начин. Поговори с нея, но в никакъв случай не и забранявай да слуша музиката която харесва. Нали знаеш че всеки има право на избор. А и е нормално да слуша такава музика все пак е тийнеджърка-аз съм на 16 и също слушам такава музика, но не ми влияе по никакъв начин.

4.   Прекрасна история, развесели ме:))

Според мен и тя не знае какво означават всички тези думи, просто се опитва да подражава на идолите си:) Обясни и' съвсем спокойно, че може да си слуша каквото поиска, но че тези думи са обидни и не трябва да ги използва.
И спокойно, само период е:)

Jey

5.   В слушането на рап няма нищо лошо. Тя просто е малка и се влияе прекалено, обяснете й че към родителите си не може да се държи така. Аз също слушам някои песни на Ники Минаж, имат готин ритъм, някои пък са ми дразнещи. А и сега дъщеря ви израства, започва да учи нецензурните думи и на английски, а тя знае какво значат, повярвайте ми. Аз на 11-12 слушах песни, изпълнени с още повече глупости, само че не съм ги споменавала никога пред родителите си. А в училище, да не мислите, че по цял ден не обелват никаква мръсотия, попринцип в тийн възрат повечето(ако не и всички) си общуват с този език помежду си. Че и в моя клас, а сме къде къде по-големи, това си е ежедневие.
Не й забранявайте да я слуша, това само ще засили порива да се противопостави на вас. Просто най-спокойно й обяснете, че не е правилно да говори с такъв език на родителите си и ако го прави ще има последствия(сприране на телефон, интернет и т. н. ), при мен тези неща ми действат почти винаги :D Иначе в училище и навън не можете да имате контрол над нея, какво ще прави и какво ще слуша. Сега е моментът, в който ще си проличи какво е на стойност вложеното възпитание.

6.   Не знам аз ли съм тъпа, или вие не можете да разберете един тинейджър. Не е от музиката, наистина не е, аз съм слушала абсолютно всякакви жанрове, имало е моменти, когато щом се съберем компания някой надува чалга, след това излизам с други, айде рап (може и бг рап), след това пък се прибера и от съседите ми гърми " I'm sexy and I know it". Никога не ми е повлиявало на нищо, е, вярно не си падам чалгарка, ама все пак компания- ще се потърпи, но съм слушала и съм танцувала и да, уча си уроците, водят ме отговорна.

Детето ви расте, това е просто процеса- не ми пука за вас, оставете ме да си живея- ще и мине, но не обвинявайте Ники Минаж, или който и да е друг изпълнител. Мен пък ме развесели как Jay сметна, че детето подражава на идолите си. Имам в предвид, хайде, я стига, именно за подобни неща съм се карала с родителите си- вече никой не копира известните личности, тъпо е, гадно е, мина му модата.
Не и прави забележки за музиката, която слуша, не я притискай да прави това, което на вас ви харесва и се опитай да я разбереш. Ще и мине, казвам го като дете! Кажи и само, че когато музиката е толкова висока ви пречи, и че не е хубаво да псува родителите си (без да я упрекваш, без да викаш, без скрит мотив), купи и слушалки, ако стане прекалено шумна, я помоли да намали малко. С времето ще и дойде на ума, че това ви пречи, сама ще се кротне. Трябва да е съвсем излязла от релсите, че да тръгне да се държи гадно, когато никой не я е обвинявал, или упреквал.

За да искате да се разбирате с тинейджър и вие трябва да го разбирате. Подхожда се така, че детето само да поиска промяната, не вие да му я наложите, защото иначе ще му спрете интернета, или ще му крещите определено време.
Зу-За

7.   :D

Така се получава, авторке, когато гледаш "милото си, възпитанко и добричко момиченце" в саксиика..

Няма да се промени, отдавна си я изгубила, освен това е нагла лигла. Можеш само да я изгубиш!

Проблемът е в цялата глезотия и фантазии, която си осигурила и си развила по неин адрес! ...

8.   Не знае какво означават обидите друг път. Може и да е период, но човек развали ли си поведението трудно го оправя, а музиката, която слуша, до голяма степен показва какъв е.... Рапът е чалгата на западната музика.... И аз слушам от време на време, но гледам да не се заслушвам в текстовете.

9.   Аз съм на 14, и аз слушам песните на Ники Минаж, да имат доста глупости в тях, но на тази възраст ни се бушуват хормоните и аз не псувах, чесно да си кажа бях ангел, имах само шестици, не излизах с приятели, за да уча, не слушах музика в която има простотии, но ето и аз пораснах, сега и аз псувам, а може би Jey е прав, това ще отмине, оставете момичето да се забавлява, това е фаза, само и обясни, че и да псува не е нужно да псува родителите си, и аз съм сигурна, че и ти, майка й, също си псувала като тиинейджърка, и какво толкова, тя расте, няма винаги да е твоето мила детенце , след време няма само да псува, ще си има и гадже, а после и съпруг, деца и тя расте, просто разбери...
S. I. S.

10.   А защо трябва изобщо да се слуша музика? !

11.   Миличкото ти и възпитанко момиченце явно изобщо не е добричко. Така си я задушила, че някой ден малко свобода да й дадеш, на луда ще те направи. Нека позная - във вашето спретнато и добро семейство, сексът е тема табу, нали?

12.   Според мен трябва да й обясните значението на изразите, които използва и колко наранява близките си хора. В никакъв случай употребата на цинизми не я прави по-готина. Също така според мен трябва да й се обясни, че слушането на даден стил музика не трябва да влияе върху поведението й - ако слушаме чалга, не значи, че трябва да се обличаме всеки ден като за българска сцена; ако слуша метъл, не значи, че трябва да се облича с тея черни дрехи и така нататък. Не трябва да се ограничава каква музика слуша и даже според мен е добре да слуша много стилове, но да не подражава на изпълнителите - често пъти и те имат едно поведение за пред публиката с цел печелене на пари, а в личният си живот са доста различни. Обяснете й това и се надявам да помогне, но не я спирайте да слуша музиката, която й харесва - все пак Ники Минаж е доста по-добре и по-нескандална от доста други изпълнители. Успех, Ана

14.   Да слуша каквато музика иска малката, това все пак е въпрос на вкус, но и стегнете юздичката. Не може да се държи като идиот с родителите си, музиката, която слуша не е извинение. Не се комуникира по такъв начин в семейството, трябва да ви има уважение. Да си отстоява позициите, но аргументирано и без цинични изрази по ваш адрес. Оставете я да слуша каквото иска, тийновете експериментират в тази възраст. Днес и харесва рап, утре ще е поп и така. Но следващия път, когато наругае някой от вас и лепнете един шамар.

15.   Аз си слушам Металика, Линкинг Парк и много други също и Ники Минаж. Не искам да Ви обиждам г - о но аз мисля че ви пука прекалено много! Тя е дете като мен сигурно навлезло в пубертета и също си има свой собствен вкус. Ж11години

16.   "1. Поговори с детето, обясни й че рапърите са грозни същества"

Ти бавен ли си? Всеки ще си слуша каквото си иска, се едно да ти кажа няма да слушаш чалга, това и харесва и това ще слуша... край по темата...

17.   Ще и мине. И аэ едно време слушах мишо шамари и компания. А сега като цяло се чудя какво толкова му харесвах на песните. :D

18.   Радвам се, че майка ми не е като вас, не толкова мила г-жо. Дъщеря ви е в пълното си право да слуша каквото иска, да има собствена стая, да си избира дрехите сама и т. н. Та тя да не е на 2, да не може сама да взима решения. Тя е една малка госпожица. Щом се възмущавате, че тя слуша Ники Минаж, какво ли ще е след няколко годинки като разберете, че не е девствена? ! Помислете! Осъзнайте се! Не се впрягайте! Познавам доста момичета на нейната възраст, които водят редовен полов живот, взимат амфети и други упояващи неща, няма ги у тях по цял ден и т. н. ТРЯБВА ДА СЕ РАДВАТЕ, ЧЕ ДЪЩЕРЯ ВИ СЛУША НИКИ МИНАЖ, А НЕ Е ТРЪГНАЛА СЛЕД НЯКОЙ ЧИЧКО СЪС ЗЕЛЕНО. П. С Приемайте я каквато е със всичките и грешки и избори.. все пак от вас е излязла!

19.   Не мисля, че има нещо странно относно това, че слуша подобна музика. Все пак точно тази музика звучи навсякъде, това се слуша от повечето хора на нейната възраст, защото явно в момента е модерно. Не мисля че със забрани или наказания бихте могли да постигнете нещо, няма да спре да слуша тези изпълнители. Просто поговорете с нея и й обяснете, че такива думи, дори и на чужд език, изречени от едно 12-годишно момиче не звучат добре.

20.   Държание... дисциплина... контролът на родителите - това ни пречи!!! Всеки има право на свое собствено мнение и свой собствен вкус. Да не псува, да е "перфектната". А знаете ли колко пъти моите родители са ми правили забележки заради това, че слушам "Симпъл план" и "Блинк 182"???? Били аутсайдерски групи и аз съм станал такъв? ! Ами ако се замислят - аз цял живот съм си бил Готическо ЕМО. Сега съм на почти 19, а последиците от това месене - отношенията ни са хладни! Аз не съм фен на Ники Минаж, Еминем или Крис Браун, но все пак всеки човек си има свой собствен вкус! Ian_the fucker

21.   Обяснете и, че е далеч по-добре да слуша Азис и Преслава и да води техния начин на живот :)

22.   Хванал я е пубертет нищо повече не се притеснявайте

23.   Номер 16 я се съобразявай какво приказваш аз защитих мнението си пред жената
май бавния тука си ти

24.   Ти нормална ли си? (с извинение) Миличкото ти, послушничко и добричко ангелче си има скрити рогца...Щом я мислиш за толкова кротка, значи не е. И повярвай ми, не Ники Минаж е виновна за поведението й, а ти. Просто си поотпуснала юздите и тя сега се чувства много добре.

25.   Абе ти добре ли си??? Всеки си има право на мнение може да си и майка, но не ти решаваш какво ще харесва тя. Аз мисля, че всеки казва това, което мисли с песните, които слуша така, че се замисли

26.   Аз съм на 12 също и слушам Ники. Майка ми също харесва 2 нейни песни. Но това не ме е променило... Явно Вашето дете, се влияе прекалено много.

27.   Аз на 12 слушах Кондьо и Кати, да не би да е по-добре?
Сега чалга не мога да понасям. Остай детето да се развива.
Кога родителите ще се научат, че децата трябва сами да се развиват в посока която искат и не са длъжни да следват болните амбиции на родителите си.

28.   Такива са годините, ех прекрасен пубертет... и все такива неща ви чакат :/ Когато поотрасне, ще се промени, ще осъзнае, че тези неща никой не ги толерира :) Поне не зрелите хора. Много обаче влияят хората, примерите, които детето получава.
Всичко това го казвам от личен опит - същата бях. С порастването нещата се променят, а ако се и движи с "нормални" хора - още по-добре :)

29.   Хмм аз съм на 11 години и също слушам Ники Минаж но не употребявам такива думи тя просто иска да подръжава на идола си не ? забранявайте да слуша такава музика щом ? харесва и този период ще отмине според мен :)

30.   Аз съм на 12 и също слушам Ники Минаж! Обожавам я! Но не използвам тези думи, просто самата музика ми харесва! Аз съм прекалено беззащитна на пръв поглед, затова се опитах да прикрия това под обвивката на"лошо момиче". Но не успях, затова сега ме тъпчат като изтривалка... както и да е. Явно дъщеря Ви е успяла да изглежда като"лошо момиче". Може би е омръзнало да бъде милото добро ангелче. Не се тревожете, Ники Минаж не може да промени едно дете изцяло само с песни! Това ще отмине скоро!

31.   И според мен остави детето си да слуша какъвто стил музика пожелае - фолклор, рап, метъл, опера, чалга... Не мога да си представя родителите ми да ми забранят да слушам любимата си музика. Сякаш ще счупят част от мен. Нека да си слуша, но просто й обясни, че не й позволяваш това да повлиява върху поведението й и културата й. Ако трябва налагай наказания, когато се разпсува или се държи арогантно и снизходително спрямо другите.

32.   Аз бях на 11 години когато много слушахме с моите приятели мишо шамара... само аз имах уокмен (нали така беше думата ) бях си записал всичките му песни на листове, майка ми ги видя, каза ми да не слушам повече такива песни и аз спрях, защото вече ме беше и гнус от тях... така че може да говорите, а и тя певицата е много актуална в момента може би затова я слушат

33.   не и забранявай да слуша това което иска а и обясни че нетрябва да подражава на идола си защото не пичели нищо освен да обогатява един гаден речник аз съм на 20 си години и слушам рап но не опотребявам такива думи освен ако не мисе налагат и то в много краен случеи такаче не се притеснявай ще отмине всичко а аз може ли да те попитам като родител за един съвет ако е удобно да ми пишете на скаип Stefan_6efa ще съм ви много благодарен

34.   Радвай се, че слуша такава музика... повярвай ми, че е много по добре от онази гнусна чалга!

35.   Аз съм на 8 Но не слушам такава музика защото в ники минаж има глупости аз съм дете още за това а не бих искала да слушам подобни простотии вашето дете - която е сякаш моя кака -12 годишната не знам какво я прихваща но поговори с нея може да слуша музика от миналия век - нашето поколение 80 90те 00тте години или 70те това е нашата истинска музика а не ники минаж аз не я харесвам

Извинете ме че не одобрих певицата но не я харесвам

36.   Номер 1 е коментара на Брат ми който е на 19 и е прав както и аз

37.   Детето ви има лош вкус откъм музика. Седнете и поговорете с нея, не е хубаво да псува баща си.

Venjus

40.   Боже Ники Минаж е толкова готина рапърка, нормално е да я слуша. Аз също съм тийнейджър на 14 години, слушам я, но не псувам. Смятам, че промяната в държанието и няма нищо общо с рапа, просто е станала по-раздразнителна и навлиза в пубертета!! Освен това мисля, че трябва да се чувстваш щастливка, че слуша рап и такива талантливи рапърки като Ники Минаж. Може и да ти се стори странно, но доста често в рапа има много истина. Много по-добре е да слуша хип-хоп музика отколкото ЧАЛГА. Помисли си там колко безмислени глупости и псувни има. Споко, детето ти просто навлиза в пубертета, нормално е да си промени вкуса за музика и да слуша такава музика каквато всички тийнейджъри слушат, освен това е нормално да си промени навиците и държанието, в момента се намира в такава възраст, че много често ще започне да се ядосва, да плача и да се смее.
П. П. ДА ЖИВЕЕ ХИП-ХОПА <3 <3

41.   Истински ще пропищиш, когато премине на репертоара на Брика-Брика. Не се бой, ако още не го е открила - и това ще стане :))

42.   По принцип твъдо отричам насилието над деца обаче когато е непровокирано с нищо. Ако детето ми си позволи да ми отправи нецензурни реплики ще получи плесник през устата. Кажи на мъжа си как го нарича малката лигла и ще видиш следващия път как ще се замисли преди да оскърбява баща си.

43.   Така, сега аз съм тинейджърка (13 г. ) Не се стряскай, това е нормално и аз слушам рап по-често бг рап, да ти кажа по-добре рап отколкото чалга!

44.   Мале, това родителите сте супер ограничени хора. Казвате, че всички деца били еднакви ама и вие не сте цвете за мирисане. Мръднали сте леко. Въпреки, че дето Ви е родено с късмет, че накой се интерсува от него.

46.   Здравей :) забавна и хумористична историика, но и до някъде сериозна.
Първо-няма нищо лошо в това, че слуша рап
Второ- Лошото е че слуша рап-тоя днешния, комерсиалния :)

Пусни й Тупак да слуша и ще се оправи.
Ники Минаж е супер тъпа и като цяло целия съвременен рап е една жалка картинка.
Някога рап музиката.... беше си РАП - ИСТИНСКИ!
И мога да кажа, че слушайки рап, можеш да се изградиш като личност, да станеш по-интелигентен и т. н. Зависи какъв рап слушаш де :)

Наистина трябва да й помогнеш да не пропадне

Едно Момче-20г.

47.   Така остави детето да слуша, каквото иска, защото тя става вече тийнеиджарка, а тийнеиджарите слушат Ники Минаж. Дори да има мръсни думи това не е чак токова лошо. :) Като порасне детето ти ще й омръзне ще видиш.. Аз лично обожавам Ники Минаж ?

Есси на 15 години :)

48.   Колко са велики и известни някои личности! А на какво отгоре? Развращават населението! Но за пари и слава, няма граници...
Поговори с дъщеря ти, когато е в добро настроение, започни с това за любими стилове в музиката. След това (каквото и да ти отговори) сподели ти каква музика слушаш (или по-точно музиката, която ти се иска дъщеря ти да слуша) Обясни и защо, какви предимства има пред другите стилове, пусни и нещо. Както две приятелки разговарят свободно по различни теми. Колкото и малко вероятно да изглежда, ние винаги се влияем малко или много от другите.
Опитай! Освен, че ще и хареса този разговор, съм сигурна, че ще любопитства да послуша малко музиката на мама, а кой знае, може да се откаже бързо от рап-музиката ;)
Успех :)

49.   №16 ти пък всичко знаеш. Всеки ще слуша каквото си иска всеки ще се облича както си иска. Напомняш ми на един мой съученик и той е така.
Иначе и аз главно рап слушам, ама български не американски не знам защо, но просто не мога да слушам нещо на езика, който не разбирам пък и просто ненавиждам Америка. Това е мразя ги те са дяволска държава и точка. Една от моя клас ми беше казала, че там е пълно с готици и сатанисти ужас. За това и не гледам американски филми и не слушам такава музика. Не знам щом е започнала да обижда значи е ясно това само защитава моето твърдение, че човек се държи според музиката, която слуша. Аз лично виждам само няколко варианта, ако бях баща на това дете щях да постъпя по един от двата начина.
1)Мило: Щях да говоря с нея и да й кажа, че тези песни не са за нея. Също може би за да стане по-драматично и да се трогне щях да й напомня какво добро дете е била преди да започне да слуша това (всичко друго ще го нарека, но не и музика).
2)Строго: Щях да й кажа, че няма да й проговоря докато не изтрие тези песни. Така някъде към една седмица и, ако не стане нищо й взимам телефона и до там.

Хаха за второто й давам не повече от две седмици... ако го направиш ще видиш как сама ще ти се моли да изтрие песните. Повярвай ми не знам защо, но момичетата са готови на всичко за телефона си дори опера да слушат. Аз не съм така. Естествено, ако излезе по-голям инат и започне да те обижда ти за капак на всичко й кажи, че няма и в интернет да й даваш докато и последната песен на това нещо (тя е всичко друго, но не и рапър)... Според мен ще проработи. При мен обаче не действа не знам, ако беше някоя нейна приятелка или приятел щях да ти кажа к'во ти пука гледай си себе си и я остави, но щом ти е дете е друго нещо.

Метал 13г.

51.   Най-странното е, че бъркате рапа с пънка. Това са два доста различни стила и това, че Ники Минаж има цветна коса изобщо не означава, че това е пънк. Моля Ви, не ги бъркайте.

53.   Детето ще слуша това, което тя иска, а не вие какво искате. Много глупава майка сте

54.   Ти си я разглезила. Оставия да диша. Седнете на дивана и поговорете като майка и дъщеря. Да вярно е че не са хубави тези "думички", но това е положението. В смисъл, аз съм колкото нея и я разбирам, въпросът е че това е от хормоните и аз ги имам, тя ще се осъзнае един ден и това ще и изчезне от главата.
Питала ли си я защо го прави?

55.   Проблемът не е каква музика слуша, а че явно тази музика започва да се отразява зле на поведението й. Просто много ясно трябва да й се обясни, че това което е позволено на Ники Минаж не е позволено в обществото и трябва да се научи да прави ясно разграничение между сценично поведение и поведение на улицата. То е все едно да гледаш екшън и да си мислиш, че след това можеш да се държиш като героите от фирма. Е, не става. Същото е и с музиката. Нека си слуша каквото иска, но да не се държи по същия начин на улицата или със семейството си. Та нали същия проблем го има и при чалгата. Проблемът не е в самата музика, а в това, че децата почват да подражават на любимите си изпълнители и да се държат крайно вулгарно. Та ако прави разлика между сценично поведение и поведение в обществото не би следвало да има никакъв проблем каква музика слуша. А другото си е съвсем нормален тийнеджърски бунт. То на тая възраст кой ли не се е бунтувал срещу родителите си и не е имал разправии с тях.

56.   Не искам да прозвучи зле, но мисля, че на 12 години не е толкова фрапиращо дъщеря Ви да псува. В смисъл такъв рано или късно всеки научава тези "грозни" думи и почти не познавам човек, който да не е изпсувал поне веднъж в живота си, вярвам че и Вие сте го правили. Рапът ще го има винаги тъй като е доста комерсиална музика и почти всеки го слуша. Не мисля, че трябва да и забранявате или да и казвате каква музика да слуша. Тийнейджър е, с рап или без пак ще псува. Според мен просто трябва да го приемете. Извинявам се ако съветът ми звучи недостоверен, но забележките и забраните могат да доведат до по - големи разправии.

1-50 от 62