Споделена история от Семейство

Най-добрата ми приятелка не ме разбира
Здравейте, аз съм момиче на 21, моята приятелка също е на 21.
Моя приятел е на 28, а ней нейният на 27. И за двете това са най-дългите връзки (5 години).

Преди 2 години ми откриха поликистоза, започнах лечение, но реших да сменя гинеколожката и преди 7 месеца отидох в по-голям град и там ми откриха Инсулиновата резистентност. Започнах лечение, но също така имам и паническо разтройство, което лекувах 6 месеца и реших да спра хапчетата докато не съм станала зависима.

Започнах да напълнявам от противозачатъчните гонеше ме ужасен глад, бях като звяр. За 2 години качих около 7-8 килограма, нацепих се, краката ми станаха с грозни стрий, започнах пак да се депресирам. Да се затварям отново в черупката си. Пак започнаха безпричинните нощни ревове.
Преди не исках и да чуя за деца, мразех ги беше ме страх да не забременея и непрекъснато проверявах презервативите по няколко пъти. Когато веднъж се скъса презерватива изпаднах в ужас все едно получих инфаркт, няколко дена бях в шок, пих естествено ескапел и чаках да ми дойде цикъла. Дори след като започнах да пия противозачатъчни в началото пак проверявах всичко дали е наред.

Преди тези хапчета бях супер активна в секса, непрекъснато исках секс не ми стигаше ден и нощ само това в главата ми. Чудех се какво не ми е наред и тогава ми откриха поликистозата. Тези хапчета като чели ме промениха, нормализираха ми хормоните, в началото не исках да губя това буйно свое, , АЗ", не се чувствах добре, но после свикнах. Направи ми впечатление, че децата вече не ме дразнят, даже започнах да ги харесвам да им се радвам.

С приятелят ми живеем от 3 години заедно, а не както преди аз у нас той у тях. Разбираме се добре, караме се по някога, но така е в живота.

Моята приятелка все още си живее у тях, а нейният приятел у тях, искат някой ден да се оженят. Тя ми каза че изпитва ужас като знае, че някой ден всичко ще се промени страх я да заживеят заедно, как щели да се разбират дали ще е както до сега? Докато на мен ме ми пречи и никога не съм се притеснявала какво ще е ако живеем заедно.

Преди 1 седмица ходих пак на гинеколог и той ми каза още 1 година да си пия хапчетата, за да оправим всичко и да не развия диабет, хормоните да се стабилизират окончателно и след време да нямам проблем със забременяването. Но с приятелят ми искаме зимата да започнем да правим опити за дете, казах на лекаря и той ми каза след 4 месеца да отида пак да види какво става и да почне стимулиране на яйчниците.

Моята приятелка мисли, че не съм готова за такава стъпка, че съм малка, но аз ВЕЧЕ не мисля така. Знам преди 2 години как си казвах :Е, след 3-4 години ще мислим за деца, но тогава не знаех каква ''хубава'' терапия ме чака. Мисля че съм готова за такава крачка в живота си. Приятелят ми работи горе долу хубава работа, аз също работя, ще записвам и да уча за дочно. Всяко нещо с времето си. Тя не може да ме разбере, постоянно ми казва не бързай, защо се притесняваш, но тя не знае какво ми е в душата как го понасям това непрестанно тъпчене с лекарства все едно съм някой плъх за експерименти. Как се събуждам и виждам тези ужасни крака все едно съм минала през 2 бременности, как гледам този корем и познати ме питат :Абе, ти да не си бременна, колко ме е страх да не съм цял живот на хапчета за диабет, каква ще стана ако продължавам да пия тези скапани противозачатъчни, дали ще стана 70-80 килограма (сега съм 60, а преди бях до 54 най- много).

Всяка жена иска да си има детенце, когато се почувства готова, на мен ми омръзна на 2-3 месеца да ходя на лекари и само да чувам :Ами още 3 месеца ще ги пиеш правиш си пак 3-4 изследвания и идваш наново. Само да ме дупчат да смучат пари, а нещата едвам да кретат. Толкова ми се иска да ме разбере, защо все съм тъжна как искам всичко да свърши и да отида за последен път пред кабинета на гинеколога и той да ми се усмихне и да ми каже:Вече си добре, нищо ти няма. Така чакам тези думи все едно чакам Господ да слезе и аз да го видя... Благодаря на тези които са прочели историята ми исках да споделя.

Коментари

1.   Леле, защо ги пиеш тези боклуци? Освен това гинеколозите са мошеници. Нямаш представа колко ядове съм брала. Накрая най-добрият гинеколог в града. Само че колкото пъти ходя при него, толкова различни неща казва само и само да измисли нещо да ходя пак, да гушне още толкова пари. Мошеници мръсни! Та матката ми била на обратно, след 2 месеца, вече не ми беше-нормална била. Та киста съм имала, после забрави че съм имала. Няма да стъпя повече! Предписа ми такива хормони, ще ги пия знаеш ли кога-никога. Изобщо не ми пука какво ми казва. Да ми се били стабилизирали хормоните, яйчниците... или по точно да ме муфти и изцеди последната стотинка.

2.   Според мен приятелката ти я е страх да предприеме такава сериозна стъпка и се е стреснала...и за това се е опитала "да те обеди", че не си готова за такава стъпка. Не че не те разбира....просто в един миг ти си се променила и сега искаш дете...а след като имаш дете, ще имаш и много задължения... Много хора си мислят, че като създадат семейство и край на контактите си с другите хора и едва ли не ще имаш време само за мъжа и детето ти и ще се занемариш. Според мен тези неща си зависят изцяло от човека. Дай време на приятелката си...тя ще те разбере, още сте млади...живота е пред вас...нормално е да се е стреснала - не всеки човек е готов за толкова сериозна стъпка на тази ви възраст!